S čím si rádi hrají Vaši dvouletí kluci?

petaska
27. črc 2020

Léto ještě neskončilo, ale Vánoce jsou za dveřmi 😂 a u nás i prosincové narozeniny, tak přemýšlím krapet dopředu, co by potěšilo našeho drobka. S čím si hrají vaši dvouletí kluci? Myslím skutečně hračky, hry... Běžné věci z domácnosti půjčuji průběžně 😄 Díky za tipy!

pe_tu_ss_ka
27. črc 2020

@petaska u nás také tak.. Prosincové narozeniny a vánoce.. K narozeninám dostane albi tužku a nějaké knížky od babičky a tet, my zatím koupili odrážedlo firstbike, jinak má rád knížky a auta, různé vkládačky. K vánocům budeme rozšiřovat knížky k albi a dál zatím nevím 🙊

martiniquest
27. črc 2020

Vlackodraha a milion rozsireni z Lidlu. Jednoznacne nejlepsi hracka uz dva roky

pasiba
27. črc 2020

U nás jedou angličáky. Má malý kufřík, který má v noci i v posteli. Takže koupíme nový kufřík a do něj další autíčka 😁 mimojine

katkapavlik
27. črc 2020

@petaska ahoj mi jsme.druhé narozeniny měli nedávno a nejvíc u nás zabodovalo Lego mašinka. S legem si hrajeme pořád a už jen dokupujeme ... Vánoce už také řeším 😵 pořídila jsem dětem Albi kouzelné čtení ... Maminky si jej hodně chválí a mě se také líbí , že se stim děti i učí,,, jinak k Vánocům asi knihy to je super u nás traktory 😀 a lego dřevěné skládačky z Lidlu také super věc.

olga_
27. črc 2020

Dřevěná vláčkodráha, Duplo - hlavně stavební stroje, jakékoli bagry a traktory, Albi máme už dlouho, to je standard.

areh
27. črc 2020

Syn dostal Albi tužku, je to fajn, že pak může dostávat další knížky. Jinak klasika duplo, vláčkodráha. A syn si ještě strašně rád hraje s nářadím - šroubovák, kleště.. má i přilbu a vrtačku. Pak knížky nebo puzzle.

lpch
27. črc 2020

U nas Duplo, Duplo a zase Duplo :D super jsou ty sety, kde jsou auta nebo stavebni stroje, proste aby byl v balicku nejaky podvozek. Albi tuzka treba u nas zacala mit uspech az po tretich narozeninach. Ve dvou letech pak dostal na narozeniny odrazedlo, to taky zabodovalo. U babicky ma lidlovskou vlackodrahu a ta ho ve dvou letech uz taky hodne bavila.

terla
27. črc 2020

U nás těď frčí traktory všeho druhu, kinetický Písek (od starší dcery) a hračky do vody všeho druhu. Albi tužka s knížkou o zvířátkách a dřevěná vláčkodráha od Woody. K Vánocům dostane rozšíření dráhy. No a rád se houpe na dřevěné houpačce https://www.hrackyretro.cz/houpaci-prkno/houpac...

azanka
27. črc 2020

U nás jede Brio a Duplo už dlooouho. Vždycky jedno jede víc a jedno míň 🙂. Pak v tomhle veku taky autíčka, doktorský kufřík nebo albi tužka.

lucifux
27. črc 2020

U nás sklidil obrovský úspěch tenhle tahač s auty. Koupili jsme ho staršímu asi ve dvou letech. Hraje si s ním pořád, když přijede švagrová, tak její dvouletý syn, letí jen pro tohle do pokoje, musela mu ho na konec pořídit taky ke dvou rokám. A náš mladší už po něm taky pokukuje a to má jen 15m. Je v krásných pastelových barvičkách. U nás se s ním jezdí snad každý den. Pořídili jsme ve Wiky.

lucifux
27. črc 2020

Taky jsme pořídili retro houpacího kohouta, boží hračka u nás. Naši kluci mají málo hraček, ale když už něco pořídíme tak je to fakt pecka a hrajou si s tím. S manželem přemýšlíme, než jim něco koupíme, fakt nekupujeme každou kravinu co vidí...

