Používáme cookies. Více informací zde. OK

Vaše zkušenosti s Vileda Easy Wring and Clean TURBO

konik_testuje
15. srp 2016
Druhá kampaň Vašich zkušeností se značkou zaútočila na všechny nečistoty v obydlí. Protože uživatelky testovali Easy Wring and Clean TURBO od značky Vileda. Následující řádky fóra obsahují recenze na tenhle nepostradatelný produkt.

Co se testovalo?

Mop s hlavicí z mikrovláken velmi efektivně čistící každou podlahu a díky vysoce praktickému ždímacímu pedálu bude hlavice mopu rychle vyždímaná bez pohybu navíc. Stačí jednoduše sešlápnout a Easy Wring and Clean TURBO vyždímá mop do poslední kapky. Dokonale vyždímaný mop zanechá každou podlahu rychle suchou.

Přečtěte si zkušenosti a recenze našich uživatelek. 🙂 Těšte se na jejich názory! Bude to zajímavý test.

---

Prozkoumejte i další produkty značky Vileda na oficiálním e-shopu: http://shop.vileda.cz/

---

Snadné uklízení s Viledou se maminkám moc líbí. 🙂 Otestovali jsme taky Vileda Easy Wring Ultramat a maminky nešetřily chválou. Jejich recenze jsou tady: http://i.modrykonik.cz/recenze_easy_wring_ultramat

Taky praktický plochý mop Vileta Ultramat TURBO: https://i.modrykonik.sk/vilea_ultramat_turbo

Každá pořádná domácnost musí mít taky čisté okna. Vileda Windomatic prošel testem a jako je to u Viledy zvykem, maminky si produkt pochvalovaly: http://i.modrykonik.cz/recenze_windomatic
romancam
6. zář 2016
Testovala jsem mop celkem 3x. První zkouška byla u nás na chodbě, v paneláku. Celkem malá plocha a schody. Druhou a zároveň největší zátěžovou zkouškou prošel u mě na brigádě. Jde o úklid společných prostor v jednom činžovním domě. Povrchy jsou zde dlažba a hrubý a leštěný kámen. Velké plochy a několik schodů (viz moje fotoshow). Třetí testování pak proběhlo u nás doma na linu.

Sumasumárum, jak bych to zhodnotila. Zkušenost mám s obyčejným mopem z Kiku a pak s Leifheit. Mám tedy trojí porovnání. Ve výsledném efektu a zcela bez okolků, by to mop Vileda vyhrál. Jediné negativum (za to za mě celkem podstatné) na něm ale mám. Stírací plocha je malá. Na chodbě u nás mi to ani tak nepřipadalo, ale na té brigádě...uf. Dělala jsem se s tou větší plochou dvakrát více času (možná ještě více). Mít pak tímhle mopem setřít celý dům, není to žádná rychlovka.

Jinak bych na něj tedy v porovnání pěla chválu. Od vybalení z krabice, je celkově montáž snadná, manipulace taky. Třásně se dostanou všude a trjúhelníkovitý tvar taky.

Ocenila jsem to především právě na schodech a v rozích místností. Tam se tak krásně s jinými mopy rozhodně nedostanu. Samotná práce bez ohýbání je velkým přínosem. Namočit, nikde voda necáká při přesunu z kýblu do ždímacího kola, sešlápnout a šlapat. Poprvé jsem šlapala málo, třásně byly dost mokré. Pak už jsem to vychytala, že to chce prostě přidat do pedálu.

Z čeho jsem ale naprosto unešená, je otvor na vylévání špinavé vody! Tak to je věc. Za mě veliké plus. Celkově je tento mop lehký na přesuny. Díky rysce člověk ví, kam až napustit vodu a proto se nestrhá, když kýbl někam přenáší.

Mop je perfektně skladný, snadno a rychle se složí. Třásna jsou ihned suchá. Takže údržba samotného mopu je fajn.

Děkuji za tuto zkušenost a doufám, že moje recenze bude budoucím kupujícím nějak platná. 🙂
minonnka
6. zář 2016
Úklid hrou s Viledou 🙂

Musím říct, že jsem byla hodně zvědavá na nový třásňový mop od Viledy, protože nejsem moc velký fanda třásňových mopů.

