SOUTĚŽ o balíček pitného režimu Rajec

jana_rajec
21. bře 2016

Daří se vám dodržovat pravidelný pitný režim v průběhu dne? Jak si pomáháte - máte nějaké osvědčené triky, jak nezapomínat pít? Napište nám a my jednu odpověď ještě dnes po 19. hodině oceníme balíčkem pitného režimu od pramenité vody Rajec! 🙂
------------------
Vyhodnocení:

Díky všem za bezva tipy! Pokud bych to měla shrnout, doporučujete brát si vodu všude s sebou nebo mít velké hrnky či konvice stále „na očích". Dětem doporučujete nabízet pití v atraktivních lahvičkách nebo skleničkách, dávat jim brčka nebo vymýšlet nějaké prosté hry typu: Ťukneme si „na zdraví“! 🙂

Bohužel se také ukázalo, že mnohé z nás na doplňování tekutin trochu hřeší… Pokud pitný režim „lajdáte“, myslete na to, že jeho dodržování má nesmírně velký význam na správnou funkci našeho těla. Pokud pijete až tehdy, kdy vaše tělo vysílá signál, že má žízeň, je to špatně. Začít s příjmem tekutin byste proto měly hned po probuzení a na lačno vypít něco mezi 0,3 – 0,5 litrů vody. Největší přísun vhodných tekutin, mezi něž patří vedle pramenité vody 100% ovocné šťávy a neslazené čaje, byste měly tělu dodat mezi hlavními jídly. Naopak nejméně pít především před spaním.

A kdo získal za dobrou radu naši dnešní výhru? Na balíček pitného režimu se může těšit @1denca . V její odpovědi nás zaujal tip, jak motivovat naše nejmenší: „…synovi nabízím pití celý den, připomínám mu, aby se napil a když pije méně, zkouším to nějakou formou hry nebo srandy. Třeba vezme hrníček a napije se, položí a já ještě, zase se napije, položí a já zase ještě 🙂 smějeme se u toho ale vypije takhle najednou klidně i přes půl hrnku emoticon a nebo miluje když děláme "na zdraví" a potom se pokaždé napije 🙂

Gratulujeme! @1denca, moc prosíme o zaslání adresy, na kterou můžeme zásilku doručit, prostřednictvím soukromé zprávy. 🙂 J.

nuninove
21. bře 2016

Dodrzovat pitny rezim behem dne se mi absolutne nedari..je to strasne ale denne vypiju max litr :( zaboha se nemuzu dokopat k tomu pit casteji..piju az kdyz mam zizen a to je spatne..vecer nepiju skoro vubec..bydlime ve starym baraku a wc mame dole kde musim jit po studene chodbe a blbych schodech dolu a to se mu vecer nechce takze tak..musim s tim neco zacit delat protoze to je deeeees..vim ze je nejaka aplikace na to aby me upozornovala treba kazdou hodinu na vypiti sklenice vody tak to asi zkusim 🙂

markytka_1
21. bře 2016

Pitný režim byl pro mě tabu, absolutně jsem nedodržovala a hlavně vypila málo tekutin, co mi ale velmi pomáhá je, že mám v kuchyni i obýváku na stole láhev s vodou u toho sklenici, když ji vidím, vím že je čas se napít, zní to sice hrozně, ale můj pitný režim se zlepšil snad o 100%. Vodu musím mít i v kočárku, aby byla vždy po ruce, tak aspoň nezapomínám 🙂

nefertiti20
21. bře 2016

Moc se mi nedaří pres den vypit dost tekutin,ale od te doby,co jsem si zacala davat na stul dzbanek s pitim,je to o dost lepsi. Navic ted musim opravdu dostatecne pit,kojim,tak nechci prijit o mleko..

jjustyna
21. bře 2016

Já s pitným režimem problém nemám, spíš občas potřebuju motivovat děti. Tříletého motivuju novou lahví, novým druhem čaje, kostkou ledu ve sklenici...prostě čímkovliv novým nebo jiným a desetiměsíční stačí umýt lahev od pití staršího brášky, nalét její pití a hned je vyhráno 🙂

monnn
21. bře 2016

já si pitný režim hlídám - ráno uvařím čaj do konvičky a stále dokola vařím čajík + čistou vodu,horší je to s dodržováním pitného režimu u dcerky.vyzkoušeli jsme spoustu čajíků,chvilku to vypadalo nadějně,ale 😕 opět vše odmítá,jediné co bere v potaz je MM,takže kdybych tu našla radu ,velice ráda uvítám 😔 😵

lucillered
21. bře 2016

Me pomaha mit jeden pullitr s vodou u postele a druhy v kuchyni, tak mam prehled, kolik toho vypiju. Lepsi je si nechat vodu z vodovodu chvili odstat, at neni tak studena. A do dzbanku si uvarim kojici caj a u nej vim, ze je to presne litr. Takze s jistotou denne vypiju tri litry.

zulitvi
21. bře 2016

Leda kdyz piju z lahve, pak mam prehled, kolik jsem toho (ne)vypila.

