Proč můj syn pořád křičí?

hanule112
30. srp 2015

Ahoj holky.Mám ročního syna.Do 10.měsíce byl straně moc hodnoučký.Krásně si sám hrál,pořád spinkal.Kdykoliv jsem ho dala do postýlky,tak hned usnul.A od 11 měsíců začal strašně křičet,ne brečet,ale křičet a já vubec nevim proč,nevim proč to dělá.Ale křičí opravdu hodně a mě už to začíná vadit.Máte s tím některá zkušenosti,nevíte čím to muže být?Jsem už zoufalá a neštastná,až se mi chce z toho kolikrát brečet.Byl tak strašně hodný a najednou se to zničehonic změnilo a já vubec nevim proč.Díky moc za rady.

rozzaarka
30. srp 2015

Důvodu může být milion. Může chtít pozornost, nové podněty, změnu prostředí.nevím,jak to máte -jestli si s ním hrajes, kolik času jste venku... Nás Kubík se většinou vztekne v moment, kdy nechapu, co po mne chce/chce pozornost a já třeba uklizim a nevěnují se mu. @hanule112

verusky
30. srp 2015

@hanule112 hani, mam doma neco podobneho. dcera mela predevcirem rok. pred mesicem jsme meli velky problem s uspavanim a zacala jsem uspavat podle knihy, kdy se ditku venujes a pak ho polozis do postylky a odchazis (par dni to orve). rekla bych ze od te doby zacalo pozvolna jeji vztekle breceni po probuzeni. uz to taky spatne zvladam, stve me to. takze se pridavam se stejnou otazkou na ostatni devcata, co s tim... rve a rve a vezmu ji a porad je nesva a me stoji tolik energie ji uklidnit.

lv
30. srp 2015

Roste, potřeba spánku se mění i potřeby ostatní - kontakt, chce být s vámi, protože už chápe zavolám (zabrečím) = přijde. A zlobí se, že to tak třeba není. A zuby, a růstové bolesti a podněty přes den a milion dalších věcí..

lu777
30. srp 2015

u nás to tou dobou byly zuby... trápily ho dlouho, museli jsme i na pohotovost, měl hematomy opakovaně...

jinak mrčet a postěžovávat si může třeba i z frustrace kdy něco chce a nejde mu to (chození, různé činnosti nebo komunikace s někým), ale pokud takhle křičí hodně, tak to budou spíš zuby - možná stoličky? 😕
my si s tím užili hodně, doporučuju kousátka, dát do mrazáku, opláchnout a do pusy.... a homeopatika 😉

pokud to je pouze večer (není mi to z dotazu úplně jasné), tak může být i přetažený, moc podnětů za den 😉
bezva je relaxační hudba a koupel třeba v Balneolu 🙂
nebo zkus masáž nožiček levandulovým olejem apod... ono někdy je toho na ně hodně jak rostou a mění se 😉

rozzaarka
31. srp 2015

@verusky pokud vidíš spojitost s novým způsobem uspavani, tak bych s tim přestala. U tohoto systému se mrzutosti nediv, stres v dětech nezmizí usnutim, přetrvává v nich. Takže malá ho má ještě ráno a pak je protivna☹

pavlapl
31. srp 2015

Je možné že prostě potřebuje kontakt. Težko takhle říct. Já mám taky roční dítě ale ani jedno mi to nedělalo. Moje holky jsou hodně kontaktní takže věšinu dne kojíme, nosíme,mazlíme. Syn tak kontaktní nebyl ale to by bylo na dlouhé vyprávění. On je trochu jiný. Bude to určitě nějaké období. Zkus mu naslouchat. On to nedokáže jinak vyjádřit že je v diskonfortu.

no_title
31. srp 2015

Může to být i něco nového, co se teď naučil a je v jeho věku normální, synovec to taky tak měl okolo toho roku. Všechno prožíval řevem a pištěním - jak vztek, nezdar, tak radost.

andrrriiik
31. srp 2015

Náš syn je taky uřvaný a upištěný.Teď už se to zklidňuje,řve jen když něco chce,a když jíme my(a to je třeba i těsně po jídle,a sní jídlo i nám) 😀

memento1331
31. srp 2015

@verusky U teba je jasné prečo začalo tovoje dieťa plakať. Je zjavné, že ten spôsob uspávania jej ubližuje. Byť na tvojom mieste okamžite by som s tým prestala.
@hanule112 Deti sa menia a zvlášť takto malé - dnes je dobré a zajtra už môže byť "zlé". Ale, môže aj niečo vyžadovať, možno viac pozornosti, možno viac pohybu von (treba si to vysledovať). Ešte jedna vec, deti opakujú aj správanie po rodičoch, ak kričí rodič kričia aj oni (nemusia kričať po dieťati, ale stačí, že kričia po sebe).

loc
31. srp 2015

@hanule112 Ahoj, jako bych cetla o mem Oliverkovi. Do nejakeho pul roku to bylo to nejhodnejsi miminko, krasne spinkal v noci a plakal jen, kdyz mel hlad. Pote uz se naucil brecet i z nudy, ale stale to bylo hodne miminko. A cca v 10 mesicich se to zlomilo a porad jen rve, az se z toho nekdy zakucka, jen aby si vynutil pozornost. Jedine, co ho bavi, je chodit za 1 rucicku (sam par kroku ujit schopen je, ale boji se) a kolem nabytku sice chodi, ale nema to rad a rve, ze chce ruku... Sam vydrzi hrat si jen chvili, kdyz uz je unaveny. Jinak rev. A rve take u jidla. Co jsem cetla za rady, ma se na ten rev nereagovat, aby dite vedelo, ze to nezabira. Ja na to to srdce nemam, spis se ho snazim zabavit nejak jinak - zapnout mu hracky, dat krupku, ale to zabere jen na chvilku. Take bych rada vedela, co s tim... 😒