Třetí dítě v dnešní době, dá se to zvládnout?

sklenicka24
28. čer 2012

V poslední době mi přijde, že se spousta maminek rozhodlo pro třetí dítko. Na dnešní poměry mi to přijde trochu jako bláznovství, co si o tom myslíte vy? Díky za vaše odpovědi. 🙂

orchidis
19. kvě 2017

Můj osobní názor je, že se tři děti zvládnout dají. Ale osobně bych do toho nešla, kdybych neměla nadstandardní příjmy, velké bydlení se zahradou a hlídací babičku k ruce.
Ano, je to o standardech, každý to vnímá jinak. Nechtěla bych být maminkou jen doma s dětmi, hráblo by mi. Ráda 3-4 hodiny denně věnuji své profesi i při dětech, ráda si zajedu na kurz, na školení, s manželem na wellness. Nepovažuji to za nadstandard, pro mě je to nutnost. Naopak zase nelpím na drahých dovolených u moře, neláká mě to, je to pro mě nadstandard, který nepotřebuji. Neposmívala bych se, každý to má jinak.
@zuzineckah to napsala moc pěkně - miminko je prostě omezení a zvažuji, jestli si pořídit další dítě ještě teď, nebo už skončit, protože mi záleží i na té bandě, co už mám doma a nechci, namísto toho, abychom je úměrně věku tahali po horách a ukazovali jim svět, sedět doma s miminkem a velké děti nechat cvakat doma na mobilu, protože... kojím, máme koliku, odsávám, mám laktokrizi, vařím mrkvičku, atp. 🙂

odula
19. kvě 2017

@orchidis to je dobre ze by ses neposmívala. to opravdu není pěkné, někomu se posmívat. 😎 vidíš. Já zase ráda slevím ze svých "standardů" (jako cestování, wellness, přednášení na univerzitě), abych se mohla radovat z dalšího jedinečnýho prcka.

marcinek
19. kvě 2017

ja bych to zase jako takove velke omezeni nevidela - samozrejme zalezi, jake to dite je, ale my jsme s novorozencem chodili na stavbu dodělávat barak, deti litali na "zahrade" a mimco spalo v kocarku, nakojilo se atd. jezdi s nami na bazen ( i když nekde muzou deti az od roka, ale je ve vajicku, proste se u nej vystřídáme, deti se vyblbnou v mensim bazene nebo s tim druhym ve velkym, proste s malou delame vse- ted když uz sedi, tak se chystáme na kolo, tam bylo spis omezeni to jiny dite, ze neumel na kole sam, ale uz se naucil, tak muzem všichni jako rodina. Nebo když deti jely na kole, odrazedle, ja s miminkem v kocare na bruslích, proste aktivni rodina - zadna krec, zalezi jak kdo to ma nastaveny a co chce

zuzineckah
19. kvě 2017

@odula njn, právě ten byl organizačně nejnáročnější a je na tom úplně nejvíc vidět ten dopad na nejstarší... (resp. byl by vidět, kdyby to nedopadlo).
Jinak na výletě do Londýna není nic neobvyklého, ani nenormálního, v dnešní době se dají letenky koupit za směšné peníze, ubytování nás zrovna tady nestojí nic (resp. pozornost), máme tam několik příbuzných 👍🏼
Pro někoho to možná může působit jako nadstandard, pro nás je to normální věc. Každý podle svých možností. To je snad v pořádku😉

kajulinek
19. kvě 2017

Za mně - je mi 22, jsem na vysoké, a pocházím z rodiny s opravdu nadstandardním počtem dětí, sourozence mám starší i mladší. A je to to nejlepší co mně mohlo potkat. Finančně jsme na tom nebyli ideálně, ale rodiče to vždycky zvládli, a měla jsem i možnost jezdit na školní zájezdy, ačkoli jsem to nebrala jako samozřejmost. Hodně se tu řeší, jak uživit děti na vysoké. Velká výhoda je, že bydlíme u města s několika vysokými školami, takže neplatíme za koleje, a navíc si každý na vysoké našel brigádu, čímž se ve výsledku náklady na něj snížili. A vím, že kdybych se dost snažila, zvládnu studovat a zároveň se sama uživit. A necítím vůči mým rodičům žádnou křivdu, že by mě sourozenci nějak omezovali, a že jsem kvůli nim nemohla mít to a ono (a myslím, že ostatní to mají stejně). A tím jsem chtěla říct, že pokud někdo váhá nad třetím nebo dalším dítětem jenom proto, že by nebylo tolik času na ostatní, nebo by jim nemohli dovolit koupit nový mobil, tak to opravdu není nutné. Důležité jsou lidé a vztahy a ne věci. A přestože jsme se sourozenci každý úplně jiný a nejsme zrovna nejlepší kamarádi, tak se máme rádi, a jsem vděčná, že mám kolem sebe tolik lidí, na které se můžu spolehnout.

odula
19. kvě 2017

@zuzineckah ja si prave taky myslim, ze když už je dítěti tak sest mesíců a víc, že už se dá zvládnout téměř všechno. samozřejmě,že asi ne kino a koncert... 😉 my to děláme tak, že se prostě dělíme - děti si pak užijou rodiče "jenom pro sebe" a taky to má něco do sebe..... ježkova, veršuju jak Jára Cimrman. :D Mě jenom prostě pobavilo jak jsi to napsala, nemyslela jsem to špatně, fakt ne. ani jsem se nechtěla posmívat. koneckonců jak psala @marcinek - ono když je vůle, tak třetí dítě zas tolik omezení nepřináší. tedy mimo třeba těch prvních pár měsíců.

zuzineckah
19. kvě 2017

@odula V pohodě, já to neberu nijak osobně 😉 my si jinak taky občas aktivity a děti dělíme, protože to jinak ani nejde 🙈 táta třeba jede s prostředním na bazén, já jsem s malou a nejstarší doma, nebo vyrazíme do obchodu koupit nějakou hadru (občas když je hnusně, tak takhle zabijeme čas). Z toho má puberťačka samozřejmě radost, mládě spokojeně čumákuje na lidi a já si aspoň v klidu srknu kafe 😂
Ale třeba to bylo náročnější jak jsme byli na Silvestra na horách. Syn chtěl pořád lyžovat, ale protože nechtěl být ve školičce sám, tak jsme tam museli brousit kolem i s kočárem. Takže jsme neměli šanci se s manželem prostřídat na svahu, protože já jsem ještě kojila, takže tam nám to logisticky drhlo jako kráva 😂😂 tož, jsme to nakonec vzdali, přizpůsobili program mláďatům a chytali bronz v apres ski 😂

marketa11112
19. kvě 2017

Ja mam prvniho synka hoooodne aktivniho..utaha veskere sve okoli a jede dal...narodil se o 9 tydnu driv...ted cekame holcicku a opet lezim v nemocnici a uz je jiste, ze do konce nedojdeme.........navic ted mi bude 34 let.......3 deti bych brala hned, kdybych nemusela zazivat tohle.....navic prarodicum uz zed je 65 a vic, nehlidaji ani ted,natoz za par let....nemohu pocitat s pomoci......kdybych mela resit jen to, zda si ditko bude muset pri vysoke skole privydelavat nebo zda zaplatime pobyt v londyne.....jooo, to by byla velka parada...ja musim resit zda se ditka narodi zdrava, kdy se.narodi a pod....
Jinak ja sama mam rozdelanou vysokou skolu jeste ted, platim si ji sama a opravdu mi to neublizilo...ani prace pri rodicovske mi nijak neprekazi a pod......jsem presvedcena o tom, ze ditka nemusi, ba dokonce nemaji , mit uplne vse.....nadruhou stranu priznavam, ze syna rozmazluji, ze se mu snazim ja i manzel vynahradit tezsi start do zivota..a vim, ze u nasi holcicky to budeobdobne...
Co bude za par let , nevim.....ale treti ditko bychom uz meli asi spis ,,nehodou,, nezli planovane.....

