Kam s oblečením, když jsem po porodu přibrala?

27. črc 2021

Mam trochu "problem". 😁 Jsem podruhe tehotna. Po prvnim porodu mi zustalo 12 kg navic z puvodnich 25 kg nabranach, ktera jsem nebyla za skoro 3 roky schopna shodit (muj zdravotni stav, spatna strava ze stresu atd.)
A ted: Mam doma kvanta obleceni a ja nevim co s nim. Pocitam a opravdu nechci zustat v aktualni, byt tehotenske, velikosti L. Vzdycky jsem byla tvarem hruska, dole velikost M, nahore S. Ted jsem na pomezi L - XL.
Mam doma nektere veci opravdu krasne, ale holt se do nich nevejdu. Kam ale s tim vsim oblecenim? Dum neni nafukovaci...mam se toho zbavit a kdyz (jestli) zhubnu, si koupit nove? Jak byste to resily? 😁

terezia10
27. črc 2021

Ja dala vše do kontejneru na oblečení a bylo to 😀

mamikry
27. črc 2021

Ja davam to lepsi obleceni do azyloveho domu pro maminky s detmi nebo pestounum, horsi do kontejneru. Obcas dela sbirku i charita nebo existuje projekt Satnik. Taky jsem po porodu skocila o velikost a nechavam si jen to, co mam opravdu rada, zbytek pujde pryc.

jjasmina
27. črc 2021

Kontys nebo azylak, já si pak nakoupila nové, shodila jsem na vel M

pratensis
27. črc 2021

Já jsem přebrala, horší vyřadila (kontejner na šatstvo), lepší uložila na půdě. Čekalo tam přes pět let (taky řada zdravotních zádrhelů), ale už je zase nosím.🙂 Byla jsem pak ráda, že nemusím shánět vše od nuly a z návratu k některým oblíbeným věcem jsem se vyloženě radovala. Držím palce, ať se to taky povede. U mě byla nakonec rozhodující pravidelnost spánku a jeho dostatek. Každý má ty problémy jinde, ale já to teď všude rozhlašuju, protože tohle se málo ví. Samozřejmě jsem i upravila stravu, zařadila víc pohybu, nic není černobílé. Ale zpětně jsem přesvědčená, že ten spánek byl hlavní problém.

autor
27. črc 2021

@terezia10 Vazne vsechno? Ani nejaky obliben kousek sis nenechala? Mne to prijde na jednu stranu skoda. Nektera tricka mam treba vazne moc rada 🙈

autor
27. črc 2021

@pratensis Spim denne 10 hodin, tam problem nebude 😀 Verim, ze u kazdeho je ten duvod jiny. Ja jim asi desne malo (ted v tehu ne, spis predtim). Takze si telo drzelo zasoby a v podstate hladovelo. Po dalsim porodu bych toto rada zmenila a vratila se zpet ke svemu S/M telu 😀

pratensis
27. črc 2021

Jasně, to byla jen taková poznámka. Pro mě to byl objev. 🙂 Jinak 10 hodin spánku upřímně závidím, to nespím ani teď. Ale držím 7-8 hodin. Předtím jsem dlouhodobě jela v průměru tak 4-5 hodin a to kolikrát ještě ani ne souvisle. Kojení prvního - těhotenství s druhým - kojení druhého - nemoci obou na střídačku - pak je vystřídal nemocný pejsek, ke kterému bylo třeba vstávat... Po takové době už jsem si ani nepamatovala, co to je, normálně spát. 🤦

autor
27. črc 2021

@pratensis Nj ja mam v tomhle ultra hodne dite, i kdyz zase “zlobi” nekde jinde. 😂 A kolik jsi tedy nakonec zhubla? Ja kdyz vidim to stare obleceni, tak je mi z toho uplne uzko..a mam strach, ze se na tu velikost uz nikdy nedostanu.

missbufy
27. črc 2021

Doporucuji kaloricke tabulky, klidne i v tehotenstvi, telo potrebuje kvalitni a pravidelnou stravu.

autor
27. črc 2021

@missbufy V tehu jim rekla bych ukazkove, proste se mi to v hlave prepne, ze ted je potreba na sobe zamakat a problem nemam. Pak az po tom porodu to byl des. Zapisovala jsem si do kalorickych tabulek a zjistila, ze se v kaloriich nedostanu ani na bazal. Takze podvyziva jak blazen, ale zaroven jsem to neumela zmenit, do toho jsem kojila…

pratensis
27. črc 2021

Zhubla jsem 16 kg, jsem na normální váze a asi 2kg nad tím, co jsem měla úplně před dětmi. Třeba to dám ještě dolů, ale po pravdě už to ani moc neřeším, takhle se cítím dobře. Důležité je pro mě dostatečně spát, vyváženě jíst a hýbat se. To poslední nejde bez zdraví a to zas nejde bez spánku, který ovlivňuje imunitu. Škoda, že k tomu lidi jako já dojdou až po čtyřicítce. Jaká jsem mohla být mladá a štíhlá. Tak teď budu doufám aspoň štíhlá. 😀

terezia10
27. črc 2021

Ja dělala velkou čistku a fakt vyhodila protože na co skladovat

kakamila12
27. črc 2021

Něco jsem vyhodila. Ve skříni s věcmi jsem si nechala pár nejoblíbenějších kousků, a často, když jsem hledala něco na sebe, jsem si uvědomila, jak mi ty věci slušely a jak jsem je ráda nosila. No a postupně mě to dokopalo k tomu, že jsem se vrátila na původní váhu 🙂.

hejluc
28. črc 2021

Mám 2 banánové krabice s oblečením. Měla jsem 83 kg, jedna krabice je na cca 75 kg a druhá na 72 kg.
Je to ve sklepě už 4 roky. Teď konečně se chystám na krabici 75 kg, ale řeším, zda pro jistotu ulozit i těch 83...
Nechávala jsem si jen hezké kousky. Prece jen, když zhubneš, máš chuť si něco hezkého koupit 😀. Ale já neumím veci vyhazovat, psychicky bych nezvládla vyhodit vše.

autor
28. črc 2021

@pratensis 16 kg je krasne cislo! 👏

autor
28. črc 2021

@hejluc Ja prave taky neumim vyhazovat. 😀 Mam jeden pytel a krabici. Vcera jsem se vrhla na ten pytel a pulka letela, druhou pulku bych si rada nechala. Bylo mi z toho fakt uzko, kdyz jsem videla same krasne veci a ony mi nejsou a bojim se, ze uz treba nikdy ani nebudou 🙄

autor
28. črc 2021

@terezia10 Prave pak ma pripadne noseni. Mam treba fakt krasna tricka, ktera jsem si privezla z Ameriky a proste je mi to lito to jen tak vyhodit.

kafr
28. črc 2021

Já po těhotenství moc nepribrala a 5kg navíc jsem si i nechala. Takže všechno XS jsem darovala kamarádce pro dceru a vím, že ona daruje zase dál. Takový koloběh oblečení. Pokud bych to neměla komu, dala bych do charitního kontajneru.
Dál jsem probrala věci, které už asi nebudu chtít a dala do boxu. Ten jsem celý dala do kontajneru na charitu o rok později...
Takže moje rada: pryč s tím, změní se móda, vkus, ty jsi starší... Už to nosit nebudeš.
Výjimka: univerzální kousky, které nestarnou (tričko, rifle, mikina) ty nechat.

kafr
28. črc 2021

@hejluc holky, nesmíte na to koukat, že to vyhazujete, ale darovat někomu, komu tím uděláte obrovskou radost, kdo by si to nemohl dovolit, kdo na sobě musí šetřit, aby bylo na... děti, jídlo, co já vím...
Takhle si doma syslíte krabice a pytle oblečení, které leží bez užitku a až se jednou rozhoupete to darovat, tak už to bude tak staré a nemoderní, že to k užitku a radosti nebude!
Představte si nějakou maminku samoživitelku s pubertální dcerou, která má život už tak těžký a pak ještě chudák holka dostane ve škole sodu, že je socka a má staré nemoderní oblečení, protože vy jste ho 5, 10 let schovaly ve sklepě!
Já to beru takhle a to to pak litá.

terezia10
28. črc 2021

No ale co stim budeš v té skříní dělat koukat se na to ? Nebo zhubnout a máš to . Ja mam byt a fakt nemůžu dovolit syslit věci

petulkasilvik
28. črc 2021

Já bych zkusila nabídnout přes Facebook, jistě to udělá mamince radost.

hejluc
28. črc 2021

@kafr Mám tam hodně oblečení do práce, kalhoty, košile, rifle, sem tam tričko. Jsem konzerva a styl moc neměním.
A pomalu do toho hubnu, už se na tu krabici klepu 😀.
Učím se redukovat věci, někdo to v sobě má, jiný ne. Pokud bych vše vyhodila, bylo by mi to líto, neustále bych na to myslela... Takhle jsem sama se sebou udělala kompromis, 1 krabice a dost.
A hlavně, ne všechny kontejnery na textil slouží k recyklaci. Vyhazovali jsme oblečení po úmrtí na sběrném dvoře a obsluha nadávala, že vsichni vozí jen hadry, že to stejně nikdo nechce...

veruuu_kubesovic
Autor odpověď smazal
Zobraz