Rodičák - navýšení od ledna. Stihnu vybrat do 3let věku syna?

ag76nes
14. říj 2019

Mam dotaz. Od ledna ma dojit k navyseni o 80tis. Ted jsem doma s ditetem rok a pul a pobiram 7200kc. Stihnu vybrat tech 80tis aniz by statu neco zustalo? Nebo si mam navysit uz ted at to stihnu vybrat. Ve 3 letech ditete chci nastopit do prace a vim, ze je mozne jej pobirat do 4, ale jde mi o to jestli bych ho stihla vybrat do jeho 3 let.

zizlikova1987
16. říj 2019

@ckei celkové navyseni proběhne automaticky, to je pravda.
Měsíční částku kterou budeš chtít si musíš jít navýšit sama. Tu ti fakt automaticky nezvednou.
Nepiš blbostí. Akorát pak tady holky jsou úplně zmatený.

eeen
16. říj 2019

Holky, kdyz to budu mít přes manžela, tak taky platí ta max. částka dle něho?

jatva
16. říj 2019

@eeen tam sa zmeny neplanuju, takze ano. Dnes sa snad dozvieme uz finalnu verziu 🙂

zizlikova1987
16. říj 2019

@eeen Pokud žádáš přes manžela je tam taky nějaké maximum. A to se počítá dle DVZ ( denní vyměřovací základ )

blahoska
16. říj 2019
Uživatel blahoska je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od blahoska.

@ag76nes Ahoj, zrovna dneska 16.10. se má navýšení rodičovského příspěvku zase projednávat, snad už naposledy a snad to i schválí. Pokud tomu dobře rozumím, tak rodičovskou budeš pobírat do konce roku 2020 (to bude mít dítě 3 roky). Tzn. pokud to navýšení schválí můžeš si od 1.1.2020 požádat o navýšení rodičovského příspěvku. Ale pozor maximální výše rodičovského příspěvku se vypočítává ze mzdy před mateřskou. Tzn, pokud jsi měla pěkný příjem, můžeš si i rodičovskou navýšit (měla by to být zhruba stejná částka jakou jsi měla mateřskou). Pokud jsi před mateřskou např. studovala, tak můžeš pobírat od 1.1.2020 (pokud to schválí) pobírat 9 600,- Ale i když půjdeš do práce ve 3 letech dítěte, tak rodičovskou můžeš klidně pobírat do věku 4 let. Takže tobě by to mělo v pohodě vyjít. Hezky sepsané je to tady https://www.kojenecke-obleceni.eu/materska-dovolena-x31265#2020 Ale pořád to ještě není schválené.

terezz29
16. říj 2019

Doporucuji precist tento clanek. Je tam vse shrnuto. https://www.kurzy.cz/zpravy/511781-rodicovsky-p...

ivuska1986
16. říj 2019

@ag76nes ahojky, dnes jsem byla na Úřadu práce, referent mi sdělil, že nic není schváleno, tudíž zatím se o možnosti navýšení RP od ledna nemůže ani hovořit, tak asi tak

zizlikova1987
16. říj 2019

@ivuska1986 to tady všichni víme, že?
Řešíme a ženský se ptají jak to bude v případě že se to schválí v podobě které je nyní na pořadu dne.

jatva
31. pro 2019

@ckei dopis prisiel? Uz vies, ze treba zvysit mesacnu vysku ak ju chces inu? ;)

ag76nes
autor
31. pro 2019

@jatva jeste mi nic neprislo...

jatva
31. pro 2019

@ag76nes to nevadi. Navysit si to muzes i bez toho.

ag76nes
autor
31. pro 2019

@jatva ja chtela pres net jenze nemam elektronicky podpis, tak musim nejak dojit na pobocku🤦‍♀️

jatva
31. pro 2019

@ag76nes nebo datovkou. Nebo postou, na podatelnu 🙂

ag76nes
autor
31. pro 2019

@jatva to bych si musela nekde vytisknout a to nema prave kde

jatva
31. pro 2019

@ag76nes tak uz len dufat, ze tam nebude moc velky blazinec.

ag76nes
autor
1. led 2020

@jatva myslim, ze blazinec bude slabe slovo😉🤣