Koronavirus. Co si o tom myslíte?

29. únor 2020

Zajímalo by mě, proč byla smazána diskuze "Koronavirus. Co si o tom myslíte?"?

eviicka
1. bře 2020

@marcicek84 a to co teď předvádíte třeba ty nebo zakladatelka není výsměch, provokace a odbíhání od tématu?
(nejsem ani Pražák ani potrefená husa, zásoby na 14 dní mám doma stále nějak přirozeně, nenakupovala jsem teď do zásoby, ale ani nejsem závislá na obchodech, nemocí se nestresuji, ale přirozený respekt mám, roušky a respirátory jsem nescháněla a nechala potřebnějším... hm tak kam vlastně patřím...).

autor
1. bře 2020

@eviicka já to ale nemyslela ironicky, naopak, že holky z Prahy byly, co se týče této tématiky v klidu, že to nebude tak zle, jak je to tady dané 😉

autor
1. bře 2020

@eviicka a ten vysmátý smail byl na její odpověď, co mi psala 15:10... Takže nechápu, co jsem tak hrozného napsala

marcicek84
1. bře 2020

@eviicka to co predvadime je ve skoro kazde diskuzi,zjevne to nikomu nevadi 😜 bohuzel tim svym vysvetlovani jsi od tematu odbehla ty a to mimoradne daleko,tak asi o nic lepsi nez my nebudes...🤷🏻‍♀️

marcicek84
1. bře 2020

No prazsti nepisou,tak to vysvetleni nakupni horecky se nabizi...ale myslim,ze to tak bude,jelikoz ta turistka byla docely velky zdroj nakazy,dlouho nebyla izolovana,trajdala v metru,po letisti,po pamatkach,po restautacich a barech,nikdo nevi co ted bude...

autor
1. bře 2020

@marcicek84 za mě to tu už lítá delší dobu. Teď aspoň mají obětního beránka/y pacienty 0

autor
1. bře 2020

@marcicek84 cca do 14 dní se ukáže. Určo nebyla jediná, kdo to tu z Itálie přitáhl nebo od z jiného centra dění

marcicek84
1. bře 2020

Taky si myslim,ze je to schovane za chripkou a respiracnimi onemocnenimi...
Ano 14 - 30 dni tomu davam...

autor
1. bře 2020

@marcicek84 navíc vidím problém v jarních prázdninách, které jsou na etapy... Hodně lidí cestuje, takže možnosti jak to dotáhnou do celé republiky tu teda jsou parádní

orisek56
1. bře 2020

Pokud mazete normalne zalozene diskuze na toto tema..... Proc nemazete diskuze trolikum na hovadiny? Dekuji za objasneni

autor
1. bře 2020

@orisek56 uz tu napsala jak autorka, tak admini, že to bylo na výslovně přání autorky (myšleno autorky původní diskuze).

orisek56
1. bře 2020

Ok, dekuji za vysvetleni. Uz jsem se chtela zacit vztekat

werumka
1. bře 2020

@marcicek84 Pražáci jsou nadále v klidu, nákupní horečka tam minuly týden byla též. Nemyslim, ze je fér tohle psát, je to stejná demagogie, jako říkat, ze Pražáci přes víkend jezdí na výlety a nepotřebuji sedět na Koni 🙂

barunka1408
1. bře 2020

Jojo přesně tak vratila jsem se prave z krámu. Proroze nad Prahou už se mračna stahují 🙈. Já z vás tady padnu. Byla jsem všude zatím tichý pozorovatel, ale když čtu všechny ty diskuze (nejen zde). Víc mě furt děsí spalnicky než tohle. Hlavně když se projedete jakýmkoliv MHD tak nevím, ale tahle nemoc furt vychází celkem sympaticky z toho co se tam vše můžete chytnout.

autor
1. bře 2020

@orisek56 chápu 👍😅

ajja87
1. bře 2020

@marcicek84 též si myslím, že už je to tu dávno... protože testuji jen ty co byli v postižených oblastech a to ne ještě všechny,ale chápu, že určitě není v jejich silách všechny otestovat.a doufejme, že mají pravdu a není to tak vážné ...

astyna88
1. bře 2020

Protože v Praze jsou větší strasaci, tak proto to tady není tak in,jak v menších městech,asi,hádám....navíc na každém rohu krám, manžel nakupuje běžně na týden až dva,takže my osobně nic ani nepoznali. Jak někdo psal výše, spalničky,zarděnky a neštovice, to spíš jako tehule a matka dítěte v MŠ resim víc,protože se to mě osobně týká nejvíc.

marcicek84
1. bře 2020

@werumka no tak ja nevim ta americanka to tam zrejme opravdu roznesla,proto si nemyslim,ze tam je nekdo v klidu,testoviny se pry uz moc sehnat nedaji,ale mi je to jedno,neziju tam...

