Poruchy spánku maminky z častého buzení dítěte. Upravil se vám časem spánek?

9radka9
18. led 2023

Ahoj, chtěla bych se Vás, co máte podobné dítko jako to moje zeptat....dcera vstávala asi 2,5 roku 6-10 krát za noc a to každou noc....těd už více méně spí, vzbudí se někdy aby se vyčůrala anebo chce přikrýt (má za 2 měsíce 3 roky). Takže bych se teoreticky teď už vyspala....no ALE! po tak dlouhé době buzení (a hlavně ta četnost) mám totálně zničený spánek, pořád se strašně často v noci budím, nepočítám to, ale bude to asi tak tech 6 krát za noc, klidně i více? někdy se vzbudím a nejde mi hodiny zaspat....jsem z toho dost smutná, chtěla bych spát jako dříve....nemáte někdo zkušenosti, jestli se vám spánek časem upravil do normálního stavu, anebo tohle už mám na věky?

elfka21
18. led 2023

@9radka9 zkušenost nemám, ale zkusila bych normálně prášky na spaní na nějakou dobu a kdyby to pomohlo, po čase bych vysadila. Nebo alespoň melatonin.

jjasmina
18. led 2023

@9radka9 u mě se to srovnalo do pár měsíců až, prášky na spaní bycj fakt brala jen jako poslední možnost. Hele není se co divit, já třeba skoro dva roky nespala ani hodinu v kuse jak se pořád budila no

ultradotty
18. led 2023

Zkus dlouhodobě ten melatonin (musí se dlouhodobě).

jerrabina
19. led 2023

Mě pomáhá pustit si hudbu na frekvenci 524 Hz

swan42
19. led 2023

@9radka9 jojo, tohle mam uz ctvrtym rokem 🙈 nepomaha nic, jsem total ko, takze neporadim, ale soucitim 🙏

megi89
19. led 2023

Mě pomohly až léky na spaní, ale u nás je to extrém. Mám syna skoro 5leteho,který nemá kvalitní spánek a já už byla vážně unavená, takže jsem si zašla k odbornikovi.

tinaprofi
19. led 2023

Ja z toho mela i spankove paralyzy, hruza hruz... Radeji prasek na spani a poradne se vyspat nez tohle, spankove poruchy te fakt dozenou

9radka9
autor
19. led 2023

@tinaprofi @megi89 @swan42 @jerrabina @ultradotty @jjasmina @elfka21 děkuji Vám za odpovědi, doufám, že prášky na spaní nebudu muset a že se to opravdu časem srovná samo, jsem ráda že nejsem jediná, i když to tedy nepřeji nikomu, hrůza....dám tomu ještě pár měsíců ať se to srovná samo

jjasmina
19. led 2023

@9radka9 to bude nejlepší 😉

9radka9
autor
19. led 2023

@megi89 a ty léky jsi brala dlouhodobě, anebo to stačilo aby tělo pochopilo, že se spí celou noc a šlo to časem vysadit?

megi89
19. led 2023

@9radka9 dlouhodobě....

tali85
20. led 2023

@9radka9 Také doporučuji vyzkoušet melatonin forte, případně hypnox a kombinovat s CBD na noc. Čaj od Lerosu Radostné usínání, anebo Hluboký spánek.

kuttu
20. led 2023

Měla jsem problémy se spánkem již před tehotenstvím,porodem a nespavým dítětem se to strašně zhoršilo….malá začala spát až tak kolem 4 let celou noc, do toho aha začala ve 3 letech chodit na směny,takže to vyústilo až v náměsíčnost,budila jsem se v noci leknutim, něco jsem hledala a tak…hodně se to zlepšilo,ze spi malá se mnou a mam ji pod kontrolou,manžel spi v pokojicku u starší, ktera s námi nebydlí….zkoušela jsem melatonin a nějak zvláštní efekt neměl,takže čas od času si vezmu lexaurin a aspoň spím a pomalu se můj deficit spánku zlepšuje….ale bylo to peklo období,navíc neumím odpočívat a spat na povel…často je malá nemocna,takže nespim po noční a jsem s ni doma, peklo je,když jdu večer na další…staci jedna noc,kdy nespim nebo hodně málo a jsem tam,kde jsem byla…zapomínat,nemám chuť a energii vůbec na nic…další dite fakt neeeee

