Covid a 4m. miminko. Máte zkušenost?

28. říj 2021

Ahoj holky, máme doma covid a já mám celkem tězký průběh.. přítel je zcela bez příznaků ale máme 4 měsíční miminko a mám strach aby to nechytl ode mě.
Máte nějaka zkušenost, která jste to doma měli s dítkem?
Samozřejmě vše dezinfikuji, větrám a nepusinkuji ho
Zatím je malý v pořádku
Popřípadě, jak jste to zvládaly vy?

Otázky typu “proč nejsi naočkovaná” atd nejsou zapotřebí, děkuji 🙂

fouskovi
28. říj 2021

Známí to tak měli a malému bylo 2 měsíce a měl lehčí průběh

gbp
28. říj 2021

my sme meli, kdyz byl male necely rok a vubec to od nas nechytla 🤷🏼‍♀️ a to kojim, takze kontakt mame fakt blizky. vubec to neres, jestli to ma chytit, tak to chytne. tomu se v jedne domacnosti podle me nevyhnes, ani kdybys vse dezinfikovala stokrat za den a vetrala nonstop. to bys musela byt leda uplne izolovana. preju at je to rychle za vami a co nejvic v pohode. 🍀 sestrenka mela s pulrocnim a ten mel jen rymu.

marge_s
28. říj 2021

zkusenost nemam, ale k tem dezinfekcim bych kojila do roztrhani tela 😕 drzim palce!

autor
28. říj 2021

Děkuju holky, budu doufat, že se to malymu vyhne a za pár dní budeme zdraví😏😊

katule1990
28. říj 2021

Měla jsem covid bezpřínakově, když byl synovi měsíc a půl a měl necelé 3 kg. Opatření jsem nedělala, ani to nešlo, protože jsem kojila a syn se mnou spal v posteli. Jestli to chytil taky, nevím (spíš asi jo, měl to i muž), ale vůbec nic mu nebylo. Bude to v pohodě 🙂.

autor
28. říj 2021

@katule1990 tohle mě aspoň uklidňuje, já bohužel nekojím ale snažím se mu teď vše sterilizovat ale asi to nebude mít moc účinek, když jsme spolu v jednom bytě😏

sanoela
28. říj 2021

Měli jsme Covid, když malé bylo cca 10m nešlo ji separovat a měla jen lehčí rýmu, ale těžko říct jestli to nebylo i zubama jinak byla úplně v pořádku. Jen nás doktorka upozornila, že se může projevit nějaky postcovidovy syndrom klidně až za 3 týdny až dva měsíce po ikdyz byla úplně bezpříznaková. Testovat jsme ji nenechali ani to není povinnost do 1. roku. Tak hlavně ať to zvládnete a je líp. 😊

areh
28. říj 2021

Synovi bylo 5m. Z rodiny měl nejhorší průběh, hodně kašlal, ale stačila jen tel. konzultace s doktorkou. Trvalo to pár dní. Separovat tyhle prcky nejde... Přeju ať to dobře zvládnete!

pexi
28. říj 2021

Držím pěsti, ať jste v pořádku a přidám svoji zkušenost, ačkoliv s miminkem není. Manžel měl covid s ne až tak dobrým průběhem. Izolace v našich podmínkách možná nebyla a hlavně jsme na to přišli, když už měl příznaky pár dní. (Nejprve to vůbec nevypadalo jako covid). Já ani dcera jsme nic nechytily (byly jsme 2x na testech) 😉

lenula02
28. říj 2021

Naše byla pozitivní s námi v 20 měsících. Měla jen pozitivní test jinak stejně jako my bez příznaků.

laton
28. říj 2021

Tak my meli covid relativne nedavno, nakazili jsme se komplet vsichni - potvrzeno PCR (manzel po prvni davce ocko, ja tyden pred ocko - nejsem odpurce, jen mi dr doporucila pockat po sestinedeli). Prubeh - ja a manzel jak viroza, dcera 2 roky jeden den horecka, jinak nic, 6ti tydenni mimco zadne priznaky. Dlouhodobe nasledky doufam nebudou…U takhle maleho mimca to proste nechces (jako zadnou nemoc ostatne).

autor
29. říj 2021

Děkuji za vaše zprávy holky😊 mně už je celkem líp, jak normální nachlazení ale strach mám pořád, malý zatím bez příznaků

janule1940
29. říj 2021

Skvělé!jen se hlavne minimálně tech 7 dni šetřete,o kdyz vám bude dobre.covid je třeba dle mi zatim dostupných info proste v rámci možnosti vylezet.mě se zatim vyhýbá…muzete se podělit o prozatímní průběh?

rozitta
29. říj 2021

Hlavně si dejte pak pozor na postcovidový syndrom u dítka, klidně i ještě za půl roku od vaší nemoci. Dítko to teď může prodělat bezpříznakově, ale syndrom se může dostavit. Trvejte u svého praktika na předepsání léku Regeneron!! Oni to nechtějí dávat, nevím proč. Hodně zdravíčka, držte se!!!!

marge_s
29. říj 2021

@rozitta regeneron neni vhodny ani pro ni, ani pro dite. Neblbnete ji hlavu 🙈

rozitta
29. říj 2021

@marge_s myslela jsem pro ni. Proč není vhodný?

