Lékařky na mateřské, jak jste skloubily děti a atestaci?

helulela
29. dub 2010

Ahoj, zajímalo by mě, jak jste skloubily děti a atestaci, kdy se chystáte do práce a vůbec všechno okolo... 🙂

jaruska01
5. lis 2016

@szifcakova ještě mě napadlo, když se vracíte na částečný úvazek, třeba i jen 0,2, tak se musí asi zase platit ten blbý poplatek komoře, že?

lucie301
5. lis 2016

Každý rok posíláš na komoru prohlášení , že jsi na rodičovské dovolené. Pracovat u toho můžeš, ale když ti rodičovská skončí, tak už platíš.

cell
5. lis 2016

@jaruska01 : já ty malé úvazky nikdy neplatila. Napsala jsem, že jsem na RD a datum narození dětí. Já se na ty malé úvazky vracela docela brzy, tak to šlo.
Na začátku roku je to vždycky darda poplatit komoře, odborným společnostem (já platím dvěma), manžel to samé, odborné časopisy.

Jinak jsem dnes po čase v mírné skepsi, přijdu po noční domů a neodtéká odpad z vany. Volám instalatéry a ti si za hodinu práci řekli o částku, kterou mám za celou noc ☹

lucie301
5. lis 2016

@cell ha ha, to znám, mě přestala fungovat sušička, přišel opravář, řekl, že je to rozbitý, ať si rozmyslime, jestli to chceme za 5tis opravit, vzal si 800Kč za nic a odešel.

cikinkaz
5. lis 2016

No mne zas trochu rozhodilo, kdyz jsem se obratila na jednu pani s prosbou o pomoc pri vazani ditete do satku. Prijela jsem za ni domu, pravda, navsteva byla mila a inspirativni, naucila jsem se kriz s kapsou... a pani mi nauctovala 900kc... zpozorovala jsem v tom jeden fenomen: cim vice klientely mate, tim mene penez dostanete a naopak.

helulela
autor
18. lis 2016

Ahoj, je založená soukromá skupina Lékařky https://www.modrykonik.cz/group/7315/ Kdo chcete přidat, pište, ale je pravda, že formát skupiny je proti diskuzi o dost horší... bohužel soukromé diskuze už na MK nefungují.

hansed
26. lis 2016

hezký večer, potřebovala bych radu od chirurga.... není tu někdo z vás? Moc děkuju!

vendyca
28. lis 2016

@helulela mně to píše, že to skupina neexistuje...

helulela
autor
28. lis 2016

@vendyca existuje, ale jak je soukromá, nejdřív tě tam musím přidat, chceš poslat pozvánku?

helulela
autor
28. lis 2016

@hansed Hani, chirurg ne, ale třeba budu vědět nebo se ti někoho zeptám.

izka1
28. lis 2016

@helulela prosím o pridani do skupiny

hansed
29. lis 2016

@helulela manželovi dávali drát do vřetenní kosti. Od operace to bylo OK, posledních cca 10 dní ho bere bolest, ale taková, že jde do předklonu, od zápěstí mu to vystřeluje do ukazováčku. Teď už jen když se dotkne kosti v zápěstí. Zítra jde na KO (o týden dříve). A teď mu jde o to, co mu s tím asi budou dělat? Operovat? Vyndají mu drát? Nebojí se operace a tak, ale chtěl by vědět, co zhruba čekat... díky 🙂

jannite
29. lis 2016

Ahoj holky, mohla bych se přidat k vám do skupiny? Jsem lékařka, 11 měsíců jsem pracovala na dětském a teď jsem na RD s osmiměsíční holčičkou.

vendyca
30. lis 2016

@helulela je, moc prosím, děkuji.

helulela
autor
30. lis 2016

@hansed tak to fakt není můj obor... laicky bych řekla, že mu udělají rtg, jestli tam není nějaká komplikace, a pak podle toho...

hansed
1. pro 2016

@helulela díky 🙂 byl na RTG, drát se nepohnul, má vitamíny, do 21.12. bez rehabilitace....

loc
1. pro 2016

@helulela ahoj, mohla bych poprosit o pridani do skupinky? Mam vystudovanou medicinu, ale zatim jsem nepracovala, jsem doma s detma a minimalne 2 roky jeste budu. I tak bych se ale rada dozvedela, jak to zvladaji uz pracujici maminky lekarky🙂. Diky moc😉

alva11
1. pro 2016

@helulela Ahoj, taky prosím o přidání do skupinky... Díky!

treponema
6. pro 2016

Ahoj holky, přidáte mě taky do skupinky? Jsem na RD s 15ti měsíčním synem, který se mi narodil hned po promocích, takže praxe 0. Nicméně příští rok už bych chtěla začít pracovat na částečný úvazek, takže se ráda dozvím tipy od vás🙂 Díky!

