Je vážně tak trapné, když má 21měsíční dcera dudlík?

rajecka
7. led 2015

Už mě to fakt vytáčí do vrtule. Dceři je 21 měsíců, je úžasná, ale asi trochu náročnější, než standardní dítě 🙂 Má dost zpomalenou hrubou motoriku, takže začala chodit až v 19-ti měsících, nikdy nezačala ani lézt, takže jsme pořád lítali po doktorech, stejně nikdy nikdo na nic kloudného nepřišel. To samé s jídlem, strašně špatně jí, v roce neměla ani 7 kg. Je to takové to šílené dítě, které je fakt schopné sníst za den pribiňáka a je spokojené. Teď už se to o dost lepší, ale stejně pořád není schopná jíst jídlo jako my. A v neposlední řadě až teď se pomalu učí spát celou noc, jinak se budila i 4x za noc jak miminko. Ale proč to všechno píšu.... 😀 Tím, že jsme pořád řešili a řešíme jiné závažnější starosti, tak mě vůbec netrápí, že jsme ještě úplně na plínách a že na noc a na cestování chce dudlík. Prostě mi to připadá ještě v tuhle chvíli jako banalita. Byla bych ráda, kdyby už začala trochu používat nočník, ale ona o něm nechce ani slyšet, tak to neřeším a nechávám jí být. A že spí a jezdí v kočáru s dudlíkem, co je na tom tak strašného? Ale přísahám, že téměř každý den potkáme někoho venku, kdo začne vykládat: Taková velká holka, jaktože máš ještě dudlík? A dáš mi ho? No to je teda ostuda..... A úplně cizí lidi. Zrovna včera jdeme a úplně cizí baba na ní začne tohle houkat: To naše Jaruška, ta je určitě mladší a už dudlík nemá.... Měla jsem sto chutí jí i s Jaruškou poslat do prd....ale nejsem ten typ, který by to udělal. Dcera vždycky kouká jak zjara, protože mi jí dudlík nezakazujeme, ani jí ho nevyčítáme, tak nechápe, co po ní ty lidi chtějí. Vždycky jsem v šoku, co ty lidi pudí takhle reagovat? Jako by doba, kdy dá dítě pryč plíny a dudlík bylo měřítko mateřského úspěchu. Z rodiny nikdo nic takového neřeší a cizí lidi mají potřebu hned všechno komentovat. Fakt mi to vadí a asi budu muset být ostřejší. Co si o tom myslíte? To je to vážně tak trápné, když má v 21 měs dudlík?

ilaura100
8. únor 2015

@rajecka Myslim si, ze ve veku tve dcery to neni az takovy extrem pouzivat dudlik, pokud s nim nepujde do skolky.Ohledne plenek si myslim, ze to problem neni, moje deti je uz sice prakticky nemely, ale to neznamena, ze je to nejake obecne pravidlo.Vsak ono to s trochou vule casem pujde 😉 .

duniela
8. únor 2015

I kdyby to byla naprosta katastrofa, ze ma dudlik ( jako ze neni) tak bych te pani od Jarusky ( a kazde dalsi) s kamenou tvari rekla " Prosim vas, hledte si vlastnich problemu. Nashledanou!" Nic ji do toho neni, je to tvoje dite, at se jde bodnout.

jjustyna
8. únor 2015

Neřeš to. Můj syn má 2 roky a 4 měsíce a ne a ne se zbavit plenky. Taky si na nás ukazují a co? Co s ním mám dělat? On je prostě rozhodnutý, že na záchod/nočník chodit nebude. Teď se dostáváme do fáze, kdy mu začíná vadit plenka, kdy se začíná zajímat, že by chodil aspoň na velkou na nočník, ale žádný velký úspěch to není. On je prostě taková povaha. Vypadá, že mě vůbec nevnímá, co s ním maluju, co mu mu při tom ukazuju a včera si jen tak z ničeho nic pozná zelenou a červenou pastelku a namaluje sluníčko a traktor. Ale neudělal by to, pokud by se k tomu sám nerozhodl. Nechtěl pomáhat při oblékání a najednou se rozhodl, že si umí vyzou boty, svléknout mikinu, rozepnout bundu. Dokud jsem ho o to prosila, tak to neudělal.....nikoho neposlouchej, jen svoji malou. Žij jak potřebujete a jak Vám to vyhovuje. Nemusíš nikoho poslouchat ani se s nikým srovnávat...ona ten dudlík taky nebude chtít pořád.

