Kolik letos utratíte za Vánoce?

baterie
23. říj 2014

Ahoj holky, kolik máte v plánu letos utratit za dárky pro děti, případně jedno dítě? Mám 20 měs. dceru a mám v plánu koupit dárky asi za 6 tis. Je to dost na náš rozpočet, ale zase jsou to první opravdový vánoce, ze kterých bude už něco mít a poslední, kdy bude sama, tak jí chci dopřát pod stromečkem pořádnou bombu 🙂
Jak jste na tom vy?

benjik
23. říj 2014

Kolik to bude,budu vědět až po vánocích.Už ted pro děti máme hodně knížek koupených,většinou ve výprodeji. Oblečení také nějaké schované (kupuji větší,takže jim to bude krásně). Dva větší dárky máme též koupené,ale v akci,takže za půlku. Rodině se budou kupovat hodiny s místem na fotky a dělat plakáty dětí.Cukrátka koupím na clubcard poukazy,které si kvůli tomu schovávám. Napéct cukroví též není zadarmo. plus musíme skoro celou výzdobu koupit znova. Když to vezmu od oka bude to kolem 8-10 tisíc( dárky všem,věci na cukroví,jídlo na ten den). ale nedáváme to najednou,ale už třeba nakupujeme od července,takže je to pravidelně cca 1500,- měsíčně a to se dá.

dora13
23. říj 2014

Rozpocet nemam, uvidim, ale vzhledem k tomu, ze maly bude mit 6 mesicu, jeste z toho nebude mit rozum, tak do nejakych silenych tisicu to nepujde. A uprimne receno, co jsem tak minule roky pozorovala synovce a neter, jak dostavaji desitky hracek, ze kterych jen strhaji papir a do mesice se vali nepovsimnuty po celem baraku, tak i v dalsich letech se budu snazit kupovat darku spis min..

vendulka
23. říj 2014

Ani nevím co kupovat,tak ani nevím,kolik mě to bude stát 😀

petronelka20
23. říj 2014

Ono je tezky to takhle napsat, dcera ma plno hracek, takze budeme kupovat uz jen to, co nema, pocitam, ze se u ni vejdeme tak do 3 tisic (minuly rok je bylo na Vanoce 15mesicu a davali jsme neco kolem 6000kc, ale to proto, ze se kupoval detsky gaucik, houpaci kun...), ted budeme kupovat jen knizky, tabuli, miminkovskou panenku, golfky na panenku, penove a drevene puzzle, modelinovy set a nejake drobnosti, odrazeci kolo ma v planu koupit segra, takze se tim usetri, my koupime jen helmu, ale tu si vybere po Vanocich sama. Pro syna, ktery bude mit mesic mame koupene 3 hracky lamaze a budeme kupovat usinacka morskeho konika od FP, takze to je dohromady nejakych 1500kc, mame plno miminkovskych hracek po dcrce, takze je zbytecne kupovat neco vic. Takze nakonec se dvama detma budeme mit mensi utratu nez s jednim 😀 , ale je to opravdu tim, ze kupujeme dcerce hracky i mimo narozeniny a svatky a ma preplneny pokojicek. Az si bude sama prat jake chce darky, tak to take bude neco jineho.

somalicats
23. říj 2014

@baterie Nemá to cenu ohromovat takhle malé děti a utrácet sumy. Moje starší dostávala tuny dárků od příbuzenstva z obou stran (první vnouče na obou stranách), vždycky ji to zajímalo tak 10 minut a konec. Pokojík měla přeplněný hračkama, se kterýma si stejně nehrála. Takže jsem to asi po čtvrtých Vánocích utla, každý rok cca v září jsem udělala seznam a každý si mohl vybrat jednu věc, kterou koupí. A byl klid. U nás to praktikujem tak, že je jeden ústřední dárek a pak pár drobností okolo a konec. My máme rádi hlavně tu atmosféru, takže se snažím doladit spíš ty věci okolo - pouštění skořápek, lití olova - ale to má pro děti smysl, až když jsou větší. Takže i letos to budou Vánoce sice už ve čtyřech, ale dárkově prakticky stejné - mladší bude rok, takže dostane stavebnici lega, dřevěné kostky a tím to hasne. Pro tu starší jedenáctiletou ještě nemám vymyšleno, ale ráda čte, takže budou pod stromečkem určitě knížky.

evulina77
23. říj 2014

pro mě jsou Vánoce ještě hodně daleko, ale jednu věc jsem chtěla napsat. První dcera si opravdu užila Vánoce až, když jí byly tři roky. Do té doby jí to moc nebralo. Ve 13 měsících si hrála se dvouma miskama a přendávala z jedné do druhé mandarinky, ve dvou letech plynule přešla od stromečku k akváriu a tam koukala na rybičky a pak si se zájmem rozbalila jeden dárek a další ani rozbalovat nechtěla. Ta opravdická radost s hvězdičkama v očích se konala až v těch třech letech. Druhá dcera to měla díky první trochu uspíšené, tam už něco bylo v těch dvouch, ale stejně očekávám to pravé opět až letos...

sammaelka
23. říj 2014

@baterie lonske vanoce byl dceri cerstve rok a dostala cca 8 darku dohromady tak odhadem za 2tis. Jako nechci rict,ze na cenu nehledim,ale darky vybiram podle toho,aby k necemu byly,aby je uzila a ne aby se tyden po vanocich rozbily nebo valely v koute. Neni dulezite,jestli ta hracka nebo jiny darek stoji stovku nebo tisicovku,dulezity podle me je,aby to k necemu bylo.
Letos mam zatim nakoupeno asi 15 darku dohromady za asi 3,5tis, ale neco z toho dostane k narozkam a neco k vanocum,jeste nevim,jak to rozdelim. Jsou v tom hracky,knizky,obleceni a nejvetsi darek je kolo 🙂

Dostane samozrejme i darky od prarodicu a dalsich pribuznych,ale to zatim neresim,max.na zeptani reknu,co by se ji ted siklo (treba helma na kolo) nebo jakou ma velikost obleceni.

chris_n
23. říj 2014

@marecekavendulka asi udělám jedle dárky ,nic jinyho neumím 😀

berenika39
23. říj 2014

A rozhodneš se podel toho, jak to mají jinde? Vždyt je to vaše věc🙂

My kupujeme jeden dárek. Navzájem jeden každému. Hele, a žijem 😀 Dítě není poznamenané, peníze utratíme za týdenní pobyt na horách. Tak to udělej podle nás, když ses ptala🙂))) @baterie

ffiinnkkaa
23. říj 2014

@berenika39 A ten týden na horách by pro nás byl luxusní dárek...závidím (v dobrém) 🙂

blahova_andrea
23. říj 2014

já teda vůbec netuším, kolik utratím. já to takto neřeším 😅 když chci něco koupit a mám na to, tak to koupím a nebo to zadám ke koupení třeba prarodičům. nemám dopředu rozhodnuto kolik dárků za kolik peněz koupím 😉

berenika39
23. říj 2014

@ffiinnkkaa no však pro nás je🙂. mám to tak už dloouho, s prvním synem jsme jezdili, pak těhupauza, ale ted už zase mizíme. komplet po starostech.

ale já jako chápu, že to někoho baví, jen si myslím, že každý podle svého a ne podle toho, co kdo napíše🙂 a jak to mají jinde.

ffiinnkkaa
23. říj 2014

@berenika39 A my snad někdy jezdit budeme...tak to máte super...to vám přeju 🙂 hezké 🙂

myrer
23. říj 2014

Máme dvě děti, od nás s manželem dostane každy cca za dva tisíce, od obou babiček každý po tisícovce. Mám rozdílné pohlaví, mladší tedy kupujeme kočárek, panenku atd., staršímu zase hlavně stavebnice. Souhlasím s tím, že Vánoce (dárky) si užije a těší až dítě kolem tří let. Nejprve jsem ale zjistila co potřebují nebo chtějí a částka se pak vytvořila nějak sama. Za nás je to dostačující, za chvilku po Vánocích mají narozeniny.

mafeska
23. říj 2014

o dárcích pro dcerku hodně přemýšlím hlavně proto aby si s nima hrála a užila je protože máme malý byt a na zbytečnosti tu není moc místa. Mám nakoupené dárky za 2.000,- což mi přijde tak akorát. Koupila jsem velkou sadu lego duplo a pár drobností k tomu. Co jsem tak koukala do nákladů za dárky z loňských vánoc tak to bylo stejně.

edeltraut
23. říj 2014

U nás se vánoce obecně neberou podle počtu dárků, takže dětem dáváme většinou jeden, dva větší dárky co si přejí a pak nějaké drobnosti.... Letos by Ládík chtěl nový telefon (předpokládám částku max. 2500) a s ničím dalším nepočítá... dostane nějaké oblečení, lego toť vše. Celkem za max. 4tis. Eliška dostane sadu fénu, žehličky a krepovačky, chtěla by nové in-liny, pak nějakou kosmetiku a šmitec 🙂. Adélka dostane odrážedlo, lyže a nějaké kreativní sady (omalovánky, pastelky, modelíny). Předpokládám, že za všechny utratíme do 10tis. a i tak to bude pro náš rozpočet pořádná rána (manžel si před 6-ti týdny udělal úraz a ještě tak měsíc do práce nepůjde a jako osvč je doma za tři tisíce ☹ )

marecekavendulka
24. říj 2014

@chris_n jakože zabalíš štangle salámu? jo tak to bych zvládla taky😀 😀

nonacek
24. říj 2014

@achjonetusim
@baterie holky Já dárečky vždycky nějake koupila Můj nejmladší syn si ale nejvíc vyhrál z balicim papírem. a Já si dělala starosti co koupím 😁😁😁😁😁😁😁😁😁 jo a onen dárek zůstal v pozadi😨😨😨 deti dokáží byt skromnější,to my z nich děláme narocnejsi😐 (samozřejmne ne vsichni)😉😉😉😉

