Zánět prsu - zkušenosti

adulik14
18. zář 2018

Prosím o zkušenost zánětu prsu, nemám.horečku ani mě to u kojení nebolí ,ale mám pod prsem zánět , dostala jsem na to Atb ale přijde mi že nezabírají je to jak druhá bradavka, v místě kde se to zanitilo mám tukovou boulicku, tepim bolí to na dotek , mám strach vyříznutí, nechci přestat kojit , neodpustil by jsem.si že prvního jsem kojila do 3 let a malou 12dní ne.

petaov
18. zář 2018

Zkus na to přikládat tvaroh, mi vždy pomohl. Koj často z toho bolavého prsu a to tak, aby mělo mimčo bradičku směrem k tomu zánětu.

fyii
18. zář 2018

@petaov jo tvaroh mi take pomohl a zabalit klasickou plinou. hlavne stale kojit i kdyz to boli, prejde to i kdyz nekdy to chvili trva. jinak pokud ti to nepolevi tak samozrejme k doktorovi, nekdy musi pomoci az leky

hermanecka
18. zář 2018

V porodnici mne na zanet poradili:hodne teplou vodu na prso (co snesu-klidne ponorit do umyvadla,kyblu,laboru at se v horke vode nemusim dokola sprchovat),potom nakojit,pokud odmitne tal rucne odstrikat co to pujde a zchladit studenym tvarohem v plince..tak stale dokola aspon 2-3dny..opravdu to zabere..ja mela zanet 3x i s horeckou a vzdy tento postup pomohl i bez atb..

olga_
18. zář 2018

Kojit, kojit, kojit. Před kojením nahřát ve sprše, ručně odstříkat, po kojení zchladit tvarohovým obkladem (na látkovou plenu nebo přímo na prso naplácat tvaroh, zakrýt plenou - ne igelitem - musí to větrat, nechat tak 20 minut a udělat si na tu dobu pohodu). Zchlazení je důležité kvůli tomu, aby se prso nenalilo mlékem. Potřebuješ ho vyprazdňovat. Mám bohaté zkušenosti a takto je to opravdu parádně zvládnutelné i bez atb. - Postup shodný s @hermanecka, mně doporučený LP spolupracující s mamilou.

adulik14
autor
18. zář 2018

Ja už u dr byla včera nasadil atb me nebolí kojení ale to místo tahá brecim tady a mám strach s vyriznuti , davam zelni list o půl noci 4atb

priefi
18. zář 2018

@adulik14 v prvni rade, kojit urco nemusis prestat, kdyby si rizli 😉 ja jsem sla s pokrocilym zanetem, total bulkou a okola uz i modrina, prvne punkce (pichnuti jehly do bulky a vytazeni hnisu), ta nestacila, pak umrtveni a rizli si. Kazdy den prevazy. Ano, bolelo to, ale kojit se dalo. Prvni den a noc mi manzel pomahal s prikladanim, bolelo to, ale jak se prisal, prestalo (asi hormony), jak se pustil, opet bolelo. Prvni tyden to nebylo s medem, ale pak to slo. Tento zazitek jsem mela v 6ti nedeli, pak kdyz jsem mela problem, naucila jsem se s tim pracovat, nechtela jsem uz opet antibiotika, po kterych jsem zvracela a mela prujem a predstava i chiry me dokopala se naucit jak na to. Doporucuji jist hodne probiotika. Pokud boli do 3m ditete paralen, od 3m brufen/ibalgin. Mam dobre zkusenosti s probiotiky feminela heresitum, nebo tak nejak, pak homeo belladona. K bulce, chladit, chladit a pro zmenu chladit, primo pred.kojenim zahrat a po kojeni zase chladit, chladit a chladit. Na zacatku je gro zjistit, zda se ucpal mlekovod (na bradavce je pidi bila tecka, velika jako tato .), nebo je to zacinajici zanet. U ucpaneho mlekovodu sup do teple sprchy a uvolnit, u zanetu, analgetika a chlezeni. Probiotika staci preventivne klasicka, pri problemach feminelu. Drzim pesti, at neni treba chira, at atb.zaberou, ale kdyby prislo i k chire, da se to zvladnout, staci jen chtit,.neboj. Drzim pesti!

priefi
18. zář 2018

*feminela hereditum
Posilam info odkaz
http://www.feminella-hereditum.cz

adulik14
autor
18. zář 2018

@priefi pichnuti :( ja už další bolest neznesu , po císaři jsem se nemohla hybat pokavad nevytahly dren a ted zas tohle, nechapu za coto :(

priefi
19. zář 2018

@adulik14 neni to tak hrozne, neboj. Me to uz tak bolelo, ze jsem byla rada, ze se s tim neco udela. Ja rodila sice normalne, ale tohle mi dalo silu k tomu, abych tam zasla a nebala se. Rekla jsem si, ze kdyz jsem prezila porod, preziju vsechno. S cisar a to s tim prsem nebude srovnatelne, cisar je mnohem vetsi a komplikovanejsi zasah. Nemyslet na to, ze to muze bolet, protoze to fakt pomuze. Kdyz jsem se koukala na tu fotecku, tak myslim, ze uz Te mel gynekolog asi poslat na kontrolu i na chiru. Me zkontroloval a rovnou at upaluji na chirurgii, ze tam rozhodnou, zda jen atb, nebo mozna uz punkce.... to, ze si riznou, ani nezminil 😂😂😂 takze kdyz udelali punkci, myslela jsem, ze uz mam to nejhorsi za sebou, ale spletla jsem se. Ono by to asi nebylo tak hrozne, kdybych nebyla blba... dr.zkoumal, zda uz to mam umrtvene a jezdil mi po kuzi skalpelem a ja se nekoukala, co dela a myslela jsem, ze uz zkousi rezat, kdyz se ptal, zda to citim... mno, tak si rizl do ziveho, pak se to za chvili az zacalo umrtvovat.Takze neboj, da se to krasne zvladnout i za ziva 😂 Repete bych uz ale rozhodne nechtela 😅 ale popravde hur jsem snasela atb, nez to rezani. A to jsem odmitla augmentin, ze to se mnou dela paseku, tak mi dal slabsi amoksiklav (to same, co augmentin, ale augmentin nemel slabsi davkovani). Takze za me byla horsi ta noc s pohledu zvraceni a prujmu nez bolesti. Pokud se to stale nezlepsuje, je to to nejlepsi, co muzou udelat, aby se to nezanitilo jeste vic. Ale mi to zacalo tak, ze jsem usnula, nalila se mi prsa a ja nejak blbe asi lezela a tlacila na prso, pak jsem se snazila, abych to dala pryc, ale neslo to. Dalsi den mi bylo hrozne slabe (asi horecka, nemerila jsem si ji), byla jsem na odpis, pak se mi zacala tvorit bulka, ale mi uz bylo lip, ale to misto s bulkou bolelo, pak jsem se snazila ji zpracovat sama necele 2 tydny, ale nic nepomohlo, uz jsem nebyla schopna ani zvednout ruku, jak to bolelo, takze chira fakt vysvobozeni.

petaov
19. zář 2018

Zelný list je slabý. Tvaroh je fakt lepší. Záněty se rády vrací, tak bacha na prochladnutí, i když je venku teplo, stačí ofouknutí. Já na to dost trpěla, ale tvaroh mi vždy pomohl, i ATB. Rozhodně nepřestávej kojit.

adulik14
autor
19. zář 2018

@priefi tak ráno se to už nedalo vydrzet, brečela jsem bolestí volala na gyndu a sestricka řekla ať ai zajedu radeji na chirurgii, tak jsem šla oblekla deti, manžel šel samozřejmě semnou, po noční chudák.No pán doktor řekl ze je to absces a umrtvil a řízl.Přej plné hnisu :( bo zítra na prevaz.Ale aspoň to zatím nebolí.

adulik14
autor
19. zář 2018

@petaov už to dnes nešlo vydržet v ráně se ni udělala červená krvavá rána tak jsem musela jit, brečel jsem od rána

priefi
19. zář 2018

@adulik14 tak to je dobre, ze uz to mas za sebou, ted to bude uz jen lepsi. Jak odezni umrtveni, tak mozna to trosku poboli, ale rozhodne ne tak, jak s hnisem

priefi
19. zář 2018

@adulik14 kazdopadne kojeni nic nebrani, pokud to zvladnes, co se tyce bolesti. Mimochodem, ted asi budes mit kazdy den prevazy, pozadej, zda by Ti to mohl delat i manzel. Po koupeli to jde hezky sundat a vymenit

adulik14
autor
19. zář 2018

@priefi říkal že snáď jen zítra.A mohlo by to být v pořádku ,kojit jsem zkoušela nic nebolelo.Nevím jak dlouho trva umrtvení dostaka jsem. Jen slabou davku už je to 5hodin od rezu a zatim ok.

priefi
19. zář 2018

@adulik14 ted uz to bude jen lepsi. Pro jistotu jez preventivne probiotika, aby se Ti v mlece nepremnozily spatne bakterie, ktere tyto problemy zpusobuji a v dobe spurtu odstrikavej prsa do ulevy (ne nejak moc, at si zbytecne nezvetsis laktaci). Drzim pesti, at uz se to neopakuje

mysek
19. zář 2018

Doporucuju kojit na pozadani, jak chce mimco, nedodrzovat zadny intervaly casy, jak doporucujou v porodnicich a take nedoporucuju dudlicek, misto dudlicku dat prsko.