marketka_m
1. bře 2020

nebojte za chvíli to bude se týkat všech, ne jenom pražáku.. protože nikdo neví jak se to přenáší a přenášet může i zdravý člověk 🙂

werumka
1. bře 2020

@marcicek84 Upřímně, jezdím do Prahy často, manžel každý den a celou dobu je to tam pořad stejné. Nikdo s rouškou, nakoupit se normálně dá - kromě hypermarketu, kam se taky pořádaly hromadné nájezdy. Ono když žiješ v Praze, pracujes v mezinárodním prostoru, cestujes MHD, tak holt tohle řešit nemůžeš. Protože by ses zvencla. Ale umíš třeba dodržovat zpřísněné hygienické podmínky, protože je to běžné a v době chripek žádoucí. Jedu tam teď k dr., pojedeme na sportovní turnaj, manžel do práce. Není potřeba dělat něco jinak.

barunka1408
1. bře 2020

@marcicek84 Prosím vás holky zalezte už do těch krytu. A hlavně testoviny s sebou! 😶. Ne opravdu neznám nikoho ve svém okolí, kdo by to tak panicky řešil. Dnes jsem byla nakoupit a světě div se regály plne ! Asi se v naši části Prahy vyskytují pouze nebojacni blázni. Parky plne děti a dospělých si dnes užívali krásného skoro jarního počasí. Všichni jsme tu lehkomyslni blázni a všude vám to roztahame. Ufff

marcicek84
1. bře 2020

@werumka - ehmm, nikdo s rouškou, protože roušky nejsou...hele zajímavé, že já v Ostravě už týden potkávám lidi s rouškama, třeba tak 4 denně, čím to?
Ano hypermarkety prázdné... tedy lidé ty zásoy opravdu dělají...
Všichni kteří cestují v MHD ty hygienické návyky mají, to zas, že by byla výsada pražáků si nemyslím...
Ano, souhlasím s tím, že to člověk nemůže řešit, protože by nemohl nic, bacily jsou všude, takž nepřipouštět si to je fajn, na druhou stanu, když se ví o té američance, každý si v hlavě snadno spočítá, že karanténa je na snadě, otázkou je kdy a ve které čáti...a taky si myslím, že to postupně bude i jinde než v Praze, zřejmě proto se ti lidé zásobují, teď už to zřejmě dává větší smysl...

marcicek84
1. bře 2020

@barunka1408 další paní chytrá, co druhé posílá do krytu ... nejsi ty z Prahy? 😂

barunka1408
1. bře 2020

@marcicek84 ano jsem.

werumka
1. bře 2020

@marcicek84 Však většina těch zpráv na netu a fotky prázdných regálů bylo z pražských hypermarketů 🙂 osobně jsem viděla nájezd na Tesco 😁 ale k tem rouskam - vis, ze když je nosis a nic ti není, tak je to nebezpečnější, než nenosím žádnou? Naopak se ti na tom zachyta různý binec z venku a prineses si ho domu a pokud to správně nezlikvidujes, můžeš si domu dotáhnout ledacos...

autor
1. bře 2020

Hele dámy, klid! Tím, že se budete napadat, moc nevyřešíte! Za chvíli tu zase začnou padat argumenty typu pravopis, až vám dojdou argumenty...

autor
1. bře 2020

Jinak, nevím, zda jste si všimly, 2 ze 3 mají mírné příznaky, ani horečku nemají. Takže se akorát hlídali a hned o sobě dali vědět, že to možná mají, takže prozatím jsou ok a na Bulovce jsou, protože jsou první (jeden ze 3 teda bude teprve převezen). Jak to jako bude dál? Každý potvrzeny případ zavřou do nemocnice?

werumka
1. bře 2020

Určitě ne. Většina lidi to zvládne doma v karantene. Tenhle komfort mají jen ti první kvůli tomu, abychom ukázali, ze máme všechno pod kontrolou 🙂

journals
1. bře 2020

Prazaci nepisou treba proto, ze se jejich zivot netoci jen okolo koronoviru a maji na praci zajimavejsi a veselejsi veci 😉😱😅

vineta
1. bře 2020

@marcicek84 Tak Praha se hlásí, že tady je vše v pořádku a žádný konec světa se tu nechystá 🤦🏻‍♀️. Momentálně jsem se vrátila z letiště a neviděla jsem, že by to kdokoliv takhle řešil, tohle šílenství mi fakt přijde přes čáru. Vzhledem k tomu, že pracuju v centru Prahy a v MHD se potkám denně se spoustou turistů z různých koutů světa, tak bych se musela zakopat doma a rezignovat na normální život. To bych možná udělala, kdyby šlo třeba o ebolu, a ne o chřipku. V Praze jsou vykoupený obchody typicky na periferiích, což vcelku konvenuje s mým názorem, že to je práce některých zelených vdov, co nemají v životě větší drama než tohle.