Menstruační kalíšek - ano/ne?

mainka
2. kvě 2017

Přemýšlím o koupi menst. kalíšku. Jaký se vám osvědčil nejvíc? Přidejte vaše zkušenosti, prosím 🙂

dencal
2. kvě 2017

Za mě ano! Já si nemůžu vynachválit, už bych tampon nechtěla ani za nic 🙂. Kupovala jsem přes internet tak 5 let zpátky Meluna a je skvělý 🙂

misao
2. kvě 2017

Mám skoro 7 let LadyCup a jsem spokojená 🙂

verunka_korunka
2. kvě 2017

Mam ho uz cca 7 let. Mam ladycup M a za me super. Po porodu jsem musela mit vložky, ale potom opet kalisek a i M sedělo. Uvidim jak ted po druhem porodu. Určitě u nej zůstanu a pripadne poridim vetsi velikost. V podstatě se nemusim bat protekleho tamponu nebo vložky. Staci mi vyprazdnit rano a večer. Jedine nepříjemné, par hodin zrva nez se silikon telu po zavedeni prizpusobi, nemyslim kalisek, ale tu stopku, je par hodin tužší a lehce ji citim. Jinak treba na kole za me lepsi nez tampon, ktery me obcas obtezoval šňůrkou. A na koupani a cestovani taky mnohem lepší 😉

mainka
autor
2. kvě 2017

Dekuji holky 🙂

ester34
2. kvě 2017

100% ANO! Jenom si nadávám, proč jsem si ho nekoupila dřív. Mám Meluna short s kuličkou. Stačí mi ho vyprázdnit ráno a večer. Tampony mi vždy hrozně vadily (pálení, bolesti podbřišku, nešel mi zavést), ale tohle je parádní...Obzvlášt na cestování nebo v létě k vodě není co řešit, nic lepšího není....

eva118
2. kvě 2017

Mám taky Lady cup, první dva měsíce jsem nadávala, co jsem si to koupila, ale potom jsem se ho konečně naučila správně zavádět a je to super, hlavně celá noc v klidu!! Stopka mi vadila, tu jsem ustřihla a zavádění je mnohem rychlejší a jednodušší než s tampony, jenom prostě vydržet, než si najdeš ten cvik, jak na to.

tildav
2. kvě 2017

Kalíšek je bezva,Jen se naučíš zavádět a pak už pohodička.Lepší jak tampony nebo vložky.

ssandy
2. kvě 2017

Mam ho, cela nadsena jsem si ho poridila, ale asi jsem nedokazala nacvicit ten spravny grif na zavedeni, ale hlavne na vyndani. Takze mi lezi v supliku a odhodlavam se k dalsim pokusum, mezitim opet pouzivam pres den tampon, v noci vlozku....

andelka
2. kvě 2017

Mám Ladycup dvě velikosti,už 4 roky. Spokojenost velká. I hodně mých kamarádek kalíšek používá. Doporučuji.

denekrek
4. kvě 2017

Od mého bratra žena jej taky používá, tvrdí, že je to prý zdravější.

pavlinakm
6. kvě 2017

Ja pouzivala myslim taky Ladycup, menila jsem jej rano a vecer.. vydrzel mi v pohode. Ze zacatku jsem bojovala se zavadenim,ale chce to cvik a zachvili to pujde raz dva. Po porodu kdy mi odchazel ocistky jsem si pripadala neustale spinava, smradlava a tesila se az to skonci protoze jsem si na vlozky zcela odvykla. Ted zatim plne kojim, tak po porodu jsem jeste nevyzkousela. Ale verim tomu ze s tim nebudu mit problem. Za e tampony avlozky uz ne.

aniretak6
6. kvě 2017

Mam LadyCup uz asi 8 let a naprosta parada.S kaliskem kolikrat ani nevim,ze mam sve dny,v noci se vyspim luxusne,muzu lezet v jakekoliv poloze.Tampony mi nikdy nesedely,tlacily me,problem se zavadenim...S kaliskem od zacatku bez problemu,stopku jsem hned odstrihla a staci vylit rano a vecer.

tomikjoejoe
6. kvě 2017

Určitě ano, mám Melunu s kuličkou a naprostá spokojenost. S tím nandaváním a vyndaváním mi hodně pomohl youtube, je tam spousta vydejí s triky, jak kalíšek zavést.

mainka
autor
7. kvě 2017

Diky vsem 🙂

agnesanet
7. kvě 2017

Ahoj. Má mooncup už deset let. Pořád ten samí. Je supr za tu dobu se mi stalo, že jsem protekla asi 2x někdy v začátku používání. Je to ekologický ekonomický🙂 Kamarádkám ale doporučuju lady cup. Jsou trochu menší a lépe se umývají. Mooncup má dražky a docela se na něm drží hemoglobin. Ale i to jde odstranit🙂 Hlavně stopku vůbec nepotřebuješ tu ustřihni. Nebo ji skrscuj postupně. Ideálně natrenovat, když nemenstruuješ, aby si pak nebyla překvapená. Dobře se vyndává po tom, co se vyčuráš. A rohodně nekupuj neco levnyho. Ja se si koupila jako erar lunocup a je děsnej. Cena ke tu uměrná kvalitě.

