Když odjíždíme od babičky, syn brečí

hojgrova10011
24. zář 2017

Mám dotaz nas syn (rok a pul), ma velmi rad babicku, kdyz odjizdime od ni tak nechce jet domu a breci (jen chvilku). Nas to jako rodice trosku mrzi..jak reaguje vase dite? U nas tak reaguje jen na jednoho ze 4 prarodicu

karlajasmine
24. zář 2017

@hojgrova10011 Muj syn tohle dela u moji mamky cca od 10ti mesicu... ja jsem naopak strasne rada, ze ji ma tak rad 🙂 A ono to plati stejne jenom do urcite miry - on je s ni strasne spokojeny, porad chce za ni a nechce me (kdyz jsme nekde u ni nebo ona u nas), ale jakmile se treba o neco prasti a neco ho boli tak okamzite s brekem vola me... Nebo kdyz se ho pokusila moje mamka uspat, tak se mu obratila dolu pusinka a volal me... kdyz je nemocnej to samy... proste babicky / tety / strejdove / dedeckove jsou super zabava a deti je miluji ale kdyz jde do tuheho tak chteji samozrejme rodice. Ale mezitim bud rada, ze muzes dite babicce bez obav sverit a zajit si odpocnout 🙂 A bud rada, ze ma dite dalsi lidi ve svem zivote, ktere miluje.. nikdy nevis, kdy se nedejboze cokoli stane a budes strasne rada za tuhle moznost hlidani.

karlajasmine
24. zář 2017

Ja si tohle treba zive pamatuju z vlastniho detstvi - kdyz prijeli na navstevu prarodice / tety / strejdove, tak jsem chtela u obeda sedet vedle nich, hrat si jenom s nimi, jet s nimi v aute.. rodice sli uplne stranou, ale pritom jsem rodice samozrejme milovala nadevse a v pripade jakehokoli vetsiho problemu chtela rodice. Je to jenom o tom, ze pro to dite je to dalsi blizka osoba v jeho zivote, ktera mu prinasi v tu chvili obrovskou zabavu a rozptyleni.

hojgrova10011
autor
24. zář 2017

Ja na jednu stranu samozrejme jsem rada ze ho muzu dat k nasim s klidem a ze maji dobry vztah, ale kdyz ho vidim jak ji dava prednost tak si rikam jestli neco nedelam blbe...proste asi takova jakoby trosku zarlivost, ze si v te chvili prijdu odstrcena ..🙂

karlajasmine
24. zář 2017

@hojgrova10011 Ja te uplne chapu, ale to je jenom o tom, ze je to ''nova'' osoba, kterou tak casto nevida 🙂 Muj syn dela totez, kdyz je o vikendu doma manzel - chce jenom tatinka, vsechny cinnosti musi vykonavat tatinek... pritom kdyz ma treba nocni muru nebo se jen tak v noci vzbudi a chce za mnou, tak me hladi po vlasech a rika zamilovane ''mama''.... proste my mamy jsme od toho, abychom jim dali lasku a tu zivotni jistotu, a zabavu si pak casto hledaji jinde :D

hojgrova10011
autor
24. zář 2017

No jasne tezky udel matek :D ja jsem jen potrebovala vedet ze se nechova nejak vyjimecne, ze to delaji i jine deti 🙂

karlajasmine
24. zář 2017

@hojgrova10011 A vis co, naopak bud rada, ze nebreci, kdyz jde od tebe k babicce... znamena to, ze ma v tobe fakt jistotu, ze vi, ze ho neopustis a ze se pro nej vzdycky vratis, a to je strasne dobra vec.. tahle jistota se mu bude hodit casem ve skolce a celkove mezi lidma - rodicum muze verit, tak se nemusi bat, ze o ne prijde, tak nebreci... u babicky tu jistotu nema, nevi, kdy ji zase uvidi, tak si trochu pobreci 🙂

beruda
24. zář 2017

Neberte si to osobně, v tomhle věku je to holt něco jiného, než má doma. Vás vidí pořád a babička je něco extra. Moje dcera (3) momentálně bulí, když jedeme k babičce, že tam nechce, a když jedeme domů, tak bulí, že nechce domů... A máme to třeba i tak, že jak jsem s ní celý den doma, tak se máme doslova plné zuby. Do školky se bohužel z kapacitních důvodů nedostala a už jí prostě maminka nestačí. Když přijde odpoledne partner, tak se na něj přilepí a já mám cca dvě hodinky klidu pro sebe 🙂. Buďte za to ráda, jak malý poroste, bude si uvědomovat víc třeba rizika a důsledky (třeba to, že bude bez vás) a taky se může stát, že se začne bát a nebude tam chtít.

