Ruptura IV. stupně u prvního porodu, prodělaly jste ji?

misulinka44
23. čer 2015

Ahoj. Je tu nějaká maminka, která prodělala při porodu rupturu IV. stupně? Případně, jaký byl druhý porod po této ruptuře? Spontánní, nebo císař? Uvažuji nad druhým, ale normálně rodit se dost obávám, nerada bych skončila s následky 😒 Na druhou stranu se bojím, jak budu zvládat po císaři péči o prcky. Děkuji za zkušenosti 🙂

pajik82
23. čer 2015

Ahoj,
nevím, co je ruptura IV. stupně, ale při prvním porodu mi praskla děloha a porod byl dokončen císařem. Druhý porod byl po necelých třech letech, plánovaným císařem a bylo to 100x lepší. Spontánně bych rodit už nechtěla 🙂 Takhle jsem věděla, co mě čeká (teda potom, první císař byl akutní v celkové anestezii a druhý s epiduralem), ale bylo to fakt lepší. Celé těhu mě pan doktor více hlídal, strašil předčasným ukončením těhu, ale vše šlo hladce, donosila jsem prďulu až do termínu, jen když ho vyndali, tak mě pěkně dlouho vyšívali, kdybych prý chtěla ještě jednoho prcka, tak ať jizva pěkně drží 🙂)

misulinka44
autor
23. čer 2015

@pajik82 To sis teda ,,užila,, ☹ Já rodila spontánně, ale roztrhala jsem se komplet... Celá pochva potrhaná, prasklý prostor mezi pochvou a konečníkem, část střeva. Šili mě v narkoze. Bojím se, aby mi šití při dalším porodu neprasklo.

pajik82
23. čer 2015

@misulinka44 Brrrrr, no teda, to je masakr. Ale ten císař byl fakt v pohodě. Sice to bolí potom, těch prvních čtrnáct dní bylo hnusných, ale ty hormony to tak nějak dorovnávají 🙂 Prďolku ti hned dají... já při tom prvním porodu skončila na JIPce s dědulama s novýma kloubama apod. a Domíka viděla až někdy druhý den. Vlastně narodil se v pátek ráno a mě ho prvně přinesli až v sobotu, kdy mě převezli na gyndu a byly návštěvy, takže někdy kolem druhé. To bylo asi nejhorší. Tak jsem krvácela ten první den, že se mnou vůbec nechtěli hýbat a ani s postelí mě nevzali mi ho ukázat... ☹ A maličký na JIP taky nesměl, klůli nákazám...

misulinka44
autor
23. čer 2015

@pajik82 jj jsem rozhodnutá pro císaře. Zajímalo mě, jestli tu někdo je, kdo i druhé rodil spontánně🙂

pet_10
24. únor 2022

@misulinka44 mohu se zeptat jak dopadl druhý porod,? Vše v pořádku? Mám stejné poranění. Klidně do zprávy.

misulinka44
autor
3. črc 2022

@pet_10 promiň,že odepisuji až teď, už sem téměř nechodím🙂 Druhý porod byl císařem a naprostá paráda. Hned jsem běhala,starala se o malou, kojení se rozeběhlo hned, v nemocnici nechtěli věřit,že jsem po císaři. Ale to bylo asi tím,jaký jsem měla.prvni porod,tak mi to po císaři přišlo vše úplně na pohodu:D

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru