Kolik dárků dětem kupujete na Vánoce?

skurinka
7. pro 2011

Ahojky maminky jen by me zajimalo kolik toho kupujete detem na vanoce jako darecky 🙂 a jestli koupite vse co si preji a nebo si z toho vyberete ?dekuji za odpovedi.My kupujem max 4 darky na jedno dite(mam 2 deti) ..vzdy jeden vetsi.....a pak uz jen drobnejsi. 🙂 jinak preji pohodovy adventni cas a krasne vanoce 🙂

tadeasek3
21. pro 2017

Poprvé si řekl o tri dárky ve třech letech a dostane 4. 🙂 duplo vláček sada deluxe, obchod na hraní, harmoniku a ještě jsem tam přehodila autodráhu. A to má jenom od nás a jsme na cca 6000 -. A další od babiček a ostatních. Je to dost si myslím. Já nevím, jak ostatní, ale oblečení kupuji normálně a spotřební věci taky, takže to nenajde pod stromečkem 🙂

makky1310
21. pro 2017

Pro 16m syna mame 3 darky (drevene odrazedlo, auticko a manaska Mickeyho), od prarodicu dostane edukacni drevenou raketu a stolek se zidlickou. Tim to hasne. Nechci ucit deti, ze Vanoce jsou o milionech darku a co nejdrazsich. Pro ostatni posledni roky vzdy neco vyrabim, letos sirup do svaraku. S partnerem si nic nedavame. Nic nepecu (max vanocku), mega uklid se nekona a Vanoce jsou klidne a pohodove, prozite s rodinou😍

shine2015
21. pro 2017

My to nemáme spočítané ....některé máme společně jako rodina - hry apod nebo rakety na tenis .... a některé jsou primo pro dítě napr panenka nebo koník apod.

Krasne svatky všem!

bekyc
21. pro 2017

@kajalka Je super když děti dostanou nějaký společný dárek, ne jen všechny pro sebe. 👍
My dáváme s manželem našim rodičům i sourozencům s jejich partnery vždy nějaký poukaz na lístky do divadla nebo večeři. Aspoň si jednou za čas taky zajdou někam spolu.

marketa11112
21. pro 2017

Sama si pamatuji, jak jsem se jako dite na darky tesila. Behem roku jsem nedostala nic, tedy krom narozenin a svatku. Synovi jsou tri , dcerce 5 mesicu. Synovi plnime prvni velke prani a take dostane nekolik mensich darku o kterych vim, ze by je chtel. Dcerka dostane darky tri. Vetsinu veci mame po synovi. Obleceni, autosedacku a pod. pod strpmecek nedavame. Obleceni detem siju. A syn to vidi a uz to chape. Nedovedu si ale predstavit, ze by se pod stromkem klepal jeden darek...kdychom fakt nemeli penize koupila bych par levnych kravinek a zabalika zvlast. Doba i deti jsou zle..umite si predstavit to peklo ve skole? Ale i kdybY ne...rozzarene oci syna, v budoucnu i dcerky mi za to stoji. Vanoce maji byt velkolepe. I od prarodicu dostanou deti vetsi darky , od dalsich pribuznyCh jen neco maleho.
Syn dostane elektro auto, moc si ho pral.....pak malou autodrahu, velke auto popelare, kacenu na vodu do vanY, dalsi kostky megabloks, dve vesmirne pistole, sanky, figurku draka, houpadlo na zahradu a velkou piratskou lod..odstrkavadlo..vyuziji obe deti, dcerka dostane kocarek- choditko a panenku fisher price, oball na kousani...pro obe deti jsme koupili pruzinovou houpacku na zahradu, ale namontujeme ji az na jare..takze ted dar nedar....
Od babicek syn dostane ponk s dalsim naradim, od druhe roborybu a velike auto s mensima autama na korbe..., dcerka prvni panenku, od druhe babicky nevim, asi penize do kasicky, oba dostanou bazenek na vodu.

Od tet a strycka nevim, dostanou neco maleho.
Ja pro synovce usila tricka a tepkacky. ...

Vanoce slavime na 3 x ...stedry den doma, pak u jednech a druhych prarodicu. Synovi byli 3 roky vcera, presne vi, co kde a od koho dostal...vlastne nevim, jak ho presvedcit, ze jsou darky od jeziska...ale porad to opakujeme..
Kazdopadne na vanoce budeme nasim detem plnit sny. Samozrejme v nasich financnich moznostech...bez pujcek a pod. Ale pro ty rozzarene oci pod stromeckem to udelam...

