"Mami, ja chcem vodu" - znie vám to ako utópia?

lucka_cz
8. zář 2011

Nie, toto nie je ani utópia ani invázia ufónov, hovorím o úplne normálnych deťoch, ktoré pijú čistú vodu a ešte k tomu radi. Sama mám takých zopár vo svojom okolí. Deti, ktoré si vyberú vodu, hoci im niekto ponúka džús alebo malinovku. Oni skutočne existujú... a mať jedno také doma nie je zase až taká ťažko dosiahnuteľná méta. Budem rada, ak mi napíšete svoju skúsenosť.

em_ka
8. zář 2011

Dobry den, moja dcerka tiez rada pije vodu a moje okolie len nechapavo kruti hlavou, co som za matkou ze svojmu dietati nedoprajem cajik a dzusik. 😒

brusinka.pusinka
8. zář 2011

i my máme takové děti a je to asi tím že sami pijeme čistou vodu 😉 prostě jsou zvyklé a nežádají změnu. Ale občas hlavně při sezóním ovoci dopřeji čerstvý žusík 😉 doma dělaný a zase ředěný vodou 😉

mkr
8. zář 2011

malá si taky ráda natočí jen vodu, když byla malá tak znala jen čaje neslazené a vodu

florentina
8. zář 2011

já doufám, že se k tomu také dopracujeme. My doma také pijeme pouze vodu z vodovodu, žádné šťávy a tak. Se zaváděním příkrmů se ale momentálně snažím naučit´pít vodu mimi, ale zatím bez úspěchu. Jeden lok a je konec /bude nám 8m/. Šťávy dávat nechci. Zkusila jsem jen jako změnu sáčkový neslazený čaj, tak to mělo "úspěch" v podobě loků zhruba dvou. Jinak zase nic. Nabízím a čekám, doufám, že se malá naučí vůbec pít. Zatím jí to teda nijak nechybí, ale já už si myslím, že by měla pít víc. Máte nějaké typy?

zuzkkkaaa
8. zář 2011

U nás se taky pije jenom kohoutková, upřímně jsem tomu ráda, i když nám trvalo asi měsíc, než se vůbec naučila pít. 😀 😀 @florentina takže to chce vydržet, zkoušet různý lahvičky a ona začne neboj. Evička je teď pěknej průtokáček, pije a čůrá furt 😀 😀
každopádně ju nechci učit na jupíky a podobný srágory, když to doma stejně nepijeme 😖 . Maximálně dostane neslazenej čajík. 😉

nasticka
8. zář 2011

Naše dcera také pije jen vodu, také slýchám od okolí, že jsem hrozná matka, že jí nic nedopřeji, ani šťávu ani čaj - hlavně v rodině je velká kritika a při každé příležitosti jí babičky cpou čaj, no bez úspěchu, ona to prostě nechce, světe div se, i mé nepřítomnosti 😀 Letos teda objevila kouzlo malinovky (jsou 4 roky), té jsem propadla i já, ale to je tak, že si dáme spolu jednou za týden napůl trojdecku a jsme spokojené obě 😉

olcab
8. zář 2011

Moje dcera také pije jen vodu,občas jí dám bylinkový čaj,ale šťávičky a podobné odmítá,zatím, jsem ráda 🙂

marecek4
8. zář 2011

náš malý pije vodu,ale dá si i čajík,šťávičku-není vybíravý,ale dcera od kamarádky si nedá nic jiného na rozdíl od brášky který ji pro změnu odmítá a pije jen sladké sirupky a šťávy-děti jsou vychovávány stejně,ale chuti mají rozdílné,takže to není o učení,jinak vodu jsem nikdy nekupovala,ale rovnou natočila z kohoutku-ba byla jsem tak troufalá,že jsem ji ani nepřevařila a začali jsem kolem 9 měsíců,do té doby jsme byli na kojení 🙂

@nasticka nic si z toho nedělej,já taky dám radši vodu než šťávu a taky na mě hledí jako na macechu co dítěti nic nedopřeje

naty
8. zář 2011

@florentina náš malej, jak sem mu začala dávat s příkrmy i jiný pití než mlíčko, nechtěl vodu ani za nic...takže sem mu kupovala čistě ovocné šťávy a ředila vodou, to pil moc rád, takže se docela slušně rozpil...když se naučil pořádně pít, dávala sem mu tý šťávy do vody čím dál tím míň...no, trvalo to asi tak dva měsíce, ale asi od 10měsíců pije výhradně vodu a po nějaký šťávičce ani nevzdychne... 😉 takže já radím prvně rozpít, když vodu odmítá, ovocnými šťávami (samozřejmě ne nějakej šílenej zelenej sirup, prostě třeba Hipp nebo tak) a postupně odslazovat...chce to trpělivost, ale jde to... 😉

fiallinka
8. zář 2011

U nás se čistá voda taky pije, ale kohoutková 🙂

fiallinka
8. zář 2011

@florentina dcera má devět a půl měsíce a naučila se pít až teď, když sedí, z lahvičky s brčkem, to samé předtím syn, ten ještě o měsíc později - do té doby jsem jen kojila a občas si čehokoliv cucli, ale minimálně. Byla jsem z toho nervozní, ale vyčetla jsem, že kojení do této doby dětem stačí, i doktor mne uklidnil, že bych dehydrataci poznala... a pak se to samo zlomilo (ale ta lahvička vážně pomohla 🙂

sister05
8. zář 2011

ahoj,já mám půlroční dítko. Protože není kojené,dostává mimo UM ještě čajík. Zkoušela jsem Elišce dávat vodu,ale nechtěla ji ani po lžičkách,ani z lahve. Takže jsme odsouzené na dětské čaje. Je ještě šance,že by začala bumbat vodu?

lucka_cz
autor
8. zář 2011

@sister05 Určite by som to takto skoro nevzdávala. Na slovenskom MK som dnes čítala o skúsenosti jednej maminky, ktorá postupným riedením obľúbeného nápoja dosiahla, že jej dieťatko teraz pije čistú vodu. Viac inšpirácie nájdeš aj v tomto článku https://www.modrykonik.cz/fotoblog/lucka_cz/cla.... Držím palce. 😵

kjajule
8. zář 2011

@lucka_cz I já jsem se bohužel setkala s ohlasem tchána, proč malému nedám do té vody "aspon" sirup a trochu mu nedopřeji...a dávám mu chudáčkovi "jen" vodu... ☹
Nevěděla jsem , jak přesvědčit, že dělám dobře, až sem se jednou natolik vytočila a řekla jsem, že až půjdem na trhání nebo vrtání zubů, vezmu tchána sebou a může synovi vysvětlit jaký to výborný sirup a sladké jsem mu to dopřála... 🙄
Zabralo to.... 😀

andelka
9. zář 2011

Taky pijeme nejvíc čistou vodu, kohoutkovou, máme dobrou. Malý pít moc nechtěl, neuměl, nabízela jsem mu od 8měsíců, naučil se až v 10měsících a od roka pije jako duha. Nejčastěji vodu, slabý čaj neslazený, nebo hodně ředěné šťávy (neslazené, čistě přírodní). Ale nejvíc tu vodu. 🙂

apollo11
9. zář 2011

No mně se to přes veškerou snahu nepovedlo 😉 Teď pije šípkovej čaj, jinak má ráda taky ředěný mošt. Ale obecně pije tak málo, že jsem ráda, když vůbec něco vypije.

kacerka
9. zář 2011

Starší syn pije nejvíce vodu, kvalitní ovocné sirupy s vodou a džusy ředěné vodou. Myslím si, že rozmanitost, je pro děti důležitá. Nejvíce vody mi vypije při výletech a na cestách, když je ve sportovní plastové lahvi. Doma z kelímku si dává většinou ty šťávy a džusy. Po vyčištění zoubků je ale naučený na vodu . . .

Mladší se teprve pití z hrníčku učí - dává přednost fenyklovému čaji před vodou 😉

werunkach
9. zář 2011

Naše Kačenka pila od mala vodu,také jsem se setkala s tím,že mi moje máma vyčítala,že jí nedám š´távu nebo tak...vodu má stále ráda,ale bohužel vlivem okolní rodiny se naučila pít vodu se šťávou a teď jsou babičky šťastné,..ale rozhodně žádné chemické kupované šťávy"bez konzervantů" nekupujem a ani to nechce pít...druhou dcerku určitě také naučím pít jen vodu 😉

tercina
9. zář 2011

Taky mi malý pije čistou vodu 🙂 Jsem za to ráda.

tutlicek
9. zář 2011

Moje děti všichni pijou čistou vodu a občas nějaký čajík neslazený.Jsem za to moc ráda 🙂

maeta
9. zář 2011

my jsme take vodovy a to kohoutkovy 😀 Nechapu duvod kupovat balenou vodu, kdyz mi doma tece nezavadna, pitn avoda z kohoutku. Balena je nekdy citit obalem a kdo vi jak se skladuje. Tu jsem nucena kupovat na dovolene a stava se, ze ji z toho duvodu nepouziju.

