Těhotenství a Covid. Může se stát něco miminku? Kdo tím už prošel?

miszulicka
22. dub 2021

Ahoj maminky
Mám dotaz. Jsem ve 24 TT. A jsem Covid pozitivní. První dva dny jsem protrpěla.Mela jsem teploty bolesti hlavy v krku bolesti zad kyčlí nohou a zimnici. Nemohla jsem ležet sedět chodit jaká byla boles zad nohou a kyčlí. Toto trvalo dva dny. Nyní je mi už lépe.Mam už jen rýmu a kašel.jsem bez teplot. Ale mě zajímalo jestli se nemůže něco stát miminku. Jestli a jak ho to ovlivní. Aby nebylo nemocné nebo aby se prostě něco na vývoji nepokazilo. Mám strach. Malička je sice velice živá kope osto šest kolikrát i celý den 🙂 jen se bojim o jeji vyvoj. Mate narozy rady a tak? Kdo tim uz i prosel? Dekuji

pampeliska1313
22. dub 2021

Rizikové jsou akorát horečky 38 a výše, tři dny a déle. Jinak se nic stát nemůže. 🙂

klokanka31
22. dub 2021

@pampeliska1313 Ale může. Martulka88 je živým důkazem 🙁

pampeliska1313
22. dub 2021

@klokanka31 nevím co se stalo a co vše tam bylo, říkám to, co mi řekl lékař. Nejvíce ohrožuje horečka. Rýma a kašel snad nejsou rizikové v těhotenství, potká to prakticky každou druhou. Samozřejmě ale, že není radno nic podceňovat a všechno pečlivě vyležet, mrzí mě, že u někoho dopadla nemoc (jakákoli) v těhotenství špatně.

leniczka23
22. dub 2021

@klokanka31 nikdo neví jestli to Covidem bylo, tyhle věci se stávali totiž i bez něj. Takže bych tu nestrasila úplně.

leniczka23
22. dub 2021

@miszulicka kamarádka kolem 25tt Covid a má zdravého chlapečka.

sajul
22. dub 2021

Já mám teda z teda z Covidu respekt a určitě bych to nebrala na lehkou váhu a minimálně konzultovala na gyn. Blbý je, že covid způsobuje krevní sraženiny a to i prodělání. Vim, že některé maminky měli léky na ředění krve, ale až v pozdější fázi těhu. Strašit samozřejmě nechci, ale na lehkou váhu bych to taky nebrala.

lenka421
22. dub 2021

@miszulicka Ja bych asi zavolala na gyndu az budes ok a nechala se prohlidnout. Vetsina tehotnych ma stejne jako vetsina populace lehky prubeh, ale treba sestre moji tety napadl covid placentu a ted dva mesice pred porodem je hospitalizovana a kazdy den resi, jestli pujde dite ven. A pry tam neni sama. Riziko je asi minimalni, ale pro tvuj klid bych zavolala doktorce a domluvila se s ni.

lachtanice86
22. dub 2021

@miszulicka ja covid mela v 16tt, bez léků, bez příznaků, aktuálně 28tt, dle všech vyšetření vse ok. Svagrova covid 32tt, horečky 2dny, paralen, ted uz ma malou u sebe, v termínu a přirozeně a vse ok. Dle mého i jejího lékaře jsou problem dlouhé a vysoké horečky.

miszulicka
autor
22. dub 2021

Děkuji holky určitě zavolám. Snad bude vše ok. Stejně mě ale dřív než po karanténě neprohlednou. Já doufám že pokud by se nedejbuh něco stalo že by to lékař poznal na ultrazvuku?

miszulicka
autor
22. dub 2021

No povzbuzující hovor to nebyl. Doktor říkal že sice měli už hodně maminek co prodělali Covid a vše je v pořádku ale nikdo nedokáže říct jestli se nemůže věci stát později a tak.

pampeliska1313
22. dub 2021

@miszulicka to je asi normální odpověď, taková pojistka, jako když u léků píšou, že v těhotenství nejsou vhodné. Vím, že to teď působí děsivě, ale buďte v klidu. 🙂

amazonkajanik
22. dub 2021

@miszulicka hlavně dávat bacha na vznik těch srazenin. Zkusila bych začít jíst hodně pohanky a hrozna, ale není to vědecky,či lékařsky potvrzené,je to jen můj názor. Ale je fakt, že spousta postcovidovych lidí chodí na injekce proti srážlivosti 😟

lafule89
27. dub 2021

@miszulicka pres nas covid prebehl a chvilku na to bohuzel tehotenstvi nedopadlo. Nikdo v tom ale souvislost nehledal. Na nic se neprislo. Jestli to byla jen blba nahoda nevim. Ale urcite bych se po teto zkusenosti u doktora nenechala odbyt. A pokud bych mela strach byla bych klidne vic nez otravna 🙂

nikyliz
27. dub 2021

@miszulicka tenhle stres mu nesvedci uplne stejne rekla bych 🙂 hod se do pohody, samotny je mi jasny jak to je kazdy den tezke (ja se klidne 2 dny desila, jestli nevadilo ze jsme se hrala par hodin u kaminek :D🙂 nase tela chrani miminka pred vsim moznym, cele lidstvo prezilo vsechno mozne, od valky po mory, takze takhle viroza na tom rozhodne nic nezmeni 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru