Jaké písničky posloucháte s dětmi, aby vás také bavily?

deberus
14. čer 2022

My klasika Svěrák a Uhlíř... lidovky...pak co nám nabídne rádio... A nově jsme objevili MOUCHY. Ty mě teda překvapily, má to nápad a hudba je poctivá. Řekla bych pro děti 3-10 let, ale baví to vlastně i mě a manžela....Na youtube jsem našla jen 3 písničky, děti je chtějí slyšet pořád dokola... Co frčí u vás?

shirilka
15. čer 2022

@emillyhk Jee, to je jak u nás, syn 23m taky miluje Ztraceného, na Dvě láhve vína skáče jak na koncertě 🤣 @deberus Jinak má rád Queen, Karol&Kvido, pak obyčejné Dětské písničky z YouTube jak mají kreslené klipy, od Svěráka Červenou Karkulku jo a sem tam chce ještě pustit Bibimum.

emillyhk
15. čer 2022

@shirilka Jo, Dvě láhve vína jsou top 👍😂

jako_mala_holka
15. čer 2022

@emillyhk dcera, když v roce poprvé slyšela Imagine dragons, tak začala řvát 😀 přitom hudbu měla ráda vždycky 🙈

emillyhk
15. čer 2022

@jako_mala_holka Já je poslouchala celé těhotenství, nevím kde se stala chyba 😂 Ale naštěstí je v pohodě s Rag'n'Bone Man, Kaleo, Edem Sheeranem (toho taky dost miluje 😄) a spoustou dalších... Jen ty Imagine dragons si s ním nepustím, no 🙈

jako_mala_holka
15. čer 2022

@emillyhk no taky mě holka zklamala 😅

kevi1
15. čer 2022

Starsi od malicka fical na Eltonovi Johnovi. Rocketman bol jeho vypinac. Uz mi to liezlo na nervy, ale s nastupom do skolky vytiahol ludovky, Slunicko etc a ja placem za rocketmanom. Teraz hodne frcime na Mirovi Jarosovi, lebo mi to pride znesitelnejsie, ked uz musi byt detska. Inak pocuva to co my, lebo ine mu nedovolim. Ma radsej rytmicku hudbu a vaznu hudbu

katule1990
15. čer 2022

@deberus Já obecně dětský písničky moc nedávám, takže jsem zatím krkavčí matka a dítěti to cíleně nepouštím v rámci zachování vlastního psychickýho zdraví 😅. Co teda zvládám a mám to ráda z vlastního dětství je kazeta Tři čuníci od Nohavici. Zrovna ty Tři čuníky ráda nemám, ale ostatní písničky jsou hezký 🙂.

herminka
15. čer 2022

@katule1990 Taky jsem dětem pouštěla a zpívala Tři čuníky bez Tří čuníků 🙂 Některé písničky se teď učí i ve škole.
Jinak třeba v autě jsme vždy poslouchali něco "svého", takže Kryla, Nohavicu, Spirituál kvintet, Krysaře, Navarovou, Čechomor apod. Děti naštěstí neprotestovaly.

ferda90
15. čer 2022

@deberus syn má 16 měsíců a nejradši má Queen 🙂 Pouštěla jsem mu písničky ještě jak byl v bříšku a má je rád. Z dětských má rád písničky pro nejmenší, jsou to písničky jako kolo kolo mlýnsky, pásla ovečky atd atd

cilkat
15. čer 2022

U nás frčí Pokáč ... ale staršímu už je šest.

sirinfirst
15. čer 2022

Nepouštíme vyloženě dětské písničky. Poslouchají s námi české písničkáře. Pak občas Mixle v pixle a Kašpárka v rohlíku

ekou
15. čer 2022

Stistko a poupenka

pampeliska1313
15. čer 2022

To co se líbí mne. Tanyny děla skoro u všeho. Pak máme nějaký anglicky písničky pro mrnata, ty jsou chytlavy a nevadí mi. Někdy poustime jen hru na cello, klavír atd nebo vyloženě klasiku, někdy zase Eminema.:DManžel synovi poušti ska, “martičku” Kubišovou, nebo Matušku, popřípadě Hrdzu.) přijde mi, ze nejvíc se mu ale líbí klavír, ska a Hrdza, to se vždycky rechta, děla tanyny vážně dlouho a je spoko.)

aneta15
15. čer 2022

@deberus ano to jede často a jeste slibuju, že nebudu pít, to jsou topovky, dokonce jsem byla donucena absolvovat koncert 😁ale jsem ráda, že se za mě ještě nestydí 😁😁😁 a chtějí s trapnou matkou jít.

ee.liska
15. čer 2022

Pouštím to, co se líbí mně. Takže metal a vážná hudba. Starší děti si už poslouchají své, nejmladší má rád to, co posloucháme.
Ty šílenosti, jako je Růžičková a jiné hrůzy, k nám nesmí

msgracia
17. čer 2022

Syn poslouchá Uhlire se Sverakem, Stistko a Popupenka, Miro Jaroš, Smejko a Tanculienka, a když byl menší tak Fiha Trala. Jinak s nama poslouchá staré písničky

danvitka
17. čer 2022

Dětské písničky u nás moc nejedou. Syna baví Pokáč, Gott, pecky jako Svařené víno, Jahody mražený 😁

prejeta_zaba
17. čer 2022

Na vyblbnutí máme rádi Míšu Růžičkovou a BabyShark, na poslech Svěráka nebo Nohavicu. Hradišťan taky není špatný a taková ta novodobá česká klasika - Rybičky, Pokáč, Poletíme apod. Třeba Sílu starejch vín uměli dřív než většinu lidovek. 🤭

evelin1251
17. čer 2022

Posloucháme Mixle v piksle, Kašpárka v rohlíku, Písničky doktora notičky (Chinaski udělalo písničky pro děti) a líbí se mi i Míša Růžičková 👍

ivis_b
17. čer 2022

Starsi syn cca od roka a pul do tri let miloval Jirku Korna🤦🏼‍♀️To jsem fakt trpela. Ted v lete mu bude 6 a uz se shodneme, miluje Kiss, Ozzyho, Kissin dynamite, uz ho chceme vzit i na koncert Kissaku 🙂
Mladsi ma 20 mesicu a tam trpim na Stistku a Poupence, ale obcas uz dame i Uhlire/Sveraka, to je v pohode. A obcas chce italske hity - Ricchi e poveri😂 Nicmene dokud v aute nejeci, tak si poustim svoji hudbu, at si princezna zvyka 😂

kate02
17. čer 2022

Nás baví písničky od Kaji a Bambulacka

lucluclucluc
17. čer 2022

Já mu pouštěla hodně třeba Mládka- mi to přišlo aspoň vtipný, když začne 🙂

pratensis
17. čer 2022

Kromě toho Svěráka a Uhlíře mají rádi Hradišťan - Hrajeme si u maminky, Studánko Rubínko (k tomu je i knížka, krásné ilustrace od Kudláčka). Jinak mají rádi Nohavicu (Tři čuníci, Eskymácká, V moři je místa dost a všechny tyhle z toho jednoho alba). Pak máme Samsonovo CD (písničky k večerníčkům - Méďové, Vydrýsek, Madla a Ťap, Kluci ze zámku...) a jiné starší CD písní z večerníčků a pohádek - to je mix. Pak písničky z Ať žijí duchové, z Včelích medvídků, teď zrovna hodně frčí "Když nemůžeš, tak přidej víc" od Mirai a Malé kotě od Suchého-Šlitra.

pratensis
17. čer 2022

@jannym Vlečka s křečkem je od Mládka (možná už mě někdo předběhl s odpovědí, teprve dočítám). 😉

fotografkamisa
30. dub 2023

Včera jsme byli na čarodějnicích s dětskou diskotékou a všechny děti znaly 2 taneční písničky, které já neznala, ale našemu malému se líbily. Poradíte, jaké to mohly být? Hlava, ramena... znám 😀 Tuším, že si u jedné z nich plácaly děti na stehna, ale nevzpomenu si ani na refrén 🙈 Děkují.

fotografkamisa
Autor odpověď smazal
Zobraz
alpakovo
30. dub 2023

@deberus u nás jede vše. Od dětských písní,přes lidovky, rock a pop až po klasiku. Ale já na to třeba vyrůstala taky a když nedávno mé dítě zpustilo Kaťušu, někteří teda velmi žasly (vliv dědečka). Když se dětem zrovna nelíbí, přepnu. Ale ty starší děti už mají své favority na YouTube, takže nejmladší zná i opravdu moderní písně

zelenaesmolda
30. dub 2023

U nas frci pisnicky z Cocomelon.

drzticka81
30. dub 2023

Zrovna deti seznamuju s pisnickami z pohadek - znam je nazpamet a mam je rada, takze Zlatovlaska, Princove jsou na draka, O princezne, ktera rackovala, Princezna kolobezka, A co takhle svatba princi apod.