Ruptura dělohy. Je možné ještě donosit druhé dítě?

simca959
23. kvě 2022

Ahoj
Chtěla bych se zeptat na názor poprosit o radu. Při 24 hodinovém porodu mi praskla děloha a šla jsem na akutního císaře. Páni doktoři a sestry s tím císařem nikterak nespěchali i když už jsem se trápila s malým dost dlouho. Já a mimčo jsme měli na mále. Děloha mi praskla na zadní straně, naštěstí mi tu dělohu zachránili. Chtěla bych se zeptat jestli při už jednou prasklé děloze je možné donosit druhé dítě, o které bych se jednou v budoucnu chtěla ještě pokusit. Mám obavy že už nebudeme moct mít děti. Předem děkuji za odpovědi 🙂

petulkadodo
23. kvě 2022

@simca959 Já myslím, že ano, ale na děloze bude jizva, podobně jako po císaři. Bude potřeba jizvu nechat dobře zahojit, alespoň rok, lépe dva a pak během těhotenství hlídat a další porod pak bude plánovaný císař.

martulka88
24. kvě 2022

@simca959
Je otázka, s čím souvisela tvá ruptura. Určitě se musíš zcela zahojit. Pak je další otázka, zda to za riziko stojí. Oni ti max nedoporučí, ale samozřejmě nezakážou další. Tak či tak, nejvíc bude rozhodovat na tvém rozhodnutí ☺️

ronyx
24. kvě 2022

Rupturu jsem sice neměla, ale mám za sebou dva císaře a to je dost podobné, teda co se jizvy týče. Krom toho já měla dělohu řezanou 2x ve stejným místě a teď jsem po třetí těhotná. Takže je taky třeba opatrnosti, netahat těžké věci ... A doufat, že jizva je v pořádku a vydrží. 👍 každopádně co se týče porodu, mě čeká třetí sekce, právě z důvodu, aby nedošlo k ruptuře. Rodit přirozeně by byl velký risk a u tebe by to bylo dle mě stejné, teda pokud bys netrvala vyloženě na přirozeném porodu .

sebestka
24. kvě 2022

@simca959 Mám známou, co ji rupla děloha u prvního dítěte a dnes má tři a císaře neměla ani u jednoho porodu.

cherie24
24. kvě 2022

@simca959 mám za sebou 2 akutní císaře a s doktorkou jsme se dohodly, že mě za 2 roky od sekce napíše žádanku na kontrolu jizvy do Prahy, kde jizvu zkontrolují z venku i ze vnitř. Podle toho se pak budeme rozhodovat, zda jít vůbec do dalšího miminka případně zda zkusit VBA2C nebo jít rovnou na plánovaného císaře. Zkusila bych to stejně ve vašem případě. 🙂

ronyx
24. kvě 2022

@sebestka takže jí jako praskla až bylo mimčo venku? Nebo s tou prasklou dělohou rodila? Tohle mě opravdu hodně zajímá.

sebestka
24. kvě 2022

@ronyx Praskla ji u porodu, protože malá nešla ven. Tahali ji kleštěmi a ona pak šla pod narkózu a operovali ji. Druhý a třetí porod normálně spodem bez komplikací stejně jako těhotenství. Prý měly na málem obe dvě, hlavně teda známá, ale zachránili je bez nějakých dalších následků.

simca959
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
simca959
autor
29. črc 2022

@cherie24 děkuji za radu nad tímto určitě zapřemyšlím ohledně kontroly te jizvy

eshly28
29. črc 2022

@simca959 švagrova měla též rupturu dělohy a druhé dítko normálně donosila, jen měla panickou hrůzu z prirozeneho porodu (pochopitelne), tak šla na planovaneho císaře. Jizvu ji též sledovali.