Jinak behem roku koupim synovi sem tam kravinku do 100 kc...v obchode chce hlavne parek ...🙂

marketa11112
21. pro 2017

@bekyc ja dostavala jako dite pod stromecek darku dost a tesila jsem se na vanoce i darky dal . a tesim se i dnes......

ladyhacek
21. pro 2017

spočítané nemám. dostane toho dost. ale my s edostali asi na 2000,--2.500,- víc bychom ani nemohli. duplo vláček (o ten si řekl, ale když už byl koupený 😀) , knížky, naukovací mí, bagr, a nějaké hry (moje první hra) ...+ pak od tet, strejdů a babiček

bekyc
22. pro 2017

@marketa11112 Jasně, že se děti těší na dárky, ať už jich mají hodně nebo málo. Článek byl trochu o něčem jiném...

soleilll
22. pro 2017

Čtu a zírám. To jako fakt někdo dává jednomu dítěti 10 nebo i víc dárků pod stromek?! Nechápu. I kdybych byla rentiér, tak nevidím jediný důvod. Leda bych balila jednotlivý kostky Lega. 😀
U nás slavíme na 4x (naše rodina a zvlášť s prarodiči) - doma dostane starší 4 drobnosti a na každé návštěvě další 2 kousky. Kromě tchýně jsem se všemi domuvená, aby nepořizovali už stopadesátý autíčko nebo třistadvacátýho dinosaura, ale něco praktičtějšího, co ale potěší - takže třeba i pyžamo a povlečení s oblíbenou postavičkou a poukaz na lyžařskou školu. Mladší bude mít jen opravdu symbolické dvě knížky, aby měla co trhat, protože všechno má po starším a sama si ještě nic nepřeje. Finance obdržené od příbuzných použijeme na vybavení pokojíčku a nějaké výlety.

bekyc
22. pro 2017

@soleilll Souhlas.
Navíc si nemyslím, že by mělo dítě dostat x levných blbostí jen aby toho mělo pod stromečkem co nejvíc a aby ho děti ve školce nepomluvily. To mu radši dám jeden pořádný fakt pěkný dárek klidně dražší, na který bude valit oči ještě měsíc než kraviny, který zabíraj místo a týden po Vánocích je zničí nebo ztratí. Ale pokud si to myslíte jinak, to je samozřejmě vaše věc. 🙂

zuzineckah
22. pro 2017

@bekyc tak třeba to nejsou levné kraviny, ale hodnotné dárky, i když je jich víc. My jsme letos za dárky pro naše 3 děti vysolili přes 35k. Nevím jak jinde, ale my jim dárky nedáváme proto,aby to pak srovnávali s vrstevníky. Ale proto, že si je přejí, potřebují je, nebo je prostě považujeme za adekvátní věku a víme, že se budou líbit. Nejdražší dárek dostane nejstarší, Ale je to neco, co ji bude sloužit několik let a jsem si naprosto jistá,že ji to neomrzí😉

zuzineckah
22. pro 2017

@bekyc jo a co se tyce sirsi rodiny, delame to stejne jako vy 🙂 vylety, koncerty, prostě společné chvíle 🖒

katerina1106
22. pro 2017

Letos dostanou každý doma 4 balíčky, u dědů a prababičky po 2 věcech. Starší dostane jednu dražší věc a pak drobnosti. Mladší pár hraček které ještě nemáme. Pro mladšího je to horší, spoustu věcí je doma po starším. Raději jen pár věcí se kterými si pohraje, než spoustu a bude to jen ležet.

m.e.l
22. pro 2017

Albi tuzku s knizkama, kupu masinek. . . Tot vse, jen proto ze jsem to rozlozila tak ma asi 5 balicku, od nasich dostane drevene koleje a drahu master Masinka Tomas, od tchanovcu drevenou garaz. Kramu vice nez dost, bude to chtit reorganizaci pokoje.

yelowangel
22. pro 2017

@skurinka malej dostane 3 dárky, taky jeden větší a 2 drobnější a hodlám to tak praktikovat i do budoucna. Pokud si pak napíše o víc tak prostě vyberu. Ještě dostane dárky od babiček a tetiček takže i tak bude zahlcenej.

marketa11112
22. pro 2017

U nas je na vanoce proste vse..uzivame si jak rodiny, tak darku...nekupuji zase veci behem roku..vse k vanocum, narozeninam , svatkum...na vanoce se u nas proste plni detska prani..delali to tak nasi i manzelovo rodice....ja kupuji kvalitni veci od slusnych znacek. Jde mi o bezpeci deti. Syn si hraje se vsema hrackama, ktere ma....a ano, nas obyvak je hernou a nekdy nemam kudy projit...a ano, uklizim to nekolikrat za den, je to prace a krade to cas, ale to mi nevadi...pristi rok uz deti budou mit svou opravdovou hernu hned vedle obyvaku.....kazdopadne hracly se kupi a cas by tp mohl byt problem. Proto jsem rekla, ze od pristiho roku bude lepsi, lkdyz deti dostanou mene kusu ...ze se radeji slozime na neco drazsiho. Kazdopadne do svych deti investuji jak cas, tak penize......jeden darek pod stromecek? To je jak za valky....

ajja87
22. pro 2017

Já byla zvyklá z domu, že jsme vždy dostali jeden hlavní (dražší) dárek a pak pár menších.Ale musím teda říct, že teda jsem pro víc dárků pod stromeče

ajja87
22. pro 2017

Stromečkem.Bylo by mi líto vůči dítěti, že rozbalí jen jeden dárek,i když vím, že by mu udělalo větší radost.Ale ty rozzareny oči, když rozbaluje dárky my stojí i za těch pár blbosti.Jinak za darky jsme pro malou utrartili,max 2000kc

eloise02
22. pro 2017

My teda budeme mít dárků opravdu hodně, napočítala jsem 28 balíčků, s tím, že v některých je zabaleno více věcí - nevím přesně kolik z toho je jen pro syna, je to pro nás všechny tři. Zase nedáváme dárky nikomu dalšímu z rodiny, pro jisté spory, které bohužel ohledně dárků v naší rodině v posledních letech byly. Ale my tři si to chceme maximálně užít, nehledím na počet, kupuji to o čem si myslím, že synovi udělá radost. Není tam ani žádný "hlavní" dárek, ani bych neřekla, jak tady někdo napsal výše "levné kraviny". Dostane krásné knížky, opravdu úžasné hodiny do pokojíčku, mluvící pastelky, plyšáka oblíbené postavičky z pohádky. Určitě mu všechno udělá radost.

marketa11112
23. pro 2017

@eloise02 pod slova levne kravinky zarazuji treba pastelky, omalovanky, kovove modely aut ..napr tesco 130 kc, dinosaury z hrackarstvi za 50.....apod. Chtela jsem tim rict, ze i kdyz neni moc penez, je mozne, aby dite pod stromeckem melo vice darku, nez jen jeden..me by to proste prislo strasne lito...ja radeji usetrim jinde a dite dostane lepsi veci...ale ne kazdy ma takovou moznost....ale jeden darek? Z takoveho ditete bude lepsi clovek? Dle nekterych ano, ja si to ale nemyslim...deti rozbalovani darku miluji, sama si pamatuji tu radost pod stromeckem...jak clovek rostl a starl, prestal byt pocet darku dulezity...ale male deti tohle maji v hlavicce jinak...

Nase deti treba ted dostali na zahradu kolotoc...pro nekoho zbytecnost, ale pro meho syna? Syn to miluje...byl nadseny , kdyz ho videl, kdyz se mohl svezt...ano, mame tu hriste, do pulky listopadu jsme tam byli kazdy den, je tam i kolotoc. A ne nekoupili jsme novy za 35000. , sehnala jsem srarsi...na jare jeste namontujeme pruzinovou houpacku a vytvorime drevenou prolezacku. A proc to deti dostanou, kdyz je tu i detske hriste? Protoze jim to muzeme a chceme dat , protoze jsme to my nemeli, protoze si na tom a s tim par let vyhraji aprotoze budou jednoduse stastni ....pro nekoho rozmazlovani a nevydana vec, pro me prirozena..pro deti udelam vse

eloise02
23. pro 2017

@marketa11112 Jo, však já s tím naprosto souhlasím 🙂

lucka2092
23. pro 2017

Letos dostanou 15 dárků každý, máme dvě děti,dcerce vše co si přála. Přes rok nekupujem žádné hračky, jen na Vánoce a narozky. Nakupujem už od září

makky1310
23. pro 2017

@marketa11112 kazdy napsal jak to ma doma. Nekdo dava 50 darku, nekdo 2. Nikdo tu nikoho nekritizuje, proc porad obhajujes svoje rozhodnuti dat vic darku? Vsak to tu vsichni respektuji, nebo jsem snad neco prehlidla? Pokud jsi si jista, ze je to tak spravne, tak nemusis mit potrebuju se porad obhajovat. 😉😘