luciebx
8. únor 2015

dudlik je podle me moc.. a kor na verejnosti... plenky neresim to je o trenovani.. dudlik je o zvyku. pkud jen na noc. neresila bych to.. ale na verejnosti bych se stydela. my odbourali dudlik v roce a neco prez den. na noc ho mel dyl

elu
8. únor 2015

Tak to znám, taky me to sralo, když cizí baba začala rvat dudek z huby ....my jsme měli dudlik hodně dlouho na doma dokonce do tři let, jsem pedagožka, a nikdy bych dítěti dudlik násilím nebrala, ale vyslechla jsem si teda kecu požehnané.....jenže co každém ma nějakém zlozvyků, který mu pomáhá zvládat stres, kouření, kousání nechtu, káva aj., nehledě na to, ze potřeba dudadt u děti mizí samovolně klidně az v předškolním věku....prostě ser na keci, babě řekni, ze ji taky nerves hůlku o kterou se opírá a hlavně dudák nech, jak bude potreba

elu
8. únor 2015

Ono každá druha matka je na sebe hrdá, ze něco brzo odbourala, ale defekty na dusi se poznají az v dospělosti, takže pomalu

bobisek90
8. únor 2015

V necelych 2 letech mi to spatne neprijde. Navic, dudlik se da odnaucit. Moji sestre je 17, dudlik nikdy nemela, za to se nikdy nevzdala sveho palce...i ted, kdyz to na ni prijde, si ho do pusy strci. Dudlik casem mala odhodi sama, uvidis

veeeraf
8. únor 2015

Se vším co si napsala souhlasím, s jídlem a s nočníkem taky. Dceři je 22 měsíců, jídlo raději bez komentáře..to jsme jak z jiného světa, nočník neúspěch a ani to nehrotím. Dudlík má jen doma, tečka...Ven už bych ho nedávala, na tak "velkém" dítěti už to nevypadá dobře. Nevim proč, ale vždycky si představím to 5-leté cikáně, které na písečku lítalo s dudlíkem (bydleli jsme na sídlišti, kde bylo hodně romů) a už jako puberťákovi se mi to nelíbilo. Takže doma si dudlá jak chce, když je nemocná má ho snad 24 hodin denně, ale ven zásadně nedávám. Ale každého věc 🙂

mytuska
8. únor 2015

moje starší dcera měla občas dudlík ještě ve dvou a půl letech...její malej bráška ho nikdy nechtěl a ona se ho nemohla zbavit...a zkoušeli jsme to všelijak...nakonec ho dala Mikuláši a byl klid...sice ho asi dva dny hledala, ale pak si vzpomněla, že není, nějak to pochopila a bylo to 🙂 a mladší byla pro změnu ve dvou letech na plínách :D.....to její dva starší sourozenci také nebyli tak dlouho, ale ona prostě na nočník také nechtěla...a najednou , jeden den se rozhodla to zkusit a do tří dnů byla bez plín i na noc...a ty tři dny to bylo spíš kvůli mé nedůvěře :D...prostě každé dítě je jiné a každé má své potřeby...a trapné jsou maximálně poznámky rádobychytrých lidí....takže klid 🙂

rychetkami
8. únor 2015

@jjustyna to je přesně věk, kdy to i mému synovi došlo a začal chodit na nočník. Dcera, dvojče, byla o dva měsíce rychlejší. Oba krásně mluvili, uměli od dvou let krásně říct, že se čůrá do nočníku, do kalhot se nečůrá, velmi častá věta byla" mami, já se zase počůral do kalhot", "MArík čůrá do kalhot" atd., ale pak se to během měsíce s trochou vůle a mé otročiny zlomilo a teď je to ok. Takže i u vás to třeba přijde právě teď...no je sice zima, ale zkoušet, zkoušet, ono to třeba půjde. A když ne, nenutit, a za týden třeba zkusit znova🙂
Stejně tak jsem je odkočárkovávala, dcerka kočár miluje. To šlo mnohem rychleji, dvojčatové kočáry jsou malé a moje děti na svůj věk velké, tak jsme si ukázali, jak se tam už nemůžou vejít, a šlo to🙂

