Maminky dvou dětí - prosím o radu

verundice
27. dub 2019

Dobrý den,
Prosím, poraďte, jak to děláte s dětmi, když starší (můj 4r.) je nemocný (antibiotika deset dni, nesmí ven) a miminko (6m.) během dne usne jen v kočárku..... A jste s nimi doma sama.....??? Normálně chodí syn do školky, takže s mladším jsem venku s kočárem třeba i třikrát denně, ale jak teď? Předem děkuji za přínosné rady😊

jaja01k
27. dub 2019

Uspávala jsem v kočáru doma.

clementina
27. dub 2019

Taky. Když je starší s denním spaním fixovaná na kočárek, druhý nemůže ven a já jsem s nima sama, jiná cesta není😖

konidana
27. dub 2019

Čtyřleté jsem pustila pohádku a mohla jít klidně na půl h ven. Jinak jsem jí pohádky moc nepouštěla, max 1h denně , a to vždy seděla bez hnutí celou dobu.

paaajuska
27. dub 2019

@verundice nevím, kde jak bydlíte, ale starší třeba pustit pohádku a na chvilku jít ven uspat? Nevím, zda třeba uvidí i z okna na vás 🙂

agneska7
27. dub 2019

Nemám takové věkové . Ale uspala bych doma v kočárku . Ale teda rozhodně bych nenechala dítě samo doma já mám 6. Letou a nenechala bych ji samotnou doma

konidana
27. dub 2019

@agneska7 tak každý to má jinak😉 ja takto zacla nechavat asi od 3 let. Pár minut u pohádky. Šestileté už chodily samy do školy cca 1km.

agneska7
27. dub 2019

@konidana teda tak to čumím to bych si teda nelajzla

nekiaxy
27. dub 2019

@agneska7 ja nechavam samotneho syna, posledbi mesic, dva uz to je v pohode. Ale nw pul hodiny🙂 jezdim vebku s kocarkem, obcas oknem mrknu, jestli neco nevymysli. Vi, ze kdyz uspavam miminko, ma byt hodny a hodny je. Vetsinou mam do 15 minut hotovo. V 6 letech mi prijde divne nenechat ani pul hodky dite samotne, chci mit deti samostatne. Ja chodila sama ze skoly, hrat si ven. Podle me je lepsi deti zvykat postupne. Aby pak s necekane nabytou volnosti nemely problem a neco se jim nestalo.

nekiaxy
27. dub 2019

@nekiaxy doplnuji, ze jsem zacala, kdyz synovi bylo 2,5 roku. Par minut sam byl poprve od 1,5 roku, musela jsem prikladat do kotle. Taky to zvladnul.

summer2012
27. dub 2019

Otevřela jsem v jednom pokoji okno dokořán a uspala tam, starší zatím vedle koukal na pohádku. Úplně ven bych si netroufla, člověk nikdy neví, co se může stát, co je napadne...stačí vteřina a průšvih je na světě...starší je hodný, poslouchá, ale občas ho prostě, byť v dobré víře, napadne nebezpečná pitomost...

78marcela
27. dub 2019

Uspávala jsem v kočárku v ložnici a spával tam.

lucka662006
27. dub 2019

Uspávala jsem v dítě s kočárkem v chodbě, kde bylo o mnoho chladněji, než v bytě. Bohužel se mi pak vždy za 15 min vzbudil, tak znovu, a znovu atd. Nervy u mě, nevyspalost u syna. Od pátého dne, když už zcela zmizela horečka i nejhorší obtíže, jsem druhé dítě nabalila a šli jsme ven na 1 hod. všichni. Jsem ráda, že jsme to přežili 🙂

verundice
autor
27. dub 2019

Moc děkuji za tipy, zvlášť to otevřené okno, to mě nenapadlo😀 bydlíme v domečku, kdybych mu pustila pohádku, možná bych si to lajsla ujezdit před domem. Že začátku mu bylo fakt zle a osklive blinkal a vyžadoval mě u toho, tak to bych nemohla, ale už je dobrý, tak to asi zkusím. Už když mu byli asi tři, šla jsem přes ulici s tříděný odpadem, vysvětlila jsem mu situaci, podala to jako dobrodružný úkol a on se fakt snažil, bavilo ho to a kupodivu nelumpacil, tak to asi tak zkusim

bubinko1506
30. dub 2019

Máme velku loggiu, tak som kočík vytrepala na loggiu a tam uspala. Alebo som malých dala do kocika v detskej, dokorán otvorila okno a tak uspala.

zizala7
3. kvě 2019

Umýt kolečka od kočáru a vozit malého v kočáru doma. Pomohlo mi to.

martinahost
3. kvě 2019

Nemáme sice už miminko,ale pejska kterého musím venčit, když byla 4 letá dcera nemocná a musela jsem vyběhnout se psem,tak jsem jí vysvetlila situaci,ze se hned vrátim a ona zatím koukala na pohádku,anebo si hrála a byla pár minut sama doma. 9 letà už běžne zustava sama doma tak cca pul hodiny, ale jen když jdu někam v okolí, kdyby jsem šla někam daleko, kde nemám možnost se hned vrátit, tak by jsem jí nenechala,. Má telefon tak mi muze hned zavolat.

hankaros
5. kvě 2019

Uvozila jsem dítě v kočárku na chodbě před bytem a pak jsem ho supla na balkon. I zime, máme lodžii, tak tam bylo prijemne chladno na spaní. Starší zatím koukala na pohádku.