Panická porucha. Máte pozitivní zkušenost s AD Sertralin?

evulakebula
17. zář 2022

Zdravim,

resim ted panickou poruchu. Snazim se to zatim resit prirodne,ale zatim bez uspechu. Bylo mi doporuceno AD Sertralin. Ma nekdo pozitivni zkusenost? Pomaha to od uzkosti a stresu?

Dekuji

lenkalubina
17. zář 2022

@evulakebula ano...beru tohle nebo asentru...

evulakebula
autor
17. zář 2022

@lenkalubina a jak dlouho trva,nez se objevi zlepseni? A paniku uz nemate?

evulakebula
autor
17. zář 2022

@lenkalubina a chodite i nekam na terapii?

leniczka23
17. zář 2022

Omlouvám se za odpověď mimo, ale CBD si zkoušela?

evulakebula
autor
17. zář 2022

@leniczka23 ano. Porad beru. Asi 2 mesice. Jako nerikam,ze ty prirodni veci nepomohly. Bylo by mi treba hure. Ale porad mam cely den stres a uzkost.

leniczka23
17. zář 2022

@evulakebula ahaaa, tak moc držím palce ať je brzy lépe 🍀🍀🍀

xxx3d
17. zář 2022

já teda nevím, léky žádný neberu, ale byla bych docela opatrná na kombinaci antidepresiv a cbd
jestli ti to posvětil psychiatr, tak ok
jestli ale ne, tak bych to konzultovala s tím, kdo ti předepsal ty antidepresiva

mně zabírá dýchání (to jen jako poznámka, že neberu léky)

lenkalubina
17. zář 2022

@evulakebula trvalo to zhruba 6 týdnu...mám je už skoro 15 let. Stav se zlepšil.. zhoršuje to stres,tak bacha na to😉 nebo velké vypětí...začala jsem chodit k psychiatricce, když jsem byla těhotná a muselo se řešit dávkování...už jsem u ní zustala😉

lenkalubina
17. zář 2022

@xxx3d jo dechové cvičení mi taky pomaha👍 hlavně,když cítím neklid😉

evulakebula
autor
17. zář 2022

@lenkalubina ja jsem prave v zacarovanem kruhu, ja mam cely den nevysvetlitelne stres. Snazim se zjistit z ceho, ale prijde to jen tak. Chvili jsem uplne stastna, ze nechapu, ze jsem mela nejakestavy uzkosti a panicke ataky. A pak to prijde. Stres, stres, stres. Smazim se nejak rozptylit, ale porad to tam citim pri vsem. Az sem vycerpana z toho stresu, tak uz to telo nedava, psychika taky ne a uderi zachvat paniky. Ten mi tak sezere veskerou energii, ze uz jsem uplne gumova. Pani psychiatricka mi doporucila, pokud budu chtit tak ten Sentralin, at ttochu funguju a muzu na sobe pracovat. Spis by me doporucila na nejake sezeni u psychoterapeuta, ze to bude chtit vyresit trauma z detstvi. Ja mam proste z tech AD, ze to nepomuze, nejak moc nechapu, jak se potom budu citit. Jestli me to nezmeni uplne k nepoznani. Ale pry jsou ta AD jedny z nejslabsich... a take se bojim toho, abych to neuzivala pak cely zivot 😮

lenkalubina
17. zář 2022

@evulakebula to je těžké říct.. zklidní vas to prostě.. terapie jsou dobrá vec do toho běžte 😉