SOUTĚŽ o balíček pitného režimu Rajec

jana_rajec
21. bře 2016

Daří se vám dodržovat pravidelný pitný režim v průběhu dne? Jak si pomáháte - máte nějaké osvědčené triky, jak nezapomínat pít? Napište nám a my jednu odpověď ještě dnes po 19. hodině oceníme balíčkem pitného režimu od pramenité vody Rajec! 🙂
------------------
Vyhodnocení:

Díky všem za bezva tipy! Pokud bych to měla shrnout, doporučujete brát si vodu všude s sebou nebo mít velké hrnky či konvice stále „na očích". Dětem doporučujete nabízet pití v atraktivních lahvičkách nebo skleničkách, dávat jim brčka nebo vymýšlet nějaké prosté hry typu: Ťukneme si „na zdraví“! 🙂

Bohužel se také ukázalo, že mnohé z nás na doplňování tekutin trochu hřeší… Pokud pitný režim „lajdáte“, myslete na to, že jeho dodržování má nesmírně velký význam na správnou funkci našeho těla. Pokud pijete až tehdy, kdy vaše tělo vysílá signál, že má žízeň, je to špatně. Začít s příjmem tekutin byste proto měly hned po probuzení a na lačno vypít něco mezi 0,3 – 0,5 litrů vody. Největší přísun vhodných tekutin, mezi něž patří vedle pramenité vody 100% ovocné šťávy a neslazené čaje, byste měly tělu dodat mezi hlavními jídly. Naopak nejméně pít především před spaním.

A kdo získal za dobrou radu naši dnešní výhru? Na balíček pitného režimu se může těšit @1denca . V její odpovědi nás zaujal tip, jak motivovat naše nejmenší: „…synovi nabízím pití celý den, připomínám mu, aby se napil a když pije méně, zkouším to nějakou formou hry nebo srandy. Třeba vezme hrníček a napije se, položí a já ještě, zase se napije, položí a já zase ještě 🙂 smějeme se u toho ale vypije takhle najednou klidně i přes půl hrnku emoticon a nebo miluje když děláme "na zdraví" a potom se pokaždé napije 🙂

Gratulujeme! @1denca, moc prosíme o zaslání adresy, na kterou můžeme zásilku doručit, prostřednictvím soukromé zprávy. 🙂 J.

ajronka
21. bře 2016

Bohužel, já jsem v pitné režimu strašný lajdák ☹ . Jedině kdy se mi to daří, tak to je v práci.. Je to těžká práce, takže kdybych tam zapomínala pít, tak asi odpadnu 🙂. V práci dokážu vypít za jednu směnu i 2litry čisté vody. Doma je to ale horší. Ráno když vstanu, dávám si čistou vodou z vodovodu ke kávě. To je pro mě klasika. Během dne mám vodu položenou na stole, ale poměrne dost často na ni zapomínám.. já vím, stydím se ☹ . Ale je fakt, že ten 1,5l během dne do sebe nasoukám. No každopádně se teď snažím o sebe víc starat, jelikož bych se ráda stala maminkou, takže na sobě pracuji nejen v úpravě jídla, ale i pití. A ve středu se chystám na "vodní" dietu při úplňku 🙂. Tak uvidíme, snad mi to vydrží a naučím se pořádně pít... samozřejmě vodu 😀

ivca32
21. bře 2016

Mně se vyplácí si dělat pití (čaje, vodu) do půlitru. Vím, že za den bych jich měla vypít 5. Takže si to rozvrhnu a pak jen piju a piju. 🙂 Jsem sice jak průtokový ohřívač vody, ale co bych pro své zdraví neudělala. 🙂

linee
21. bře 2016

Mne pomaha mit na stole flasu s vodou a sklenici, pokud nemam vodu na ocich, tak zapominam. Kvuli kojeni se vsak snazim hlidat, piju pouze balenou neperlivou, nekdy i kojeneckou a ty 2-3l jenom vody denne zvladnu. Kdyz jsem pila mene, bylo to poznat na mleku, takze se opravdu snazim.

lenickae
21. bře 2016

Já jsem vždy bojovala s pitným režimem, kolikrát mi stačilo vypít s bídou jeden litr za den. Od porodu se ale má potřeba pití změnila, i díky kojení jsem najednou potřebovala stále pít a pít, nejlepší pro mne byla (a stále je) čistá voda. Poslední dobou se však má potřeba pití opět snížila, tak se "nutím" tak, že si ráno napustím litrový džbán plný vody, ten se snažím vypít do oběda, do večera vypiju druhý džbán, večer si pak ještě dělám bylinkový čaj. Kamkoliv jedeme, beru s sebou půllitrovou pet lahev s vodou, v autě máme také neustále nějaké pití. A jako bonus - můj manžel (oproti mě hotovej pijan 😀 ), tak mě občas doma "šikanuje"🙂 tím, že mi nalévá vodu a nutí mě se hned napít, když vidí, že jsem nějakou dobu už nepila 😀

monikavlckova
21. bře 2016

Pitný režim dodržuji a velmi si to hlídám. Každé ráno si udělám pití do třech litr a půlových lahví . Během dopoledne piji 1 láhev (čaj) během poledne a odpoledne 2 láhev (voda) a 3 lahev (čistá kojenecká voda) padne během pozdního odpoledne a večera. V noci když mám žízeň vypiju tak 2 sklenice

slunina
21. bře 2016

Do pití se musím nutit. Motivuji se jedině dobrými čaji, kterých nikdy není dost a vařím si je do půllitrového hrnku. V létě pak vodou s limetou a mátou. Pití mi musí chutnat, aby mě zaujalo. Nemám ráda sladká pití, takže v podstatě střídám čaje a vodu(většinou z kohoutku).

