Strašně ucpaný nos. Co vám pomohlo?

2. čer 2022

Ahoj holky, začalo to v těhotenství a vždy v létě.
Vždycky celé léto mám šíleně ucpaný nos na noc, ačkoliv nemám na nic alergii (na testech jsem byla) a vždycky teda když jsem ještě nemocná. Určitě si za to mohu i sama, ihned si beru kapky do nosu 7 dní je dávám a i s mořskou vodou a neprejde to. Tudíž koupím další a takhle jedu furt. A právě to začalo když jsem byla těhotná.. dcerka má teď 2 roky a teď jsem nějaká nachcípaná, bolí mě lehce v krku, uši zalehlé a strašná rýma s ucpaným nosem.. v noci mě to strašně budí.
Zažila jste to některá a pomohlo vám něco? Upozornuji mám zkušenosti s xxxxx kapky. Mořská voda mi vůbec nepomáhá (to je ještě horší), hepčí to stejné. Kapky olynth, sinex, nasivin, vůbec nic na to mám alergii - strašně po nich pšikám🤦🏽‍♀️ A mám ještě víc ucpaný nos…hlavně mě strašně svedí horní patro v puse, protože mi to vždy proteče do pusy.. jedny jediné kapky co mi pomůžou jsou ty dětské nasivin v kapátku… jenomže už mi taky teď moc nepomáhají… já nevím co si do toho nosu už strčit, abych spala celou noc.. 🤦🏽‍♀️ Už jsem to řešila s MUDr, jestli nemám jít třeba někam, kde mi udělají vyšetření.. jestli nemám (což si myslím) už úplně rozežranou nosní sliznici… ano muzu si za to sama, vim to! Jen prosím, kdo zažil a co mu opravdu pomohlo? Dekuju!!!🌷💕💕

drep
3. čer 2022

Detox jako u každe jiné závislosti. Princip nosních kapek je, že dělají dekongesci nosní sliznice, tj. Vysušují ji. A nosní sliznice se začne bránit, takže produkuje víc a víc vody. Já na to pacienty vždycky upozorňuju, že čtyři dny ideálně, sedm maximálně, pak je třeba přejít na izotonickou mořskou vodu

tahejhula
3. čer 2022

No tady pomůže jen s tím přestat, přežít pár nocí, sliznice pak splaskne. Teď to sama neumí, protože to za ni dělaly kapky. Možností je kapat pouze do jedné dírky, ať to protáhneš aspoň někudy a jak se rozdýchá ta první, vysadit kapky do druhé.

emillyhk
3. čer 2022

Víc než napsala @drep se k tomu říct nedá. Chce to vydržet. Chápu, že sáhnout po kapkách je snažíš, ale opravdu se snaž vydržet.🍀

jjasmina
3. čer 2022

pokud kychaš, teče z nosu, ucpaný nos, svědí patro vidělal bych to na alergii jako u mě, takže navštivit alergologii, na to běžně dostupné kapky nepomáhají a určitě nestříkat permanentně něco do nosu

levandule_k
3. čer 2022

Mně pomáhá při rýmě konvička, podrobnější info třeba tady https://www.drmax.cz/rhino-horn-konvicka-na-vyp...

Akorát člověk musí překonat ten prvotní pocit, že si má něco nalít do jedné nosní dírky a vyteče to druhou. Dokáže to hezky vytáhnout hleny, i když nemůžeš nic vysmrkat.

zuzanka26
3. čer 2022

Ahoj, snad trochu pomůžu. Sama jsem se s tím potýkala, tedy se závislostí na nosních kapkách, přece jen je to to nejsnazší a nejrychlejší. Dopadla jsem tak, že jsem si nemohla jít večer lehnout bez kapek. Tak jsem šla na ORL, co s tím, a právě mi bylo řečeno, že mám oteklou sliznici. Dostala jsem kapky Mommox a k tomu prášky Clarinase, ty slouží k postupnému uvolňování. Nedám na to dopustit.
Pak jsem ještě měla takový svůj psychologický trik, že když jsem se nemohla závislosti zbavit, začala jsem si na noc kapat jen do jedné dírky, abych mohla vůbec nějak dýchat. Po několika dnech začala zůstávat jedna dírka už volná, tak jsem pak už zkusila nedat si nic ani do té druhé. No je to trochu na hlavu, uznávám, ale na mě to fungovalo. 😅

jannym
3. čer 2022

Vysadit kapky do nosu a zacit konvickovat, je to puvodne jogova technika, jde o urcity ritual ktery krome fakticke pomoci, pomaha i dusi

autor
3. čer 2022

DĚKUJU VÁM HOLKY 🤗