blondynka400
20. led 2023

@9radka9 za mne se to časem zlepší, ale trvá to dlouho. Starší, když byla v nejhorší fázi, tak když spala v kuse 15 minut, slavila jsem. Víc než 4 měsíce jsem v podstatě nespala. I když jsem pak její spaní porazila, mozek si to pamatoval a stále jsem nemohla spát. Pak ještě druhé dítě (v tomto o dost lepší než první, ale už jsem neopakovala ty "chyby" od první). Každopádně to dlouho trvalo, než se mi spánek zlepšil a doteď to není stejné jako před dětma a to už je to víc než 12 let... Někdy spím celou noc, ale je to fakt výjimka, když jsem totálně KO, ale oproti tomu co bývalo je to super. Takže za mne vydrž, ono se to časem srovná. Prášky na spaní bych to neřešila, jsou návykové a sice spíš, ale tělo si stejně neodpočine-

amazienka
21. led 2023

Já chodila na hypnózy. Už po prvním sezení jsem spala jak špalek, za mě naprostý zázrak.

9radka9
autor
21. led 2023

@kuttu děkuju, no mám se asi na co těšit, ale doufám fakt v zlepšení

9radka9
autor
21. led 2023

@blondynka400 taky si myslím, že ty prášky by pro mně nebyli, jsem na léky dost citlivá, spíš jsem myslela na nejaké přírodnejší řešení, presne jako píše paní níže, treba hypnózy, jóga, nejaké přírodní cesty

9radka9
autor
21. led 2023

@amazienka to zní hodně zajímavě, mužeš mi do soukromé zprávy pošlat kontakt? predpokladam že to neumí každý

vero987nika
21. led 2023

melatonin je opravdu výborný, není to žádný dryák ani nic navykoveho, nejlepší mi přijde ve formě spreje do pusy 🙂 melatonin je spankovy hormon který si naše tělo vyrábí samo, ale když máme prave takovéto nebo podobně problémy, tak si ho neumíme vytvořit a přichází vhod tento doplněk 🙂 prášky na spaní zní moc "tvrdě" melatonin je na pohodu 🙃

vero987nika
21. led 2023

a ještě pokud nejsi těhotná tak CBD olej, to je úplně přírodní řešení které si lidi dost chválí a je prospěšné i na jiné věci než jen spánek, ale s tím sama zkušenosti nemám, určitě ale plánuji jednou zkusit

blondynka400
21. led 2023

@9radka9 já pár věcí zkusila, ale nepomohlo. Jenom ten čas... Veliká výhoda je, že dodnes mi stačí mnohem méně spánku než většině lidí, abych byla v pohodě.

andilekanitka
22. led 2023

@9radka9 Máme doma úplně to samé. Už se mi i z nedostatku spánku a rozhozeneho celého těla ztratila MS. Zapomněla jsem co šlo a kolikrát i jít na procházku byl problém. Začali jsme se s manželem u malého střídat, chodím spát do jiného pokoje. Když spím týden sama už je znát, že se to zlepší, ale jak spím zase s malým tak je to zpět. Zkoušela jsem Neospan a spím po něm lépe, ale mám i ten CBD olej. Ta první noc mi přišla skvělá, ale pak bych si musela brát asi vyšší dávku.Mám jen ten 5% a chtělo by to silnější, nebo brát opravdu pravidelně, často na něj zapomenu. Zkoušela jsem ho i malému.První noc spal v pohodě a u dalších pokusů už ne.Pořád mu lezou zuby, tak těžko říct co ho v noci trápí, jestli ho to může tak bolet, že nespí. Je zajímavé, že v poledne jde spát a spí klidně 3 hodiny bez hnutí.

tali85
22. led 2023

@9radka9 ale asi zase nečekej zázraky. Beru melatonin i CBD a pomohou mi sice rychleji usnout ale občas z nějakého důvodu mám ten spánek tak hrozně lehký, že mám pocit, že skoro nespím. Děti mám doma teda tři, nejstarší spí většinou u sebe a i tak má odmalička klidný spánek, zato dvě mladší mi to vrací i za ni, prostřední se hrozně převaluje, kope a budí (většinou spí se mnou, protože do pokojíčku už nemám v noci sílu ani dojít, pak nemůžu usnout, když vstanu z postele) a nejmenší zase potřebuje držet ručičku přes šprušle v postýlce. S věkem navíc melatoninu ubývá, tak to se máme nač těšit, holky. 😀