1denca
21. bře 2016

Já každý den uvařím konev čaje a s malým to oba pijeme, když dojde, uvařím další. Za 14 dní mám rodit a budu muset začít pít ještě víc, což u mě je veliké přemáhání, ale abych měla mlíčko pro malého, za to to stojí 🙂 Jinak synovi nabízím pití celý den, připomínám mu, aby se napil a když pije méňě, zkouším to nějakou formou hry nebo srandy. Třeba vezme hrníček a napije se, položí a já ještě, zase se napije, položí a já zase ještě 🙂 smějeme se u toho ale vypije takhle najednou klidně i přes půl hrnku 🙂 a nebo miluje když děláme "na zdraví" a potom se pokaždé napije 🙂

verkaunka
21. bře 2016

My delavame vždycky čaj neslazeny do velké konvice a máme připravenou i vodu s citrony...a kdyz se dopije, tak zase pripravim.Takže nám se celkem daří dodržovat, horší je to s manželem, když je v práci, proto si bere z domu už připraveny čaj..

mazlik1
21. bře 2016

Pitný režim se snažím dodržovat, ačkoliv nemám přehled kolik toho vypiji. Jako malé mi říkali kyselino 😠 protože vše co jsem viděla a hlavně sladší a bublinkové pití jsem hned vypila 😀 a zůstalo mi to vlastně do ted, i když teď už takové věci nemám zas tak často a ani tenkrát jsme to moc nekupovali. Ted co mám dcerku se můj pitný režim trochu zhoršil, protože někdy není čas pořád lítat pro skleničku. tak to občas řeším petkou s vodou a když je manžel doma, úkoluji jej 😀

Manžel má s dodržováním problém, ale už se trochu zlepšil, ale stejně jej občas kontroluji 😠 😀

Dcerku se zatím marně snažím naučit pít i něco jiného než MM, ale zatím mi úspěšně do flaštiček bublá, ale sem tam se i napije..snad až bude větší, se to zlepší 🙂

sondy
21. bře 2016

Mám svůj oblíbený velký hrnek, který jsem dostala jako dárek od manžela a ten si průběžně naplňuju pitím. Důležité je střídat to. Voda, čaj -ovocný, bylinkový, teď jsem si oblíbila i těhotenské. Občas ředím džus s vodou nebo minerálku. Piju ráda, ale je pravda, že co jsem těhotná, j to náročnější dodržovat. Někdy mám pocit, že budu muset bydlet přímo na WC 😁

kittynka
21. bře 2016

Teď,v mém třetím těhu jsem bohužel pořád s celodennímy nevolnostmy a zvracením....od začátku nemohu cítit ani vodu z vodovodu(šťávy, limonády,ochucené vody mi teď také nechutnají), takže jediná možnost bylo zkoušet balené čisté vody,sedl mi jen Rájec,neperlivý a jemně perlivý 🙂 takže vyhrát pitný režim od Vás by pro ně bylo parádní 🙂 a taky trochu úleva 🙂 krásný den 🙂

paja214
21. bře 2016

S dodržováním pitného režimu problém nemám, dcera 20m zbožňuje ťukání si hrnečkem na pití, takže tisíckrát denně si s ní musím ťuknout a napít se 😀. To se pak pitný režim dodržuje lehce 😀

kkabelova
21. bře 2016

Já patřím mezi velké "pijáky". 😀 Takže denně 2-3 litry vypiji. Za mě je nejlepším trikem si hned ráno připravit láhev či nádobu s pitím na místo, kam často chodím a vždy, když nádobu či láhev uvidíte, tak se napít. Člověk má pak krásný přehled o tom, kolik za den vypil tekutin. 😉

maminkazdenicka
21. bře 2016

Od té doby, co jsem se rozhodla změnit svoje stravovací návyky, musela jsem se poprat i s pitným režimem.
Takže mám na lince džbán s vodou z večera, aby nebyla tak studená a byla odstátá a za den vypiju minimálně 3 l vody, což bych tak před rokem nedokázala.
Už je to zvyk a když nepiju, tak mi bolí hlava 🙂

angggel1
21. bře 2016

Nějak to mám v hlavě zakódované, že musím hodně pít a tak při každé příležitosti se hned napiji. Miluji čistou vodu a můj 2 letý syn se ji už od půl roku po narození naučil taky pít a nechce nic jiného po celý den. Snad to bude mít po mě 🙂

kuliseks
21. bře 2016

Mne by se to nedarilo. Musim mit na lince v kuchyni sklenici a vzdy, kdyz jdu kolem, naliju si vodu a vypiju ji naraz. Jak kojim, vim, ze si to musim hlidat 😊

rezetka
21. bře 2016

Já musím mít postavenou lahev s vodou před očima. V práci u PC, doma na stole a když někam jdu, musím mít malou lahvičku v kabelce. Jak ji nemám na očích, zapomínám 😉

shine2015
21. bře 2016

Sklenici vody neustale na stole. Je na ocich...
A kdyz si udelam kavu rovnou k ni si dam sklenici vody.