78marcela
23. pro 2017

Dcera bude mit vic darku, ale spise drobnosti. Hlavni darek bude rostouci zidle. Nastesti je ve veku, kdy ma radost z kazde drobnosti. Synovi je to uplne jedno, je jeste miminko. Nemam nic proti praktickym darkum, uprednostnim spise je, nez hromadu blbosti. Jsem taky toho nazoru, ze premira hracek diteti spise skodi nez prospiva,.

lucca23
23. pro 2017

Máme pro syna (5let) cca 10 dárečků,některé dražší, některé levnější, každopádně radost má ze všech dárečků 😊 Štědrý večer si užíváme i s českou tradicí (rozkrojení jablíček, plovoucí ořechové lodičky) Děvčata krásný vánoční čas a věřte,že ať jsme každá úplně jiná a máme jiné názory na věc,každá děláme pro své děti to nejlepší 😊

marketa11112
23. pro 2017

@makky1310 nejde o obhajobu.. jen me zajima proc jeden darek... jak reaguji deti... no , asi jsou zvykle....spis bych rada slyšela to vysvetleni.... peníze urcite nebudou hlavni důvod...

alcar
23. pro 2017

Letos jsem to prehnala. 😀 Dcera asi 20 balicku, v nekterych i dve veci. A kluci kazdy asi 5 balicku. Neco blbustky, neco hodnotnejsi darky. Rada delam detem radost, vubec mi nevadi, ze toho maji hodne. Za ta rozzarena ocicka u stromecku mi stoji. 🙂 Jeden darek diteti? To by me v zivote nenapadlo. 🙄

makky1310
23. pro 2017

@marketa11112 tak ja myslim, ze je to hlavne z toho duvodu, ze nechteji aby se prave deti ucily ze vanoce jsou prevazne o darkach. Jak jsem psala, my synovi dame 3 darky+dostane neco od okoli. Uz ted vidim kolik mame veci doma a to mame jen 1 dite. Pak to stejne konci v krabici, nikdo si s tim nehraje. Ja jsem proste naucena si vseho vazit. Doma jsme byli 4 sourozenci, penez nebylo nazbyt a ja si fakt sakra vazila i malinkych darku. A mam to tak doted az s tim pritele stvu 🙂. Rad by mi neco koupil ale ja na vsechno reknu "ze budto mam nebo nepotrebuju". Ted mi koupil novou zehlicku na vlasy a ja premyslela jestli ji nevratit protoze 1 mam a funguje 15 let 🙂. Proste nerada plytvam a kupuju zbytecnosti. Nakonec jsem se rozhodla si ji nechat a tu starou darovat. A vic nez darek pod stromek me potesi kdyz si v obchode vzpomene a koupi mi neco na zub nebo utrhne na zahrade kyticku. Kazdy to ma proste nastaveny jinak 😉 🙂

78marcela
23. pro 2017

@marketa11112 necetla jsem uplne celou diskuzi,ale nevim, ze by nekde psali, ze davaji jeden darek. Spis psali jeden hlavni a k tomu par drobnosti.
A jinak proc treba ja jsem zastance mene darku? Staci si precist par nazoru psychologu, na netu jich je dost a dost. Kdyz ma člověk vseho moc, niceho si nevazi, neudela si k nicemu vztah. Kdyz ma holcicka jednu panenku, vyhraje si s ni vic, nez kdyz jich ma tricet. Kvalitnejsi a prospesnejsi jsou hracky treba drevene, kreativni, podporujici fantazii, tvorivost, logicke mysleni..nez hracky, u kterych dite jen tupe macka cupliky. A neni to o penezich. Takova klasicka stavebnice nebo obrazkove kostky za 80,- rozviji dite mnohem vic. Nerikam, ze nemame zadnou mackaci interaktivní hracku a nektere jsou taky fajn, ale radsi ji koupim treba sesit se samolepkama, u ktereho stravime par peknych odpoledni, vykladame si, co lepime, co kam patri a proc, nez abych koupila další blbinu, se kterou si stejne hrat nebude.
Proto jdu timto smerem.

makky1310
23. pro 2017

@78marcela Marcel naprosty souhlas!!! 😉

A taky si nejak nevybavuji, ze by tu nekdo psal ze kupuje jen 1 darek.