janedv
27. črc 2020

Duplo (masinka a nebo stavebni stroje), magformers (to je pecka, hraje si jeste v 5 letech a mladsi 15m taky, mame asi 4 velke sady, mala nestaci), vlackodraha a doplnky, patrova garaz s auty, velky ponk s naradim (borek stavitel na obrovsky asi za 1600, oplati se, je to pecka). Prolezasi tunel, domek na hrani, kulickodraha, teepee, nadherne jsou knihy Photicular serie (treva na megaknihy.cz) - podle zajmu, my mame dinosaury a nadhera. Auticko na ovladani, batoh na zada na sve hracky, playdoh sada podle zajmu (mame dinosauri sadu a pravek), albi... Je toho mraky 🙂

marti89
27. črc 2020

Dřevěná vláčkodráha (jsou dost drahé, ale před Vánoci bývá v akci na Lidl shopu)
Plastové nářadí s ponkem
Autodráha Alltoys
Cihličky pro dětičky
Plastová farmička se zvířátky
Albi tužka
Koloběžka
A hlavně venkovní hřiště (trampolína, skluzavky, pískoviště, houpačka, prolézačka, domeček)

janedv
27. črc 2020

Jo a pexeso! Vetsi tvrdsi karticky, mensi pocet. Ve 2 letech nas nutil syn hrat 10x denne

petaska
autor
28. črc 2020

Super, děkuji všem za tipy. Ponk s nářadím mám v merku, kleště bere tatínkovi pravidelně ☺️
Knížky jsou u nás samozřejmost, to je moje a malýho taky baví 😉
Je fakt, že teď mi na některé ty věci přijde malý, ale oni ti prckové dělají hrozné pokroky, tak za pět měsíců bude všechno jinak 😂
Ještě jednou díky a klidně ještě pište, třeba se inspirují i jiní, než jen já...

monny3
28. črc 2020

@petaska záleží, co ho baví, rád u něčeho sedí (dřevěné kostky atd.), nebo je víc v pohybu? Náš malý třeba vůbec není na statické hračky, zmiňovaná vláčkodráha třeba, nebo Duplo, jako občas si s tím hraje, ale je mu 2,5 a úspěch mají hlavně sportovní potřeby (ke 2.narozeninám dostal koloběžku a hokejky, potom průběžně odrážedla, teď už i šlapací kolo, skejt, malý koš na basket... prostě pohyb a sport je největší vášeň, tak to podporujeme) 😉 Zřeba tu vláčkodráhu vzal na milost až s mašinkou na baterky, která jezdí sama, malý ve všem potřebuje hledat výzvy, takže já postavím koleje (to je pro něj moc nuda) a on potom staví různé překážky nebo rozpojuje koleje a čeká, jestli to mašinka zvládne 😀

petaska
autor
28. črc 2020

@monny3 on je chvíli motorová myš, háže míčem, jezdí s kotoučem... a pak si zas dokáže na půl hodiny u mně sednout a prohlížet knížky. Je mu devatenáct měsíců, tak má na nějaké vyhraněné zájmy čas. Ale kolem toho druhého roku už to zas bude trochu jinak, těch pár měsíců je vždy hrozně znát. Proto hledám inspiraci, od každého trochu 🙂 Odrážedlo máme, ale to ho zatím nebere, tak uvidíme ☺️

monny3
28. črc 2020

@petaska Knížky naštěstí u nás taky jedou, takže majlant dáváme za sporty a za knížky 😀 Jinak bych klidně přemýšlela až do horizontu těch 2,5 - 3 let, když má v prosinci i narozeniny (taky to tak doma máme 😉 ), takže už koupit třeba právě koloodrážedlo (Yedoo nebo First bike), hlavně když se ptají i prarodiče a chtějí třeba na něco přispět 🙂

petaska
autor
28. črc 2020

@monny3 s prarodiči to naštěstí u nás funguje, tedy většinou 😁 Právě, že bych ráda něco, co má šanci ho zaujmout na delší dobu. A u třináctiletého synka už si nějak nepamatuju, s čím si hrál...podle fotek měl nejčastěji v ruce vrtačku, sekačku, hrnce nebo odrážedlo. A pak všechno předčil fotbalový míč a teď ještě freestyle koloběžka 🙃

volfici
28. črc 2020

U nás dílna a Albi tužka. Jinak je spíš torpédo, celý den lítá venku a nejradši by pořád stál na kruháči a sledoval provoz 😆

elencze
28. črc 2020

No tak jsme asi mimoni, ale u nás kuchyňka, to je prostě top, dostal ji už na vánoce v roce a půl a pořád si s ní moc rád hraje. Ze zmíněného Albi tužka (knížky hlavně zpívánky). Nově ho začínají moc bavit jakékoliv vláčky. A knížky od Svojtky, leporela se spoustou pohyblivých dílů (ta už taky bodují někdy od roku a začínají podle toho vypadat). Co naopak zatím vůbec nemělo úspěch je odrážedlo.

petaska
autor
28. črc 2020

@elencze buď v klidu, ten můj třináctiletý, když byl mrňous, kromě té vrtačky a sekačky měl i období, kdy chtěl vozit kočárek. Kamarádka má dvě holky, často si se synem hráli společně, když byli malí... A kuchyňku jsme měli taky, ještě tak v sedmi letech chtěl být kuchař 😉 A teď marně přemýšlí, kam půjde na střední 🤔😅
Jinak knížky od Svojtků jsou fakt super👍