Plíny a příchod sourozence. Počkat a zkusit za pár měsíců?

5. črc 2022

Synovi jsou čerstvě dva roky. Odmalička se rychle učí, sám vše odkoukává, poměrně pěkně i mluví. Problém je s plínami, zkoušela jsem indiánskou metodu, postupně nehod ubývalo, vymyslel si pro vyměšování svoje slovo, ale většinou ohlasoval až po nehodě. Rozhodně to nezabralo natolik, aby mohl kamkoli bez plen.. Myslím, že roli hraje manžel, který se ho často ptá, jestli chce čůrat a pak na něj zvýší hlas, když se vzápětí počůrá. Mám cca měsíc do porodu, tchán je v důchodu a občas si malého bere na dopoledne na chati a já za nimi odpoledne přijedu. To je super pomoc, ale trénování bez plen to nepomáhá, syn totiž nechce sedět na nočníku a úspěchy má zatím jen na našem záchodě doma, jiné prostředí ho mate, ikdyž tam stupínek a prkýnko ráno pošlu s ním. Co s tím - nechat to být a zkusit za pár měsíců až se proberu po šestinedělí?

sirinfirst
5. črc 2022

Nechat být, až na to bude klid

fazolkazuzka
5. črc 2022

Plně vám rozumím. Já teď bojovala s dcerou 14 dnu a uz na to nemám nervi. Každý den prat pračku procuranych věci. Taky má teď 2 roky a chtěla jsem to stihnout do příchodu segry v září. Pokrok teda je ze pokud velka potřeba skončí v prádle nebo i v plence tak dostane záchvat. Chce na záchod. Ale jinak prochcane všechno.

fazolkazuzka
5. črc 2022

Jinak já čekala na čas kdy nebudou žádné akce. Mala bude jen doma aby byl klid a nemusel bych třeba řešit autosedacku bez plenek atd. A hlavně teplo at může lítat nahata

nijij
5. črc 2022

Pokud není zralý tak s tím nic neuděláš. A tlačit to na sílu jenom proto že bude mimino je úplně na prd, a bude to ještě horší.

jjasmina
6. črc 2022

Malá musela mít spodní prádlo a pocuravala se 3 týdny a pak přišel zlom, nebylo to ze dne na den, chce to čas prostě

aspie83
6. črc 2022

Já bych to nehrotila a dala mu čas 😉 může se to samo změnit že dne na den 😉 lepší, než ho nějak stresovat 😉
starší syn měl kolem roku a půl záchvat, jen člověk řekl nočník a pak asi ve 20 měsících jednoho dne sám řekl, že nechce plinu a bude chodit čůrat a od té doby prostě chodil a bez nehod 😉 a to se mu měsíc předtím narodil bráška ☺️ teď je mladšímu 20 měsíců a taky přestal chtít plinku a docela to zvládá... Jen máme problém, že on chce všechno sám a venku si stáhne kraťasy, sedne na bobek a nacura do nich 🙈 takže doma s nocnikem dobrý a venku sice čůrá, ale stejně do kratasku 😄

krisstina93
6. črc 2022

Nech to být, to lámání přes koleno u nás ničemu nepomohlo, prostě sem děti nechala, ať si do toho dozrají sami. Nočník byl na očích a oni si sami kolem 2 a půl roku pleny sundali a už je nechtěli a víceméně se to obešlo bez nehod. Když budeš dítě nutit, násilím ho cpat na nočník, nadávat, když se pocura, tak z toho bude mít akorát blok a o to dýl to bude trvat.

me_druhe_ja
6. črc 2022

Nehrot to. Tak holt budeš přebalovat dvojmo. Já dvojmo prebaluju už 17m. 🙂
Ono je totiž nesmysl, že se dá "naučit" na nočník. Dítě k tomu musí dozrát, musí mu to v hlavičce sepnout. Což může být klidně až kolem 3.roku

shirilka
6. črc 2022

Taky si myslím, že to chce čas, mám doma 2m miminko a 23m batole a přebaluju snad polovinu dne🤣 ne, není to tak strašné, počkám až bude po dovolené, po nějakých akcích apod., a jestli bude srpen teplý, nechám ho běhat bez plenky a uvidím jestli to půjde nebo ne...

