Covid a péče o miminko. Jak jste to řešily?

anetttta123
29. zář 2022

Ahoj maminky,
Bohužel jsem dostala covid (zadne hrozne priznaky, jen bolest zad a v krku) a doma mám 3 měs miminko. Hrozně se bojim, aby to malá nechytla 🙁 dnes hlídá malou moje máma, ale nevim, jak dalsi dny. Jak jste to řešily vy?

nat
29. zář 2022

@anetttta123 nijak,syn byl s nami doma a nechytil to stejne.stejne ani dalsi deti starsi...Jedine doma nosit rousku nebo respirator a dodrzovat vice hygienu..

kubesovaadelka
29. zář 2022

@anetttta123 nijak, my měli covid když malé bylo 14dni, malá PCR test pozitivní samozřejmě taky, ale jen tak kašlala a hůř se jí dýchalo takže přes den spala na nás ve zvýšené poloze. V noci v postýlce, kde nás v nemocnici doporučili podložit nohy postýlky u hlavy třeba knizkama ať se jí taky líp dýchá. Teď ma malá 8 měsíců a je zdravá jak řípa ❤️

krisstina93
29. zář 2022

U nas to malá chytla, měla vysoké horečky a průjem. Vyhnout se tomu nedalo no. Prostě sem s ní pár dní ležela v posteli a střídavě sem kojila a malá jinak pořád spala.

jako_mala_holka
29. zář 2022

Tomu se asi moc nevyhnes, u nás měla první covid dcera a my oba to od ní samozřejmě chytli... Ale bylo to až skoro ve dvou letech... Snad jen respirator atd doma, uvidíte... Držím palce, ať je to co nejvíc ok
Jinak dcera příznaky měla zvracení, horečku, rýmu, byla hodně unavená, trvalo to max týden, to zvracení jen první den

marimanta
29. zář 2022

Jak píšou ostatní, a je jedno jestli kovid, angína nebo průjem, není kdo by hlídal, tak jsme doma spolu. Já omezím úkony na nejnutnější, co jde, deleguju na ostatní a podle potřeby - den dva ležím. Přiznám se, že naopak bych rodiče žádala až úplně v případě nouze nejvyšší, bála bych se, že nakazim i je.

marge_s
29. zář 2022

Vzhledem k vysoké nakažlivosti před příznaky s tím nic moc nevymyslíš. (U nas byl manzel dva dny pred priznakama dost v praci, tak jsme to zkusili - byl izolovan, ale i tak zjevne bylo pozde. ) Naopak bych neohrožovala prarodiče. Pokud jste teda spolu s mininem doposud byli. Kojila bych co to dá.

ekou
29. zář 2022

@anetttta123 no nechci nic rikat, ale covid ma nejakou inkubacni dobu a to s Vami bylo urcite i mimco. Takze to je bud a nebo. Ja jsem prodelala na jare covid a doma jsem mela 2leteho prcka, ktery to taky chytil (2 dny se to projevovalo jako chripka a pak nic...)...takze asi tak

tasimia
29. zář 2022

@anetttta123 nijak, když jsme meli Covid poprvé, tak malá musela být s námi v karanténě - 14 dní, nedávala jsem ji testovat..mela necelé 4m a vše v pořádku, vůbec nic jí nebylo, jen trošku rýma.

jjasmina
29. zář 2022

@anetttta123
Nijak malá byla s námi normálně, vždyť byla ještě malá, měla covid s námi, ale zvládla to v pohodě

biciklissie
29. zář 2022

Buď se úplně distancovat, ale to asi člověk moc nechce a ani nemůže. Nebo to nechat osudu. Nás nakazil manžel, on se nakazil v práci. Měli jsme to všichni (manžel, já, dcera 3 roky, syn 4 měsíce). On to měl nejhorší, jako bylo to náročné. Asi spíš jako horší chřipka.

martiniquest
29. zář 2022

Nijak

palja
30. zář 2022

@anetttta123 nijak, starala jsem se o malou a chytla to taky. Měla 3 měsíce byla kojená. Ale je fakt že malá ro měla nejhorší.

