Ke komu jít se zarůstajícím nehtem na palci u nohy?

jahodi
27. srp 2015

Upřesním dotaz: "může se" jít se zarůstajícím nehtem na palci u nohy rovnou k odborníkovi, tedy manžel ví, že u nás v nemocnici to jednomu známému operativně spravili tak, že už s tím později neměl žádné problémy, tak by chtěl jít rovnou na chíru. Byl s tím před rokem u obvodáka a ten mu nehet strhl, ovšem po třech měsících jak nehet trochu dorost, mu to zarůstá beze změny. Kvůli nutnosti neschopenky to takhle dlouho odkládá a nechce se mu jít k obvoďákovi a přesvědčovat ho, že nechce pomoct od něj (znova strhnutím nehtu), ale že mu má napsat doporučení někam jinam.......

lavita
27. srp 2015

já jsem s tím šla rovnou na chíru. ale strhnout jsem si ho nenechala, trvalo to asi půl roku a dorostl, každý týden mi naleptali tu kůži kolem (nebolelo to) a mazala jsem betadinem

jahodi
autor
27. srp 2015

@lavita Jo aha, to mu ten obvodák nedělal. No půjde s tím rovnou na chíru tedy, supr, děkuji

latkovkybrno
27. srp 2015

Chirurgie. Manžel má nehet operovaný asi před 5lety a od té doby má klid.

postolka007
27. srp 2015

taky bych šla na chýru, v podstatě jako s úrazem - přinejhorším ho přeci vyhodí, o nic nejde 🙂

lusyy
27. srp 2015

Zalezi na stupni zarustani,budto muze k sikovne pedikerce,ktera ma s tim zkusenosti nebo na chiru,ale nedavat strhnout,pokud je tento problem dlouhodobejsi ci opakujici,tak tam se da zvazit operace,kde je nutnost sesiti postranich valu,aby se to neopakovalo. Ze sve zkusenosti,ale vim,ze ve vetsine pripadu jde nehet zachranit. Pokud je okoli cervene,nebo uz i hnis davejte 3 noci za sebou visnovku - cerna mast,krasne vytahne zanet.

jahodi
autor
27. srp 2015

On to má teď hnisající fakt už několik měsíců, vyzkoušeli jsme všechno, černou mast, chlumský, tea tree oil, po ničem se to nijak extra nezlepšilo. Manžel pracuje v prostředí, kde musí mít pracovní boty (ne vždy zcela vyhovující) a občas na něj i chrstne voda, tak je v mokru. Takže v tom se to zrovna směrem ke zhojení neposunuje. Tak už to asi bude chtít řešit radikálně. Snad to pak už bude dobré

lucieandrlova
27. srp 2015

@jahodi já jsem měla tento problém po porodu. A první jsem si to "léčila" a "operovala" sama a výsledek byl, že jsem už ani nemohla došlápnout na nohy. Tak jsem šla rovnou na chirurgii. Tam mi vynadali, že jsem měla přijít hned, nehet u kraje ustřihli a asi 2 x na převaz. Pak se to zahojilo a byl pokoj...
Šla bych rovnou na chirurgii. Strhnout nehet bych nikomu nedovolila...

nellilie
27. srp 2015

Taky jsem valila rovnou na chirurgii. Ořezal mi to z obou stran. Vzhledem k anatomii mého nehtu musím dávat sakra pozor aby mi to nezarostlo zase. Akorát mi říkali, že ho mám nechat odrůst a do rovna zastřihovat, ale to mi prostě nejde - dlouhý nehet co se pod něj všechno chytá není moje gusto🙂 Bráchovi ale nehty pro změnu jeden chirurg dost...jak to říct hezky...no zkazil...

blauen
27. srp 2015

Já trpím docela hodně na zarůstání nehtu u palce. K doktorovi bych nešla ti se tím nezabírají a rovnou nehet strhnou. Problém dokáže vyřešit i šikovná pedikerka tím, že to výstřihá. Mela jsem to jednou snad tři měsíce v hrozným stavu, doktorů se bojím a vy resila to během pěti minut na pedikuře paní.

blauen
27. srp 2015

Jinak doporučuji v lékárně namíchaný višňovy extrakt.

lusyy
27. srp 2015

@jahodi pak bych doporucila osetreni laserem. Jsou s tim taky dobry zkusenosti.

lavita
27. srp 2015

moje dr. říkala, že strhnout je to poslední co chce zkusit, já jsem souhlasila. trvalo to cca půl roku, a byla to rychta teda, ale jsem z toho venku. hlavně na to nedávat černou mast 😀

jahodi
autor
27. srp 2015

@lusyy a to taky na chíře? Nebo kde to dělají

kocour1
27. srp 2015

Nečetla jsem předchozí komentáře...moje kamarádka měla léta problém se zarůstajícím nehtem...vždy to došlo tak daleko, že ji nehet museli strhnout...to pořád dokola. Pak se někde dočetla o tzv. rovnátku na palec...udělala ji to normálně pedikérka a od té doby má klid. Je to takový drátek, který se připevní pomocí gelu (gelové nehty) k lůžku a díky tomu drátku nehet roste rovně a nezarůstá...pak to odroste a už to většinou není potřeba. Jinak si to mazala bepanthenem plus - hojí a desinfikuje...tak to můžete také zkusit🙂.

anakolut
27. srp 2015

Jít rovnou na chirurgii.

lusilucie
27. srp 2015

Mi to dělal v Ostravě Mudr Litvik -odborná kožní ambulance , chirurgická plastika nehtového lůžka a od tý doby mám klídek .-) ale i to není 100% říkal že někomu se to po čase vrátí zpět a laserem se to taky dělá myslím že to dělá klinika LLC

nellilie
27. srp 2015

Ještě někdo doporučuje vypodkládat, ale z té představy mi běhá mráz po zádech.

lusilucie
27. srp 2015

@nellilie vypodkladat můžete ale nemusí zabrat lepší máte chirurgickou plastiku Já jsem byla na dvě noci po zákroku jsem byla ve špitále neboť mi to začlo zlobit ale po jiných ATB se to upravilo 🙂

naho31
29. srp 2015

Já mám neustále problémy se zarůstajícími nehty, bolí to teda jak čert, pomohla mi až chirurgie, pravidelná návštěva pedikérky a po každém svém ošetření jako je zastřih nehtů nebo lakovaní ještě použiju Bepanthen plus jako prevenci. od té doby mám klid, ťuk ťuk.. 🙂