susaaan
2. led 2017

Ahoj holky, prosím o přidání do soukromé skupiny, 3,5 roku praxe na okresní chir, teď už rok a půl MD 🙂 děkujiii

zdraji
2. led 2017

Holky můžu taky poprosit přidání do skupiny? Promoční ročník 2012

zukicho
2. led 2017

ahoj holky, prosím můžu se přidat🙂? jsem postarší 🙂) neurolog, maminka dvojčat a ted je na cestě třetí. doufám že vše klapne. Děkuji

batul
2. led 2017

Taky prosím o přidání🙂

susaaan
4. led 2017

Ahoj, zdraji, zukicho a batul, ještě se vám taky nikdo neozval stran přidání do té skupiny? Asi sem holky už moc nechodí...a jinak batul je teda neurolog - asi už atestovaná? a Jak ostatní jste na tom s oborem a atestací? Já dělala 3,5 roku na okresní chirurgii, mám teda splněný kmen. A teď jsem na MD - Mytýskovi teď bude rok a půl. Co jsem procházela diskusi, tak většina kolegyň tu jsou internistky, případně PL nebo pediatrie, chir. obor nikdo?
Mě právě dost dlouho hlodá myšlenka, že chir. s rodinou (děti chceme 2-3) není úpně ideální, hlavně si nedovedu představit svou atestaci, krom tuny učení teoretického, jako je snad v každém oboru, je tady ta operativa a v tom získat nějakou jistotu, když jsem za svou praxi se k řadě výkonů nedostala vůbec, si nedovedu představit... navíc i po atestaci dělat na chir. se spoustou služeb, tak člověk nebude mít na rodinu čas vůbec, vím, jak jsem byla kolikrát zničená, a to jsem byla ještě sama. Jaké máte zkušenosti ostatní se skloubením práce- obor - atestace - rodina?

lidag
4. led 2017

@susaaan ahoj, já mám taky 3,5 roku praxe, mám teda kmen, jsem radiolog. Na mateřské jsem byla teď 3 roky s první dcerkou, pak jsem otěhotněla a byla na rizikovém, teď jsem na mateřské s druhou dcerkou...

nikinkax
4. led 2017

ahoj holky, ta soukromá skupina je mrtvá úplně...

nikinkax
4. led 2017

@susaaan jinak já jsem atestovaný pediatr, ale dělala jsem v nemocnici na JIPu...před ítětem jsem si myslela, že se tam určitě vrátím, ale teď máme 8-měsíčního chlapečka a už si moc nedokážu představit, že se vrátím do toho intenzivního prostředí se sedmi službami a s nejistým okamžikem odchodu domů...abych z toho úplně nevypadla a dostala se taky trochu mimo lidi, tak teď sloužím dvě služby do měsíce a teď začínám jednou týdně chodit na obvod, abych si zkusila, jestli bych opravdu nezvládla ty rýmy a očkování...takže zcela chápu tvé obavy i to, že člověk má nějakou představu a sen, když je sám, ale s dětmi se to mění...🙂

batul
4. led 2017

mě taky ještě nikdo nepřidal... @susaaan já dělám gynekologii, s malou jsem byla rok doma a pak šel na rodičák manžel, jinak to nejde, pravidelně chodím totiž z práce o pár hodin později...

susaaan
5. led 2017

No ja mam od listopadu po 3 sluzbach mesicne, prave uz jsem mela pocit,ze uplne magorim a navrat nezvladnu,tak jsem vzala ty sluzby, abych se do toho zas trochu dostala 😀
Batul, no teoreticky by taky mohl na rodicak manzel, ale me se od maleho vubec nechce,to si musim priznat, navic se budem pomalu chystat na druhe,tak je pro nas vyhodnejsi navazat druhou materskou.
Nikinkax, to je presne, sen a predstavy jsou jedna vec, realita uplne jina vec a navic zmena priorit s detma...
Ja vazne premyslim nad zmenou oboru, na rehabilitacnim by mi v podstate uznali kmen...nebo prejit na praktika...nebo kozni? Proste neco klidnejsiho, kde je mozne mit vic volneho casu...

loc
5. led 2017

@batul
@susaaan
@zdraji ahoj holky, ta skupina je soukromá a tam mohou nové členy asi přidávat jen moderátorky. Tak je tady zkusím označit @helulela @mrabbit , třeba to neviděly nebo nejsou momentálně na koníkovi. Určitě vás potom přidají.

Jinak mám dotaz pro vás, co už jste byly v praxi. Já po studiu zůstala hned doma na RD, takže praxe nulová. Myslíte, že je reálné, aby mě v nemocnici vzali třeba jen na nějaký částečný úvazek (např. 2 dopoledne v týdnu) třeba od 2 let mladšího a potom od 3 let denně, ale s nějakou rozumnou pracovní dobou? Zkrátka myslíte, že je reálné, že mi budou vycházet vstříc? Mám z toho hrůzu a dokonce přemýšlít zvolit nějaký klidnější neklinický obor...