Malemu jsem od zacatku nabizela vodu. Caj si da pouze, kdyz je nemocny a to jenom malo. Samotne mi prijde, ze dzusy a slazene napoje mi zizen neuhasi, pouze voda. Jsem rada, ze malemu voda vyhovuje a i kdyz na mne sem-tam nekdo koukne krive, tak je to jeho vec.

bajcik007
10. zář 2011

Moje maličká to má na střídačku jednou neslazený čajík a jednou vodičku a vyhovuje jí to hodně pije takže jsem ráda že jí chutná oboje
🙂

gabcos
12. zář 2011

tak Emminka taky vyžaduje vodu, ani když ji někdo nabídne jiné pitíčko, tak nechce....bublinky uplně nesnáší, ani jemně perlovou vodu..jsem ráda, že je takto od mala naučená a nepije sladké Jupíky, Kubíky a jiné podobné ....

jitka90
13. zář 2011

Moje dcera (10,5 měsíce) pije pouze mléko - cca 600 ml za den. Nic jiného pít nechce - i když jí celkem vše chutná, voda, čaj, granulovaný bylinkový od Hippu, šťáva. Vyzkoušela jsem kde co. Lokne si a pak si jen hraje. Asi to není v tom, že by jí něco nechutnalo nebo neuměla pít z hrnečku nebo láhve pro starší děti, jen asi nemá potřebu. Máte někdo zkušenosti s tím, jak rozpít takové dítě? Za den má tak max 650 ml tekutin a i mléko začíná odmítat. Děkuji. Mám velký strach z dehydrartace.

andy80
16. zář 2011

Taky máme rádi vodu, ale vodu z kohoutku.

kutcher
19. zář 2011

Syn doma pije jenom vodu, ale asi i kvuli mne - já totiz nic jinyho nepiju. Kohoutkovou mame dobrou, ale hrozne mi vadi jeji tvrdost, tak nekdy kupujem balenou. Malymu jedine ve skle, plastovku mu davat nechci!

rencata
19. zář 2011

Ahoj!!! Maruška pije taky vodu a moc ráda. K jídlu ale dávám čaj a někdy vodu ze sirupem Yo, občas džus, ráno kakao. Jinak přes den na pití běžně čistou vodu z kohoutku. I na výletech. Výhoda je, že se ve vedru nekazí a je celý den dobrá. My pijeme doma taky vodu z kouhoutku, takže jí to příjde normální. U nás platí, že rodiče jdou příkladem 🙂 Prostě nelze kázat vodu a pít víno 🙂 Klasika 🙂

broucek2
19. zář 2011

U nás se pije vše. Vodu nejraději pije z hrníčku nebo kelímku, ale z lahve ani náhodou, tak vyžaduje aspoň trochu slazenou vodu. Má ráda i sycené vody a minerálky, ale ty jí moc nedávám. Byla jsem na Slovensku a docela jsou koukala, kolik máte příchutí a druhů Lucky, tady jsem jich zatím tolik nepotkala

levata
19. zář 2011

tak náš Vojtí pije opravdu nejraději čistou vodu z jakéhokoliv hrníčku či lahve🙂

lucka_cz
autor
21. zář 2011

@jitka90 Strach z dehydratácie mať nemusíš, väčšina detí (hlavne kojených) má problém pri prechode na doplnkové tekutiny. Neviem, či si zaregistrovala náš článoček o tom, ako motivovať dieťa, aby pilo - možno tam nájdeš inšpiráciu https://www.modrykonik.cz/fotoblog/lucka_cz/cla.... Ak nie, na modrom koniku SK je tiež otvorená táto téma a niektoré maminky majú celkom dobré nápady 😉 .