betelgeuzz
24. říj 2014

Je samozřejmě tvoje věc, kolik utratíš za dárky pro své děti. Ale moje zkušenosti je, že někdy méně, je více. Když měla starší dcera 2 roky, doma dostala pár dárků, ale moje mamka je trochu blázen, u ní pod stromkem čekalo na dceru asi 15 balíčků. Byly to spíš drobnosti –malá sada lega dupla, panenka, knížka, korálky apod. Dcera si rozdělala jeden balíček, chtěla si hrát a mamka do ní neustále hučela, aby si rozbalila další dárek. Na ty poslední neměla už ani náladu. Kdyby dostala 2 – 3, bylo by to pro ni akorát.
A kolik utratíme my? Možná koupíme starší dceři lyžařskou výbavu, používanou, i tak to bude asi dost. A pak spíš drobnosti, knížky, výtvarné potřeby, nějakou hru. Myslím, že to bude tak 2 – 3 tisíce.

baterie
autor
24. říj 2014

Díky všem za reakce. Nemám pro ní v plánu dvacet dárků, jen 6 ale dražších (kuchyňka, odrážedlo....) Neříkejte mi, že když ty dárky nezabalené vystavíte pod stromeček, že to dítě nebude užasle lítat od jednoho k druhému 🙂 Když jí dám do dětského koutku tak je taky hned ze všeho nadšená. Asi přehodnotím a zredukuju svůj výběr, ale bude to těžké, všechny dárky se mi tak hrozně líbí 🙂 Ale máte pravdu, že tak drahé dárky pro takhle malé dítě jsou asi zbytečné. Vlastně jsem to věděla, ale doufala jsem, že nejsem jediná, kdo se o vánocích zblázní 🙂

somalicats
24. říj 2014

@baterie To jo, ono se to dětičkám líbí, ale jen chvilku. Z vlastní zkušenosti - lepší fakt jeden větší dárek, protože jednak máš pak co kupovat i další roky, jednak jí nezaplácáš pokojík hned zkraje vším možným a pak nebudeš horko těžko přemejšlet, co jí dát k dalším Vánocům...

chezzie
24. říj 2014

my jsme k vanocum (kdyz mu byli cerstve dva roky) taky koupili hodne darku a bylo to zbytecne.. zasekl se u jednoho a ostatni ho uz nezajimali, takze letos jeden velky darek a pak drobnosti....

chris_n
24. říj 2014

@marecekavendulka udelam domaci pastiky asi a nejake likery mozna

vesele_pleny
30. říj 2014

V tomto věku (20 měsíců) je dítěti ještě dost fuk, co bude pod stromečkem... Když tam bude pár drobností, úplně stačí...🙂 Důležité je, aby pod stromečkem byla pohoda, hodně prskavek, pouštění lodiček a tak...🙂

katevema
31. říj 2014

Co se týká dětí, tak my za tři dcery (6, skoro 4 a 2 roky) dáme cca 1500-2000 za každou. Je to šest dárků pro každou, jeden větší a pak pár drobností včetně knížek a měkošů. 🙂

svetlanasilas
26. lis 2014

Ja mam 14 mes. kluka a do darku pro neho jsem zatim dala kolem 6000 kc,Deti by meli mit pod stromeckem hodne darku,je blbost,kdyz nekdo rika,ze male dite to nevnima nebo ze se rozmazluje a pod. Nechapu rodice kteri daji pod stromecek 1 nebo dva darky,to nemusim pak ani ten vanocni stromek mit.Deti se koukaji v tv na ruzne vanocni pohadky a filmy kde je pod stromeckem plno darku a pak jak se muze citit male dite ktere vidi pod svym stromeckem jen jeden nebo dva balicky,trapne! I My jako decka sme se tesili na darky a taky sme jich se sestrou meli vzdycky spoustu.Moje dite si to na vanoce uzije tak jak se na vanoce patri,vanoce jsou hlavne pro deti,jeden darek se dava k narozeninam! 😝

maxinkaa
26. lis 2014

u nás dáme za malou asi 2000kč, za všechny kolem 5000Kč, v tom ale není jídlo 🙂

amallie
26. lis 2014

já o tom nepřemýšlím z finančního hlediska, vyberu, co vím, že se dětem bude líbit, nepočítám dárky, ani neřešim, jestli to není moc či málo, děti neví, kolik to stojí….. prostě se řídím srdcem 🙂 Hlavně, aby vonělo cukroví, hrály koledy a byla pohoda.

pisisvori
26. lis 2014

já dám za vánoční dárky mým rodičům, manželovi, sestře, synovcům - 2 (6 a 15) a dcerám (4m a 5) tak počítám 20-30 tisíc a jak tady zaznělo koupím to co chci a na co mám a moc neřeším kolik to bude stát..

aneta16
26. lis 2014

Moje rodina (= sestra+přítel, máma+táta, babička), dále kamarádky rodina (= syn a manžel) a my (= manžel a syn) - celkem cca 10 tisíc. Vánoce nás nemohou zruinovat. Kupuje oba roční kupón MHD a to samo = 10 tisíc!