kaja2016
24. zář 2017

@hojgrova10011 A jak casto tam jste, popr. nebyva s ni treba sam? Ja se toho docela bojim, mozna to neni spravne, ale moc nedovoluju, aby babicky hlidali nejak dele, nikdy prez noc, mam stejne stare dite, max. pul dne a jak zacnu bystrit, ze dcerka se nejak moc na babicku vaze, tak prestavam na chvilku zadat hlidani. Jako fakt, trochu psycho, ale delam to. A vim z okoli, ze nejsem sama🙂

michaela6599
24. zář 2017

U nás je to stejně 🙂 14 měsíců.Kdyz je u tchýně a tchána třeba přes noc dojedeme si pro ni a odjíždíme tchýně ji nese třeba k autu vezme si ji že ji dame do auta a řev.stejny když jsme u bráchy nebo mého tatky.Chapu tvé pocity že začátku i dodnes občas takové mám že mne to mrzí jako kdyby nás nepotřebovala ".Ale na druhou stranu si vždy řeknu že jsem ráda že mají takový vztah a jsem o to klidnější že když je tam bez nás tak to probíhá v pohodě 🙂

michaela6599
24. zář 2017

@michaela6599 furt si hlavně říkám že horší by to bylo obráceně " že pokaždý když bude u někoho tak bude brečet a bude chtít jen pořád nás.Ma to tak jedna kamarádka nemůže si ani dojít na záchod sama malá sennou ani s nikým jiným nebude ,natožpak nějaký hlídání .

hojgrova10011
autor
26. zář 2017

@kaja2016 no byva tam i pres noc nekdy a obcas i pres den, jednou tam byl dokonce cely vikend..nechci to nejak omezovat, aby jsme taky obcas mohli mezi lidi a hlavne on ma ted obdobi ze klidne vezme sousedku za ruku a jde k nim na navstevu a to ji vubec nezna, takze by nejake omezovani kontaktu asi k nicemu nebylo :D

hojgrova10011
autor
26. zář 2017

@michaela6599 no me to taky mrzi ale na druhou stranu jsem rada ze se maji radi, u druhych prarodicu to takova slava neni, driv tam hodne brecival a ted je spis ignoruje, je pravda ze oni se mu tak dobre nevenuji, takze tam na hlidani nejezdi i kdyz by chteli ale aby tam nekde brecel tl fakt nechcem

beruda
26. zář 2017

@hojgrova10011 jak jsem psala výše, přejde ho to. jak začne nabírat zkušenosti. Moje dcera se taky nikoho nebála a pak se najednou začala bát, cizí na ní nesměli ani promluvit, nebo začala u babičky chodit po schodech a najednou jak když si uvědomila že může spadnout, a chodit sama už nechce. Všechno je to o zkušenostech. Teď je ještě malý a naivní, za půl roku může být zkušený "mazák" a všechno bude jinak.

hojgrova10011
autor
26. zář 2017

@beruda no uvidime, byla bych rada kdyby to bylo tak nejak uprostred, ani strach z lidi ale ani prehnana touha po babicce :D ale samozrejme to necham plynout, nejak to ovlivnovat nebudu jak to dela treba pani co psala nahore 🙂 ja jsem hlavne rada ze je to normalni chovani a ze treba nejs nejaka spatna matka 🙂 je to moje prvni dite a v uzke rodine jsme taky ted v posledni dobe zadne nemeli tak nevim jak to chodi 🙂

michaela6599
26. zář 2017

@hojgrova10011 tak to mne mrzí ,třeba se to postupem času změní jak bude větší.Nase malá má se všemi super vztah všechny si užívá ale nevím jak by reagovala kdyby byla třeba přes odpoledne sama s brachem nebo s tatkem.Jsou oba pracovně vytížení takže se vídáme méně a nikdy nebyli delší dobu osamote bez nás sami spolu.Jen s tatkem asi hoďku když měl volno tak ji vozil v kočárku

bekyc
26. zář 2017

Proč vás to trápí? Buďte rádi, že ji má rád. Nedává jim přednost, jen je nemá každý den. Synovi se od našich taky nikdy nechce, má tam uplně jiný hračky, psa, koně, zahradu. To by se mi pryč taky nechtělo. 😀 Určitě neděláte nic špatně, jen vás má prostě pořád. Babičky jsou něco extra. 😉

hojgrova10011
autor
26. zář 2017

@bekyc
No me to nestve kdyz vidim ze je to normalni áe kdybych zjistila ze to ostatni deti nedelaji tak by mi to vadilo hodne, protoze bych mela pocit ze delam neco blbe.., psala jsem zde abych zjistila jestli je to normalni, kdyby nebylo tak bych byla dost znepokojena :D