adulik14
autor
19. zář 2018

@mysek děkuji tohle vše dodržují, mám už druhé dítě ,první jsem kojila do tří let skoro odstavil se koncem března tak me zanet prekvapil.Ale vznikl kvůli hrcke coco jsem měla prej.

tratatundra
20. zář 2018

Je tady spousta rad, přidám svoji. Mně pomáhalo úplně nejvíc strčit prs přes kraj vany/umyvadla pod vlažnou vodu a pak postupně ochlazovat až na úplně studenou a vydržet co to dá. Pak na kezdravi.cz jsou homeopatika rozdelena podle potíží a když si najedeš na Zánět prsu, tak je to ještě dál roztříděný podle symptomů a jestli najdeš ty své, tak můžeš zkusit i homeo léčbu. Mně zabrala. No s kojit kojit kojit a hlavně se nestresovat, protože nemoci koření v hlavě. ;) Přeji hodně zdravíčka tobě i miminku a věřím, že to zvládnete 🙂

adulik14
autor
20. zář 2018

@tratatundra děkuji ono to nebil až tak zánět s kojení dnes jsem byla na prevaz na.chirurgii a ja tam měla aterom ještě před , takže se to vlivem hormonů celé zanítilo.,zítra zas na prevaz doufám že naposled není to nic prijemne a ten hnis no hrůza, u prvního jsem za tri roky na nic netrpela

priefi
20. zář 2018

@adulik14 no nedelej si srandu, ze to neni kojenim, ale hormonama? To by me asi strelilo, pokud to je predpoklady, tak se mam na co tesit teda...

adulik14
autor
20. zář 2018

@priefi no měla jsem aterom aže právě ten se zvetsil a šíleně zahnisal.Dnes řekl ze už prasknul a není tam na sonu mi před rokem řekli že je to kosmetická vada a prej ak se zvětší tak na chirurgii, no na chirurgii řekli že se to a řešit hned že když se zvětší tak už je pozdě a že se zanitil v nejvhodnější chvíli ,možná pro to mě kojení nebolelo a nebolí.

priefi
20. zář 2018

@adulik14 a jak jsi pred tim na to prisla, ze to tam mas?

adulik14
autor
20. zář 2018

@priefi no bylo to vidět vyoadlo o tak hrasek pod kůži.Tak jsem šla na gyndu a ta me poslala na sono.Ve sprse jsem si to všimla, akorat teď zas přemýšlím jak se mi nechce zas na tu chirurgii, doufám že to bude naposled, dr.říkal že by uz snad zítra dali jen náplast.Když jsem odcházela cca 2hodiny to bolelo jak mi tam zas vytlacal ten hnis.

priefi
21. zář 2018

@adulik14 takova bulka, to Te muselo pekne vydesit, a kojeni tomunteda pak dodalo pekne grady. No nevim, zda to bude posledni navsteva. Ja chodila tyden kazdy den na prevazy, s tim, ze ze zacatku to bylo velke a pak to bylo ala naplast, pak tyden ob 2 dny a pak za tyden na kontrolu a pak zase za tyden na kontrolu. Mi teda mackal tu ranu, zda neni hnis, uz nebyl, ale i tak me to bolelo po tom kontrolovani. Kazdou dalsi ko jsem tam sla s vetsim strach, me bolelo i to strhavani naplasti. Doma to bylo lepsi, sla jsem se kazdy den koupat, poradne to namocila, aby strup se odmocil a taky aby se poradne odmocilo lepidlo na naplasti, manzel to pak sundal, dal na to betadine, framykoin a nalepil novou naplast. U dr. pak zase strhavani.... ono i to lepidlo na te naplasti kolem te bolave kuze neni zadna slava.

adulik14
autor
21. zář 2018

@priefi tak v pondělí zas kontrola, no boulka videsila ale pak pohode, je zvláštní že v tu dobu jsem ještě kojila syna.A pohodě.No dnes dal náplast v pondělí se mám přijít zas ukázat, Moc se mi tam ale nechce, ale můžu si to vysprchovat, a říkal že i namydlit mám pořád te ATB tak je mám dobrat.Prso boly jen když do něj tlačí ale dnes to byla rychlovka lehla a hned šla .

adulik14
autor
21. zář 2018

@priefi jo a mám si te naplasi vymenovat

priefi
21. zář 2018

@adulik14 tak to je fajn, ze u Tebe to slo tak rychle, me tam hnali docela dlouho. V pondeli zakrok, pak kazdy den az do patku na prevazy 😥 pak konecne o vikendu svolili i domaci vymenu a uz jenom ob den na kontrolu a pak jak jsem psala.... uz nam to lezko krkem

adulik14
autor
21. zář 2018

@priefi no me je příjemné to sundavani :D ono to docela svedi , ted jsem si to prelepila ale jako hnis tam ještě je fuuj, no zítra jdou koupit naplast myslela jsem že doma máme a mám jen decky

antonin000
Odpověď byla odstraněná
Zobraz