Sklenice kupovat vetsi...i pro deti,jim dat brcka a piji rady hned ;) a tim ze mate doma pouze velke sklenice,lip se z nich pije a mate rovnpu i vetsi mnozstvi.

Pekny den vsem.

mari90
21. bře 2016

Pitny rezim je pro me tezke dodrzovat, ale mam par triku diky kterym tolik nezapominam. Vetsinou si rano pripravim pet lahev s vodou, kterou za ten den musim vypit. I tak ale casto zapominam, takze by to chtelo vymyslet neco lepsiho

mkrelo
21. bře 2016

Pitný režim se mi daří dodržovat, když jsem dojížděla do školy, tak jsem sebou vždy vozila láhev s pitím, poté, co jsem otěhotněla a narodil se syn,tak jsem si hlídala pití kvůli kojení a tvorbě mléka. Mam hrnek, nebo termosku,do které si připravím oblíbený čaj, meltu, caro, odšťavněnou šťávu z ovoce či zeleniny. A když náhodou zapomenu, ukazatelem je pro mě bolest hlavy, a to mi hned připomene Napij se..

soda365
21. bře 2016

v posledních dnech se mi nedaří do sebe dostat dostatek tekutin.. Dříve jsem se snažila vypít dost tekutin pomocí uvařeného čaje, ale v posledních dnech s tím mám problémy.. v posledních dnech se mi stává, že když piju ze skleničky vodu tak mi syn sahá po skleničce - nakonec se tak snad syn naučí pít vodu s větší chutí než já 🙂

renda12
21. bře 2016

Nejsnadnější je sledovat kolik vody ubývá z láhve to mi pomáhá a když vidím že za dopoledne mi z láhve zmizí třeba sklenička tak vím že se musím snažit víc a do večera mít vypitou aspoň celou láhev a 2 půl litrove hrnky čaje. Po vodě úplně ožiju a necítím se vyprahle 🙂

tynuska
21. bře 2016

Dobrý den, když jsem chodila do práce (pracovala jsem v domově seniorů), bohužel jsem se zapomínala napít díky tomu, že bylo spoustu práce i v létě, často mě pak bolela hlava s nedostatků tekutin. Když jsem doma, tak se poměrně přijem tekutin zlepšil ale čaje. Nejraději piju čistou vodu, zasití mě ale vybrat tu správnou značku není dneska lehké i čistá voda musí chutnat 🙂 Tu jsem objevila po čase ve značce Rajec .... Od té doby dodržuji svůj pitný režim ... 🙂

hojda
21. bře 2016

Většinou zapomínám pít v práci, tak jsem si nastavila do pracovního kalendáře upomínky na pití a to funguje super! Prostě mi to vyskočí na obrazovce 😀 .

holkahnedooka
21. bře 2016

Mám rituál každý den vypít na lačno sklenici vlažné vody a pak v průběhu dne piji z naplněné pet lahve, stejným stylem vedu i syna, vodu zbožňuje, když mu někdo dá sladké pití, řekne, že chce raději vodu.

sarka49
21. bře 2016

Když jdu do města nebo někam odjíždím mimo domov, všude sebou beru alespoň pullitrovku vody. Doma si každý den uvarim 1,5 litrovou konvici čaje a tu Pres celý den upijim. V létě si do konvice dávám vodu s citronem 💠

kristyyn
21. bře 2016

Pitný režim jsem měla nastolený už z domova od mamky. Takže to pro mě nebýval problém. Samozřejmě s nástupem do práce, dvanáctky, pacienti přednější jak já ☹ Pitný režim pokles a já to na sobě cítila. Takže jsem měla na sesterně,v kumbále a vše po ruce pití 🙂 Při cestě kolem jsem se napila 🙂 A doma to mám úplně stejně 😀 A co jsem těhotná, tak mám pocit, že bych mohla mít pití doslova v kapse u sebe 😀 Pitný režim je dúležitý a mnohdy nechápu, jak někteří vypiji minimum tekutin (méně jak 1l/24hod). Každý by se měl nad sebou zamyslet a snažit se svůj režim nastavit a pít 🙂

bhmova
21. bře 2016

Tak já jsem úplně strašná s tím pitím v zimě.V létě už piju více.Zamyslet se nad sebou není správné slovo.Místo přemýšlení by měl člověk prostě pít hned,když může.Lítám kolem dvojčat a pak zjistím,že jsem vůbec nepila.Slyšeli jste o tom,že si má člověk dát do každé místnosti hrnek s vodou a tím se donutí pít ?Jenže v některých je dost zima:(

1kolousek1
21. bře 2016

Pitný režim mi vždy dělal velký problém. Ale se zdravou stravou jde pitný režim ruku v ruce a tak každé ráno nezapomínám vypít půl litr vody, ke každému jídlo si dávám skleničku vody. Hlavně během a před cvičením si dopřeju okolo litru vody. Co mi pomáhá na zjištění, jestli jsem opravdu vypila za den dostatek jsou kaloricketabulky.cz, ne, že bych chtěla zhubnout, ale je to fajn způsob, jak se motivovat a zkontrolovat si, jestli jsem za den jedla a pila jak bych měla. 🙂