• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mateřská na chlapa, jak to funguje?

27. listopadu 2013 
@lenulafi no já doufám, že na tom pracáku budu i v průběhu šestinedělí a pak i dál těch 22 týdnů, co bude přítel na mateřské. Sice to už asi nevyjde, abych o celou dobu měla i podporu, ale aspoň sociální a zdravotní mi zaplatí... Přerušit tvoji rodičovskou a pak na ni zase navázat by - alespoň podle toho, co jsem kde našla - neměl být problém..
12. lis 2013 v 18:14  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jitule77 Děkuji,zkusím se poptat.Já si právě nemůžu dovolit být do února bez peněz,leden sice porodím,ale ještě nic nedostanu,až měsíc nazpět.Už teďka je to na štíru :unamused: .Dcerka do školky,to jsou pořád nějaký výdaje...No snad to tak půjde,ještě musíme zjistit,co u manžela v práci na to řeknou..
12. lis 2013 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenulafi chápu, je to strašný...nikdy jsem ani nemarodila, od státu jsem nic nechtěla, poctivě platila všechny odvody a daně..a když jednou člověk potřebuje trochu pomoci, aby vychoval dalšího daňového poplatníka, jsou s tím takovýhle obstrukce. Až zjistíš něco nového, dej vědět.. Držím palce!
13. lis 2013 v 09:14  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@jitule77 bordel to je v tomhle státě :angry: :angry: :angry: Snad se to povede a aspoň trochu něco z toho státu vydojíme :grinning: Dám vědět,koukám,že rodím dřív,takže to budu řešit dřív :slight_smile:
13. lis 2013 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj @aideen, přečetla jsem diskuzi a myslím, že jsi v tomto ohledu dost informovaná a zběhlá :grinning: Chci se zeptat, nepřišla jsi ještě na něco nového ohledně PPM na manžela? Já to mám ještě za dlouho, ale už přemýšlím, jak by se to dalo obejít... Mám 2 zaměstnání, ale celkem mi to nehodí ani poloviční úvazek. Takže bych zřejmě měla PPM menší než 7500, tudíž bych si musela brát z rodičáku hned zezačátku a to se mi moc nechce. Manžel má 4 zaměstnání a příjem má slušný, ale vůbec nevím, jestli by některý ze zaměstnavatelů (nebo aspoň 2, aby to mělo smysl) byl ochotný k té habaďůře s novou smlouvou... Ale jinak to asi nepůjde, viď?
27. lis 2013 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek