Kolik investujete do krásy?

pebi
23. únor 2019

Ahoj holky, pohrávám si s myšlenkou prodávat luxusní přírodní pleťovou kosmetiku, která zatím na českém trhu není... Mám s ní osobní zkušenost a jsem nadšená 😊
Tak se chci zeptat, jak vnímáte péči o sebe samu, má pro vás hodnotu složení kosmetiky, i za cenu vyšší? Používáte pleťová séra? Investujete do kvalitní kosmetiky, když kupujete dárek pro mamku nebo kamarádku?

veronicka89
24. únor 2019

@pebi nevim ja vrasky nemam ... mam obcas dehydratovanou plet ale spise tim ze malo piju ... pak piju vice a ok
kupuju si ted zu vetsinou ruzne kremy ktere vim ze mi sedely ...
nejsem ten typ co by kupoval mimo obchod - dojde krem jdu a koupim si novy - nechci aby za mnou nikdo jezdil abych musela volat psat, nebo tak proste ho chci mit hned ....
a ano kazda znacka byla na startovni pozici kdy ji nikdo neznal, ale vetsinou tato znacka vzala xy milionu a dala ji do reklamy - propagace, na perfektni mista v obchodech atd , coz si bezny podnikatel v zacatcich nemuze dovolit ,,,,

dokument
24. únor 2019

Jen to nejnutnejsi. a vypadam tak o 10 let mladsi. To je dane. muzes si patlat na sebe co chces a nepomuze nic, kdyz to nemas v genech. Leda snad ze budes upravenejsi a pestenejsi. Ale ve vysledku je to detail. Kupuju az mi dojde, levnou kosmetiku, vybirani a premysleni o ni me obtezuje. Parkrat jsem dostala darem neco lepsiho, mozna jsem si jednu dobu kupovala i drahe znacky (chtela jsem vylecit ekzem na tvari, ktery jsem mela ze stresu a naplno pustene klimatizace nekolik let v praci nonstop), hledala jsem co mi nebude delat problemy, ale nakonec mi pomohla obycejna neparfemovana Nivea a to, ze jsem prestala pracovat na tom miste kde byla ta klima (drahe kremy mi delaly hrozne zle, byly hodne parfemovane). Jinak si kupuju okurkovy ten levny nebo nejaky obyc (kozi, hydratacni, v zime hutnejsi). Ale treba jsem pravidelne chodila na kosmetiku. Cisteni pleti. Nebo je dobre se poradne vyspat a trvale spat vic. To s ditetem je trochu tezsi uskutecnit.

Urcite je to hlavne genetika. Nevim kolik ti je. Mne je 42, vlastne v kvetnu uz 43 a vrasky nemam zadne. A to jeste malo spim , prumerne tak 6 hodin denne (casto treba jen 5), chodim do prace a mam 5 lete dite narocne a jsem dost aktivni. Takze celkove jsem unavena. Ae videt to na me moc neni. Nastesti. Par kolegyn v pracci je ten samy pripad. Ony si teda pospi, to jsem si vsimla (bydlivame spolu na hotelech casto) a mam treba kolegyni, co ji bude 50 a vypada tak na 37. Dve deti. Obcas si koupim neco, co nepotebuju, ruzne znacky a ruzne veci , licidla apod. MK, Avon, Oriflame, to tam u nas zenske prodavaji, tak nekdy neco, nebo v zahranici, mam dost moznosti, ale musim rict, ze to neni v te kosmetice a znacce. neco je kvalitnejsi v tom smyslu, ze to treba lepe drzi, licidla, nebo ze krem hezky voni. Ale zadne zazraky se nedeji. Proste starnes jako vsichni. Spis je dobra prochazka v prirode, masaz, pohoda v zivote, prace, ktera te bavi, plany do budoucna, kterymi zijes, spanek, zdrava strava. Slunecni bryle nosim.

apple_tree
24. únor 2019

Dekorativni kosmetiku nepouzivam vubec. Ma denni pece o oblicej v podstate zahrnuje jen vodu a nejaky krem, zrovna ted treba bambucke maslo. Ale na druhou stranu, chodim pravidelne jednou mesicne ke kosmeticce.
Kosmetiku jako darek bych nikdy nedala, kdybych si nebyla 100% jista, ze dotycny/dotycna pouziva danou znacku, a ze mu to udela radost. A nesnasim dostavat kosmetiku jako darek, protoze to pak stejne rozdavam po kamaradkach a charite.