palomitacheca
7. kvě 2017

@mainka 1.kalisek jsem si koupila asi pred 11 lety, tehdy byl vyber snadny, protoze byl k dostani jen Mooncup. Po 1.porodu jsem ho musela vymenit za velky Ladycup a ze zacatku jsem si musela trosku zvykat na to, ze je LC o neco mekci nez MC. LC se zase lepe cisti. Ted nedavno jsem si poridila jeste druhy velky LC, protoze se mi moc libila nova neonova barva... 😂

elchacz
7. kvě 2017

Ja si koupila lady cup ale mne nesedl. Prislo mi to hrozne veliky a bojovala jsem s vyndavanim. Takze jsem to vzdala.

andelka
7. kvě 2017

@elchacz kterou velikost? Jsou i jiné značky, menší, měkčí..

elchacz
7. kvě 2017

@andelka urcite tu mensi velikost, ale je to tak 2 az 3 roky, takze kterou presne, to bych kecala. A za tu kratkou stopicku jsem to nebyla schopna vytahnout. Ktera znacka je mekci? Ted mam uz po porodu, takze velikosti bych si zase nebyla jista a je to vec, kterou clovek proste nevyzkousi s tim, ze to kdyztak vrati

andelka
7. kvě 2017

@elchacz krátkou? Já ji mám úplně ustrihnutou, pidlila jsem to manikurnimi nůžkami,aby to bylo úplně. Na www.kalisek.cz jsou ty kalíšky porovnane,i se zkušenostmi.
Já mám Ladycup S i L, používám oba.

eva118
7. kvě 2017

@elchacz a jak to za tu stopku vyndáváš? Já bych to za stopku nevytáhla, navíc mi i vadila, tak je pryč. Já chtnu kalíšek, zmáčknu, trochu vychýlím do boku a jak ucítím, že se podtlak uvolnil, tak ho lehce vytáhnu.

jujatko
7. kvě 2017

Asi to neni k tematu, ale kdyz ctu o kalisku, tak si vzdy vzpomenu na tohle, co jsem kdysi cetla: https://www.mimibazar.cz/vtip.php?id=35728

apple_tree
7. kvě 2017

@jujatko Tak to jsem se opravdu zasmala 🙂 Muj prvni kalisek mi dorazi v utery, tak doufam, ze to dopadne lip nez u te slecny :D

elchacz
7. kvě 2017

@eva118 No prave ze mi to neslo ani za boha vyndat😅
Ale asi jsem to proste delala spatne a pak uz nemela chut to zkouset. Ale tvuj navod zni dobre. Asi kalisek oprasim 😀

eloana
7. kvě 2017

za me ne🙂 mam lady cup...protekl mi a vyndavani nic moc....a hlavne ho v sobe citim a je to neprijemne.... vratila jsem se zpet k tamponum...ale mozna to je o zvyku

hz
7. kvě 2017

Taky o nem uvazuji-diky za tuhle diskuzi-skoro jsem uz byla rozhodla, ze jej poridim, ale pak jsem cetla tu recenzi co sem vlozilo @jujatko a to me odradilo. Tampony vubec nepouzivam tak si ted nedokazu predstavit to zavadeni kalisku/a to vyndavani..asi zase ty vlozky, no...😒

verunka_korunka
7. kvě 2017

@andelka jen me prekvapilo zedruhe pozivas LC obe velikosti... po porodu jsem se bala ze S bude protikat a nebude drzet, ale drzel ok. A kdyz jsem videla velikost L kalisku tak jsem si rikala ze je to strasne velky... jak muzes teda pouzivat oba? A neni ten vetsi moc cítit?

jujatko
7. kvě 2017

@hz No, ja uz jsem to prave cetla davno a vzdy, kdyz zacnu o kalisku uvazovat, tak si na to vzpomenu a odvaha je ta tam ... Nazory se na to dosti rozchazeji - hodne jsem cetla, ze nejaky typ kalisku nevyhovoval atd., tak si rikam, zda se mi chce testovat, zda to bude ok nebo ne ...

korin
7. kvě 2017

Ladycup L, přes den se slipovou látkovou vložkou, přes noc s denní vložkou (látkovou). Bohužel měnit jsem musela poměrně často, ale i tak jsem si připadala jistější než s vložkou (ať už jednorázovou či látkovou), tampony nepoužívám, ty by mi na dlouho nevystačily.

korin
7. kvě 2017

Kamarádka měla dlouhodobý problém s vytahováním, musel jí asistovat manžel 😉 a pak od kalíšků raději ustoupila.