Kolik mají vaše děti hraček?

adelkaaa
26. únor 2023

Dobrý den. Mě by zajímalo kolik mají vase děti hraček. Dcera 4, 5 roku ( má ráda lego. Teď barbiny). Koupila jsem ji za 700 korun kostky na stavění městečka a leží mi to tu,🫣. Chtěla jsem něco poslat dál ale to by ji doma už nic skoro nezbylo. Kolik kupujete hracek a kolik jich mají vase děti? Děkuji.

87pavlina
26. únor 2023

My jsme jich "bohužel" plno zdědili, takže si myslím, že jich máme až moc a nemyslím si, že bych jich tolik kupovala, kdybychom je nedostali. Jsou tu stavebnice, vkládačky, panenky, malé piano, různé hrací hračky, plyšáci a už nevím, co všechno. Krámy na krámy a stejně si s tím vším nehraje, nejradši si sedne ke knížkám.

te_reza
26. únor 2023

Hodně. Moc moc moc. Na věky nechám vláčkodráhu a duplo, to je nesmrtelný.ted hodně ujíždí na L.O.L. a barbie. Má barbie dum a karavan. Ty drobnosti jednou za čas protridim a vyhazu. Ani to nepozná. Doufám, že do dvou tří let se mi podaří vyhazet všechno 🤣

jane46
26. únor 2023

Dcera 5 let - 3 barbiny, 2 vetsi panenky, par malych panenek, hromadu plysaku, hromadu lega, jeden domecek pro panenky, LPS sbirku, kosmeticky stolek (a vic sperku nez ja), domecek pro kocku, jedno auto, psa na baterky, kocku na voditku, Sylvanian Families sbirku, kuchynku a nejake ty drobne blbiny...
Syn 6,5 roku - kosik robotu/superhrdinu/vojaku/piratu/auticek, hromadu lega, hrad, velke postavy ze stejnych kategorii, hromadu plysaku, traktor, lod, tanky, dreveny jerab, Schleich potvory, Playmobil nevim co a drobne blbiny...
Dohromady kostky, drevene koleje, suplik plastovych zvirat, Duplo ktereho se nechteji vzdat, ty ceske cihlicky, krabici Lego Super Mario, autodrahu atd.
Nepisu vzdelavaci veci, tvoreni, venkovni hry atd.
Casto spolu prochazime hracky a davame dal.

lvl16
26. únor 2023

Milion Dupla, Lega, mašin a kolejí, aut. A pak spoustu dalšího. Místo máme, syn si se vším hraje, takže neřeším. Kupujeme podle nálady a potřeby. Určitě ale něco nového dostane několikrát do měsíce (knížky, věci na tvoření i hračky).

lenatko91
26. únor 2023

Dcera, 3 roky - Kočárek, asi 3 panenky a pro ně vanu, wc, přebalovák a postýlku, jinak ještě vybavenou kuchyňku, klávesy, kytaru, kreslící tabulku a k tomu nějaké plyšáky. A duplo, se kterým si nehraje 😃 Pak spíš kreativní věci, hry a knížky. Snažím se udržovat rozumný počet, s čím si nehraje, to buď schovám pro bráchu nebo posílám dál.

pe_tu_ss_ka
26. únor 2023

@adelkaaa přijde mi, že už toho mají strašně moc. Děti mají místo pokoje zatím hernu (syn spí v ložnici a s dcerou spím v dalším pokoji, protože je ještě dost kojená). Mají kalax s těmi 8 okny, v jednom má syn jen auta, ve druhém jsou nějaké pěnové kostky a magformers, v dalším lego, pak dřevěné koleje a vláčky. Ve druhém patře mají v jednom puzzle/domino a tak, pak okno s různými dřevěnými vkladackami tvary a igeo, v dalším vkládání, v dalším zaměřené na barvy. Nahoře zas plyšáky, které jsem nechtěla a stejně je dostávají (pomalu je posilam dal) a vzdusny hokej. Pak tam mají tabuli na kreslení, naproti má syn palandu a pod ní je místo, kde má ponk a stolek s křeslem. Na skrini pak ma lego vlak a koleje a jine mensi krabice s legem a jednu krabici s igeo kostkami na vkladani do prostotu. Jinak v obýváku mají ve velkém kalaxu 5x5 (kde máme my hornim patre knizky, pod tím mají ve svém celém patře oni svoje knížky a albi knížky, b tom prostřednim patře máme boxy s nasim věcmi) a ve dvou spodních patrech v boxech maji různě deskové a nejake edukační hry, pak box s modelinami a další na vyrábění a ve spodním patře je box s dřevěnými hračkami, 2 boxy s mimi hračkami a pak box s "bordelem" syna a pak mimi knížky. Všichni už dostali stopku na pořizování dalších hraček. Což se naštěstí snaží dodržovat, takže když už přijedou, tak přivezou knížku k albi těžce. Mají 4 tety, a pak babičky, které mají pocit, že musí vždy něco přivézt, když je moc často nevidí.. část hraček mají zděděné (to jsou ty edukační). Ale vidím, jak jim kolikrát musím nabízet s pár možnosti, protože sami neví z toho přehršele hraček, co si vzít.. syn si nejraději hraje se silnici a auty, a pak s modelinami a různě před spaním nebo v autě mění knížky s albi tužkou.

kristyn86
26. únor 2023

Hodne. Ted davam pryc hracky pro male deti. Drobnosti obcas protridim. Mam holku a kluka,tak bych rekla,ze se toho jevi vic,kdyz pro kazdeho je neco jineho. Potrebuji dal poslat plysaky. Ty me stvou a deti furt nejake dostavaji,hlavne z Penny,Billy atd...za body. Pro vnoucata si schovam vlackodrahu,lego,par knizek a spol.hry 😀

cherie24
26. únor 2023

@adelkaaa hodně 🙈 ale ono jsou hračky a hračky. My třeba takové ty kraviny typu plastové zvířátko, plyšáci, různé droboští nekupujeme vůbec. To vše podědila/dostala od někoho. Co ale kupujeme jsou věci na tvoření (papíry, razítka, obrázkové děrovačky, lepidla, fixy, prstíkové barvy, bloky). To kupujeme pořád a průběžně. Pak z hraček hodně modelína, má několik sad od play doh (továrny na dorty, zmrzlinu apd.), vláčkodráha, Albi tužka. To jsou všechno věci, které se pravidelně přikupují a frčí doma pořád, ale jsou dražší, takže jen k svátku, narozkám nebo Vánocům. Pak má různé stavebnice, puzzle, už zkoušíme i společenské hry. Ty koupíme někdy i mimo sváteční události. Má toho dost ... Pak teepee, bazének s míčky a úplně nejvíc top pro obě děti je kuchyňka. Tam jim šiju sama jídlo z plsti. Mě to baví a je to takové moje kreativní vyžití. Tam stráví děti fakt každý den nejvíc času. Ale vyloženě hračky typu, mami já chci tenhle bagr, mami já chci plastového tygra z regálu, kolem kterého zrovna jdeme, to nekupujeme. Prostě jen ty rozvíjecí hračky. A dost věcí pořizovaly babičky, kterým vždy dáváme typ na dárek a buď to přímo objednám a oni to dětem dají nebo jim dám několik typů a ony něco vyberou. Dědovi jsem to třeba i rovnou balila a předala už jako hotový dárek s účtenkou. On je spokojený, že nic neřeší a my jsme spokojení, že nemáme doma plno kravin, se kterými si nikdo nehraje. 😀

95newmommy2020
26. únor 2023

Ma malo hracek. Ma lego plus lego vlacek a 3 sady koleji. Jednu obrovskou garaz na auta. A do ji anglicaky. Pak nejaky vetsi auta a letadla a knizky. Fixky a pastelky. Je to az dost. My doma navic moc nebyvame. Pres tyden az vecer, a o vikendu jsme od rana do vecera nekde. Me nebavi byt doma. 😃

chumlee71
26. únor 2023

@adelkaaa strašně moc.... kluci 5 a 3. Máji lego,magnetickou stavebnici, dřevěnou vláčkodráhu, Thomas vláčkodráhu,velikou garáž,cca 200 angličáků,cca 50 větších aut, cca 10 velikých aut, každý má svůj traktor,kolo a auto na normální ježdění. Samozřejmě vše na malování pastelky,fixy,vodovky,... Hodně her jako je cink,bingo, člověče,.....( asi 10). Plyšáky, magnetickou tabuli,kasy,modelinu,cca 10 aut na ovládání a další různý krámy. Máji toho fakt dost.

me_druhe_ja
26. únor 2023

Moc. Moc moc moc..... Nedávno jsem si zrovna říkala, že je to šílený kolik toho mají....A je to převážně moje "chyba". I když chyba....Nutno podotknout, že velká většina hraček nejsou bezúčelný kraviny, ale vzdělávací věci, na jemnou i hrubou motoriku, kreativní hračky, hračky podporující fantazii...
Máme spoustu různých druhů puzzli: klasické, logické, vkládací...Máme několik her typu lotto, pexeso. Máme mraky a mraky knížek: všechny možné druhy, "aktivní i pasivní", Albi tužku....máme pickleruv trojúhelník s rampou a prelizaci oblouk, máme sestavu s Decathlonu na rovnováhu....máme kuchyňku s miliónem příslušenství.....pro dceru panenky s příslušenstvím.. .. výukový počítač/tablet...hry na barvy, emoce ...
Fixy, razítka, pastelky, samolepky, vodní malování, plastelína.....
Samozřejmě Duplo, ale to jsem koupila naštěstí jen jedno, to nebaví bohužel ani jedno dítě. 😀 stejně jako magnetická stavebnice, ani kostky moc nefrci. Pak samozřejmě i nějaké plyšáky, autíčka...ale toho moc není
Jo a soupravu hudebních nástrojů.
Je to teda hlavně kvůli Synovi, který je opožděn, handicap a je potřeba ho víc stimulovat. A taky fakt skoro všechno točíme. Střídáme hry, aktivity....
Dvě děti: 3 a čtvrt a 2 roky.

fyii
26. únor 2023

dve deti 6 a 4 primerene. rozdelene do boxiku. nesnasim bordel🙂 u nas se hodne tvori, kresli a lita venku byt i jen nekdy na zahrade.. takze doma lega, kuchynka, 2 panenky,reeborn, kluk dinosauri farmu a tu vlackodrahu..

mandala
1. bře 2023

U nás se taky hodně podědilo, ale moje zkušenost je taková, že si člověk myslí, jakou krásnou hračku má a ona pak stejně vytáhne mističky a vařečku a vaří se mnou, přebírá knoflíky nebo starou potrhanou knížku 50 let starou 🙈 A když něco dostane, tak se jí to líbí možná 10 minut a za chvíli už o ničem neví.
Taky záleží, jak je dítě staré, pak se třeba už zabaví nějakou stavebnicí, ale malé děti toho podle mne moc nepotřebují 😉

eviicka
1. bře 2023

Hm, jsem překvapená jak málo hraček tu některé máte, já bych to definovala jako "plný dům" 🙂 (dva kluci 2 a 6) a to oproti kamarádkám a jejich detem toho máme mnohem méně.
Kupujeme málo, tak 2 + 1 (od mé sestry) k příležitostem (narozeniny, svátky, Vanoce). Ale hodně toho je poděděné.
Čas tráví děti hlavně obýváku, jak vidím, že něco nefrčí uklízím v patře pokoji do skříně a vyndávame za čas.

marketa11112
1. bře 2023

Dost. Jsou dva. Ke každým narozkam,svatku a Vánocům neco pribyde. Pravda je, ze cim dal tim mene. Jak rostou, maji mene prani, ale zase drazsi. :-0
U nas ale velkou cast tvori hry a pomucky na jemnou motoriku,na rozvoj mluvy,mysleni, pameti a pod. Tak vlastne nevim, zda to pocitat mezi hracky.

nicollbc
6. bře 2023

To je dobré téma. Mě by ještě zajímalo, kolik mají vaše holčičky panenek? A plyšáků? My už toho máme opravdu moc. 8 panenek typu na přebalování (dvě zděděné) a 8 typu Barbie + 2 keny, plyšáků celý obrovský pytel a pořád přibejvaj i když už je zakazuju, kde se dá 🤦. Ale ty Barbie teda miluje a opravdu si s nimi hraje se všemi. Miluje i plyšáky, ale jak už je jich moc, tak nový vždycky tahá a mazlí se s ním pár dní a pak se přidá na hromadu k ostatním 😏. Příležitostně je vytahuje, ale je toho prostě moc. Jinak bych ale neřekla, že ostatních hraček by bylo až tak moc, ale záleží na úhlu pohledu, někdo by třeba řekl, že jo 🤭. Co nesnáším, tak dary typu, našla jsem krabici hraček po dětech, tak si to vemte. Jakože co máme najednou dělat s celou krabicí hraček, mají to aspoň nějak kouskovat 🤨.

krisstina93
6. bře 2023

Strašně :D mám 3 děti, obě pohlaví a v hračkách se topime :D oni ale cokoli odmítají dat pryč. Dcera horu panenek, kluci duplo za desítky tisíc, milion autíček, her. Akorat plysaky se mi daří likvidovat, ty je nebaví, takže mají takový kosik nejnovějších a jak přibudou nový, tak starší posílám do světa. Jinak mají i takové velké věci, co zabírají desne místa (tatru,houpací kůň, Barbie domek, obchudek, kuchyňka, dvě autodrahy, tabule apod) to je největší zkáza. Padesatou sadu lega někam umístíme, ale ty velké věci už mají všichni příbuzní zakázáno kupovat.

daisymaminka
6. bře 2023

Dcera 4,5 roku a patříme spíše k rodinám, kde je méně hraček. Má asi 3 sady dupla, kuchyňku, domeček pro panenky, 2 barbíny, 1 mimino v kočárku. To je takový základ. Potom má spíše drobnosti, které jednou za čas třídím. Jsem minimalista, nesnáším být obklopena věcmi, takže v tom chtě nechtě vychovávám i dceru. I Vánoce a narozeniny v tomto duchu "řešíme". Radši než hračky řeším zážitky, výlety... Ale každej jsme nějakej.