Jak využít mateřské mléčko?

alisator
21. bře 2018

Ahoj, jaké napady mate pro využití mateřského mlecka? Mam velkou zásobu (zatím 13L ) a napadá me použit jen do krupicové kaše (zatím plné kojime, 3m3t - e za par měsíců bude potřebovat víc asi 🙂)
Samozřejmě občas padne něco při hlídání, ale malý ma dlouhé pauzy, takže většinou se to obejde i bez krmeni z lahvicky 🙂
Díky za tipy!

majajaa
21. bře 2018

Ja z neho normalne pekla. Na velikonoce mazanec i beranka. Do babovky. Nikdo to nepoznal a vsichni dlabali. Akorat pudink mi moc nesel.

zdenkaell
21. bře 2018

@majajaa 🤤🤤🤤😲😲😲

absintka19
21. bře 2018

@alisator zkud zamrazit na horsi casy, na prikrmy si myslim ze je malicky 🙂 takze si muzes udelat zasoby kdy mlicko klesne a budes davat do krupicne kase, jahlove, pohankove, ryzove...to se pak bude hodit 🙂 mlicko vydrzi alespon 6m a bude se ti hodit do vareni 🌹 jo a lahvicku radeji nepouzivej, mohla by jsi "rozhodit" kojeni a psk by nemusel tak dobre prso prijimat.

absintka19
21. bře 2018

@majajaa oooo, trosku nechutne. Muj nazor a vic ho rozebirat nebudu.

verinikki
21. bře 2018

@majajaa
To by mně nenapadlo, nikdy jsem tolik neměla🙂 Ale je fakt, že kravské taky teče z cecíku a nikomu to nevadí...
Jen si myslím, že někteří by to asi neskousli, kdyby to věděli🙂

majajaa
21. bře 2018

@absintka19 nechutne je,kdyz neco date svemu diteti a sama by jste to nesnedla. Navic mlicko projde tepelnou upravou. Navic kolostrum kozi se prodava jako lecebny pripravek a mlicko je hooodne podobne lidskemu.

zdenkaell
21. bře 2018

@majajaa vlastní mléko bych teda opravdu nejedla. Zajímalo by mě co by na to řekli stravnici, kdyby to věděli.

dzogobela
21. bře 2018

@majajaa tyvoe 😀 ze to snis ty... No ok. Ale ze to davas ostatnim a asi jim to ani nereknes? .... No ja bych nerada jedla neci materske mleko, tak snad to nikdo z mych znamych nedela 😀

majajaa
21. bře 2018

Boze zensky vy jste puritanky 😅 vecne tady ctu,ze by se melo kojit nejlepe do vysoke skoly (brano s nadsazkou) a detem by jste nedali nic kde je jedine Ecko. A pak nad materskym mlekem ohrnujete nos. 😂😂😂

lavita
21. bře 2018

Nebo to dat do mlecne banky?

tvojamama
21. bře 2018

Fuj, to se mi navalilo. Dávat to někomu do jídla a neříct mu o tom, to je hnus. Mimo jiné, když dospělí lidé užívají v konverzaci s jinými dospělými výrazy jako mléčko a mlíčko, tak se nedivím, že se mnohým ženám na mateřské, co tak mluví, hodně lidí směje.

alisator
autor
21. bře 2018

@absintka19 prave mam zmrazeno pres 12L. Lahvicku mel parkrat jen a nerozhodilo se zatim nic, ale snazim se minimalizovat. Diky

alisator
autor
21. bře 2018

@lavita nevezmou, urcite jste cetla pravidla atp.

alisator
autor
21. bře 2018

@tvojamama Do jidla to nikomu krome meho ditete davat rozhodne nehodlam. (nevyjadruji svuj nazor, mam kolem sebe lidi, co by to mleko chteli, ale nedavam, chci mit zasobu, kdyby cokoliv).. Normalne tomu nerikam nijak, nebavime se o tom, proc taky? 😃

priefi
21. bře 2018

@majajaa ja sice mm do niceho nedavala, ale syn ma abkm a tak jsem se snazila pect tak, abych to mohla jist i ja a mohla i kojit. Jednou si manzel udelal srandu z navstevy, ze jsem tam dala mm a i kdyz jsem rekla, ze si dela srandu, nekteri to radeji nechteli ani zkusit, co kdyby to tam skutecne bylo 😂

alisator
autor
21. bře 2018

@priefi Ja si myslím, ze to není nic špatného - kravske je taky pro mláďata původně.... ale je to spíše věc morálky a taky ty krávy a mléko jejich prochází přísnými testy (mělo by), většina pak pasterizaci.

kata267
21. bře 2018

@alisator asi neporadim co se zasobou jen musim napsat ze opravdu neskutecne ! 🙂 dcera ma 4m a plne kojim ale neodsaju nic

kachnicky
21. bře 2018

😂😂😂😂 udělej puding 😂😂😂 podle @majajaa to nikdo nepozná ..... Tak teď jsme se s přítelem fakt zasmáli 😃

priefi
22. bře 2018

@alisator nektere maminky to opravdu vyuzivaji v kuchyni. Pokud to jsou rezervy a tem, co to ji, to nevadi, tak nevidim v tom problem. Problem vidim v tom, kdyz maminky schvalne odsavaji, aby to pouzily i pro ostatni misto mleka. Takova maminka si muze ublizit a krade zbytecne sobe i mimcu ziviny, protoze telo pracuje pouze s tim, co ma k dispozici.

alisator
autor
22. bře 2018

@kata267 no Ja delala na zacatku, protože hodně natekaly prsy, pak pro jistotu, aby bylo čerstvé na hlídání. Kdyby cokoliv. No a ted se prepiji, takže musím odsavat :D

alisator
autor
22. bře 2018

@priefi tak podle me tolik mléka udělat nejde pro normální spotřebu dospělého ne?😃 každopádně Ja pro jistotu jim o něco málo více, sladke si dam denně malou dobrutku, piju 4-5 L. Ale kvůli dospelakum - to me nenapadlo :D jeziiis :D

kafr
22. bře 2018

A najít ve svém okolí maminku (kamarádku), která má mlíka málo a hodilo by se jí? Taťka takhle vozil mlíko pro bráchu od rodinné známé.

kata267
22. bře 2018

@alisator tak to mate super, ja pocit nalitych prsou temer neznam a odstrikat treba I 100ml kvuli hlidani je science fiction 😀

alisator
autor
24. bře 2018

@kafr mam kamarádku 100 km daleko :/ zkoušela sem najít, ale veřejné na internetu to moc neslo... hodně lidi to odsoudilo, ze jsem určitě fetacka a tak 🙂)) hrůza 🙂)) no ale tak ta krupicova kase bude holt bejt mnamka pro malyho no 🙂

alisator
autor
24. bře 2018

@kata267 uh, no malý se prejida, tak se mi děla hodně (myslím teda aspoň, ze je to tím) a když mu vezmu prso dřív (vážím ho, abych nemám jistotu), tak musím odsat, nebo by to v příštím kole vypil. Pije děsně rychle a naruzive. Ale co hůř, dost to pak bolí jinak občas, když nemám moznost odsat :/ tak to beru tak tak, ze mam vždy na hlídání nebo pro jistotu, kdybych něco nekam musela akutně jit. Tuhle sem neuhlídala a vypil asi 160ml a pak furt ublinkaval... 🙄

verinikki
26. bře 2018

@alisator
No jestli můžu trochu poradit, jak to teď máš rozepsané, tak bych po nakojení už neodsávala-sice to třeba první dva dny bude nepříjemné, ale když nebudeš odsávat, nebude se po cca dvou dnech už mlíko tolik tvořit. Teď je to takový kolotoč, odsaješ, tím pádem má tělo za to, že potřebuje dítě hodně mléka a prsa se tím víc nalijou...takové umělé vytvoření poptávky.-)

prcekverunka
26. bře 2018

@verinikki Krom toho, že kravské taky teče z ´´cecíku,´´ jak říkáš, tak hlavně kravské je určeno pro telata. To jen my jsme se rozhodli jim ho brát 😃 Tak co by bylo špatného na tom, když jíš něco z mléka, které je určeno lidem, resp. lidskému mláděti?

@alisator Já bych nechala zmrazené na ,,horší časy,´´ mimo to se dá využít do dětských kašiček místo UM, až budete dělat. Dá se přidávat i do prvních příkrmů, jsou tak lépe stravitelné a miminku budou i zřejmě víc chutnat, když ucítí mm. Pak se dá taky dobře využít do koupele, je prospěšné na kůži 🙂

codal
26. bře 2018

@alisator někdo to přidává dětem do koupele,prý to má prospěšné účinky na pleť.

luj89
26. bře 2018

bud to muzete normalne vyuzit v kuchyni (do kavy, peceni atd.) nebo napsat nejblizsi LP z ma!ily, jestli nepotrebuje nejaka její klientka. Moje Lp ma kazdou chvili na facebooku nejakou prosbu o Mm. P.S. komu prijde MM nechutne, at si zjisti neco o tom, jak se ziskava mleko od krav a co za tim stoji. Protoze TO je teprve ,,nechutne,, (moralne i zdravotne).

alisator
autor
26. bře 2018

@luj89 no víte, ja zkoušela mléko udat, ale většinou se boji. Hned jestli nejsem fetak nebo tak 🙄 úplně me urazeli, byt o mne nic nevěděli, tak jsem toho nechala, a tak patram spíše po možnostech, jak mlecko využít pro malého. V rodině dvě holky měly dříve a neměly mléko, co by za to daly...