Kolik dárků dětem kupujete na Vánoce?

skurinka
7. pro 2011

Ahojky maminky jen by me zajimalo kolik toho kupujete detem na vanoce jako darecky 🙂 a jestli koupite vse co si preji a nebo si z toho vyberete ?dekuji za odpovedi.My kupujem max 4 darky na jedno dite(mam 2 deti) ..vzdy jeden vetsi.....a pak uz jen drobnejsi. 🙂 jinak preji pohodovy adventni cas a krasne vanoce 🙂

teja86
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
briliantka
1. pro 2014

U nás jsou Vánoce hlavně pro děti ( dítě) vzpomínám na sebe jak jsem milovala rozbalování dárků, je to možná rozežranost, ale Andreaskovi kupujeme hodně dárku tak 12-14, protože není nad rozzářené dětské očička 😵 😵 😵 😵

jakoubka
1. pro 2014

7-10 dárku já 🙂 2-3 má od táty 🙂 okolo 7 od tety a strýce, 2 od mé sestry, 2 od druhé tety a 2-3 od babičky , a peníze od dědečka.
Takže v průměru cca 24 dárků dohromady 🙂

pisisvori
1. pro 2014

Docela me to zaujalo. V diskuzi o utrate za Vanoce prevazuji sumy 2-4tis a tady hromady darku.dcera dostane tak 15od vsech=my, babicky,teta,strejda. mladsi tak 6. uz to nemame v panelaku kam davat,takze zacneme nakupovani omezovat😉

za_sedmero_horami
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
aselinka
9. pro 2014

Ahoj všechny, já si myslím, že záleží na konkrétní rodině, jaká představa Vánoc je pro ně ta pravá. TEN konzum a davy všude mě opravdu nelákají, tak jsem zavedla pravidlo třech dárků, o které si napíšeme Ježíškovi.Navíc když vidím, že si hraček pak neváží, tak by mě to mrzelo.Stejně je pro děti nejdůležitější aby si s nimi někdo hrál a zajímal se, než je zavřít s milionem dárků do dětského pokoje..A nemám pocit, že své děti nějak šidím.Dáváme si dárky průběžně celý rok.Lukášek si letos přeje pravěké akvárium, lego kostky a 3d puzzle Eiffelova věž.Když si loni rozbalil ty své očekávané, tak byl tak mimo a šťastný, že by už neměl ani sílu rozbalovat dalších třicet dárků, tak proč vlastně dávat tolik.Sestřičce jsme s Lukym vymysleli dřevěný domek pro panenky, skákací míč a kuličkovou dráhu.A je to.V únoru má narozeniny, tam odsunul dárky, které prošly sítem při výběru těch tři při psaní Ježíškovi. Bylo hezké ho pozorovat, jak pečlivě vybírá, co by si přál.Možná časem zjistí a bude se ptát, pro ostatní děti dostávají více, ale to předpokládám už nebude věřit na J.,tak mu to vysvětlím.

tio22
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
filda4444
15. pro 2014

Moc ne, jenom tak 40-50, ale letos chci at si to uziji tak planuji koupit tak 60-70 (kazdemu za 15 000Kč, normálně za 8 000Kč, jinak mam 3 deti)

kamulin
19. pro 2014

No u nás je to vždycky tak, že jeden dárek je jakoby ten hlavní a pak pár drobností k tomu. Letos je tím hlavním dárkem duplo, které malý viděl v televizi http://www.hracky-4kids.cz/lego-duplo-10508-vla... no a k tomu mu dáme ještě 4 drobnosti (knížka, lampička do pokojíka, plyšák a asi 3 nebo 4 filmy na DVD, jak se sbírali v Albertu). I tak už toho má až dost. Dávat za dítě 15000 na dárkách mi přijde přehnané.

jana_ul
19. pro 2014

My jsme letos nakoupili okolo deseti dárků. Dcerce jsou 2 roky, tak uvidíme, jestli toho na ní nebude moc 🙂 Koupili jsme Lego Duplo, knížku s prasátkem Peppou, DVD Mickeyho klubík a papírové puzzle. Jinak dál kreativní hračky - modelínu, razítka apod. Také přeji krásné Vánoce, hlavně v klidu a pohodě 🙂

terezas4
19. pro 2014

Asi záleží na každé rodině, u nás 2 děti, každá 1 hlavní dárek, 2 společné, 2 malé. Ale my nedáváme to co stejně koupíme, jako oblečení, mýdlo, pastelky apod. věci běžné denní spotřeby.

teriszek
19. pro 2014

Já mam strop 1000, - je to tak 2-3 darky.Nejsou moc peníze a malej toho nepotřebuje hromadu pac ho nejvíc baví rabovat suplata a nebo nějaká obyčejná vec.🙂

dracula
19. pro 2014

Otázka by se mohla položit i tak, kolik si děti přejí dárků, když si píší ježíškovi. Letos můj syn napsal, že si přeje jednu stavebnici lego a pak už jenom příjemné prožití Vánoc. Když jsem to četla, tak jsem byla dojatá a pyšná, jakého mám šikovného kluka. 🙂 Nakonec lego bude jako největší dárek a k němu ještě pár dalších menších dárků. Je jedináček, ale není rozmazlený.

adeel1
17. lis 2016

Jeden dražší... stejně si s tím pak přestanou hrát

janahala
29. lis 2016

Zdravím🙂 Já malé kupuji tak 3-5 dárků. Záleží jak jsou velké a samozřejmě jak byl hodná🙂 I když pořád vymýšlet něco originálního s čím se fakt zabaví... Minulý rok jsem jí koupila cvičnou česací hlavu. S tou řádí pořád🙂 Jestli máte nějaký tip tak uvítám každý odkaz🙂 Já jsem česací hlavu koupila na : clipin4you.cz/101-cvicne-hlavy a doporučuji, vážně jí to baví🙂

freddyq
5. pro 2016
Uživatel freddyq je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od freddyq.