@ivuska1986 Prosim o tip na deodorant 🙂

lachtanice86
24. únor 2019

Mary Kay osobně nepovažuji za luxusní kosmetiku

danask88
24. únor 2019

Damy, indulona je plna chemie, ktera ekzem zpusobuje, obsahuje ropu, ktera na kuzi vytvori film a kuze kvuli tomu nedycha.
Složení
Petrolatum, Aqua, Lanolin, Paraffinum Liquidum, Cetearyl Alcohol, Cholesterol, Parfum, Amyl Cinnamal, Citronellol, Coumarin, Geraniol, Isoeugenol, alpha-Isomethyl Ionone, Linalool, d-Limonene, Musk Ketone, Acetyl Hexamethyl Tetralin.
Je to tedy vazelina, voda, lanolin a mineralni olej. Ucpe to pory, nic se nedostane dovnitr ani ven.
Vazelina i mineralni olej jsou ropne derivaty, ropa je prirodni, to ano, ale toxicka ze? Musi projit miionem cisticich procesu aby to vubec slo dat na kuzi. Casto muze byt nedocistena, znecistena kontaminanty.
Parfem, dalsi silny iritant, opet synteticky parfem je z 99% ropny derivat
Amyl Cinnamal, Citronellol, Coumarin, Geraniol, Isoeugenol, alpha-Isomethyl Ionone, Linalool, d-Limonene, Musk Ketone, Acetyl Hexamethyl Tetralin
toto vsechno jsou silne iritanty a vonne latky s vaznymi podezrenimi o tom ze jsou bioakumulativni, toxicke, ovlivniji zlazy s vnitrni sekreci, apod.
Mary Kay je také plná chemie, například mnoho jejich výrobků obsahuje parabeny, které mimo jiné způsobůjí i neplodnost. Takže snažilky vynechte kosmetiku a třeba ušetříte za umělé oplodnění. Také testuje na zvířatech. Rozhodně to není noc luxusního když to poškozuje zdraví vaše i těch nebohých zvířátek.

junkka
24. únor 2019

Pouzivam sera od The ordinary a na to nejaky vyzivnejsi krem od Ziajy a jsem spokojena, na cisteni pleti olej od astridu. Mela jsem i drahe serum a krem od Lancome, a popravde v tom nevidim rozdil. Prijde mi, ze jsem ted vychytala fajn kombinaci a mam krasnou a vypnutou plet. (Samo ze vrasky nezmizi, ale jsou mensi a plet vypada pevnejsj)

junkka
24. únor 2019

Jo a na den a odlicovani oci veci od Mixy 🙂

lovemusicsun
25. únor 2019

Ahoj, já používám na obličej relativně drahé krémy (Estee Lauder, Lancome, Clinique), jak denní, tak noční a krém na oči. Dělám to tak asi od 25ti let, předtím jsem to moc neřešila. Jednou jsem chtěla ušetřit, tak jsem si koupila nějaký levnější krém v drogerii, který mi ucpal póry a pak trvalo asi 5 měsíců, než se mi s pomocí kosmetičky pleť zase dala dohromady. Stejně tak nešetřím na makeupu a řasence. Všechno ostatní buď nepoužívám, nebo mi stačí levné verze z drogerie. A chodím teda na kosmetiku jednou za 2 měsíce. Pleť mám spíš suchou a citlivou, když přijdou mrazy, tak jsem červená jak rak. Ale souhlasím, že hodně toho je v genech..
Jinak jak tu někdo zmiňoval Indulonu - pamatuju si, že si jí můj brácha asi před 20ti lety natíral martensky.. Od té doby mám trochu i problém namazat si jí na ruce natož na obličej 😀

malinkaelinka
25. únor 2019

Já obecně ve všem ráda podporuju lokální značky - takže u kosmetiky Karel Hádek, Saloos, Naturinka, ale vyhovuje mi Alverde z Dmka. Pár dražších kousků jsem za život měla, ale nebylo to nic, k čemu bych měla potřebu se vracet. Ráda utratím za dobré jídlo nebo za dovolenou, ale kosmetiku tak nějak rozumně drahou. A to co si musím kupovat přes někoho, tak to nikdy, nesnáším tenhle styl prodeje.

ivuska1986
26. únor 2019

@apple_tree značka Ahava

bayt
26. únor 2019

Já používám věci z lékárny - většinou odličovák a krém od La Roche Posay, protože je to všude snadno dostupné. Mám oblíbenější značky, ale nebaví mě objednávat krém na netu a čekat na něj. Určité řady jsou bez parabenů a dělají mi docela dobře. Na vlasy Urtekram a Alterna (osvědčená kombinace :D) Dekorativku Clinique, Bourjois, Dior.

linbrno
27. únor 2019

Za prvé - web luxusní zančky si představuju značně moderněji. Působí to an mě jako Eurona a výrobky tohoto typu. Dost mi vadí, že jednotlivé jazykové mutace se vzhledově liší, ta česká verze je hodně přeplácaná, zmatená. Firma, která prodává "léčivé věci" a kosmetiku a nedá se o ní nic zjistit z recenzí a diskuzí, ve mně pocit luxusu nevzbuzuje. FB jsem našla jen v italštině.

Podporuju české značky - Bione, Ryor, Saloos a Naturinka. Luxus si představím pod dekorativkou od Urban Decay, Bobbi Brown nebo Yves Saint Laurent. Pečující třeba Esteé Lauder nebo Lancome.

klarunkapus
5. srp 2019
Uživatel klarunkapus je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od klarunkapus.

V posledni dobe pomerne dosti 🙂 depilace, osetreni pleti... 🙂 zenska by nebyla zenska bez "udržby" :D

zorizeli
9. kvě 2023

Ahoj holky,
diskuze je sice starší, ale ráda bych se zeptala na Vaše aktuální tipy na eshop s luxusní kvalitní kosmetikou, zejména co se týče péče o pleť? Moc děkuji.

aidi2
10. kvě 2023

@zorizeli
Taky si potrpím na kvalitnější kosmetiku. Nakupuji třeba kosmetiku Christian Breton nebo Instytutum. Je sice cenově vyšší, ale výborná. Kupuji na eshopu solobeauty, mají tam velký výběr, dobrý akce na produkty a vždycky to přijde strašně krásně zabalený.

zorizeli
11. kvě 2023

@aidi2
Díky moc, koukala jsem a je to to, co hledám, mám ráda kvalitní francouzskou a švýcarskou kosmetiku.