Úplně první mop co jsme měli doma (ještě za svobodna u rodičů) byl třásňový a vytírání byla katastrofa...třásní poskrovnu, vše z něj padalo a o mokré podlaze ani nemluvě. Nyní mám ve své domácnosti plochý mop od Viledy 🙂 Proto jsem neváhala a zkusila jsem štěstí zde na MK a přihlásila se do testování Viledy.
Měla jsem radost, když mi došla zpráva do IP, že jsem byla vybrána, moc jsem to nečekala, zájemkyň bylo požehnaně.

Po pár dnech dorazil balík s Viledou, který jsem s dětmi nedočkavě rozbalila 🙂 (foto1)

Kyblík není potřeba nijak montovat, smontovat je třeba jen teleskopickou tyč na mop, kterou si každý nastaví dle sebe, v mém případě na výšku mého synka, který se na vytírání moc těšil 😃 Rukojeť je podélná, což oceňuji při přenášení kýblu s vodou, lepší stabilita. Kýbl je sám o sobě dost stabilní, není třeba se bát převrácení při šlapání do pedálu-ždímání.

Naše dvě Viledy vedle sebe aneb je čas vyměnit starou za novou 🙂 (foto2)

Po smontování stačilo napustit vodu se saponátem po vyznačenou rysku a mohlo se začít s testováním. Jako vůdce testovací smečky jsem se první ujala ždímání, šlápla jsem řádně do pedálu a...už jsem byla dětmi vyhnána a nastal boj o pedál. Nebránila jsem se moc... 😃 (foto3)

Musím říct, že ovládání je opravdu snadné a lehké, zvládne jej každé dítě. Mop stačí namočit do vody, přendat do ždímací části a už jen šlapat. Na plovoucí podlahu jsme volili "více otáček" aby byla podlaha za chvíli suchá a opravdu byla! Ocení hlavně maminky, které mají doma neposedy jako já, co nevydrží čekat až podlaha uschne a nechtějí riskovat, že dítě uklouzne na mokré podlaze...

Páč jsem byla od mopu vyhnána, tak jsem dělala jen dozor...no není to sen, moci si dát nohy hore i když děti nespí? 🙂 (foto4)

Po chvilce byla od mopu odehnána i dcerka a tak se uvelebila vedle mě, dala si nožku přes nožku a také sledovala, jak to bráškovi skvěle jde 😃 (foto5)

Doma máme plovoučku i dlažbu a obojí se vytíralo skvěle. Vysávala jsem den před tím, než došel balík s mopem, tak jsme vytírali rovnou a mop vše krásně pobral, podlaha krásně čistá. Mop se dostal všude, do každého rohu. Sice trošku nezvyk (v porovnání s plochým mopem) při manipulaci s tyčí u vytírání, ale to se poddá 🙂

Super je boční otvor na vylévání vody z kbelíku. Třásně se dají i prát, ale to jsem nezkoušela, není zatím potřeba.

Měla jsem možnost vyzkoušet i Easy Wring & Clean Ultramat- plochý mop a musím říct, že Turbo je mnohem lehčí na ovládání, co se týče ždímání. U plochého mopu je potřeba se trefit do ždímací části (rozložit plochu spodní části mopu a vložit), musela jsem si pomoci rukou aby to zapadlo jak mělo. To u Easy Wring & Clean Turbo nehrozí, vytírání jde opravdu celou dobu se suchýma a čistýma rukama 🙂

S čistým svědomím můžu mop Vileda Easy Wring & Clean Turbo doporučit, u nás obstál na 1* 🙂
Tímto moc děkuji za skvělou příležitost testovat Turbo novinku od Viledy, s dětmi jsme si to opravdu užili 🙂 Děkuji!
destinee
7. zář 2016
Když jsem viděla na koníkovi možnost přihlásit se do soutěže o testování mopu Easy Wring & Clean TURBO od Vileda, tak jsem jako správná uklízecí maniačka neváhala ani minutu a rozhodla jsem se to zkusit. No a jaké to pak bylo překvapení, když mi došla zpráva, že jsem byla mezi takovým množstvím zájemkyň vybrána. Tímto bych ještě jednou koníkovi ráda poděkovala za možnost testování.

A teď už k samotnému mopu, na který jsem byla opravdu velmi zvědavá, ptž upřímně bych si třásňový mop sama od sebe nikdy nekoupila, třásně ve mě žádnou extra důvěru nebudily nikdy. Mám doma plochý mop od Vileda a jiné značky, ale většinou jsem stejně vytírala na čtyřech s hadrem.

Balík s mopem dorazil ani ne do týdne a hnedka jsem se vrhla na testování. Stačilo jen vybalit kbelík, smontovat teleskopickou tyč, nasadit nástavec a začít. Kbelík je stabilní, převrácení nehrozí ani když šlapete na pedál rychleji. Otvor na vylévání vody je velmi praktický, stejně jako ryska označující doporučené množství vody. Za sebe dávám vody méně, ptž když dáte po rysku a s mopem v kbelíku víc „mácháte“ tak se stane, že to cáká ven zejména tím otvorem na vylévání vody. Takže doporučuju dávat pod rysku.

Systém ždímání mě překvapil, sice jsem se upřímně na poprvé do ždímací části netrefila a některé třásně mi čouhaly ven (proto to taky pak při ždímání stříkalo), ale stačí trochu cviku a jde to perfektně. Rozhodně žádná voda ven při ždímání nestříká (to se mi stávalo u stávajícího mopu) a například na plovoucí podlahu lze mop opravdu hodně vyždímat, samozřejmě musíte hold vícekrát sešlápnout pedál.

Testovala jsem tedy na plovoucí podlaze a klasické dlažbě. Pokud před vytřením nevyluxujete, tak mop všechno nesebere, pár vlasů a psích chlupů přeci jen na podlaze zůstalo, ale v porovnání s plochým mopem, to je určitě menší množství. Podlaha je po vytření krásně lesklá, žádné čmouhy. Osobně trochu bojuji se systémem vytírání, při použití plochého mopu mi to jde lépe, tady jsem ještě nepřišla na správný grif a při vytírání zleva doprava mi to prostě nejde plynule (viz video níže),ale to není vada mopu, ale moje neschopnost. 🙂 Co mi trochu vadí je to, že i při sklopení je mop docela vysoký a nedostanete se s ním pod nižší skříňky. A trochu nepohodlné je proplachování mopu, ptž mop musíte vyndat z kbelíku, propláchnout, obrat nečistoty a pak zase dát nacucaný vodou do kbelíku na vyždímání a při tomhle přesunu trochu nacákám. Rukojeť kbelíků má otvor, ve kterém by měla držet násada, ale mně to tam prostě nedrží, tak nevím, jestli je chyba u mě nebo u mopu.

Když to tedy shrnu, tak mop mě opravdu mile překvapil a díky možnosti testování jsem zcela změnila názor na třásňové mopy.

Odkaz na video:

http://martinavonkova.rajce.idnes.cz/MOP/#MVI_8...
sandi777
8. zář 2016
Dobrý den,
byla jsem vybrána na testování nového mopu Firmy VILEDA .
Zaprvé me překvapilo, že poslána byla sama krabice s mopem, aby bylo vidět že je to mop Vileda, nijak jinak nezabalená což nejsem zvyklá 🙂
Teleskopická tyč. Hlavice třásňového mopu, která se zkládá ze dvou částí, kbelík a v malém sáčku očko na vrch tyče.
Sestaven. Oceňuji kvalitní ždímací systém, který je velmi stabilní.
Vypadá parádně, uz se těším az ho vyzkouším.
První vytírání rovnou 2 patra. S mopen se zachází velice snadno, jen antitalenti jako ja mohou být zaskočeni při ždímání potřebou držet mop jen za horní očko, které se jediné protáčí.
Musím ale více ždímat, protože v horním patře ještě podlaha po dotření stále schne.
Vysledek je ale výborný. Skvrny, které při chodu domácnosti s dítětem i však bez něj, nadobro zmizeli.
Celkově hodnotím 9 z 10.
Jsem velice ráda, že jsem mohla mop vyzkoušet a stal se hlavním pomocníkem.
uglyduckling
11. zář 2016
Hurá, hurá, hurá ... vybrali nás, vyhráli jsme ... to byly moje první reakce ... Manžel nechápal, koukal na mě jako bych se právě měla praštit hlavou o futra a mělo to na mě zanechat doživotní následky 😃

Vše jsem mu tedy vysvětlila a jeho reakce byly velice chladné - nevěří (tedy teď už bych mohla říct nevěřil) totiž třásňovým mopům (a já tedy upřímně řečeno taky zrovna moc ne). Kdysi jsme totiž třásňový mop měli, takový nějaký celkem obyčejný. Teda ne úplně takový ten nejobyčejnější a nejlevnější, ale taková nějaká "střední třída" to byla. Ovšem co se týká úklidu byl totálně na prd!!! Vyždímat pořádně nešel, podlaha byla mokrá, ale rozhodně ne čistá ... teda pokud by nám stačilo držet se všeobecně platného hesla "co je mokré, to je čisté", tak by to byl super mop, ale když jsme chtěli mít po vytření fakt čisto (a né jen mokrou rozbabranou špínu), tak to s tím naším historickým kousek (ani při sebelepší vůli) prostě nešlo. Třásňový mop tedy letěl do popelnice a my se zařekli, že třásně už nikdy nechceme a koupili jsme plochý mop s takovým chytrým ždímacím zařízením instalovaným přímo na mopu. Super bylo to, že k tomu nebyl potřeba žádný spešl kyblík, šel parádně vyždímat a vytíral fakt suprovně.

S naší frekvecí vytírání domácnosti (malé vše babrající a drobící dítě + pelichající, slintající a drobící pes + práci se dřevem milující neustále dřeveným prachem a pilinami zasypaný manžel + vlasy ztrácející matka) jsme ovšem náš plochý mopík za 2 roky odrovnali a právě se nám začínal odporoučet do věčných lovišť úklidových prostředků a v tom přišla ta zpráva

..... BUDEME TESTOVAT NOVÝ MOP OD VILEDY .....

Jsem moc ráda, že jsme byli vybráni. Sama bych si totiž třásňový mop v obchodě nekoupila. To přiznávám bez mučení, páč ta první špatná zkušenost v nás byla tak hluboko zakořeněna, takže bysme určitě zase sáhli po plochém mopu. Ale musím říct, že tento mopík je fakt super. A to říkám jako "odpůrce" třásňových mopů.

Kyblík je velice praktický, stabilní, má vylívací otvor (což je úúúúplně boží nápad) a má jasně viditelnou rysku, takže když se budete držet instrukcí, tak mopík pomocí jednoduchého šlapání perfektně vyždímáte. Samotný mop má dostatek třásní, takže nedřete plastovou plochou o podlahu a dají se s ním setřít i lišty kolem plovoučky (což plochý mop neumí), dobře vytírá, díky trojúhelníkovému tvaru se dostanete bez problému i do všech rohů a díky kloubu se s ním dostanete dobře i pod nábytek (i když v tomto ohledu si troufnu tvrdit, že plochý mop byl přece jen lepší). Taky ještě nevím, co se stane, až dám ten nástavec s třásněmi vyprat do pračky. U plochého mopu bylo super to, že se z něj sundala ta vytírací plocha, šoupla se do pračky a byla zase čisťoučká. Uvidíme, co s třásněmi udělá pračky.

Co bych asi trochu možná vytkla je délka tyče. Je teleskopická a příjde mi malinko "vachrlatá". Tedy při vytírání jsem měla pocit, že kdybych na ni fest zatlačila, tak by se mohla zlomit, ale to je možná jen můj dojem. Ještě bych vytkla délku tyče. Já měřím 177 cm a manžel 185 cm a oběma se nám ta tyč zdá trochu krátká. Kdyby byla alespoň o 10 cm delší, tak bych se vůbec nezlobila. Ale to je asi hodně o zvyku (náš plochý mop měl tu tyč delší, takže jsem si na to tak zvykla).

Nevím jak mop sbírá psí srst nebo třeba vlasy, protože já před každým vytíráním ještě vysávám. Byla jsem zvyklá dělat to tak vždycky, protože, i když je ten mop sebere, tak na něm povětšinou zůstane alespoň část nalepená a zbytečně se to všude roznáší. Takže v tohle ohledu nejsem schopná podat recenzi.