hojgrova10011
autor
26. zář 2017

@michaela6599 no me je to celkem jedno, jaky ma vztah s druhou babickou a dedou, je to tchyne a tchan, a myslim ze si za to muzou sami, ze zacatku nechavali stekat psa na kola kocarku ( je zvykly napadat kolo od kolecka), u nich doma je hodne sero a ted kdyz je vetsi tak ten pes volne pobyha ( neni vhodny k detem, kousnul i tchana), a na nase prosby aby ho zavreli nereaguji, takze jim ho nechcem davat protoze mame strach atd. Takze pokud k nim ma maly odstup, tak myslim ze vi proc..na cizi lidi casto reaguje lip jak na ne..jinak u druhych rodicu pohoda, muzem jim verit

lucie_91
26. zář 2017

Je to normální, u nás to zašlo tak daleko, že jí syn začal říkat chvilkama mami a mě začal ignorovat, ale to bylo vinou mé matky, odtahovala ho ode mě. Takže s to utnulo. U vás to je v pořádku, je to klasika 🙂

michaela6599
26. zář 2017

@hojgrova10011 aha tak to chápu , u nás je to naštěstí v pohodě z obou stran což jsem ráda už i kvůli vztahům všem nejen kvůli malé ale kdybych byla v kontaktu se svojí matkou ramvy to bylo horší

ilonne
26. zář 2017

@hojgrova10011 Je to normalni a je to hezke 🙂. Urcite neomezovat. Nase deti taky breci, ze chteji zustat u babicky, ale i tak mama je porad mama a bezpecne vim, ze u babicek obcas breci, ze chteji mamu 🙂. Naopak jsem rada, ze maji k babickam tak hezky vztah a take, ze se na babicky muzu spolehnout a mam hlidani 🙂

ilonne
26. zář 2017

@kaja2016 A proc to delas? Neni to skoda takhle kontakt omezovat? A navic, kdyz nase deti spi u babicek, muzeme s manzelem vyrazit zase sami do divadla, do kina, na veceri atd... A klidne priznam, ze i sami na vikend si vyrazime, mmch. doporucuji to i psychologove, prospiva to vztahu 🙂

ilonne
26. zář 2017

@kaja2016 Babicka je prece babicka a ne hlidaci sluzba, ktera ceka na zavolani. Mozna se pletu, prece jen psane slovo neni hovor, ktery lecos vysvetli, ale tvuj prispevek tak na me pusobi.

klaraslavickova
26. zář 2017

my bydlíme s tchyní a tchánem a malou od nich k nam do patra taky musím často dostavat celkem slušným přemlouváním :D a když jde k našim kde je i moje segra te je ted 11 tak to mala odchází s pláčem protože chce ješte bejt s Eli.. proste je jí dobře s nima a proč taky ne 🙂 je to dobře naopak jsem za to rada alespon nemá problem s tím když ji mají hlídat.. jak říká manžel my jsme pro ni okoukaní babičky a dedové ne a hlavne s nima zase delá uplne jiný veci než s nama...

kaja2016
27. zář 2017

@ilonne milá ilonne, co doporučuji někteří psychologové je mi vcelku putna.-)
@hojgrova10011 jasný, já jen píšu, jak to mám já. Každopádně ať tě to brzo už netrápí, -)

ilonne
28. zář 2017

Mila @kaja2016 to bylo spis pro zamysleni, jestli by jsi se nemela zamyslet nad tim, jaky zaujimas postoj k babicce. Chovat se k ni jako k hlidaci sluzbe na zavolani nesvedci zrovna o vyzralem postoji.

ilonne
28. zář 2017

@kaja2016 Nemyslim to zle, ale ty jsi maminka a porad maminka pro svoje dite (deti) budes. Vzdycky pro ne budes na prvnim miste. Ver tomu a babicku ber opravdu jako babicku. V dobrem se ti to vrati 🙂.

kaja2016
28. zář 2017

@ilonne Hele, neprisla jsem se sem dohadovat, co je dobre a co je spravne. Myslim, ze nejvetsi zlo je, kdyz jedna matka zacne pucovat druhou matku. Napsala jsem jen autorce svuj pribeh. Tak toho prosim nech.

tehulinka91
19. črc 2020

@hojgrova10011 zdravím mám teď stejný problém. Syn má 20 měsíců a vůbec ke mě nechtěl, nechtěl se babičky ani pustit. Úplně šílený vřískot 😢 spravili se to u vás? Jak to probíhá teď prosím? Připadám si jako špatná matka, že ke mě vlastní syn nechce jít 😢 přitom byl před víkendem pořád nalepený na mě

andaluz
5. led 2023

@hojgrova10011 Máme to stejně a chlapečka mi je líto