kami1984
8. únor 2015

My jsme byli jeste "trapnejsi"..syn se sam nejak oddudlil ve 2letech a 4mesicich, takze 28mes..nejprve ho nosil porad, i venku, pak jen obcas plus spani, nakonec jen na spani a kdyz jsme odjela na 3tydny do lazni a pak se vratila, dudlik uz nechtel. Podobne to bylo i s plinkama. Mel za 3tydny 3roky a plne v plinkach a vubec mu to nevadilo, ze je pocurany, po... kdyz mel dva a bylo leto, zkouseli jsme, ale absolutne nechapal, co po nem kdo chce. Po navratu z dovci pred 3narozeninami mi plinky dosly a zapomneli jsme koupit, mela jsme jen 2 na noc, tak jsme u je nedala. Byl pocurany, komplet, pokadeny, jen jsem utirala a prevlikala, byl klidne i hodinovy rev, ze chce plinku. Naucil se chodit ven jako pejsek🙂))) Za 14dni od tohoto krasne uz vydrzel, chodil curat pres den ven, v noci do zachodu a po dalsich 10dnech nemel plinu ani na noc, nechtel, nehody mel v noci od te doby asi 4?? a to spise ze mel tvrdy spanek a zaspal curani.. postupne se sam zvenku naucil chodit na wc. katdy mi rikal a on ma dudlik, on chodi v pline, to je ostuda.. at mi kazdy polibi, syn o 9mes lezel a nic, pak behem mesice si sedl, chodil po 4 a v roce chodil a skarohlidci, co mi rikali, moje dcera a syn v 9mesicich uz stoji nakonec koukali, jak syn uz chodi a oni jen obchazi nabytek.. to same s plinami. kamaradka porad, jak jeji genialni dcera uz v roce bez plin, ale dodneska ma pliny na noc a je starsi nez muj syn apod... takze tohle poustim jednim uchem tam, druhym ven... dneska se uz nikdo nezepta a kdy dite zacalo chodit, do kdy melo plinky nebo dudlik... a bez kocarku jsem syna nemohla pustit do vice nez 2let, neposlouchal, utikal, vyhruzky, sup po zadku, domluva, proste nic, pak se to zlomilo.. kocarek jsme pouzili naposledy na dovolene v Alpach mesic pred jeho 3narozeninami a nestydim se za to...

maraida
8. únor 2015

@rajecka tak tyhle kecy jsem taky vždycky milovala 🙄 Taková velká holka....A to našeXY...
Dcera se sama od sebe odplenkovala ve 26 měsících,komplet i s nocí,ze dne na den.Do té doby nechtěla o nočníku ani slyšet.Zkoušela jsem jí posazovat tak od 1 roku,ale vždycky šílený řev.Tak jsem od toho upustila a třeba zase za 2 měsíce zkusila.
Co se týče dudlíku,tak to byla fakt závislačka.Ve srandě jsem vždycky říkala,že s ním půjde i do školy.Ptala jsem se na to i u zubní Dr. a prý do 3 let to nemám řešit.Dudlíku jsme se úspěšně zbavili ve 2,5 letech.Opět ze dne na den.

barulina
8. únor 2015

kasli na to, ja mam opak,divoke dite, od pul roku sedela,chodila v 8-9mesicich,aez plen je uz dlouho. ma 2rokwx a 5mesicu a dudame porad.a s urcitosti vim,ze na silu ho brat nebudem. nastesti ho chce uz jen na spani,ebo na uklidneni,ale ijmdyby na cely den tak at jdou vsichni s tema kecama do haje. u nas to resi tchyne a tchan tak to zdarne prechazim a vzdy jak mala dudlanka bere pred nima tak durazne reknu jen at si dudla.