Jinak i ja si myslim, ze dnesni doba na plozeni deti je ok.....lide se maji nejlepe v historii, dnesni.standart je super.....o tom si nase babicky mohli jen nechat zdat...

Jo a auto jsme prave ted koupili rovnou sedmimistne...kdyby nahodou...

smillingangell
19. kvě 2017

Máme tri deti. 6 let, 5 let a 2 roky.Blaznovstvi?Proc?V době kdy jsem čekala třetí to takový "trend" nebyl tak na mě hodně lidí koukalo skrz prsty a rok na to byl babyboom třetích dětí. Museli jsme akorát pořešit větší auto.Zijeme si,podle mého ,normálně.Nejsme bohaci ale ani ne chudaci.Zalezi na prioritach rodiny.Starsi dva chodi na krouzky,letos bereme deti i k moři.Ja se od června vracím na poloviční úvazek do práce tak bude zase trošku líp.Zkratka nevidím problém mít tri děti

smillingangell
19. kvě 2017

A hlídací babičku také nemáme,chodí do práce.Manžel ale hodně pomáhá.Snad jednou jedinkrát jsem se přistihla že jsem si řekla že je toho na mě moc ale bylo to v době kdy nejstarší měl neštovice,prostřední si zlomila ruku a chytla taky neštovice,pak následovala i třetí s neštovicemi a to jsem toho měla fakt dost.
Jak se tady píše někde výš,je to o uspořádání a organizaci.

drzticka81
19. kvě 2017

My zrovna cekame treti a nechapu v cem by mel byt problem 🙂)) presne nejsme bohaci ani chudaci -nastesti nemame hypoteku-byt mi darovali rodice-mame jen jeden detsky pokoj a nevidim v tom problem-v puberte jsem ochotna prepustit diteti jednoho pohlavi nasi loznici (coz je velmi maly pokojicek-jen manzelska postel a nic vic).....ac mame oba VS-ja na ni netrvam-vsichni ji nemusi vystudovat-jinak detem neco malo setrime uz ted, az budu v praci-bude tovic 🙂)) bud se to pouzije na VS studium, nebo neco do zacatku.....jinak zijeme tak normalne, auto mame ojete sedmimistne 🙂)) mame chatu, tam budeme travit cas , sem tam tuzemska dovolena, vylety, pod stan dokempu.....krouzky detem....co vic si prat? budeme spolu 🙂))

drzticka81
19. kvě 2017

jo a babicky a dedecky mame v duchodu-ale muj tatka uz ma 80, a ti dalsi kolem 70-takze uz zdravotni omezeni a sily ubyvaji......me to nevadi, kdyz potrebuju, domluvim se s muzem nebo s moji mamkou 🙂))nepotrebuju zadne enormni hlidani 🙂))

rebe
19. kvě 2017

@madrilena Chápu, že tě musí neskutečně frustrovat, že na tebe odmítám útočit, jako útočíš ty na mně. Ale já k tobě vážně žádnou zášť necítím, mně je tě jenom neskutečně líto. Ano, mám manžela, který by mi snesl modré z nebe, mám děti, s nimiž máme nádherný vztah a společně strávený čas nás naplňuje, mám práci, která mě ohromně baví a přináší mi nadstandardní příjmy. A opravdu ve mně nevzbudíš pocit, že bych se za cokoli z toho měla stydět. Jasně, když jeden nic z toho nemá, tak mu to asi připadá jako něco negativního, ale já svůj život miluju. Ty o něm nic nevíš, tak se raději soustřeď na ten svůj, ano?