vendula_kneslova
21. bře 2016

hlídám si v práci vypít 3 velké hrnky čaje a k tomu si kupuji neperlivý rajec a snažím se 1 láhev denně vypít. Horší je, když neperlivý rajec nemají v našší podnikové prodejně, to je pak pro mě horší si to hlídat, když mi na stole nestojí petka.

lenuli3622
21. bře 2016

já jsem právě taky ta co ten pitný režim nedodržuje :/ Pořád si říkám že dnes začnu a nic ....moc dobře vím že bych měla, když kojím.

zaludova
21. bře 2016

Tak já s pitným režimem moc problém nemám, ale taky se musím hlídat, protože bych jinak ani pít nemusela. Kolik denně vypiju neměřím, ale je to většinou stejné....velká sklenice vody s citronem ráno, potom přes den 3 velké sklenice a jeden čaj, potom něco během cvičení, ale to spíš nepočítám, protože se zase hodně potím. A večer taky velká sklenice. Takže celkem je to asi 1,75L denně 🙂

myskyyy
21. bře 2016

U nás se zrovna teď pitný režim udržuje velmi dobře, protože má syn (18m) období, kdy si chce s každým milionkrát ťuknout "na zdraví" 😀 Ale jinak jako zdravotník vím, jaké můžou být potíže z nedodržení pitného režimu, takže bereme tyhle malé lahvičky všude s sebou a pijeme a pijeme 🙂 Ještě bych potřebovala mít nějaké špehy u manžela v práci, protože ten si tam dá kávu, jednu sklenici vody a tím končí 😠

a_vav
21. bře 2016

Pitný režim byl můj velký boj vždy. Když vypiji 2 litry denně tak je to moc, když vypiji víc je mi zle tak, že vždy skončím na WC 😒 ale co jsem otěhotněla a hlavně po porodu si dávám pozor ale spoň na 1,5-2 l denně kvůli mé berušce. A abych nezapomínala pít během dne tak mám v obývacím pokoji u nohy stolu lahev s vodou. Tu "musím" vypít do večera do 18 hodiny. To je od zjištění těhotenství mé předsevzetí které se mi daří plnit. 😉

tomikkubik
21. bře 2016

u mě jak kdy, nejhorší to bylo po porodu, nějak jsem v tom shonu zapomínala pít, ale teĎ už se to zlepšilo. Někdo říká, že je dobré odměřit si třeba ty dva litry do láhve a v průběhu dne odlívat. Ale horší pro mě je pitný režim syna, do toho ne a ne dostat potřebné množství tekutin, pije hrozně málo a dokážu to ovlivnit méně než u sebe, protože sebe přece jen k tomu nějak donutím, syna když se postaví na hlavu prostě ne :(

bobulinka
21. bře 2016

Snazim se pit kdykoli si vzpomenu.rano velky hrnec caje,k obedu dzus odpoledne caj a vodu.ulitavam na tomatovych dzusech a stavach kvalitnich znacek jahody i visne

kalkulantka
21. bře 2016

Vždy jsem s pitím měla trochu problém (myslím tím dodržování pitného režimu, né alkohol 😀 )...
Když jsem ale začala kojit, tak jsem si to musela nějak chytře a jednoduše hlídat. Proto si každé ráno zaleju 2 sáčky kojícícho čaje do konvičky (1,7l). K tomu si dám určitě jedno nebo dvě cara a jelikož se nedá celý den pít jen čaj, udělám si ještě sem tam šťávu a nebo se napiju třeba minerálky. Konvička čaje musí být ale bezpodmínečně každý večer prázdná, jinak nejdu spát 😅 Časem kojící čaj nahradím ovocným a budu to hlídat stejně 😉

germaine
21. bře 2016

Zdravím, obě moje děti jsou docela "pijáci" já moc ne, tak jsem si dala cíl a kdykoliv pijou oni, piju i já 😉

konidana
21. bře 2016

Většinou to nesleduji , ale odjakživa piji docela dost. Hlavně hned ráno. Bez 0,5 l spíše až 1 l čaje se nenastartuji. Řekla bych, že až na výjimky (kdy jsem např. v 17.h zjistila, že krom ranního 0,5l jsem nic nepila) pitný režim dodržuji. Vypiji většinou 2l až 4l denně. U vlastních dětí to bude horší:D

bimmka
21. bře 2016

se dvěma tajfunama mi jde těžko myslet na vlastní jídlo, pití nebo chození na záchod. Ale když mě rozbolí hlava, tak vím, že bych si měla ten den odpočinout a pořádně se zregenerovat. Mám nové pravidlo, když musím hlídat synovo pití, tak si dám vždy s ním a hrajeme soutěž, kdo to vypije první.