jituliiii
8. únor 2015

Ostatní maminky, které narazi na něco u vas, asi nemaji co jiného na praci, nez si všímat toho, co se deje u jinych.....aaaaaaaa, ja tyhle klekánice tak nemam rada 😀 😀 Boze, at si prece každý hledi svého!!

luckiesj
8. únor 2015

Já jsem třeba jako malá byla hrozně šikovná, krásně jsem mluvila v roce a půl, ale dudlík jsem měla ještě ve dvou a půl letech....teda ne pořád, ale občas na spaní a na uklidnění, odbouraly ho až sestřičky v nemocnici, kam jsem se dostala po tom, co mě pokousal pes. A myslím, že jsem dneska docela inteligentní člověk bez jakýchkoliv následků 😀

luciebx
8. únor 2015

@bobisek90 kamoska sve male taky nikdy dudlik nedala zato vzala palec.. jsou ji 4 a palec dudla i ted..

ilaura100
8. únor 2015

@luciebx To je duvod, proc nejsem proti dudlikum.Dudlik drive ci pozdeji odlozis, ale palec mas u sebe porad 😉 .

luciebx
8. únor 2015

@ilaura100 no a to byl presny duvod proc sme sli do dudliku.. ten sme mu vzali, palec mu rezat nebudu.. a hlavne kdyz pak rostou zuby pokud i u toho saje.. zuby budou krive ... kamosky nastesti jen ten palec ma v puse nesaje. takze zuby dobry.. ake i tak...

babbota
8. únor 2015

@rajecka Buď naprosto v klidu. V 21 měsících má nárok jak na plenky, tak i na dudlík. Trapné je, že můj tříletý syn má pořád dudlík. Ví, že ve školce ho mít nesmí a ani ho nepotřebuje (a to ani na spaní), ale doma ho má a nemůžeme ho to odnaučit. Ono to teď ani nejde, protože mladší má taky dudlík, takže by mu ho bral. Na nočník začal hodit ve 2,5 letech a během týdne se komplet odplenkoval i na noc. Předtím o něm nechtěl ani slyšet. Prostě přišel jeho čas a šlo to. Myslím, že odplenkování se nedá lámat přes koleno. Každé dítě je jiné a dospívá jinak, takže to nejde škatulkovat. Hodně štěstí 🙂

babbota
8. únor 2015

@rajecka Jo a z lidí si nic nedělej, oni se rádi s*rou do toho, po čem je jim prd 😀

jika10
8. únor 2015

Malé jsou 2 roky, dudlík má pouze na spaní a nějak na tvrdo jí ho brát nebudu. Říkám si, že dudlíku se zbavíme, ale když si začne cucat palec, tak ten jí neuseknu.

teta_kiki
8. únor 2015

Až budeš mít příště chuť poslat toho člověka někam, tak to udělej 🙂 co si to vůbec dovoluje ?! Lidi maj fakt pnutí se starat o věci do kterejch jim nic není. Kdybys jí řekla něco ve stylu: moje babička je mnohem starší než vy, ale takovýhle šílený vrásky teda nemá, tak by jí sklaplo 🙂 ale chápu, že člověku se nechce dohadovat s prudičem.

zuzana_ka
8. únor 2015

Proč se vlastně dětem dávají dudlíky?

Moje mamka malé narvala dudlíka, když měla 3měsíce. NAŠTĚSTÍ ho malá nijak nepřijala a ani si palec necucala. Podle mě je dudlík akorát zlozvyk, který se musí odnaučit. Né nadarmo se mu říká šidítko...

romantika
8. únor 2015

mne to nevadi, ja mela obe nedudlikove a ikdyz jako 4 lete s dudlikem mne zarazi, prijde mi to mile, nechat diteti nejaky prijemny zlozvyk a poteseni. Vychova stylem od narozeni vse musíš hned ted, zadne zlozvyky, všechno dle radu. nevim.............. doba je fakt prastena. a verim ze ten clovek sam netusi ze tahal dudel do ctyr let, coz v nasem mladi bylo normlane, pil z vlasky az do skolky. Mne to prijde ze je doba rypalu, každý se z dovolenim s velkou laskou a usilim sere do ceho nemá. Pekne si rozmazlujte deti po svém, v praci uz si dudlika neda 🙂))))))))

gaba_h
8. únor 2015

@rajecka Ale jdi.. .to trapný rozhodně není. Dcera měla dudlík taky jen na cestování a spaní (auto, kočár, postýlka). Postupně jsme odbourali kočár... pak auto... nakonec se dudlíku sama dobrovolně vzdala a bylo jí 25 a půl měsíce. Sama si ho prokousla a řekla že je fuj, odnesla do koše a bylo po dudlíku. Podotýkám že ve dvou letech byla plně na plenách, pravidelně čurala do nočníku asi tak 3x denně. Pleny začala řešit až ve 2 a čtvrt a sama, z ničeho nic. Jakékoliv dřívější pokusy o trénink z naší strany vedly k bojkotu nočníku a ztrátě již naučených dovedností. Takže - každý dítě je jiný, není kam spěchat, chce to čas... trapný jsou akorát ti, co poučujou a srovnávají. Říkám tomu dudklíkové nebo plenkové závody a je to tak akorát k ničemu. Jinak k dudlíku v tom věku zubař říkal, že je to ok, pokud ho nemá běžně v puse při hře. Což jsem třeba viděla v dětské kavárně u tříleťáka... tam už je to na zamyšlení.

zuzana_ka
8. únor 2015

@romantika
Dobrý rodič se pozná i podle toho, co dokáže dítě naučit či odnaučit a né jen omlouvat zlozvyky s tím, že do práce si dudlíka nevezme

gaba_h
8. únor 2015

@zuzana_ka Proč se dávají dětem dudlíky?? Tak důvody jsou různé... třeba proto, že trpí mimino křečema a chce se uklidnit, prs odmítá.... dudlík vezme (tak jak to bylo u dcery) 🙂 Syn si zvykal na dudlík půl roku, už v týdnu věku si cucal palec, tak jsem raději sáhla po dudlíku, aby si tolik nezvykal na palec, bo dudlík časem odejmu. 🙂 Dudlík není jen zlo, tak jak se to občas prezentuje. Závislost si děcko může vybudovat na všem, například i na flašce pití.... a to je pak horší 🙂

romantika
8. únor 2015

@zuzana_ka Ano Zuzi, mela jsem u první dcery stejne predstavy, ale život mne naucil, ze dobry rodic je rodic laskavy, chapavy, co porozumi, hraje si a dite motivuje v vyvoji. Ne ten, co mermomoci dle tabulek rve dudle v roce, dite odplenkuje dle tabulek a tak, protože kazde dite si tu cestu najde tak i tak a když do toho jdete po hlave, tak akorát deptate všechny vcetne sebe. Ale hlavne, kazdy vychováváme dle svého svedomi a vedomi, s velkym vlivem jaky na nas měli vlastní rodice a co dokážeme. Dulezite je to vse delat v co nejmensim stresu. Pani urcite sama vi, kdy chce diteti dudlik vzit. Ja osobne bych dala kdo vi co, aby me deti dudlaly. Ani jeden nechtel. Ony nejsou zas tak blbe jak si myslime. Dudlik není zlozvyk, dudlik je siditko. A to pouziva ve svém zivote každý z nas a kazdodenne, porad akorát v jiné podobe 🙂))) V praci to jako většina zen nahradi kafem a velkym kusem cokolady a doufejme, ze to nebude ostatní tak popouzet. Ja se striktnim rodicovstvim setkala, a zadne uspechy to diteti neprineslo, jen stres a ještě vetsi osobní omezeni. Do skoly si ten dudel neponese. V 21m. je porad male dite.

romantika
8. únor 2015

@gaba_h Presne tak, mohli by to dle mne zaradit do zdravotni pomucky a s klidem. Ono v dnesni době je všechno tak pod drobnohledem, ze uz není jednoduche byt ani tim miminem 🙂)))))))))))

atinkaa
8. únor 2015

Neviem ci je trapne alebo nie v poriadku byt s plienockami a cumlikom vo veku dcerky ale urcite je pruser ak je niekto dospely a netaktny a to by som teda kludne drahej pani priste povedala 🙂