Tleskání batolete - autistický rys?

petitchat125
22. zář 2016

Dobrý den maminky,

Prosím vas, dnes me moje kamarádka ( speciální pedagožka) ale bezdětná vyvedla z míry, naše mala rada a často tleska..buď jen tak, nebo kdyz se ji něco povede..a kamarádka kdyz to videla, tak me upozornila at si dávám pozor, ze by to mohl byt autisticky rys..nebo jiná porucha ☹ tleskají vaše deticky jen tak? Mala to ted dela opravdu rada.

Diky za zkusenosti!

editah222
22. zář 2016

@petitchat125 Nejsem žádný expert na autismus, ale myslím si, že podle jedné věci se jen tak snadno nepozná.

mimco
22. zář 2016

Ignorovala bych to. Batolata tleskají, piští, zvatlají, poskakují, pohupují se, ty by byly autysty všechny. Kámoška je chytrá jak rádio....

liska01
22. zář 2016

😀 Ta už ten autismus asi vidí úplně všude,ne? Dcera měla docela dlouhé období, kdy taky ráda tleskala. Prostě je to super dělat zvuk na ruce... Teď už tleská jen když se jí něco povede nebo má fakt radost. 🙂

mcellinka
22. zář 2016

@petitchat125 můj starší syn taky pořád tleskal od malička a rád se točil. Prostě se mu to líbilo a je úplně zdravý. Myslím že soudit takovou poruchu jen podle tohoto je hloupé. Sama by jsi musela vidět že je tvoje dítko opravdu " jiné " .
Autismus teď řeším s mým mladším synem a ono toho je opravdu hodně co by dělala a nebo naopak nedělala aby ses s tímto strachovala 🙂

tulikiss
22. zář 2016

@petitchat125 kdyz se mi neco povede, tak si s chuti sama sobe zatleskam, nikdo jiny to za me neudela 😀 tak jsem asi taky autista. 😅

petitchat125
autor
22. zář 2016

@liska01 a kdy to asi dělala prosimte?

Ja vim holky, ale člověka to znejisti..pak kdyz zabrouzda po netu..je to me první dite..

liska01
22. zář 2016

@petitchat125 Tleskání objevila v roce a pak jí to několik měsíců drželo fakt fest. Ale chápu tě, jak si člověk nasadí brouka do hlavy... Ale kámoška jen machrovala, že něco ví. Já mám třeba kamarádku , která se ještě teď ve 30ti pohupuje úplně autisticky tam a zpátky a je normální. 🙂

elisss7
22. zář 2016

Mám dceru 16.mes. zatím teda netleská. Ale určitě až se to naučí tak začne. Bude to chvíle, tleskame ji na nočníku po výkonu. Starší syn taky na roce a půl tleskal. Prostě projev radosti. Radim necist clanky na netu. Radši o ničem, hrozně to stresuje. Kamarádka má nemoc z povolání asi. Neměla by vás tak strašit. Zkuste o tom říct pediatrovi. Ale určitě vás uklidní.

petitchat125
autor
22. zář 2016

@liska01 jo tak to je nas vek asi..ma 15 měsíců..no naštvala me..ja mam od mala zvyk si zas kroutit vlasy.. 🙂

Ten strach o to prtě je desnej..ach jo

brendamonique
22. zář 2016

Nevím tedy kolik je vaší malinké - ale obě mé děti kolem 1-2 let velice rády tleskaly, když ještě neuměly tolik mluvit, neměly moc prostředků k vyjadřování, třeba radosti, nebo jako upozornění a jsou toba kluci zdraví jako buci 🙂
Také si myslím, jako většina maminek přede mnou, že v batolecím věku je to naprosto přirozená věc a, kdyby něco nebylo v pořádku, dozajista byste si všimla "nějakého opoždění" určitě ne podle tleskání. Kamarádka vám zřejmě jako studovaná v oboru či-li v jejích očích znalejší věci, chtěla ukázat "jak moc tomu rozumí" 😀 ... nezapomeňte jí na to upozornit, až budou i její dětičky radostí tleskat 😀 Jinak náš malý tleská vždy, když se mu něco povede nebo líbí skoro pořád.

izz76
22. zář 2016

@petitchat125 Moje dvouletá dcera zatím dost málo mluví,neumí se tedy jinak vyjádřit,tleská když se jí něco líbí,nebo něco povede,dělá to už hodně dlouho a ještě kouká na nás aby jsme taky zatleskali. Podle mě je to normální projev u batolat,dneska jsou lidi tím autismem snad posedlý. 😕 😀

andryyysssek
22. zář 2016

Ježíši,to už se dneska řeší i tleskání?Většinou děti dělají nové věci dokola,než se naučí zas něco nového.Panebože,dnes se vše svádí na autismus a ADHD.Já mám sice taky ADHD,ale ne na základě jednoho,navíc nesmyslného příznaku.