bublask
21. bře 2016

Než jsem otěhotněla, nedodržovala jsem nějak striktně pitný režim.. Na začátku těhu se to upravilo a ty 3 litry denně jsem vypila.. Momentálně to mám tak, že když denně nevypiju alespoň 5 - 6 litrů (!!!!) tak si připadám jak sušenka 😒 .. Bez lahve s vodou nemůžu opustit domovní dveře 😃 !!!

mipahoji
21. bře 2016

Obdivuju všechny, co zvládáte pitný režim dodržovat. Já s tím byla vždy na štíru. Hlavně že teď nesmi v kabelce chybět voda pro malou, ale pro sebe už tam nemám. A pak se divím, že mě bolí hlava. No nic, konec psaní a jdu se radši napít.

krikul
21. bře 2016

Když jsem se před rokem rozhodla zhubnout a jít do toho naplno, musela jsem začít dodržovat i pitný režim, se kterým jsem do té doby měla problém. Standartem bylo za celý den tak půl litru vody, jedno kafe a sem tam nějaký džus nebo cola. Takže už rok piju jen vodu, nějaké freshe a kávu jsem omezila tak na 3 hrnky týdně. Pomáhalo mi hodně ze začátku naplnit lahev vody a neustále ji mít na očích. Teď už je to automatické a vodu mám po ruce pořád. 🙂 Velké plus je to, že to u mě vidí i dcera (1,5 roku) takže dodržuje krásně pitný režim a já ji do ničeho nemusím nutit!

annie2015
21. bře 2016

Pro mě je to teda pořád trochu boj. Nutím se a nutím 🙂

petra_pf
21. bře 2016

Zkoušela jsem všechno možné, aplikaci, která zašumí podle nastavení. Jediné, co jsem dělala bylo, že jsem vypínala otravné vyzvánění a napít jsem se stejně nešla...takže aplikace vymazána velmi rychle 🙂 Postavit si slenici vody někam....při dvou dětech, také nesmysl. Zjistím až večer, že je netknutá. Víte co je nejlepší? Hlídat pitný režim dětem (protože chcete přece pro to nejlepší) a při té příležitosti si loknout taky :D Prostě všechny za jednu - jedna za všechny, to je naše heslo.

elucik
21. bře 2016

Koukam, že většina z nás nedodržuje pitný režim. Ani,i já se přiznávam, že pitný režim bohužel nestiham dodržovat. I když jsem na mateřské dovolené, tak čas na pravidelné pití nemám, zato hlidam a popohanin dcerku, aby stále měla u sebe flasticku s pitím. Ráno si udělám do džbánu vodu s citronem a popijim celý den,ale jakmile jsme venku,zapomínám. 🙂)

zirafa1
21. bře 2016

mně už po dlouhé době zvykání si stačí si s sebou všude (k vaření, žehlení, tv, na procházku,.....) vzít aspoň 2dcl sklenku s vodou, která na mě z viditelného místa bude výmluvně "koukat" 🙂

lenass
21. bře 2016

Mě k dodržování pitného režimu v podstatě dohnaly migrény. Takže jako prevence je pro mě pití vody už automatické. 🙂

misha91
21. bře 2016

Pitný režim se snažím dodržovat. Vstanu, malá ještě spinká, uvařím si do půl litru laktační čaj, druhý hrnek čajík na prdiky a třetí hrnek caro. Dále mám v každé místnosti láhev s vodou 😀

sedmiteckas
21. bře 2016

Pitným režim se mi bohužel dodržovat nedaří, zato kafe si dám i 4 denně. Občas si dělám srandu, že mi místo krve koluje káva 🙂 Pitným režim opravdu zanedbávám, co ale pomáhají, je dát si na oči džbán vody, jak tu už někdo psal, a splněno mám, až bude prázdný 🙂

m.artina
21. bře 2016

S pitným režimem naštěstí nemám problém, vždy jsem hodně pila. Piju "půllitrovým" systémem - ráno si natočím čistou vodu do půllitru, kterou ještě nalačno vypiju, a takto pokračuji i v průběhu dopoledne, po obědě, odpoledne a večer. A když už mi nechutná obyčejná voda z kohoutku, tak si dopřeji minerálku, džus anebo dobrý čaj.

denitek
21. bře 2016

já jsem měla s dodržováním problém☹ ale od těhotenství jsem se to naučila hlídat. Piju prostě z lahve. vypiju 2 a vím, že mám 3 litry za sebou 🙂 a ještě 1x denně čaj pro kojící 🙂

kariii
21. bře 2016

Já piju docela hodně... Mám pití postavené vždy tam, kde se nejvíce pohybuju.. sice to pak je tak, že mám skleničku v kuchyni, v obýváku, u postele,zkrátka všude, ale pitný režim dodržuju 🙂