• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mám nárok na mateřskou?

13. listopadu 2016 
@ywushka Pokud otěhotníš až po konci pracovního poměru, tak ochrannou lhůtu nemáš, tedy je třeba už při konci pracovního poměru být těhotná, ideálně tak v tom 3. měsíci.
7. lis ve 14:34  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@lucianek123 v posle dvou letech musis mit odpracovano nejmene 270dni a od vypovedi musis stihnout nastoupit na materskou nejpozdeji do 180dni. Materskou ti dr vypise nejdrive 8tydnu pred terminem porodu.
7. lis v 15:44  • Odpověz  • To se mi líbí
Děkuji vám holky
7. lis v 16:29  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, mám na vás dotaz... Abych dostala mateřskou musím splňovat obě dvě podmínky asi jo že?.... Jde o to že odpracováno mám jen 268 dní, ale do ochrané lhůty bych se vešla. Myslíte že nárok mít budu asi ne že? Díky
7. lis v 18:42  •  čeká miminko, termín má v lednu 2017 (37. tt)  • Odpověz  • To se mi líbí
@terezijka02 Tak to je pech :frowning2: zkusit to můžeš, ale pochybuju
7. lis v 19:21  • Odpověz  • To se mi líbí
@terezijka02 je potřeba 270 dní. I kdyby chyběl 1 den nárok není.
7. lis v 19:23  • Odpověz  • To se mi líbí
Dekuji :slight_smile:
7. lis v 19:26  •  čeká miminko, termín má v lednu 2017 (37. tt)  • Odpověz  • To se mi líbí
@terezijka02 Kamarádka se nechala jen na papíře zaměstnat na 14 dní co jí chybělo u známého (s tím, že mu zaplatila všechny náklady za ni), ale když jsi ve 33tt tak to už asi něco takového nestineš :unamused:
7. lis v 19:35  •  čeká miminko, termín má v květnu 2017 (18. tt)  • Odpověz  • To se mi líbí
Jj to je asi jediné řešení, i kdybys mu měla zaplatit soc. zdrav. které za tebe za těch pár sní odvede, tak se ti to ve výsledku mnohonásobně oplatí.
7. lis v 19:41  • Odpověz  • To se mi líbí
@hop_ita Jo a pak ji taky klidně může popotahovat CSSZ za účelové obcházení zákona, neb ono to nic jiného není a teď se to celkem dost hlídá, zejména u mateřské.
7. lis v 19:47  • Odpověz  • To se mi líbí
@j.a.n.i To je možné, nevím. Každopádně je to fakt pešek a nepřeji nikomu takovou situaci. Zvlášť když někde-některým se rozdává plnými doušky.
7. lis v 19:50  • Odpověz  • To se mi líbí
@j.a.n.i to je pravda no, ona mu dělala z domu administrativu, takže pracovala, akorát pro známé to často člověk udělá zadarmo nebo na dohodu, ale když pak potřebuješ mít odpracováno...
7. lis ve 20:12  •  čeká miminko, termín má v květnu 2017 (18. tt)  • Odpověz  • To se mi líbí
@hop_ita To souhlas, já spíš jen upozorňovala na to, že takovéto akce jsou celkem průhledné a mohou po tom jít.
7. lis ve 20:46  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@j.a.n.i jj chápu
7. lis ve 21:02  • Odpověz  • To se mi líbí
@hop_ita Ahoj, tohle vím...v posledních 2 letech mám odpracováno 270 dní, jde mi jen o to, když bych teď byla třeba měsíc dva na ÚP, pokud bych nic hned nesehnala a poté se nechala zaměstnat u manžela, pomáhat mu a dělat papíry. Poté kdyby se to třeba hned zadařilo, tak jít na nemocenskou (což mi dr.stejně doporučí k dřívějším problémům), tak jestli sociálka nebude třeba šťourat, žejsem byla zaměstnaná u manžela a pak šla hned na rizikové na nemocenskou???? :unamused:
7. lis ve 21:46  • Odpověz  • To se mi líbí
@ywushka To jsem řešila taky, ale nakonec jsem podala výpověď, jinak bych se z toho zbláznila :unamused: Pořád jsem řešila, počkám až mi uplyne zkušebka, to se určitě zadaří, půjdu hned na nemocenskou...ale v tom stresu by se to nepodařilo nikdy :unamused: Je to na prd být teď na ÚP, kdyby se najednou hned zadařilo, tak nemáme nárok na mateřskou :cry: Člověk dělá jako blbec 12 let v kuse, nemarodí, teď chce mimino, v práci na pytel a nakonec nemá nárok na nic :angry:
7. lis ve 21:52  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky mám dotaz v předchozím zaměstnání jsem dělala nepřetržitě 10 let z důvodu stěhování jsem dala výpověď, ihned jsem nastoupila do nové práce žádná přestávka v nezaměstnanosti nebyla.nastup do nové práce byl 1.8.2016 smlouva na dobu určitou do 1.8.2017 zkušebka 3 měsíce a já jsem těhotenství oznámila 1.11.2016, 2. 11 jsem čerpala dovolenou a od 3.11 jsem na neschopence.mam tedy nárok na mateřskou?děkuji za odpovědi :wink:
13. lis v 09:48  • Odpověz  • To se mi líbí
Toho 1.11 jsem ještě odpracovala :wink:
13. lis v 10:24  • Odpověz  • To se mi líbí
@sipkovarose první podmínku aby za tebe bylo placeno soc a zdrav. Za dva roky aspoň 270dnu splnujes,druha je že musis porodit do 180dnu od konce smlouvy(tzn.ochranna lhůta) což taky stihnes takže za mě ano
13. lis v 10:33  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@anomisv taky si to tak myslím:wink:jen jsem se chtěla ujistit :wink:děkuji
13. lis v 10:43  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek