Antibiotika na bolest zubu a kojení

majovasnazilka
8. lis 2016

Ahoj, mám zánět u kořene zubu a plně kojím, zubař mi žádná antibiotika dát nechce, chce zub rovnou trhat. Opravdu žádná vhodná antibiotika nejsou? Chci se alespoň pokusit zub zachránit, žádný váček ani otoky nemám, bolí to při nakousnutí ☹

hojda
8. lis 2016

Určitě jsou atb. i pro kojení, ale je otázka jestli atb. na to vůbec pomohou.

lajla
8. lis 2016

Zkuste zagooglit a prirodni léčbu, není důvod trhat

alicie_k
8. lis 2016

Vlastní zkušenost nemám, ale moje mamka měla zánět v osmičce a zubař řekl, že nejdřív se musí zaléčit zánět a pak jí zub trhal až třeba za dva měsíce, protože ta osmička dělala neplechu už předtím. No ale na zánět v zubu by atb byla vhodná, může to mít následky.

helena38
8. lis 2016

Já jako zubařka bych na takový problém atb určitě nedávala, a to ne kvůli kojení, ale proto, že zde se problém atb nevyřeší. Možná se bolest na chvíli zklidní, ale určitě se nevyřeší příčina. Pokud lze zub zachránit (to nemůže přes pc nikdo posoudit - k tomu je potřeba vidět zub v reále a mít udělané rtg), je nutné provést léčbu kořenových kanálků zubu - endodoncii a atb jsou v 95% procentech případů zbytečná. Pokud chcete mít jistotu, že zub je opravdu na zachránění nebo trhání, radila bych zajít na konzultaci k jinému zubaři. Většinou se za konzultace něco platí, ale jinak se jiný názor objektivně nedozvíte. A potom případně změnit lékaře...

alicie_k
8. lis 2016

@helena38 To je dobře, že jsou tu mezi námi i zubařky 😉

8slunicko6
8. lis 2016

Nevím jak je to se zánětem zubú, ale pokud vím-když máš zánět v krvi tak bys neměla vůbec kojit.

majovasnazilka
autor
8. lis 2016

Moc všem děkuji za názory 🙂 Dr. mi řekl, že se může stát, že bolest přejde, někomu třeba na měsíc, někomu i na pár let, ale každopádně, časem se problém vrátí, zubní kanálky jsou vyčištěné asi před pěti lety a uzavřeno bílou plombou, proto je mi záhadou, odkud se zánět vzal... 😒

lajla
8. lis 2016

@8slunicko6 zánět jsou zvýšené leukocyty v krvi...takže by sending nemelo limit při ryme, kašli, horečce, chřipce atd atd atd... pěkná volovina

lajla
8. lis 2016

Kojit by se nemělo😂 anglická klávesnice😂😂😂

lajla
8. lis 2016

@majovasnazilka dělal u toho rtg? Možná ne dost precizně udělané..a nebo to může být přenos z vedlejšího zubů...

8slunicko6
8. lis 2016

@lajla No nevím-švagrové to zakáazli 3 týdny po porodu (měla zánět dělohy po císaři).

majovasnazilka
autor
8. lis 2016

Jj dělal mi rtg , vedlejší zuby jsou ok a to že bych neměla kojit, jsem taky nikdy neslyšela 🙂

lajla
8. lis 2016

@8slunicko6 hm...tak to je špatně, koji se normálně se zánětem dělohy taky, atb kompatibilní s kojením existují

lajla
8. lis 2016

@majovasnazilka ono to může být i prenesna bolest odjinud, ucho,hlava...taky mi to dělá...a zuby v pořádku, jednou au pak klid a pořad dokola, zkuste hřebíček

panickatlamicka
8. lis 2016

@8slunicko6 a duvod?

panickatlamicka
8. lis 2016

@lajla tipuji na lenost lekaru resit to jinak. Sup-zakazeme kojeni, at muzem nasadit jakykoli lek. Nevim. Zvlastni.

8slunicko6
8. lis 2016

@panickatlamicka To jí nikdo pořádně neřekl-jen že není vhodný aby mimi pilo mléko se zánětem. Takže nekojila...

lajla
8. lis 2016

@8slunicko6 to je hodně smutný...nějaký nekompetentní dr řekla bych...
Každopádně plno děti dostane atb ihned při porodu, koňskou dávku, předčasné narozené děti je mají pomalu na denním pořádku...a tady se zbytečně zkazilo dlouhé kojení kvůli pár dnům😞

lajla
8. lis 2016

@8slunicko6 věřím že kdyby byl zánět v celém těle, rozlezly...to pochopím, ale ne kvůli dítěti ale spíš matce...takto mi zůstává rozum stát, no nic stalo se stalo
Důvěřovat ale prověřovat...a v poslední době zjišťují že kolikrát je lepší se řídit sama sebou než lékaři, bohužel

marketa11112
29. říj 2017

@helena38 budu otravovat a moc prosim o radu. včera mi zubar vytrhl zub s velkym zanetm, nateklou dasni. nemohl ho dostat ven, praskal mu. byl to des. kazdopadne napsal mi antibiotikas tim, ze když kojim, nejsou v hodna. ale pokud to bude bolet , mam je brat. twed nevim, co delat.. kojit chci, ale zase vim, ze zanet v tele je také spatny...moc prosim o radu... dekuji

helena38
30. říj 2017

co to jsou za atb a v jaké síle?

marketa11112
30. říj 2017

@helena38 napsal mi augmentin

helena38
2. lis 2017

omlouvám se za pozdní reakci, měla jsem teď nemocné děti, tak jsem na to zapomněla... možná už to tedy není aktuální, ale přesto... já bych si ty atb nebrala, pokud by hojení probíhalo normálně (tzn. první dny po extrakci bolesti, která se zklidní po užití léků proti bolesti, otok, který chladím, ale neobjevují se velké nezklidnitelné bolesti charakteru pulzujících škubajících bolestí v ráně). Zánět jste v těle měla i nějakou (možná dlouhou) dobu před vytržením zubu (i když jste o něm třeba ani nemusela vědět), a teď je (měl by být) rychle na ústupu. pokud by byly komplikace, pak bych nad atb uvažovala.

majovasnazilka
autor
2. lis 2017

@marketa11112 Dobrý večer, já budu mít výročí už rok bez zubu, přeju ať je vám brzo líp. 🙂
Hodně zdraví všem.

marketa11112
3. lis 2017

@helena38 dekuji. Nakonec jsem je nevzala. Hoji se to pomalu, ale vydrzet se to da....