jako_mala_holka
6. črc 2022

Dcera má čerstvé dva roky a chceme zkusit teď od pátku do neděle vzít plenku, co bude... Koupila jsem kalhotky a uvidíme... Když během těch pár dnů neuvidím pokrok, plenku jí vrátím a zkusíme za čas znova... Čekáme druhé v prosinci, tak jsem zvědavá, jestli do té doby to půjde nebo ne, ale nehrotím to, do školky jde až příští září, takže má času dost 🙂 o nočník nějaký větší zájem nejeví, občas si na něho sedne a hned zas odchází pryč... já jsem v těchto věcech taková salámová matka 😄 ale zatím se mi to osvědčilo

lenerka1
6. črc 2022

Není zralý, až bude, nehod bude od počátku minimum. A rozhodně se neptat, to je cesta do pekel, pak sice děti jsou bez plen, ale kolikrát jsou naučené čůrat jen na povel a když se dospělák nezeptá, pustí to do kalhot, protože samy na sobě nepoznají, že je ten správný čas. Kromě toho příchod sourozence je pro dítě psychicky dost náročná změna, tak i když by se povedlo odplenkovat teď, je velká šance, že by nastal regres.

jana_zofie
6. črc 2022

Netlac na nej. To je zbytecny. Navic mala pred narozenim brasky zvladla uspinit treba jen jednu, max dve plinky za den. A pak byla 3 mesice ciste na plinach. Proste nic.

9radka9
7. črc 2022

Je to jednoduché, ještě na to není zralý, je to jako chtít od zeleného rajčete aby chutnalo jako červené

maxulekapcule
8. črc 2022

U na to taky moc nešlo, pak ani ne dva a půl roku, učitelku ve školce už to nebavilo to přebalování, řekla mu Dost, vzala mu plinku a od té doby byl bez ní i v noci a bez nehody. První nehoda teď, skoro v šesti letech a pochcal se mi v autě, to už jsem myslela, ze ho pretrhnu

veronikav31
8. črc 2022

@maxulekapcule občas se nehody stávají i starším dětem,byl do něčeho zabrany nebo natvrdo usnul.holt se staneto,že je dlouho bez nehody neznamená,že ji nemůže mít,je to jen dítě....

veronikav31
8. črc 2022

Zkusit indiánskou metodu,krom toho některé děti nechodí na nočník,ale buď rovnou na záchod nebo kluci mají pisoár,ten jsem kupovala synovi a rád cural,aby se točila vrtulka 😂

maxulekapcule
8. črc 2022

@veronikav31 právě že zabranej nebyl, ani neusnul. Bylo to tak deset minut po čůrání, asi se nevyčural úplně. To jeste bylo nic proti tomu, ze mi to auto týden na to zblil 🤣

veronikav31
8. črc 2022

@maxulekapcule syn taky chodí každou chvilku,nevycura vše,vím že má menší močový měchýř,tak chodí občas častěji a nehody výjimečně má (je od 15m bez plen na den,od 2 let na noc), teď bude mít 4, zvracení je horší než pocurani

petulaapetula
8. črc 2022

Já mám děti 22 měsíců od sebe.. Starší mela ještě plenky, prebalovala jsem dvojmo. Ona prostě na nocnik nechtěla ani za nic. Nechala jsem to az bude vhodnější doba. Ptala jsem se jestli nechce na nocnik, záchod, pocurat kyticky atd, dokud říkala ne, netlacila jsem na ni. Jen mluvila a nabízela. Když pak najednou asi ve 2,5 letech chtěla. nehod se stávalo minimum. Vlastne skoro zadne. Podle me prostě to dítě k tomu musí dozrát, musí mu to sepnout v hlavě a pak je to mnohem snazší pro všechny.

drago49
8. črc 2022

Aktuální zkušenost, starší 2 roky a 7 mesicu, rejou do mě všichni od 1,5 roka jakto, ze má kluk ještě pleny. Začala jsem si všímat tak 14 dni zpátky, ze mi říká, ze cural a ze chce čistou plenu. Nechala jsem to ještě byt. Byli jsme na zahradě a svlikla jsem ho do naha, několikrát jsem se ptala na curani na trávu, poprvy šel se mnou. Pak si uprostřed hry řekl sam: honem honem a běžel na trávu. Takže druhy den jsem už doma plenu nedala, dopoledne jsem trávila ptanim a pozorovanim a asi po 3 hodinách šel opravdu sam na nočník.
Je to už 5 den bez nehody. Proste dokud to dítě není zralý, můžeš se stavit na hlavu a nepujde to. Nech to byt, ještě má evidentně čas 😊

sherryel
8. črc 2022

Syn chodil na nočník 2-3denne a pak se narodila dvojčata a on odmítá sedět. Když mají holky plenky proč on taky nemá. A ještě k tomu když je bez plenky, tak si strká ruku k zadku. Nechutné a pak se diví nepoblije ...