autor
29. říj 2021

@janule1940 u mě to začlo z hodiny na hodinu, bolest v krku, následně bolest celého těla ale vše mírné a pak druhý den v noci jsem myslela, že budu brečet jak mi bylo hrozně, takhle mi v životě snad nebylo
Dvě hodiny obrovská zimnici, třesavka, bolest hlavy a nemohla jsem se ani pohnout, zvracení, 38 teplota až do odpoledne a od té doby (musim zaklepat) že jak normální silnější nachlazení, tělo nebolí ale rýma, kašel a hlava přetrváva, tak snad jsme na dobré cestě

rozitta
29. říj 2021

@marge_s aha 🤬 to je teda úžasné. Paní má těžký průběh, dítě ohrožené nákazou ale nemá nárok, fakt skvělý systém. Regeneron raději budou ti idioti likvidovat nebo vracet, než aby pomohl lidem. Jsou to šmejdi 😤😠

marge_s
29. říj 2021

@rozitta kdo ma tezky prubeh? 😱 Hele, nemuzes to dat kazdymu, nejaky pravidla na to byt nastavena musi 🤷🏾‍♂️ Tech davek je 6000, kazdy den pribyva pres sest tisic nakazenych 🤷🏾‍♂️ Podava se to infuzemi v nemocnici, dalsi zatez pro system. A ti “smejdi” nabizi vsem zadara ockovani, ale to je taky blbe, ze. ( jina vec je, ze se stava, ze i pro ty ohrozene je cesta zarubana, a to je blby. )
Navic: i kdyz by mela hypoteticky tezky prubeh, podat se to musi na zacatku, kdyz uz jde do tuhyho, je pozde 🤷🏾‍♂️ Fakt tohle neni ten pripad.

novousek97
30. říj 2021

Autorko prosím, hygiena malého neposlala na test? Ptám se proto že mě bude zanedlouho kontaktovat hygiena protože jsem byla v kontaktu s nakazenym a moc nechci jezdit s 5 měsíční holcickou na testy 😒

janule1940
30. říj 2021

To vypada,ze telo solidně zabojovalo-to vám bylo tak blbě.a ted by to mohlo být už fakt na dobre cestě,kdyz budete telo šetřit a date mu sanci se z toho dolecit.znam několik lidi,co to meli podobne-2-3 noc peklo,vysoké horečky,bolesti,stav na umření a od te doby se to lepsilo.opatrujte se.to bude dobrý😉

autor
30. říj 2021

@novousek97 nene malého ne a ani bych to nedovolila u tak malého miminka

autor
30. říj 2021

@janule1940 ano, každý den je to o kousek lepší 😇 za pár dní už bude fajn

danask88
31. říj 2021

Ahoj, my to měli nedávno (teď v srpnu) v rodině u 15ti měsíční neteře. Bohužel to dopadlo špatně, malá má poškozené srdíčko i mozek, doufáme že se to zlepší, že zregeneruje. Je v péči kardiologa i neurologa. Dále jí selhaly ledviny, ale ty už se lepší. Prodělala dialýzu i resuscitaci a pobyla si skoro měsíc na JiP.
To nepíšu abych tě polekala, jen abys malého sledovala a včas jela na pohotovost. U nás se bohužel jelo pozdě, až když malá ztratila vědomí. Jeď ihned při vysokých nebo déle jak 3 dny trvajících nižších teplotách, při vyrážce, ztmavnutí okolo očí, ideál je sledovat i saturaci (pulzním oxymetrem).
U dětí je takový průběh vzácný, ale stane se a nečekali jsme to. Její sestra měla průběh lehký. Každopádně hlavně držím palce abys to vůbec nemusela řešit a byli jste brzy v pořádku.

autor
31. říj 2021

@danask88 Pane bože.. doufám a věřím, že neteř bude v pořádku!
Malý nám začal teď kašlat ale teploty zatím žádné, doufám, že to bude dobré

janule1940
31. říj 2021

@danask88 muzu se zeptat,zda lékaři znají příčinu?napr.zda se jedna o přehnanou reakci imunitního systému,nebo naopak nedostatečnou,pripadne multiorganovy zánět?nebyla neteř nějak oslabena?nebyla napr.těsně po očkováni mmr nebo má nějaké přidružené potize?pripadne jine faktory-alergie,předčasně narozena,resuscitace po porodu atd.?jen ať si umím představit případnou situaci pro vlastní deti,dekuji.

danask88
1. lis 2021

@janule1940 Neteři nebylo nic, donošená, zdravá. Pouze tedy narozená sekcí, ale plánovanou. Žádná resuscitace, plně kojená pak s příkrmy kojená dál i v době toho covidu. Měla dle PCR britskou mutaci. Přikládám výsledek. Nic právě nenasvědčovalo takovému průběhu. Navíc jí poprvé poslali z pohotovosti domů, že děti maj Covid v pohodě a až právě když kolabovala tak jí začali řešit 😢

janule1940
1. lis 2021

@danask88 tak to je hodně velká smůla…kazdopadne preji,ať se co nejrychleji zregeneruje a je v pohode❤️🙏

hojda
1. lis 2021

@danask88 To je Mudr. Hana Zelené ze Zdravého fóra? Malé přeji, aby se uzdravila a neměla následky!