Nástup do práce, školka, rodičovský příspěvek. Můžu pobírat příspěvek do 4 let a chodit na plný úvazek do práce?

janall30
18. kvě 2023

Dobrý den, v červenci mám nastoupit do práce. Koncem května se dozvím jestli mi vezmou dítě do školky, proto jsem si rodičovský příspěvek natáhla až do čtyř let, kdyby náhodou ho nevzali. Můžu pobírat příspěvek do 4 let a chodit na plný úvazek do práce? Četla jsem, že ano, ale ve starších diskuzích. Když ho nevezmou a dostanu neplacené volno musím platit zdravotní a sociální sama?

rikatoka
18. kvě 2023

@janall30 můžete chodit do práce na plny uvazek, brat rodicak a dítě mít ve školce. Myslím, že ta podmínka, že dítě nesmí být ve školce dyl jak určitý počet hodin se týká pouze děti mladších 2 let.

krisstina93
18. kvě 2023

Můžeš brát rodicak a chodit normlane do práce. Sociální není povinné a zdravotní za tebe platí stát z titulu toho rodicaku, takze dokud beres rp, tak pojištění řešit nemusis.

95newmommy2020
18. kvě 2023

Můžeš. Já měla RP do tří let, ale pracovala jsem na plnej už od dvou. Chodila mi mzda + RP. 🙂

janule0123
18. kvě 2023

@janall30 hodiny docházky do školky se řeší pouze do dvou let .. pak je to jedno… Pracovat a pobírat RP můžeš, jen na dite si nesmí vzít osetrovny nikdo jiný než ty 😎 pokud pujdes na neplaceny volno a mas RP tak v pohodě a neresis .. je to adrenalin s tou skolkou ze?

michaela666
18. kvě 2023

Řeším stejnou situaci a počítám s tím, že to možné je. Čekání na rozhodnutí o přijetí mi přijde snad větší stres než kdysi maturitní zkouška. 😃

kakba
18. kvě 2023

@janule0123 opravim te, osetrovne si nekdo jiny vzit muze, jen bude nehrazeny a bude to mit pouze jako omluvenku v praci.

janule0123
18. kvě 2023

@kakba tak me paní na úřadě říkala ze nemůže, ale asi z toho důvodu ze vesměs všechny zajímají peníze 😂 ještě se teda ptala jestli manzel není voják, ze tam je to ještě jiný …

lcn162
21. kvě 2023

@janule0123 ani matka nemá ošetrovné hrazené, pokud pobírá RP.
@janall30 pokud pobíráš RP, nemusíš si platit nic, zdravotní za tebe platí stát dokud jsi na RP a je jedno, jestli si platíš i ty ze mzdy, nebo ne.

drep
21. kvě 2023

@lcn162 není to pravda. Pokud matka pobírá RP a zároveň pracuje (odvádí sociální), má samozřejmě nárok na hrazené očr (protože jí tou nemocí a pobytem doma utíká plat). Ale pokud matka pobírá RP, tak pokud půjde na OČR otec, bude mít očr jen jako neplacenou omluvenku do práce.

kamino
21. kvě 2023

Nebyl pobyt dítěte ve školce omezen jen na určité hodiny? Tuším, že jen do oběda a odpoledne už ne? Možná je změna, ale když chodil Bobeš, tak to snad tak nějak bylo..

janule0123
21. kvě 2023

@lcn162 pobírala jsem RP (RD ukončena) zacatkem letošního roku a OČR jsem hrazené měla 😃vyzkoušeno nedávno v praxi …

janule0123
21. kvě 2023

@kamino týká se to ditete do dvou let věku .. pak je to jedno..😀

barunka1408
21. kvě 2023

Ahoj mám to stejně. Malému bude 3 v létě. Je přijaty do školky od září, chvíli pockam až se zajede a nastoupim do práce. RD mám do jeho 4 let. Už jsem si zjistovala a není to problém. Vlastně jak píšou holky od dvou let lze fungovat RP/školka/práce neomezeně.