Elektrický nebo manuální zubní kartáček?

hanafaustyna
31. pro 2016

Ahoj holky,premyslim o koupi elektrickeho zubniho kartáčku a nemuzu se rozhoupat. Jak jste spokojene/nespokojene?

alpakovo
31. pro 2016

Pro sebe nebo pro deti? Synovi jsme ho pořídili kvůli nechutí čistit si zuby a kjsme spokojeni. Baví ho to, má zuby opravdu ciste,kazy se objevují minimální a i dr.koupi schvalila,takze za nás určíte ano

hanafaustyna
autor
31. pro 2016

Jo, omlouvam se, pro sebe

alpakovo
31. pro 2016

@hanafaustyna tak to radši info u dr, ja mám třeba fakt dost citlive dasna, takže u mne je elektrický kartáček nevhodny :( a tak by se mi libil

kackakastanka
31. pro 2016

devet z deseti profi zubaru doporucuje manualni, jemne krouzky a hlavne denne cistit mezizubni prostory, v tom je tajemstvi uspechu...resila jsem nedavno s mamkou a ta se svym zubarem, predavam tedy dal😘

denik_matky
31. pro 2016

Jako manuální kartáček je v pohodě, nevim jestli je to signal nebo jaká značka, ale mám ten s černýma "charcoal" štětinkama, ten je fajn.. ale pokud chci mít pocit fakt dokonale vyčištěnejch zubů, elektrický je no. 1. Mám klasický oral-b, akorát prostředek kartáčku je takový gumový nebo silikonový kolečko. Jako určitě s ním vedle nešlápneš.

alcar
1. led 2017

Stridam cisteni Curaproxem a elektrickym Braunem (plus mezizubni kartacek) a u elektrickeho mam fakt pocit, ze mam ciste zuby bez plaku bez vetsi namahy. Dasne zpocatku krvaci, ale velmi rychle si "zvyknou". S Curaproxem se nadru a efekt stejne o nicem. Dle moji zubarky je vhodne to stridat a necistit jen elektrickym.

kokca
1. led 2017

Já už rok čistím elektrickým a za mě naprostá spokojenost. Pocit tak dokonale vyčištěných zubů jsem nikdy neměla. Zubař mi také pochválil, že je mám krásně vyčištěné. Problém s dásněmi u mě nebyl, ale to bude individuální. A co se týká mezizubních prostorů, nevidím rozdíl mezi manuálním a elektrickým kartáčkem, na tyto prostory používám jiné pomůcky - mezizubní kartáček, nit, ústní vodu.. Mám taktéž Oral-B.

zvirka
1. led 2017

Ahoj, máme elektrický a já ani manžel si ho nemůžem vynachválit. Krásně čisté zuby bez větší námaha. Takhle krásně čisté zuby prostě jen s manuálním jsou problém. Ale je fakt, že nemáme ani jeden větší problémy s dásněmi či zuby. Koupili jsme ho ale tchýni a té nevyhovuje, hlavice jí připadá moc velká a dělá jí to zle, až na zvracení, ale ona je extrém, zvrací i u zubaře.

Máme Oral -B a teď jsme do něj začali kupovat hlavice z DM, které vyjdou na půlku. Ale i tak je to teda dražší čištění než s obyč. Přesto za mě určitě doporučuju.

kokca
1. led 2017

@zvirka My na Oral B nakoupili hlavice přes Aliexpress, vyšly na pár kaček 🙂

svetlus_pepca
1. led 2017

Já mám elektrický a neměnila bych! Mám se zuby celkem problémy a i přes poctivou a pravidelnou péči jsem při každé prohlídce odcházela s objednávkou na spravování. Nebo v mezidobí skončila na pohotovosti se zánětem. O dva zuby už jsem díky tomu přišla. Teď používám 3\4 roku elektický kartáček a asi rok Elmex zubní pastu a teď jsem poprvé po dlouhých letech měla zuby v pořádku 🙂

snehulacek1
1. led 2017

Ahoj🙂 my pouzivame oba na stridacku podle nalady, dle meho zubare neni dobre pozivat jen elektricky ale zuby vycisti opravdu skvele, jen se pry nedostane na stejna mista jako manualni, takze idealni bude asi jet na stridacku🙂

herminka
1. led 2017

Kamarádka je zubní lékařka a elektrické kartáčky doporučuje - ale sonické. Nevím, jak se od "obyč" liší, zda jen rychlostí kmitání nebo i něčím jiným. Já jsem si sonický kartáček nechala koupit na Vánoce a musím říct, že jsme s manželem oba nadšení, tak dokonale si zuby sami nevyčistíme. Střídám ho s obyčejným kartáčkem - jednou denně jedním a podruhé druhým.

alcar
1. led 2017

@zvirka to s tim "natahovanim" mi zpocatku delalo trochu taky a taky me kartacek docela lechtal. Ale zvykla jsem si. 🙂 Muzes mi prosim te vyfotit ty hlavice z DM? 🙂

puresin
1. led 2017

Necetla jsem ostatni odpevedi, tak to tu uz mozna padlo: elektricky je fajn, ale jedine ten s klasickou hlavou, ktera nerotuje, ale kmita. Rotujici hlava totiz odkryva dasne a vlastne tim prispiva k paradentoze. Kmitajici je super, ale jsou o dost drazsi. Takze nejlip asi manualni a naucit se s nim dobre. Nejsou to poznatky z moji hlavy (bohuzel - ja totiz rotacnimi kartacky nejdriv vybavila celou rodinu..), ale od dvou zubnich hygienistek a zubare.

zvirka
2. led 2017

@alcar Už je mám vybalené, ale jsou to tyhle. http://www.dm-drogeriemarkt.cz/linkableblob/cz_...

alcar
2. led 2017

@zvirka dekuji, tak to jsou opravdu verne kopie. Super, tak ty uz taky budu kupovat. 🙂

katgatoo
2. led 2017

Od doby, co používám elektrický jsem neměla jediný kaz, což už je asi 10let. Dá se s ním líp dostat ke stoličkám. Doporučuju.