Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Kde mám odevzdat papíry ohledně MD, když celý život pobírám ID, momentálně 3. stupně?

jarmilaklimkova
29. dub 2018

Dobrý den prosím vás poraďte mi prosím kde mám odevzdat papíry ohledně MD když celý život pobírám ID momentálně 3.stupne? Mám vůbec nárok na MD? Jsem těhotná poprvé tak vůbec nevím jak to chodí. Za odpověď děkuji.

nupta
29. dub 2018

Obávám se, že asi nemáš, ale zavolej na ČSSZ (také jsem tam dvakrát volala a vždy mně poradili). Linka call centra je na jejich webu http://www.cssz.cz/cz.

xxx3d
29. dub 2018

No, pokud nejsi zaměstnaná, nějakou dobu, tak nárok na MD nemáš. Nárok na RD ano, a tu si vyřídíš na správě sociálního, jak se tady výše píše, nejlepší je se tam na nějakou pobočku stavit osobně.

maritina
29. dub 2018

Je to tak.Pokud nejsi zamestnana,narok na MD nemas.Jdes rovnou na RD,tu vyridis na socialnim,automaticky na 4 roky.Tak si skoc na socialku,pod kterou spadas a tam ti reknou,co a jak.

fandysek_1
29. dub 2018

Md může využít manžel a nepřijdete o peníze.

xxx3d
29. dub 2018

@fandysek_1 No to moc nevím, jestli může muž využít MD, RD ano, už od letoška 🙂 ale to se všechno dozví na správě sociálního.

j.a.n.i
29. dub 2018

@xxx3d PPM i rodičák může využít už několik let...

j.a.n.i
29. dub 2018

@jarmilaklimkova Možná to bude znít hnusně, ale myslím to fakt jen věcně. Nárok na PPM nemáš a vlastně ani není důvod, abys na ni nárok měla, protože PPM je náhrada platu, o který pracující maminy přijdou, kdežto tobě bude ten ID chodit beze změny i když budeš doma s dítětem. Na rodičák normálně nárok máš, o ten můžeš požádat hned po porodu a můžeš volit až do 7600,-

jarmilaklimkova
autor
30. dub 2018

Moc děkuji za odpovědi maminky.

Sem začni psát odpověď...

Odešli