Můžu se na rodičáku vrátit na normální pracovní smlouvu?

sandra92
17. led 2017

Zdravim všechny,prosím vás chtela jsem se jen zeptat,jsem tehotna,mam pracovni smlouvu,kdyz porodim tak budu brat rodicovsky prispevek,muzu se zpet vratit na normalni pracovni smlouvu a neztratim pri tom rodicak? diky za odpoved

pet359
17. led 2017

Pri rodicovske dovolene ( ne pri materske) pracovat muzes, ale musis mit u firmy smlouvu na jinou pozici, nez jsi normalne...

mmlenka
17. led 2017

Není potřeba mít jinou smlouvu/pozici, to je jen u mateřské. Při rodičáku si můžeš vydělávat jak chceš. Jen dítě nesmí být víc jak určitý počet hodin ve školce.

pet359
17. led 2017

Aha, me to takhle rekla personalni..taky jsme to resili..

pet359
17. led 2017

Mela jsem za to, ze pri materske pracovat nesmis..

sandra92
autor
17. led 2017

Jo to vim,ale me se jedna o rodicovsky prispevek to je az po porode

vercikn
17. led 2017

@sandra92
rodicak ale je az cca 6 mesicu po porodu - po materske (pokud na ni mas narok), takze doufam ze mluvime o tomtez. A tam opravdu neni problem se vratit do prace, jen nesmis dat dite do zarizeni regoistrovaneho u MSMT na vice nez....myslim 46 hodin mesicne a normalne budes pobirat rp po dobu co si stanovis.

sandra92
autor
26. led 2017

chtela jsem se zeptat,kdy je dobre si zaridit Rodicovsky prispevek v kolikatem mesici staci?

akankeo
26. led 2017

@sandra92 tak po porodu je clovek na materske, pri te nesmi pracovat na svoji smouvu, pokud jeste dela u sveho puvodniho zamestnavatele, pak je rodicak, behem rodicaku muzes klidne jit do sve puvodni prace, ale tvoje dite ti musi nekdo nejlepe vramci rodiny hlidat, nemuzes ho davat do jesli ci skolky, jinak o rodicak prijdes.

sandra92
autor
26. led 2017

to vim,vim ze rodicak se bere po porodu,ale me se tyce kdy je vhodne si ho vyridit na urad,abych to nevyrizovala pozde,ted si moc nepamatuji kdy jsem to minule delala jsou to u 4 roky

kachnicky
26. led 2017

Na materske pracovat muzes, jen nesmis 6 tydnu po porodu a pokud pobiras PPM tak musis jit pracovat na jinou pozici, nez za co pobiras PPM...Ja zacala pracovat zhruba kdyz bylo male 5 mesicu 😉

pet359
27. led 2017

@sandra92 takže nemáš nárok na mateřskou? Nějaký formulář by ti měl asi dát doktor a řekne ti kam a kdy s ním asi skočit....mě taky dá papír, který odnesu do práce a promluvíme si o nejvhodnějším termínu odchodu na mateřskou...asi bych to začala vyřizovat hned, jak dostanu papír od doktora.

tete20
27. led 2017

@pet359 autorka se ptá kdy je vhodné si vyřídit rodičák na úp, ne mateřskou..

tete20
27. led 2017

@sandra92 mám v plánu jit cca měsíc před ukončením mateřské jelikož mají na to ze zákona 30dní, potom by se mohlo stát že by peníze ptišly opožděně..

pet359
27. led 2017

@tete20 ale píše, že až porodí, bude brát rodičák! takže se jen ptám, jestli má nárok na mateřskou...a myslela jsem (v té odpovědi jsem uvažovala-já to nevím a ani si za tím nestojím), že když dostanu papír od doktora do práce, tak možná dostane papír na ten ÚP....

tete20
27. led 2017

@pet359 papír od doktora je do práce, oni to potom posílají na sociálku..papír (žádost o rodičovský příspěvek) se vyplnuje az na urade, nebo si jej muzete stáhnout z internetu a vyplnit doma, potom jen zanest na úp..takže bych šla hned po porodu když paní nemá mateřskou

lucinkaavalinka
29. led 2017

Holky prosím o radu, mám strach že jsem něco podělala. ☹ Od března 2015 do ledna 2017 jsem byla na Rd. Před tím jsem nepracovala. Ale během RD od října 2016 do ledna 2017 jsem pracovala na plný úvazek. Může se to, nebo jsem mohla pracovat jen na částečný úvazek ? A pokud jsem něco porušila, nevíte co se bude dít ? Raději se půjdu zítra hned zepat na socialku jak to je nebo není. Každopádně bych byla vděčná za váš názor. Moc děkuji.🙂