maxulekapcule
30. zář 2022

Teď to řešíme taky, dotáhla to mamka, nakazila staršího syna, on mě a já mladšího syna. Starší syn, mírná rýma, ještě mírnější kašel. Mladší syn (10m), kašel v noci docela dost, a rýma jak blázen. Jinak jsme to zvládli v poho. Neměla jsem se stejně jak izolovat, jsem s nemá sama, a stále kojim. Otec si nemohl vzít ani toho staršího, neboť jeho otec chodí na chemo, nesmí onemocnět. Ale zvládlo se to naštěstí bez problémů, u nás spíš taková mírná forma nachlazení

ferda90
30. zář 2022

@anetttta123 ahoj, my měli covid když měl syn asi 14 dní. Já úplně vysilovala. Bála jsem se, protože sotva jsme přišli z porodnice domu a do 14 dnů jsme byli pozitivní. Sice nevíme jestli to syn chytil jelikož na testy jsme s ním nešli, ale příznaky žádné neměl. Byli jsme doma v karantene bez jakéhokoliv hlídání a nosili jsme pro svůj klid roušku když jsme byli s malým. Naštěstí jsme měli lehký průběh. Tři dny nám bylo tak nějak slabo, že nás bolela hlava a byli jsme unavení, ale za 3 dny už dobrý a pak se přidala ztráta cihu, jinak nám nic nebylo.

verka86
30. zář 2022

@anetttta123 u nás to bylo naopak, chytla to malá, měla 15 měsíců a my to chytli od ní a to jen proto, že nás popšikala. Takže jak píšou holky výše, respirator, dodržovat hygienu a pro jistotu malou nemuckat (i když chápu, že to láká). A i kdyby náhodou malé děti to snáší daleko lépe než dospělí, tak se držte 🍀🍀🍀

sylvka
30. zář 2022

Měla jsem covid poprvé,když byli Karolíně dva týdny a plně jsem ji kojila.nechytila to. Teď jsem ho měla asi před měsícem,je ji deset měsíců a chytla to,ale slabší.ja měla šílenou bolest hlavy,horečku,bolest kloubů,kašel....ona jen jeden den zvýšenou teplotu.

sylvka
30. zář 2022

Jo a kojím ji furt.

arcabela
30. zář 2022

Měli jsme covid ke konci února, mně bylo hrozně, ale spíš v tom smyslu, že jsem se nemocná (šílené bolesti hlavy a zad) musela starat o dvě děti a mladší měla sotva dva měsíce, byla jen unavenejší a měla rýmu. Teď má 9 měsíců a asi nás čeká opakování, zrovna teď s tím lehli známí co jsme spolu byli v kontaktu, no budu věřit že se nám to vyhne, ale moc tomu nedávám... 🙃

aneta15
30. zář 2022

@anetttta123 nijak jsem to neřešila. Chytil ho dokonce 2x. Poprvé mu bylo půl roku. Já myslela, že umřu a on měl naštěstí jen rýmu a zvýšenou teplotu

fouskovi
30. zář 2022

@anetttta123 nijak hold pokud to má dostat tak to dostane ale kvůli tomu se odloučit od děti bych nezvládla

rendyys88
30. zář 2022

@anetttta123 Měla jsem ho teď, dostala jsem to od staršího syna, který měl horečky přes 40 tri dny. Mladšímu jsou 3 měsíce, plně kojený, nijak jsem to neřešila, a nechytil to.

pampeliska1313
30. zář 2022

Prvně odpadl manžel, já byla docela v poho, starala se, pak jsem odpadla já, staral se manžel a nakonec syn. Teď jsme měli s manželem opět covid a syn naštěstí nic. Jako měla jsem strach, ale malej měl “akorát” horečky dva dny, jinak nic. Ale syna bych asi mimo nedala, muže to v sobě mít, člověk nikdy neví, akorát se třeba pak nakazí někdo další. Samozřejmě pokud jste schopny se starat, kdybyste lehli a byli oba mimo, asi se nedá nic dělat. Proste jsem vetrala jak to šlo atd atd, ale bylo mi jasný ze to chytne, když je jinak furt s nama, spime spolu v posteli, mazlime se atd..pokud kojite, tak určitě kojit.🙂

vero987nika
1. říj 2022

Náš malý to tenkrát chytil, bylo mu něco okolo 4-6 měsíců pokud se dobře pamatuji. Byla to jeho první taková nemoc a byli jsme z toho špatní jak nám ho bylo líto, my jsme očkovaní a měli jsme opravdu lehoučký průběh, on byl na tom chudák nejhůř. Bohužel od narození nemůžeme kojit takže protilátky z očkování nedostal... ale už je mu skoro rok a půl a vidím teď zpětně že to proběhlo stejně jako každá jiná nemoc kterou potom měl, takže bych poradila sledovat, ale být v klidu 🙂

anetttta123
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz