PN kvůli rizikovému těhotenství, chci jít na oslavu

isousek
21. bře 2015

Ahoj holky chtela bych poradit.Jsem od ledna na nemocenske kvuli rizikovemu tehotenstvi a jeste do cervna budu.Ale ted v dubnu mame rodinnou oslavu nekde v restauraci a mrzelo by me kdybych nemohla jit.Nevite jestli se to nejak nejde zaridit nebo s doktorem se nejak domluvit.Diky moc za odpovedi.

tulikiss
21. bře 2015

@isousek tak mate vychazky tak zkusit je prizpusobit dobe oslavy

isousek
autor
21. bře 2015

No jo ale oslava je pozdeji odpoledne a ja musum byt do 7 doma:(

kaccistar
21. bře 2015

Ide to tak, že sa domluvite s doktorom, že keby prišla kontrola, tak vám potvrdí, že ste bola u nej... Prípadne na pohotovosti..

sasanka033
21. bře 2015

zkus se doktora zeptat, zda by te eventuelne v pripade kontroly kryl - kdyz prijde kontrola v dobe jeho ordinacnich hodin, tak by na to mohl pristoupit a proste ti pak napise, ze jsi byla u nej na kontrole. kdyz ne, tak to se obavam, ze mas smulu a bud to risknes a pujdes, nebo zustanes doma:/

svobodpetika
21. bře 2015

@isousek myslím že jde vycházky podle potřeby změnit ale nevím do kolika nejdéle ☹ možná do 9 ale víc asi určitě ne

kaccistar
21. bře 2015

Vychádzky sú povolené iba do 19:00, neskôr už to nejde.. takže jedine domluva..

isousek
autor
21. bře 2015

No oslava je v sobotu takze asi mi nezbyde nic jineho a jit tak jen nachvilku:(

sasanka033
21. bře 2015

@isousek je to samozrejme na tobe, ale ja bych se toho fakt nebala, to by na tebe musela vyjit vsechna smula sveta! 😉

zdeenula
21. bře 2015

Jeste si můžeš prechodne změnit pobyt(třeba na 2 dny) a než si to ty socialky mezi sebou řeknou, tak bude po oslavě. Zvlášť pokud je to na víkend. U mě změnu pobytu socialka zaregistrovala az za týden ( to vím, protože tam mam známou)

tulikiss
21. bře 2015

@isousek v sobotu navecer, to by museli prijit spis jenom na udani

isousek
autor
21. bře 2015

No zkusim se zeptat doktora jestli mi neporadi:(ale proste se bojim ze mi prijdou:(a to vychazky opravdu dodrzuju no.

naomi6
22. bře 2015

@isousek Já jsem na víkendy občas jezdila k rodičům, doktor mi napsal změnu pobytu, zkuste se na to zeptat, jinak bych teda neriskovala a vycházky dodržela. Kamarádku načapali a měla s tím obrovské problémy. držím palce 😉

zuzzicek
22. bře 2015

@isousek ja byla na rizikovem od kvetna do listopadu a nikdo nikdy neprisel..jezdila jsem na vikendy pryc z Prahy k rodicun,kdyz byli ty hicy,v byte se to nedalo vydrzet...a v pohode 🙂

alunka001
22. bře 2015

@isousek Já jsem na PN kvůli rizikovému těhu od prosince 2014 a kontrola tu byla 14 dny. Přišel 5 minut před začátkem vycházek.
Být tebou si na víkend zařídím změnu pobytu a než se to donese na novou sociálku je po víkendu. Takhle jsem byla na horách 🙂

isousek
autor
23. bře 2015

@alunka001 Jako ze kontrola ti presla pred 14dny??no ja sem od 1.ledna a myslim si ze jednou mi urcite prijdou.Cetla sem ze i na malou vesnicku jezdi:(

alunka001
23. bře 2015

@isousek Jj,kontrola mi přišla před 14 dny. mi tam vypadlo pár písmenek ...
Já se právě bojím chodit mimo vycházky,ale třeba jednu sobotu před 3 týdny jsem byla se synem od 17 hodin v divadle. Mám vycházky do 18 hodin a domů jsem přijela až ve 21 hodin. Sice se staženým zadkem,ale spokojená 🙂
A my právě bydlíme na malé vesničce a spadám pracovně pod Prahu a taky přijeli ...

isousek
autor
23. bře 2015

@alunka001 aha no tak vidim ze kazdeho si nekde najdou no.Ja vychazky porad dodrzuju jen ten jeden den sem chtela jit na tu oslavu no:(Tak jak vidim moc se delat neda:(

alunka001
23. bře 2015

@isousek Změn si to místo pobytu třeba ve čtvrtek u gyndaře a než si to sociálky předají jsi v klidu,protože to dostanou až v pondělí a to už budeš zase na své původní adrese 🙂

kami1984
23. bře 2015

Me prisla u obou kontrola na udani, jinak pry na tehotne nechodi. a uprimne, ja vychazky pozdeji nedodrzovala vubec.

xpila
23. bře 2015

@kami1984 To, že na těhotné nechodí, je pěkný blud. Sociálka nepozná, že jsi doma kvůli těhotenství, tohle vůbec nerozlišují. Navíc neschopenka je prostě jen jedna.

chita
23. bře 2015

@isousek Jsem doma od listopadu, nikdo zatím nepřišel. Vycházky radši dodržuji, protože člověk nikdy neví. Jen mi bylo řečeno, že pokud zaměstanvatel a bydliště nejsou v jednom okrese, tak je to riziko kontroly menší. Tj. zaměstnavatek je okres Mělník a bydliště mám Praha východ. A dále mi bylo řečeno, že změnou adrsy na sebe upozorňuješ, takže to udělat max. 1x za PN.
Já bych tu oslavu riskla s tím, že v případě, že by v tu dobu kontrola přišla, tak jela po tom zjištění na pohotovost, že jsi upadla a potřebuješ zkontrolovat , že je vše v pořádku, dají ti doklad a bude.

Při pádu od 20tt máš jít ihned na kontrolu, vím to, sama jsem měla ošklivý pád na plovoucí podlaze a můj doktor mě tak vynadal, že jsem nejela na pohotovost.

isousek
autor
23. bře 2015

No nevim co delat ale nejak lhat se mi nechce.Myslim ze oni jsou na takove veci pripraveni ze nekdo jde rychle na pohotovost kdyz neni doma a tak.:(No asi to nijak jinak to nepujde:(

lucinka58
23. bře 2015

@isousek No, ono hlavně na té zprávě z pohotovosti bude samozřejmě i hodina, což by bylo spíše kontraproduktivní.

kami1984
23. bře 2015

@xpila takhle mi to rekla pani ze socialky.

terisekk
24. bře 2015

@isousek Jsem na rizikovém od října a můj gynekolog mi řekl, že těhulím se na kontrolu chodí jen výjimečně a o víkendu jedině na udání.

barussa
24. bře 2015

Socialka vi,ze jsi na rizikovem tehu,pozna dle uvedeneho cisla,pismene,ktere vepise dr pri vystaveni neschopenky,jak pise @kami1984. A taky mi bylo receno,ze na tehu moc nechodi...

isousek
autor
24. bře 2015

@barussa no kazdy pise neco jineho.Ale asi riskovat to ze Vam vezmou celou nemocenskou asi nebudu a navic ted uz sem po treti na nemocenske a ani jednou na me nebyli tak si rikam ze ted uz asi prijdou.Poprve dva mesice pak dva tydny a ted uz je to treti mesic a budu do konce cervna coz je dlouha doba.