zuzineckah
19. kvě 2017

já ještě taky dodám, že ačkoliv máme milující babičky, jsou obě příliš daleko na to, aby hlídaly... Mojí mamce je 72, tchyni bude 55, ale prostě obě jsou přes 300 km... Takže nic, musíme si vystačit my. Občas využijeme chůvu, prostě to jinak nejde, protože i já mám firmu, o kterou se musím starat a nejmladší je ve věku, kdy ji nemůžu už brát s sebou do kanceláře, aby mi ji někdo nezašlápl 😀
Já zcela upřímně přiznám, že kdybychom neměli velice slušný příjem, tak bych do třetího dítka plánovaně nešla. Schválně píši plánovaně, protože kdyby to bylo jinak, tak to je zase jiná situace, o té tady není řeč.

jajulin
19. kvě 2017

Mame tri deti, protoze jsme nenasli jediny duvod, proc mit jen dve 🙂. Jedine, co me mrzi, je to, jsem nezacala rodit o pet let driv 🙂. Ale to bych zas nemela to vsechno, co mam ted (manzela, vzdelani). Tri deti jsou super, ale jeste lepsi jsou podle me ctyri, zvlast kdyz mezi nimi nejsou velke rozestupy. Kdyz jsem byla tehotna potreti, neznala jsem v nasem meste nikoho, kdo by mel tri deti ve skolkovem veku. Dnes tu mame kolem sebe nekolik takovych rodin. Snad jich bude pribyvat. Musim rict, ze toto jaro si neskutecne uzivam, cele odpoledne travime na hristi, kde maji vyziti vsechny nase tri deti, kazdy si tam najde sve vrstevniky a zabavu. Doma řádí spolu. Vlastne je to tak, ze se tremi detmi mam mnohem vic casu nez s jednim 🙂. Lituju naseho nejstarsiho, ktery mel ty prvni dva roky zivota stokrat chudsi a nudnejsi oproti nejmladsimu 😀. Samozrejme miminko urcita mala omezeni prinese, ale to trva max. dva roky, zato radost z potomka potrva cely zivot 🙂. Nikdy bych neodmitla jit do dalsiho ditete jen kvuli tomu, abych neomezovala starsi. Zrovna toto je vec, ktera se vzdy da nejak zorganizovat. Aspon u nas plati, ze spis nejmladsi se prizpusobuje starsim nez naopak. A kdyz uz nejake to omezeni souvisejici s vetsim poctem deti prijde, urcite jim to neublizi. Snazime se nase deti cilene vest k tomu, ze neni samozreme mit vsechno, byt vsude a zazit cokoli je mozne.

renny13
19. kvě 2017

Podle mně to není jen o financích. Když táta jezdí za prací pryč na několik dní a máma je s dětmi sama nemá tolik času se každému plně věnovat. Sama to znám. Když přijde syn 3,5 roků že chce přečíst pohádku, nebo třeba se jen tulit a já se zrovna musím věnovat miminku tak mně to vždy strašně mrzí, jako bych ho posunula bokem.

zaludova
20. kvě 2017

@drzticka81 to chapu, ze nemate problem, kdyz dostanete byt a je jedno, ze mensi...nevim teda, v jake lokalite bydlite, ale hypoteka/najem by vam sebrala treba dalsich 10tisic...bylo by to i pak tak ruzovy? 🙂

drzticka81
20. kvě 2017

@zaludova proc tak jedovate? ten byt beru jako rodinne dedictvi-po valce tady zila moje babicka, vyrustala mamka a teta, vzdycky jsem si tu prala zit-jsem za to vdecna a pokorna-na ten byt vydelali moji rodice-nebyli jsme bohata rodina-prumerna-muj tatka mel i tri zamestnani-dali nam,co jsme potrebovali (a mobily, pocitace to vazne nebyli) 🙂)) ja tento byt dale odkazu svym detem a udelam pro deti to, co udelali rodice pro me -jsem jim i vesmiru vdecna, ze diky tomu si muzu splnit svuj nejvetsi sen o vetsi rodine 🙂)) a ani tak si nevyskakujeme-nebojte 🙂)) zadne dovolene v zahranici, zadne znackove obleceni -zijeme skromne, ale spokojene.......a vazne se necitim kvuli tomu spatne 🙂)) nikdy jsem nesnila o baraku se zahradou (jako vetsina tady),o aute (my auto nikdy nemeli,jezdili jsme vlakem 🙂)), o nejnovejsi znacce mobilu (mam uplne obyc s tlacitky), o dovolenych nekde umore a na horach.....ja snila o domove,muzi a detech 🙂))

zaludova
20. kvě 2017

@drzticka81 vubec to nebylo jedovate. Spatne jste to pochopila. Byt vam samozrejme preju. Je to super, ze mate tuhle moznost. Jen tim chci rict, ze mate tim dost ulehcenou situaci a diky tomu mate tu moznost si poridit vice deti.

madrilena
20. kvě 2017

@rebe ahahahahah....... si pořádně přečti, kdo tu na koho útočí. Já jsem napsala svůj názor, který se neshodoval s tvým a hned si začala prskat jed. Možná bys měla začít před manželem odhalit jaká doopravdy jsi a nepotlačovat své pravé emoce. Ten můj mě má rád takovou jaká opravdu jsem a je super, že si nemusím na nic hrát. Hrát na někoho, kdo ve skutečnosti vůbec nejsem, že rebe?

pincola
20. kvě 2017

Znova sem napíšu, co užjsem tujednou psala. Mám několik kamarádek, které chtěly třetí, ale nakonec do toho nešly(kvůli financím, nebo práci) a litují. Žádná neřekla: ještě, že jsme to třetí neměly. Co se týká peněz, musí každý zvážit, na co má, rozdíly v přijmech jsou strašně veliké, takže absolutně nejde paušalizovat. Kdyby měly mít lidi děti podle toho, kolik mají peněz, někde by nebylo žádné. jinde by bylo dvacet dětí.

Jde o standrat. O to, po čem člověk touží. Pokud toužím po vyšším standardu a nemám moc nadstandartní příjem, tak můžu mít klidně jedno dítě, pokud mi stačí a jsem tak spokojená, proč ne.

Pokud máme přijmy, kteréby tři děti pokryly, na vyšším standardu nelpím a po třech dětech toužím, tak to rozhodně není žádnébláznovství.

Někdochce být sportovec a vstává kvůli tomu v půl čtvrté ráno, od pěti let. Je to fuška. Dře x hodin deně a lije z něho pot, ale jemu to prostě stojí za to. taky nejdeříct, že je to bláznovství.

když někomu stojí za to, mít pět dětí, které je schopný uživit, ubytovat, dopřát to, co mají průměrní spolužáci, tak proč by to mělo být bláznovství?

Já osobně měla jako dítě velmi nízký standrat, máma na nás byla sama a žádnouvelkou újmu necítím. VŠ mám taky, státní, ani tak žádnou újmu necítím.Byla to dobrá škola, já tam byla spokojená. Moji spoužáci taky nedostávali už kapesné, rodiče na studium přispěli,uhradila se kolej, jídlo v menze, cestovné. Na ostatní jsme si vydělávali, někteří si už na všechno vydělávali. A bylo to normální. Většina z nás na tom byla tak nějak podobně. Nikdy mě až do téhle diskuze nenapadlo, že by to někomu mohlo připadat jako špatné, nebo jako něco, co by mělo být málo.

Chápu, že kdo nemá čím nakrmit dvě děti, nebude mít plánovitě a za každou cenu i třetí. Pokud jsou dluhy, nebo hodně malé přijmy, nemoc, invalidita, někdo je na děti sám, tak zas nejde říct, že peníze nejsou důležité.

Ale nepřijde mi bláznovství mít třetí, jen proto že děti nebudou v první pětině nejbohatřích dětí ze třídy.

andryyysssek
20. kvě 2017

Já chtěla dřív taky tři děti, ale vzhledem k tomu,že mám dvě,a každé má jiného otce,to třetí by mělo zase jiného, jelikož se rozvádím.Navíc syn je hrozně náročný, akční, a když jsou obě děti spolu,dělají si naschvály,a já jsem z toho pak na prášky. Kolikrát mám stavy,že lituju toho,že nemám jen jedno dítě, ale já trpím depresemi,tak to je zas o něčem jiném. Jinak si myslím, že se tři děti zvládnout dají, finančně, u průměrné rodiny,a psychicky,pokud je maminka zdravá a silná.

drzticka81
20. kvě 2017

@zaludova ano, v tomhle je to jednodussi a ja jsem si toho plne vedoma....ale i kdybych byt nedostala-udelala bych maximum pro to, abych si svuj sen o vice detech splnila.........mam kolem sebe plno rodin,ktere maji vice deti ......je fakt, ze hodne z nich je vericich- zajimaloby me-jak to zvladaji tyto rodiny 🙂)) vetsinou maji tri a vice deti, ty chodi do krouzku, vetsinou jsou hudebne vzdelani, chytri-tudiz studuji dal stredni a vysoke skoly-pricemz rodice vetsinou pracuji v nizkoplatovem sektoru (napr. charita apod.).......temto rodinam fandim 🙂))

dreadnought
20. kvě 2017

My.mame deti ctyri, pate na ceste. Nikdy jsem nelitovala, ze je mam, i kdyz dve z nich nebyly uplne planovane. Je fakt, ze o dovolene v zahranici si muzeme nechat zdat, na.stranu druhou, az odrostou, uzijeme si toho urcite dost. Dokud mame na jidlo, obleceni, skolu a volnocasove aktivity deti, mame vse, co potrebujeme. Nejsme nijak bohati, ani verici, proste kazde dite bereme jako veliky dar, ktery se neodmita.

rebe
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lmat
30. čer 2017

@lmat Znovu jsem si četla můj příspěvek a musím dodat,že po 2,5letech bych neměnila,další syn nám změnil život natolik,že plánujeme další dítě,manžel změnil práci za lepší a peněz máme sice méně ,ale více radosti a štěstí 🙂 Všem co se příspěvek líbil... moc děkuji 🙂

denousek
18. črc 2017

moje tři lásky 🙂 miluji je nejvíc... jsem fakt spokojená 🙂

lamiaaa
18. črc 2017

Každý to vidí jinak, co člověk to názor. Já nemám zatím žádné, ale už teď si honím triko, že chci minimálně ty tři 😀. Vím, že jim nebudu dopřávat věci jako nejdražší mobily, počítače, tablety, návštěvy fastfoodů, denně zbytečnosti typu sladkosti, nebudeme každý týden jezdit na výlety s návštěvou restaurací a drahých vstupů, ale do přírody na procházku, kde si uděláme piknik. Takto se dá taky ušetřit a nemyslím si, že by děti byly o něco ochuzené, naopak. Já zase neutrácím za alkohol, cigarety ani za výše zmíněné věci. Když se podívám kolikrát do nákupních košíků, co všechno člověk koupí za hovadiny, který nepotřebuje. Jsou to sice jen drobnosti, ale když se to sečte, ušetří se dost. Určitě tim zas nechci tvrdit, že dětem nedopřeju žádnou radost a budu se striktně držet jen toho pořizovat pouze to, co se pořídit musí, nic pro radost, potěšení, na chuť. To samozřejmě ne, ale tyto věci nebudou denně, ale příležitostně, svátky, narozeniny, Vánoce, za odměnu. Tak se aspoň naučí vážit si toho a nebudou rozmazlení jako kolikrát vídám jedináčky, co si od rodičů vyřvou vše, co chtějí. Radši tři dobře vychované, rozumné nerozmazelné děti než rozmazlený jedináček, co dostane všechno a v dospělosti na to doplatí. Taky si vemte, že jednou tu nebudete a kdo těm dětem zbyde z rodiny? Hlavně sourozenci, budou držet při sobě, pomáhat si...nebudete tu sami a ani oni až budou velký nebudou sami.