Suma sumárum, když to všechno shrnu, tak nový mop Easy Wring & Clean TURBO určitě doporučit můžu (a taky ho doporučuju), ale tak jako skoro všechno, má i on své "mouchy", které kdyby se doladily (za mě tedy hlavně delší a možná i trochu pevnější tyč), tak by byl dokonalý 🙂
denitek
11. zář 2016
Nejprve bych chtěla moc děkovat za tohle testování. Jsem z produktu opravdu moooc nadšená. Doufám, že můj článek pomůže maminkám s výběrem ,,urychlovače" úklidu.

Takže, jsem měla tu čest testovat tento mop. Moc se mi na začáte nezdály ty ,,dredy" pořád jsem si říkala, že přeci všichni na ty staré provázkové mopy nadávají?! Ale pravda je taková, že jsou moc šikovné! Moje recenze by byla asi neskutečně dlouhá, měla jsem totiž možnost mop vyzkoušet na nejrůznějších povších, v různých domácnostech. U nás bez zvířat, druhá domácnost s pejskem a 2 kočkama a třetí neskutečně obrovská vila!

Kyblíček je krásně lehký, moc jsem si pochvalovala výlevku. Naprosto super. Co mě hodně překvapilo, že voda během ždímání nelítá kam nemá, u zelené konkurečí značky L.... mám z druhé domácnosti vyzkoušeno, že vždy voda nahodila zeď, takže kýbl musel být uprostřed místnosti daleko od zdí, gauče nedejbože elektroniky. Jen mě trošku zklamal ,,zobáček" na držení tyčky. ten bohužel 3 vteřiny po zacvaknutí tyčku vystřelí. Materiál je pevný, lehký, pedálek super. Kyblík jak je tmavý, tak bych možná na stěnu napsala bíle vileda, aby se lépe rozeznávala špinavá voda😉

Jinak na dřevěnou podlahu super! Dřív jsem se bála s konkurenčním mopem. Nedal se tak hodně vyždímat. Což s Viledou rozhodně jde! Takže super! Krásně vytřené rohy. Dredíky krásně zajedou i pod nábytek. Co mě zaujalo, že krásně vytře lišty a sokly podél dlaždy. Trošku je problém, pokud má někdo naštukováno až k zemi a nemá sokl/lištu na zdi, tak mop ,,zamáchá" i zeď.

Jinak mop prošel 2x pračkou a super! Všechny nečistoty, které se nedaří obrat rukou po vytření jsou pryč! Suchý mop jsem třeba i brala vysavačem 🙂

Co ale chci vyzvednout nejvíc, tak schopnost pohltit hrubou nečistotu, vlasy, opravdu i obývák po čuníkách nebylo třeba vysávat před vytřením. Opravdu mi moc Vileda pomohla. Rutinní úklid ze zkrátil o polovinu.

MOP ROZHODNĚ DOPORUČUJU! KVALITNÍ MATERIÁL, SUPER POMOCNÍK!
Méňě času s úklidem a více s miminkem! 🙂
slunina
12. zář 2016
Na toto testování jsem se velmi těšila. Protože je již několik let součástí naší domácnosti mop Vileda ultra Max, byla jsem zvědavá, jak mu to natře(vytře) jeho mladší brácha. Nejvíce mi vyhovuje mop hranatý, protože se dostane i do rohů.

Trojúhelník tedy tvarově také není špatná volba. Bohužel mě na tomto novém modelu zklamaly dvě věci. I při úplném sklopení je turbo tak vysoký, že se s ním nedostanu např. pod skříňky v koupelně, jak jsem byla zvyklá. Navíc nemá onen šikovný kloub, který mi umožní s mopem kroužit okolo nábytku, nohou stolu a kolem rohů. Tyto dvě věci mě přesvědčily, že budu věrná svému prvnímu typu.

Nicméně jsem za toto testování ráda, asi bych neměla odvahu si jej zkusit koupit a pokud jo, byla bych zklamaná, že se mi nedostává pohodlnosti, na jakou jsem byla zvyklá. Kbelík s nášlapem je však zábava a značka Vileda je skvělá, kvalitní a její výrobky jsou trvanlivé.
michalelka
12. zář 2016
Testování mopu od Viledy

Když jsem se přihládila do soutěže o testování mopu Vileda, dávala jsem tomu tak 1% šanci. Jaké bylo milé překvapení, když mi přišla zpráva od konik_testuje, že si mě firma Vileda vybrala? Tímto chci ještě jednou poděkovat.

Mimochodem a trochu mimo téma, doporučím občas tento blog rozkliknout, narazíte tam na spousty zajímavých možností.

Co jsem se kdy dostala k vytírání, vždy mě provázelo koště a hadr, nic jiného. Byla jsem tak zvyklá jak z domova, tak z brigády, kdy jsem uklízela ostatní domácnosti. Každý úklid se nesl v rozmočených rukách (hlava děravá, co si často nekoupí nebo vyhodí rukavice) a ty záda, au... Ale to známe asi všechny.

Díky tomu všemu jsem k mopu byla trochu skeptická. Třásně? Pche? Tak malinká plocha? To nikdy nemůže pokrýt celou plochu jako to zpropadený koště.. Ach jak já jsem se mýlila!

Ale zpátky k mopu. Jaký že to je, ten zázrak, o kterém tu poslední týden holky básnily? Easy Wring & Clean TURBO -> http://www.vileda.com/cz/easy-wring-clean-turbo...

Balík přišel neskutečně ryhle, takže testování vůbec nic nebránilo.

Složení mopu byla otázka minuty, pak jen napustit vodu, namočit a sešlápnout.. holky dávejte si velký pozor jestli máte všechny třásně v mopu, jinak ohodíte jako já- VŠECHNO.. manžeka, psa, nábytek. 😃 Po prvotním karambolu jsem si mop s trochou uvážení vložila tak jak mám a bylo to, tentokrát, bez nehody a mokrého manžela. Celou dobu jsem si broukala melodii z reklamy.

Vytírání jde jedna báseň, pro mě krapet nezvyk pohybově, ale člověk si na to velice rychle zvykne. Doma máme z velké části parkety, ve vstupní chodbě dlaždice a v kuchyni lino, co mi nejvíce drásalo nervy- po každém venčení tam je první cesta, kde očistíme psa a jeho ťapky se tam vrily jako nesmazatelný důkaz o jeho existenci. Mop mi je sice zázračně nevymazal, ale rozhodně utlumil.

Mop vám nevezme větší chlupy, takže alespoň za mě, se luxování před vytřením nevyhnete. A pokud máte doma chlupáče jako my, tak tuplem ne...Škoda.

Doporučím si doporučit při míchání mopu “otočit” vícekrát, jinak budete čekat hodnou chvilku než Vám uschnout všechny plochy v bytě, aby nejen úklid, ale i schnutí byli turbo.

Nesrovnatelnou výhodou je díra na boku kýblu, na vylévání vody.. pro někoho zbytečnost, mě to nadchlo, vše se uklízí se suchými rukami, což je k nezaplacení! Kbelík je stabilní, ač tam není lito moc vody, tak se nepřevrátí a navíc vypadá hezky. 🙂

Abych pořád jenom nebásnila, dvě věci mě trošku nesedly, sice jsou zanedbatelné, ale stejně vám je uvedu.
Po dokončení úklidu je možnost mop zaháknout za “ucho” kbelíku, ale mě tam prostě nedrží.. ale ani chvilku, nevím kde je chyba, ale tohle mi nesedlo. Na fotce rychle zaznamenáno, ale po chvilce stejně mop vyklouzl.

A druhým nešvarem je délka úklidové tyče. Přijde mi moc krátká, takhle manžela asi už vytírat nedokopu, vymlouval by se na bolavá záda.. a nebo zůstane hold u koštěte a obyč rukavic! 😃 Pro pobavení jak se tváří na to když se má pustit do úklidu.. dokup pózuje, je to dobrý! 😃

Když to všechno shrnu. Pokud váháte a nejste si jisté co na úklid Vaší domácnosti, Easy Wring & Clean TURBO mohu jen a jen doporučit. Nejen že hezky vypadá, ale plní svou funkci na 100% a i úklid díky tomu odsýpá jak má.

Po pravdě, mě Vileda nadchla.. prvně mi to přišlo vše jako nadsázka s krásnou reklamou, ale doma si své místo našel nejen mop, ale úklidové hadříky a rukavice.

Kdo nezkusí, neuvěří.
Tak neváhejte a vyzkoušejte.
apacheee
14. zář 2016
Na Modrém koníkovi už nějakou dobu funguje skvělý projekt Koník testuje, který dává maminkám z tohoto portálu možnost zdarma otestovat různé produkty. Už několikrát se zde objevily možnosti testování, pro které jsem však nebyla vhodnou kandidátkou, proto jsem velice ráda uvítala možnost otestovat právě Viledu. Bylo to zrovna v době, kdy jsme se stěhovali do nového a já akutně potřebovala koupit nějaký funkční mop, u kterého se nebudu vztekat a výsledek nebude nakonec stejne prachmizerný🙂

Celkově musím říct, že jsem na Viledu slyšela už dlouhou dobu samou chválu. Jsem poměrně skeptický člověk, který na reklamy nedá vůbec, ale zato je pro něj daleko důležitější osobní doporučení od známých či přátel. A jelikož mě okolí hodně nahlodalo, zvažovala jsem koupi právě tohoto mopu Vileda Easy Wring and Clean TURBO. Nicméně se přiznám, že si mi moc nechtělo platit poměrně vysokou částku (okolo 1000 kč) za něco, o čem nejsem přesvědčená, že to za to stojí. Takže nabídka Viledy přišla v nejvhodnější dobu a když jsem zjistila, že jsem byla k testování vybrána, měla jsem opravdu velkou radost.

Nyní je to už zhruba 14 dní, kdy mop v naší domácnosti testujeme a můžu říct, že jsem z něj opravdu nadšená (pokud se to teda dá v souvislosti s úklidem říct)🙂.

Doma máme hned několik typů podlah, na všech byl mop vyzkoušen a musím říct, že opravdu obstál ve všech případech:
na největší ploše místností máme vinylovou podlahu
dlažba v koupelně

na verandě máme takovou zvláštní pogumovanou podlahu, která se strašně špatně udržuje

Negativa výrobku:

asi bych vyloženě nemluvila o chybách, ale našla jsem dvě maličkosti, které bych si uměla představit jinak když jsem mop rozbalila, velice nemile mě překvapilo, že u něj není žádný návod - měla jsem docela problémy s teleskopickou tyčí (absolutně mi jí nešlo nastavit, vůbec nechtěla povolit a já se bála, abych ji silou prostě neponičila - pomohl mi manžel, který takové problémy neměl, prostě zabral a bylo to), takže minimálně s tímto problémem by mi návod pomohl kbelík je hodně velký, takže bude zabírat hodně prostoru - ale na druhou stranu zase chápu, že právě tento velký kbelík usnadňuje celou manipulaci a práci s mopem

Pozitiva výrobku - těch je velká spousta, proto se je pro lepší orientaci pokusím shrnout pouze v bodech:

- vzhled produktu - jednoduchý, elegantní, nevypadá jako levný plastový "šmejd"
- teleskopická tyč, kterou si je možné nastavit podle vlastních potřeb
- systém ždímání je velice jednoduchý, téměř není potřeba vynaložit žádné úsilí a efekt je opravdu znatelný - pokud chcete mít téměř suchou podlahu hned po vytírání, stačí hodně vyždímat
- velice oceňuji to, že nikde kolem nestříká a necáká voda, což mi opravdu vadilo u předchozích mopů, které jsme doma používali
- třásňový mop má velice šikovný tvar, který se bezs ebemenších problémů dostane do rohů místností a úzkých prostor (např. kolem WC)
- kyblík má velice praktickou výlevku
- mop i kyblík jsou velice lehké, takže odpadá zbytečné tahání těžkých břemen
- hlavice mopu se dá prát až na 60 stupňů a je možné dokoupit i novou
- uklízí opravdu efektivně - perfektně si poradí i s krátkými psími chlupy, což pro konkurenční mopy byl neřešitelný problém

Přiznám se, že vůbec nejsem člověk, který by se jakkoliv vyžíval v úklidu - spíš to beru jako nutné zlo a musím říct, že s tímto mopem se mi uklízelo daleko snadněji a efektivněji než s předchůdci, které prošly naší domácnosti. Ačkoliv jsem byla k třásňovým mopům doteď velmi skeptická, musím říct, že tento mop od Viledy mě opravdu přesvědčil a proto ho budu s klidným svědomím doporučovat dále svým známým.

Na závěr ještě pár slov o naší domácnosti:

Doma momentálně žiju s manželem (poměrně čistotným stvořením), dvouletým synem, který drobí kudy chodí, a s téměř 5 letou fenkou rhodézského ridgebacka, která neustále pouští krátké rezavé pichlavé chlupy, kterých se velmi těžko zbavuje🙂. Proto si troufám tvrdit, že v naší domácnosti mop prošel poměrně náročnou zatěžkávací zkouškou. Kromě tohoto běžného provozního bordelu se u nás doma vyskytovalo v posledních 2 týdnech mnoho řemeslníků, kteří dodělávali spoustu věcí (vrtání, práce se dřevem, atd.), čímž se samozřejmě zvyšovala míra špíny a prachu u nás doma - a nutno dodat, že i s tímto levelem si mop skvěle poradil.

Závěrem bych opravdu moc chtěla poděkovat firmě Vileda za to, že si mě vybrala pro testování, Modrému koníkovi za to, že pro nás maminky přináší takovéhle skvělé možnosti a s klidným srdcem vám všem, které má slova čtete, mohu říct, že v tomto případě reklamy nelžou a tento výrobek si stojí za to pořídit, i když cena není mizivá.

Stojí to prostě za to:)
legura
23. zář 2016
Tak jsem se taky konečně dostala k sepsání recenze na mop Vileda Easy Wring & Clean Turbo. Sešlo se hodně faktorů proč mi to tak dlouho trvalo. Chybějící součást mopu, nemoc a "výlet" ke tchánovcům na moravu na vybírání brambor (asi 20 řádků dlouhých cca 100m jsem mopem vybárat opravdu nezkoušela 😃 ). 

Když se tu objevila kampaň na testování mopu Vileda Easy Wring & Clean Turbo, tak jsem se zkusila zúčastnit, ale vůbec jsem nedoufala, že bych mohla být vybrána. Kdo nehraje, nevyhraje. Když mi přišla IP, tak jsem byla mile překvapena. 😉

Doteď jsem používala také mop od Viledy, ale tu klasiku s modrými třásněmi a musím dodat, že nic moc. 
U mopu Vileda Easy Wring & Clean Turbo mě potěšilo, že téměř každou skvrnu jde setřít hned na první pokus a ne jedno misto "šmrdlat" pomalu 5 minut. 😉 Setře psí chlupy, dlouhé vlasy a překvapil, že i denní nános drobků. Kdy zazvonil telefon, že do hodiny je u nás návštěva a potřebovala jsem hodně rychle dát do kupy aspoň podlahu a neměla jsem čas vytahovat ješte smeták a vysavač. Na to jak je kbelík veliký, tak je překvapivě lehký i s napuštěnou vodou. S podelnou rukojetí kyblíku se velice dobře přenáší. Lépe než klasický oválný kbelík. Díra na vyléváni vody je taky super. Po větším vyždímání je podlaha sucha během chvilky a nemusím syna pomalu přivazovat k židli, aby si nenamlel čumák. 😃

Co mě, ale chybí nebo vadí je, že nemá zespodu žlábek na prsty, aby byl kde chytit při vylévání, jako ma třeba můj starý kyblík od Viledy. Možná je na to myšlena díra pod pedálem, ale to mě vůbec nevyhovuje. Když naplním vodu po rysku, tak se mopem nemůžu moc rozšoupnout při vyplachování všech chlupů, vlasů a drobečků, jinak voda cáká ven. Když dám méně vody, tak se to tolik nevypláchne. Při rychlejším šlapání na pedál, mam pocit, že kbelík vzlétne a uletí. 😃

Jinak je to nejoblíbenější hračka mého syna. Při vytírání mi musí pomahat a šlapat na pedál, takže teď se mi úklid prodloužil minimálně o 30minut, protože musí pedál pečlivě sešlápnout. 😃 Denně si kbelík přitáhne do obýváku a ždíme v něm usínáčka s dudlíkem a ještě svůj malý mop z uklízecího vozíčku pro děti, také od Viledy.  

I kdyz mi na mopu Vileda Easy Wring & Clean Turbo vadí několik věcí, tak přesto ho doporučuji a koupila bych si ho. 😉
vydratarka
17. říj 2016
@romancam super testovanie a fotky! som nalomena si mop kupit 🙂 😉

Sem začni psát odpověď...

Odešli