Každému tak 2, nechci z toho mít extra konzumní vánoce ./

freddyq
5. pro 2016
Uživatel freddyq je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od freddyq.

U nás 2 větsinou od nás, něco od prarodicu. dohromady jsme treba kupovali letos lego https://www.veselekostky.cz/ a to bylo za vic jak 2 ˇ000 takze uz jen kademu po jednom darkul. verime, ze si ho uziji.

adeel1
8. pro 2016

Já si myslím, že dneska stačí 1-3 dárky, ale opravdu promyšlené, které to dítě "odvaří" 🙂)

annie11
21. pro 2016

Ja mam letos par drobnosti pro nasi triletou 🙂. Pro rocni dceru jsem moc nevedela co, tak jsem u vetsich darku napsala ze jsou pro obe🙂 Vim jinak, ze by ji je ta starsi nechtela pujcit🙂) Takhle si to aspon bude pamatovat🙂. Od pribuznych toho holky dostavaji podle meho dost a ja obcas po vanocich i neco zas sbalim do skrine, kdyz vidim ze si s tim nehraji. Pak to bud dostanou za rok nebo v prubehu roku jak je nalada🙂 Jinak pres rok dostava dcera omalovanky nebo malickosti kdyz mam chut ji neco prinest. Nemame v tom pravidlo, ale proste mi prijde hezke, kdyz ji muzu udelat radost a ji zatim udela radost snad cokoliv🙂) Tak proc toho nevyuzit🙂)

janciss
20. dub 2017

my kupujem podle toho jaké máme finance

ondejperry
7. pro 2017
Uživatel ondejperry je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od ondejperry.

Ahojte, kupujeme 2-3 větší dárky pro každého špunta a pár malých. Větší hračky jako kuchyňka nebo vláčkodráha, resp. společenské hry + ještě nějaké vybavení pokojíku jsme sehnali tu www.hracky-u-kocoura.cz a pak pár měkkoušů jako ponožky, mikinky, svetříky. Jako strejček pak po 1 dárečku synovcům a neteřím a to podle věku většinou nějakou tu hračku - plyšák, motorická hračka, nešťourej se v nose, atd. Na druhou stranu radši ti to odbydeme na Vánoce s bohatým Ježíškem než pak během roku.

lucieluu
17. pro 2017

Malý (13měsíců) toho dostane povíc, ale všechno praktické věci - deku, batůžek, čepici, dudlík a nebo taky polštářek od Elodie Details, pak nějaké bodíčka z Lidlu, odrážedlo a nesmí chybět jedno autíčko od Oball, páč ty má nejraděj. Ve shrnutí vlastně dostane jen 1 hračku a zbytek to, co potřebuje 🙂

verusky
17. pro 2017

ja davam darky prevazne prakticke a co je potreba. na deti jsem sama a radsi jim setrim na studia nez utracet... urcite hraje roli i vek deti, pocet sourozencu... letos vetsi holky vaflovac a druha sendvicovac (bavi je prace v kuchyni), pak drobne kuchynske veci (silikonove), kniha a ac jsem chtela nejakou stavebnici, zadna se mi extra nelibila, asi nebude... a proderavely vysoke ponozky, tak kazda nekolik paru novych 🙂 tri kusy tedy 🙂

horh
17. pro 2017

@filda4444 haha, ti je sranda?

zuzineckah
17. pro 2017

Od nás děti dostanou každý cca 4 dárky. O Vánocích se ale vždy snažíme nadělit dražší dárky, letos tomu nebude jinak.

bekyc
17. pro 2017

Těm, co mají v plánu nadělit dětem nesmyslné množství dárků, doporučuju přečíst si tento článek: https://ronjinblog.blogspot.cz/2017/11/okradene...
Syn dostane doma 3 dárky a od každé babičky jeden. Myslím že to stačí.

bodlinka89
21. pro 2017

Syn jich ma zatim 20 a dcera 17( je v tom obleceni,knizky)
Pak jeste dostanou nejake darecky od tatinka a babicky z dedeckem ;)

hanih
21. pro 2017

Dcera dostane od nás s manželem cca 6 dárků, z toho 3 hračky, 1 sadu knížek a 2 praktické věci. Kolik dostane od prarodičů nevím, ale mám z toho trochu hrůzu, protože pro oboje je to zatím jediné vnouče a pořádně ji rozmazlují...

hanih
21. pro 2017

Teď tak na to koukám a netuším, proč píšu "cca", když jich bude fakt šest 😀

kajalka
21. pro 2017

@bekyc Moc pěkný článek, něco podobnýho jsem četla od psychologa před několika lety. Ano, děti přestaly toužit. A tak moje děti dostanou od nás jeden větší a jeden menší dárek. Od prarodičů 2 společné.
A stejně tak podarovávám i blízké, vymyslím pro každého jeden speciální dárek, tak, aby z něho dotyčný měl fakt radost. Skoro celý rok dávám pozor, o čem mí blízcí mluví a dávám si opravdu záležet, abych vyprala ten TOP dárek, co sedne jak prdel na hrnec. A nemusí být vůbec drahý.