kometkak
18. črc 2017

Myslím že tři děti můžou být super. Ale je to o zvážení. Sama jsem ze čtyř a žili jsme z jednoho podprůměrného platu a mateřské, takže nám ještě dopláceli do životního minima a popravdě, takhle bych už NIKDY nechtěla žít a nikomu to nepřeju. Nejde o to mít nové značkové věci, mít na kadeřnici a dovolené.. ale třeba nemít ani na blbou cukrárnu za vysvědčení nebo letní tábor či ZOO je vážně hodně zlý. Na vysokou jsem si musela kompletně vydělat včetně jídla a ubytování. Člověk má i rozum, aby ho používat. Pokud má někdo hypotéku na 20 let na byt 2KK, tak tam asi tři, čtyři děcka nenarve. Nemyslím, že je nutné žít v luxusu, ale je třeba žít, ne přežívat z měsíce na měsíc. Děti mám dvě a vím že to stojí kurňa hodně peněž. Jen rozdíl když jsem byla zaměstnaná a mateřská je extrémní. Ale na druhou stranu je spousta lidí co peníze má a má jich hodně a děti nemají, nebo třeba jedno. Každý má jiné možnosti, podle své situace..

shine2015
18. črc 2017

@lamiaaa Heled mě přijde ze to vidíš dost zkreslené.....a neber to ve zlem ale to ze je někdo jediná věk vůbec nemusí znamenat ze je rozmazleny a to říkám jako žena která má sourozence ale i jako máma od třech deti.....jsem šťastná ze je mam a nasmejeme se jako nikdy v životě...ale tyhle rádoby povídačky jak deti budou skromne atd jako rodič pro ne budeš chtít to nejlepší....a to je pro každého něco jiného....je mi líto deti které nemají standart a nechci se tady slovně přetahovat co to slovně znamená....a taky pak na to koukas jinak když vidíš ze decku nemůžeš dopřát základní věc....když za mnou dítě moje přijde ze by si něco přálo přestože se je snažíme vést ke skromnosti v mnohem se mu snažíme vyjít vstříc....vedle sousedi mají taky tři deti a když přijdou k nám tak mi je jich líto.....spoustu věci neznají nemají....prázdniny jen u babičky kde po nich pokrici děda.....rodiče v práci...

Co se financí týká - zatím nechodí naše decka do školy, ale pravda je ze značkové věci vesměs nekupujeme vyjma pevných bot a kvalitních zimních věci....ale jet na hory je pálka ... jet na dovcu je pálka....

Každopádně já jsem s nimi strašne šťastná a moc je miluji a nemenila bych....všechny tři jsme si prali a byly plánované.....ale přichází doba kdy už chtějí na kroužky a tam a tam a tam......
Určitě to chce promyslet a zvážit ale pokud to jde tak tři deti je něco nádherného - pokud mate partnera a pomáhá vám a vy vidíte jak vaše deti miluje...a i jak se nasmejeme když hrajeme hry....pro mě nejkrásnější období v životě.....

Takže pokud to jde tak deti ano....ale s rozvahou .....

Ps můj muž tvrdil ze žádné zbytečnosti a teď když kupuje panenky kterých mají plno a máme hraček ze je nemáme kam dávat tak se tomu směju....tak ona i Mamka sem tam koupila a jak jsou decka blízko od sebe tak mají podobne a popucuji si.....

Tak ať Se daří jak si přejete 😉