Bolest v krku. Co mohu užívat na bolest v krku v těhotenství?

kikina0033
9. pro 2019

Dobrý den,je to už zhruba 5dní co mě bolí v krku,beru na to septofort,který mi doporučil doktor,jeste kdyz jsem byla těhu u prvního,jsem teď v 18+3tt,nic jiného mě netrápí ale vždycky k ránu nebo večer,mám úplně strašně zahleněno v krku,který se snažím polykat,ten septofort trochu pomůže od toho abych fungovala celý den,ale vždy jak dojde večer,tak hrůza,v noci se pak proberu se strašným sušákem v krku a když se napiju,jak kdyby mi to ten krk nezvlhčilo trochu,mohu i jiné pastilky na ten krk kromě toho septofortu? Hlavně bych chtěla být fit co nejdříve 💪☺

lv
9. pro 2019

Septilen

goovana
9. pro 2019

@kikina0033 já brala nějaký homeopatika homeogene9 se to myslím jmenovalo...

jancabr
9. pro 2019

taky mi zabral septilen. No a Vincentka s medem a mlékem. Ohřát půl hrnka mléka, dolít vincentkou a přidat lžičku medu. Sice mléko zahleňuje, ale mě to třeba pomáhá víc na odkašlávání

zelenaesmolda
9. pro 2019

@kikina0033
ono to muze byt klidne ze sucheho vzduchu z topeni.zkusila bych zvlhcovat vzduch

kikina0033
autor
9. pro 2019

@zelenaesmolda no my tu máme vlhko až až 😅😂 nebo spíš kvůli tomu se nám tu dělají plísně aj na zdech,furt větráme ale majitelka furt tvrdí něco jiného,máme tu tablety proti tomu ale pořád se vždycky někde něco ukáže,ono se to vystříká ale třeba do měsíce je to tu zas,nejvíc to jde cítit teda na chodbě ale tam je právě chladno a dělá se nám to hlavně v jedné místnosti,máme tu plastové okna,stropnice jsou z polystirenu ale pokaždé když se ta potvora udělá,tak to máme aj na nábytku a to je úplně nový,takže až se budem stěhovat tak to rovnou můžem vyhodit :/

kikina0033
autor
9. pro 2019

@jancabr tu vincentku nemáme a med nepoužívám,mě to nechutná :D radši jsem spíš na ty antibiotika 🙂

zelenaesmolda
9. pro 2019

@kikina0033
to je ale strasne nebezpecne dychat plisne,obzvlast v tehotenstvi.a male dite by je taky nemelo vdechovat.ono to nestaci vystrikat,je treba resit pricinu.
zkuste obycejnou sul,otevrit pytliky se soli,ta hodne chyta vlhkost.prosolit to kde to jde.
meli jsme na chate plisen,nic nepomahalo az pak jsme vytrhali podlahu,nasypali pod ni 10kg soli a bylo po plisni.uz se nikdy neobjevila.

zuluknz
9. pro 2019

Koupit si salvej, zalit par listu v hrnecku horkou vodou, nechat 10 minut louhat a pak behem dne nekolikrat vykloktat. Za den dva je po bolesti v krku. Opravdu neznam nic ucinnejsiho🙂.

anakolut
9. pro 2019

@zuluknz šalvěj se v těhotenství vůbec nesmí, má teratogenní účinky. I to kloktání je rizikové. Řekla mi to gynekoložka i v lékárně.

kikina0033
autor
9. pro 2019

@zelenaesmolda no ona majitelka to nechce řešit vůbec,že prý to je špatným větráním ale větráme každý den dvakrát někdy aj třikrát na 20-30minut..No nám se to začalo nově dělat už aj pod tou podlahou,že to jde podél zdi pod lištami,ona nám jen řekla že si to prej máme vyškrábat,něčím to tam tu plíseň natřít a pak znova přemalovat,jenomže to je drahá investice a majitelka nám to neproplatí,protože se bude vykrucovat že to je dělané námi ta plíseň,jenže tohle je aj starý byt a na rychlo opravován aby mohli ždímat peníze pak..My sice do 2000 si to hradíme sami ale jak je to víc tak hradí majitel ale tady toto si nemyslím,že by nám majitelka uhradila,po novém roce,chceme hledat něco jiného,nám se totiž ta plíseň dělá od tý doby co jsme se tu nastěhovali a dokonce už aj teď v létě se dělala i když se větralo nonstop aj přes noc.Zkusíme tu sůl ale aby nám to malá nerozházela někde okolo

tingle
9. pro 2019

Můžeme prý kloktat Tantum verde. Jsem teď 17+2 a taky mě trápí bolest v krku, tak aspoň kloktam a piju čaje. A taky si dávám jitrocelový sirup na imunitu. Jinak toho moc nemůžeme.🙁

lucifux
9. pro 2019

@kikina0033 doporučila bych se objednat na plicní. Moje zkušennost - přes den vše ok. Zalehla jsem večer do postele boles v krku, zábaly mě nepomáhali, trvalo to asi 14 dní. Než jsem usnula, tak jsem kašlala až jsem se dávila. Řekla jsem si, že to není v pohodě. Došla jsem si na plicní a dostala jsem inhalátor, od té doby mám pokoj.

zelenaesmolda
9. pro 2019

@kikina0033
tak tu sul dejte nekam kam dite nedosahne a urychlene hledejte nove bydleni.
co zkusit hygienu?ta by mohla na majitelku zatlacit at resi plisne ne?
podle me te totiz boli v krku z vdechovani tech plisni a zadne tabletky na to nepomuzou

kikina0033
autor
9. pro 2019

@zelenaesmolda no my jsme teď dostali novou smlouvu na rok do listopadu,ale chceme to najít nejlépe do toho léta až porodim abYch měla pak klid na to stěhování atd..termín mám v květnu tak do toho léta chcem jít pryč 🙂 no nám bylo řečeno že prý je to hygienou,jenže jelikož je to malý byt jen 55m čtverečných 2+1 tak se nám to tu moc toho nevleze,dokonce jsme si aj kvůli tej vlhkosti museli pořídit sušičku na prádlo,když nám říkala že to může být sušením na sušáku ale příčina ani bude někde jinde..No já jsem právě nikdy netrpěla moc na bolest v krku kromě toho že bych byla nachlazená,to vždy ze mě byla chodící mrtvola :D ale teď je to právě skoro týden a přes den je to lepší ale jak nastane ten večer,tak bych furt jen polykala hleny a před spaním si dám ten septofort ale v noci se proberu se suchým krkem právě jak jsem psala..

kikina0033
autor
9. pro 2019

@tingle ten sirup si vždycky říkám jak vlezu do lékárny že si ho koupím a pokaždé na to zapomenu :D nejspíš těhotné mají oslabenou imunitu,když to z nich ten prcek vysává 🙂

hermia
9. pro 2019

Zajdi k dr at udela crp test z kapky krve.. podle toho se zjisti zda je to virové ci bakterialni, kdyz tak se nasadi atb. Kazdopadne i kdyby se nenasadili atb tak dr predepise to co v těhotenství můžeš.. tet v druhem trimestru i stoptusin, acc... -konzultovala jsem s praktickym i s gynekologem. (Resila jsem dva tydny zpatky)
Jo a pozor celkove na bylinky.. salvej vubec, zaszvor malicko ard atd. Najdes spousta clanku o bylinkach v tehotenstvi.
U vsech leku je psane po kontultaci s lekarem a vetsinu leku tehotna ,,nemuze,, protoze leky na tehotnych testovane nejsou