nutricnihodnota
22. zář 2016

@petitchat125 To je profesionální deformace.

verunka_bedrunka
22. zář 2016

Moje dcera ma 13 mesicu a taky ted porad tleska-kdyz mi neco poda,kdyz hodi hracku do krabice,kdyz si da do pusy piskot,podle me je to normalni.Taky sem jednu dobu byla vydesena protoze casto sedela u zdi a hlavou jemne bouchala do zdi za sebou,delala to asi dva tydny pak to preslo a od te doby nic.Byt tebou byla bych v klidu 😉

elliex
22. zář 2016

To je profesionální deformace... Takové "autistické rysy" má každé dítě a každý druhý dospělý, třeba já jich mám nejméně deset :D

pandice
23. zář 2016

😀 kamarádka speciální pedagožka by měla vědět, že autismus se dá nejlépe diagnostikovat až po třetím roce života a jedno zatleskání (byť třeba pravidelné) z tebe člověka s autismem neudělá. Prakticky každý člověk má "autistické rysy", záleží do jaké míry a v jakých rovinách se rozjedou - já třeba musím mít dveře do pokoje, ve kterém spím, buď úplně otevřené nebo úplně zavřené - to je taky autistický rys, jo a bacha i komínky srovnaného oblečení ve skříni jsou autistický rys 😀 😀 😀

brendamonique
23. zář 2016

@pandice 😀 😀 teď si mě malinko vyděsila, "na komínky" jsem ujetá až moc 😀

petitchat125
autor
23. zář 2016

Ja vim holky, diky za uklidnění..me nad tim nikdy nenapadlo přemýšlet..až kdyz mi to řekla, tak jsem se nad tim zarazila..proste si hraje a najednou si na moment zatleska..jo mala ma 16 měsíců..
Sama jsem taky ujeta na par věci, zaclona povesena v pravidelných vlnkach apod😀

pandice
23. zář 2016

@brendamonique
@petitchat125 ano, každý máme svůj autistický rys a měli bychom si zatleskat, omlouvám se, že to tak zlehčuju, ale přijde mi šílené takhle "děsit" matky

bielanevesta
24. zář 2016

Moja bola zase "jasná autistka" preto, že nechcela učiteľke v škôlke dovoliť, aby jej pomohla s obliekaním čiapky a šálu 😀

brendamonique
25. zář 2016

@pandice 😀 😀 viď, ale některé lidi možná trochu baví děsit či znervózňovat druhé. Asi jako, když mě moje vlastní sestra vyděsila před mým prvním porodem, s odpovědí "no, snad neumřeš" ... vždycky lze vše říct různě 😀 jasně i to že na nás jednou spadne meteorit je celkem reálná představa, ale proč se navzájem zbytečně děsit a vymýšlet různé scénáře, když to není zapotřebí a člověk to max. k smrti vyděsí (y)

lajla
3. říj 2016

@petitchat125 a to myslela vážně? Asi v tom co dělá moc dobrá nebude

smillingangell
3. říj 2016

Dcera 20 měsíců si taky zatleská když se jí něco povede a kouká po nás aby sme taky tleskali. tak sme asi všichni autisti nebo nevim 😀

lucka00024
3. říj 2016

@pandice ja zase všechny vypinače v rovině 😀 teda když jsou dva nad sebou tak musi byt stejně ne jeden nahoru a druhy dolu 😀 (jsem to těžky připad co??? ) 😀 jinak přesně tleskani je myslim naprosto normalni 🙂

gumak
3. říj 2016

mám roční dceru a ta si tleská snad úplně na všechno co se jí povede 🙂 a něco takového mě nenapadlo, že by bylo nemocná 🙂

petitchat125
autor
3. říj 2016

Bohužel to bylo myšleno úplně vážně 😔 plus dodala, ze malý by tolik neměl vyplazovat jazyk ( asi jak rostou stolicky nebo nevim, ale proste plazi jazyk ven)..no v noci jsem potom z toho nespala...

luj89
3. říj 2016

@petitchat125 Promiň, ale asi by se kamarádka měla víc starat sama o sebe 😀. A ty se nedej, přece nebudeš ponocovat kvůli tomu, že ti někdo řekne aby tvé dítě nevyplazovalo jazyk...

pandice
4. říj 2016

@petitchat125 tleská a plazí jazyk 😀 A nechceš si najít jinou kamarádku? Budeš mít lepší spaní 🙂

petulik81
4. říj 2016

Miluju kdyz bezdetni,i kdyt lékaři vychrli takove rady ☹,v tom případě mam taky autistu,ma 2 roky a tleska si ,i sam sobe,ted ucime na nocnik,tak.tleskame dost často

petulik81
4. říj 2016

Ale ja mam taky bezdetnou kamaradku a ta mi zas dneska rekla ze matky se neridi mozkem ale hormonama,taky prima hlaska