Potřebovala bych přibrat, víte nějaké fígle?

pavlina276
25. zář 2014

Omlouvám se všem, které touto otázkou naštvu, ale, snažím se alespoň trochu přibrat, jím všechno, nedržím diety, ale váha mi jde pořád dolu, teď mám asi "jen" 53Kg na 170cm. Možná je to ještě kojením, ale nevíte nějaké fígle, jak trošku zdravě přibrat( třeba 2-3kg)?Díky za rady 🙂

ffiinnkkaa
25. zář 2014

Zkusila bych přestat jíst...(ale to není zrovna zdravá varianta) já takhle přibrala 20 kg 😀

xpila
25. zář 2014

@pavlina276 Přidat více bílkovin, třeba na noc tvaroh.

dana3262
26. zář 2014

@pavlina276 měla jsem stejný problém. 47kg na 175cm. Teď mám 54kg a přijdu si až trochu oplacana.. Musela jsem se uklidnit. Byla jsem úplně v transu. Musela jse zvolnit a víc odpočívat, v poledne s dětmi a večer brzy spát.

petrasipkova1
26. zář 2014

@pavlina276 kdyby to šlo, ráda Vám 10 kg daruji 🙂 Já jsem v hubnoucí fázi -8 kg, moje největší chyba byl klídeček, večerní pohodička, pozdní a největší jídlo dne večeře, obědy nulové a málo pohybu. To jsem teď změnila, tak to leze horko těžko dolu, ale potřebuju ještě 10-15 kg a jelikož se snažíme o mimčo, tak jestli to vyjde tak se mi hubnutí přesune až po porodu a to vůbec nemám radost, bude to těžší než teď. Jak ráda bych si to vyměnila a mohla si dát toho obřího větrníka co jsem potkala za výlohou na náměstí a musela jít dál... 😀 Jestli máte rychlý metabolismus a štíhlost v rodině, tak toho moc nezmůžete. Prostě zkuste zvýšit energetický příjem a zbrzdit tempo.

gwennie
26. zář 2014

@pavlina276 Na to se dost těžko odpovídá, když nemáme tušení, jak, kdy a kolik teď jíš 🙂

pavlina276
autor
26. zář 2014

@dana3262 já se snažím odpočívat, ale máme zem. usedlost, 3 děti , žádné babičky v okolí, ale v rodině jsou spíše všichni oplácaní🙂))už mně podezdřívají, že schválně nejím🙂)Ale vy jste byla ještě hubenější, tak mně to trošku uklidnilo, že těch 53 není tak málo 🙂

adrianka1712
26. zář 2014

Mám rovnaký problém, takže sem s radami 😅

pavlina276
autor
26. zář 2014

@gwennie já myslím, že jím celkem dost. Ráno snídaně (1krajíc chleba s něčím - marmeláda, lučina, vajíčko), oběd normální porce, pak svačina s dětmi (jogurt, ovoce) a pak ještě ke kafíčku sušenka či kus čokolády (bez toho bych nevydržela) a v noci večeře. Když děláme teplou večeři, tak jsou to domácí hranolky, třeba s čínou, játra na roštu, bramborák se sýrem, bramboráčky, lečo.... nebo studená večeře - chleba se sýrem, někdy salám a večer se občas dorazíme křupkama, brambůrkma....

dezyre
26. zář 2014

@pavlina276 A nemáš třeba poruchu štítné žlázy? Anebo je to prostě jen hormonama při kojení ;) Zatím nemáš žádnou kritickou hranici váhy, takže bych zkusila počkat až dokojíš, anebo si zkusit zajít k doktorce skrz štítnou žlázu. Samozřejmě ti tady nebudu radit, aby si se nacpávala a snažila se přibrat za každou cenu ;) Krom toho si myslím, že jíš dost nezdravá jídla :D :D :D Předpokládám, že to takhle ale nepraktikuješ denně a máš v jídelníčku i nějakou zeleninu, kromě teda vařené v leču 😝

llluckaaa
26. zář 2014

Nejdřív bys to mohla zkusit třeba touto cestou http://www.margit.cz/jak-zvysit-hmotnost/ a pokud to nebude pomáhat, zajít za odborníkem (nutričním terapeutem). Plus se případně nechat vyšetřit na poruchu štítné žlázy, celiakii atd.
Mně nepřijde, že toho jíš hodně 😅 Máš na snídani na chlebu máslo? Máš dopolední svačinu? K odpolední svačině máš jen ovoce nebo jen jogurt? Jakou tučnost jogurt má?

pavlina276
autor
26. zář 2014

@dezyre denně to není, ovoce a zeleninu máme podle ročního období - co dá zahrada, ale ovoce se snažím jíst denně 🙂 . A na štítnou žlázu by přišly v těhotenství, nebo ne?

dezyre
26. zář 2014

@pavlina276 já vůbec nevím jestli se dělá štítná žláza v těhotenství.. nějak si to neuvědomuji.

irennn
26. zář 2014

Kojim přes rok,během těhotenství jsem přibrala 23kg,vše je dolů,mám 171cm a 52kg, a pribrat teda rozhodně nechci,myslím,že je to akorát...furt se cpu a hlavně sladkym chjo,brala bych ještě pár kg dole jak před těhotenstvím.takže bych se tím pribiranim nějak extra netrapila

dezyre
26. zář 2014

@llluckaaa mě teda přijde že toho jí normálně 😅 Já když bych jedla, nebo spíš, když se nehlídám a jím jako @pavlina276 tak naopak přibírám, a to fakt hodně - stylem, že třeba i půl kila - kilo týdně 😉 A to měřím 175 cm.

pavlina276
autor
26. zář 2014

@llluckaaa díky za odkaz, pořádně to prostuduji, máslo mažeme pořád, dopolední svačina většinou není oběd je po 11té, pak jedu pro holky do školky, odpoledne si toho nazobám víc, ale jsou to jenom "drobky", jogurty máme tučné. Nevíte jak by se ta štítná žláza ještě projevovala?

xpila
26. zář 2014

@pavlina276 Určitě to chce přidat dopolední svačinu a hlavně celkově tam je málo bílkovin. Pokud není v leču vajíčko, tak bílkoviny žádné (uzeninu nepočítám), v bramboráčkách to samé.
Také na snídani bych přidala třeba vločky - navíc obsahují vlákninu.

xpila
26. zář 2014

@dezyre Normálně určitě nejí, hlavně jí špatně. Nejde ani tak o kvantitu, ale o složení.

zuzkazuzu88
26. zář 2014

@pavlina276 taky řeším stejný problém.U mě to teda bylo tím,že jsem jedla málo a né nějaký extra jídlo (miluju sladký,takže jsem si zaplácala žaludek tím a nic pořádnýho jsem nesnědla).A hlavně - neměla jsem na jídlo čas a to nemám děti...Udělej si jdelníček na každý den.Já třeba snídám kukuřičný chleba s taveným sýrem a šunku a to,k tomu nějakou zeleninku.Za dvě hodinky si dám sváču,nějaký tučný jogurt třeba.Potom oběd,klasická porce někdy i větší,pak zase nějaká ta svačinka,kolem 6 první večeře a pak kolem 8 druhá,ale záleží kdy jdu spát 🙂někdy baštím i později. U každýho jídla sedím a neodcházím od něj (s těma dětma to budeš mít asi těžší) a výsledek je,že za každý týden půl kila nahoře 😉 někdo si řekne,že to není moc,ale pro mě je to rekordní výkon 🙂 hlavně musíš jíst pořádný jídla a né jen prázdnou energii jako brambůrky atd

llluckaaa
26. zář 2014

@dezyre Já jsem zvyklá jíst víc. A když jsem se snažila zhubnout, tak jsem jedla ještě víc 😉 Jestli to u tebe není spíš o tom, že jsi zvyklá na nízký energetický příjem a pokud si pak dopřeješ, jde to rychle nahoru 😒

lenka5731
26. zář 2014

množství jídla je relativní, každému přijde normální něco jiného, hlavně ani neznáme přesné množství obědů a věčeří, pod pojmem "normální porce" si každý představí něco jiného, stejně tak nevíme, kolik sní brambůrků, jestli sama čtvrtkilový pytlík a nebo zobne 20 gramů jako zbytek po manželovi 😅 Složení jídla teda hodně špatné, samé prázdné kalorie, škroby, pravděpodobně nekvalitní tuky, žádné ovoce a zeleniny, málo bílkovin, vlákniny. Kdybych jedla tak málo jako bylo nastíněno, nebo jak jsem si to já přebrala, tak pravděpodobně taky hubnu.

Já jsem např. dnes měla 2,5 chleba s máslem a šunkou, 2 jablka, asi 10 mandlí a mám fakt hlad. 😕

llluckaaa
26. zář 2014

@pavlina276 pocení, zhoršený zrak, únava... Zkus mít pořád něco malého k zakousnutí u sebe a jíst pravidelně. Když nestíháš "normální" svačinu jako ovoce nebo jogurt, tak si dát třeba hrst ořechů a sušeného ovoce. Tohle člověk může nosit i normálně v kabelce v krabičce a sezobat venku, když nestíhá... Plátek chleba se sýrem je pro aktivní, zdravou a 170 cm vysokou ženu podle mě hodně málo. Chápala bych to, kdyby ses pak za dvě hodiny dorazila pořádnou svačinou, ale ty máš až po 11. oběd.
Prostě to chce jíst pravidelně aspoň 5 krát denně dostatečně energeticky vydatná jídla, ve kterých budou zastoupeny všechny živiny. Braboráčky k večeři budou sice asi dost energeticky vydatné (pokud jsou dělané na tuku), ale bude v nich málo bílkovin. V leču bude hafo zeleniny, ale pokud tam nebude dost vajec, budou chybět bílkoviny. A pokud k nim bude jen jeden krajíc chleba, budou chybět i sacharidy 😒
V tučných jogurtech určitě pokračuj - chce to aspoň 6% tuku, jinak tam moc energie nebude 😒

llluckaaa
26. zář 2014

A pokud ráda pečeš, přidávám recept na jeden "výkrmný" koláč. Navrch nasyp ještě nějaké ořechy nebo slunečnicová semínka 😉 https://www.modrykonik.cz/blog/llluckaaa/album/... Je hrozně dobrý a relativně zdravý (pokud přimhouříme oči nad cukrem a kupovanými povidly 😀 ).

dana3262
26. zář 2014

@pavlina276 vůbec to jídlem být nemusi. Já jim pořád stejně. Zdravé a snažím se dostatek vlákniny a bílkovin (tepelné upravená zelenina, luštěniny, výrobky ze soji, ořechy, polévky atd) a poslední jídlo mám oběd (11:30-12:00). Pak jim až druhý den ráno a i tak jsem přibrala 8kg. Chce to min fyzický aktivity..

xpila
26. zář 2014

@dana3262 To, že máš naposled oběd, opravdu zdravé není! Pak je jasné, že přibíráš, když si tělo musí dělat zásoby na dobu, kdy nejíš. To je pro tělo naprosto nejhorší.

dezyre
26. zář 2014

@xpila to je pravda, to je to co jsem už zmiňovala taky ;)

dezyre
26. zář 2014

@llluckaaa je to tak. Od puberty jsem se v jídle dost hlídala až hladověla a jsem si vědoma, že jsem si to tím pohnojila. Normálně se snažím jist zdravě, ale v těhotenství, v každém mám brutální chutě tak dost přibírám. A pak zas hubnu a tak pořád dokola.

gwennie
26. zář 2014

Uz ti to tu holky psaly. Na zacatek pridej druhy krajic k snidani (jeden ji deti, fakt..) a zkus si koupit treba kefir a jeden jen tak behem dne vypit... Po troskach.. Je to zdrave a trochu energie ti to taky prida. Kdyz tyhle dve veci navic udelas, zvysis svuj denni prijem o cca 500kcal, to uz se nejak projevi urcite 🙂

pavlina276
autor
26. zář 2014

Díky Vám všem za názory, nikdy jsem moc jídlo neřešila, jsem hubená pořád, ale poslední dobou my připadlo, že hubnu ještě víc. Stravování u nás doma(když jsem byla mladá) se neřešilo - samé uzeniny, bůček, mastné - bez ovoce. Při těhu a pak při dětech už jsem stravu řešila - jak se mají stravovat děti, strava v těhotenství. Vajíčka máme domácí, takže o ty nouze není, brambůrky si zobnu - nesním celý pytlík🙂)) Zkusím přidat ještě nějakou dopolední a odpolední svačinu a uvidíme. 😉

llluckaaa
26. zář 2014

@dana3262 Taky mě překvapuje, že píšeš, že jíš zdravě a hned vzápětí, že poslední jídlo je oběd 😒 S takovou se ani nedivím, že pak nabíráš...

dana3262
26. zář 2014

@xpila mám psychické problémy. Proto nemohu odpoledne jíst, ne, ze bych si to tak stanovila. Jen jsem tím chtěla říct, ze skoro 4 roky jim stejně. Nejdřív jsem zhubla 10kg, pak se to zastavilo na těch 47kg a pak jsem po 3 letech 8 kg přibrala.
@llluckaaa