Lehátko vs. houpátko, máte zkušenost?

gras
18. lis 2014

Ahoj holky,

poohlížím se po nějakém tom vibračním lehátku nebo houpátku, ale vůbec si nejsem jistá, co a jak 🙂 nemáte někdo nějaké zkušenosti s nějakým, nemohly by jste doporučit? Prosím, prosím 🙂

Hezký den.

krystalka
18. lis 2014

Já bych asi žádné lehátko ani nekupovala a když už, tak bez vibrací, to mi přijde zbytečné, my jsme měli třeba přes den v obýváku postýlku, takže na mě malej viděl a pokud jsem si ho potřebovala někam přenést a mít ho poblíž, tak jsme používali autosedačku-vajíčko, v tom se dal i uhoupat ke spaní 😉 ...stejně tam nikdy nebyl dlouho, v postýlce a nebo na zemi na dece to bylo lepší, měl místo na trénování přetáčení, natahování za hračkami a tak...radši bych si ty peníze nechala na něco, co třeba později využije víc... 🙂

claire90
18. lis 2014

Pro nekoho je to zbytecnost, my meli houpacku od Bright Starts a super. Mala v tom nebyla vecne, ale kdyz jsem potrebovala neco udelat, nebo kolikrat, kdyz ji neslo zabrat ani u me na ruce, tak jsem ji tam polozila, zapla houpani, pisnicky a byla spokojena 🙂 mame toto http://m.heureka.cz/detska-lehatka/bright-start...

ladie
18. lis 2014

My jsme měli snad to nejpoužívanější vibrační lehátko/houpačku od Fisher price (je od novorozence pro batole, protože pak jde zaaretovat jako křesýlko) a bomba! Ušetřilo nám spoooustu nervů a doporučuji, kudy chodím.

lrg
18. lis 2014

Taky mám to modré od FP (ale myslím, že už se neprodává) a jako nepřežila bych bez toho. Vím, že se to nedoporučuje, ale dcera měla 4 měsíce příšernou koliku a vůbec nevydržela ležet na zádech, buď v ruce, nebo v lehátku a ty vibrace jí uklidňovaly. Budou jí dva roky a pořád ho používám, když dáváme svačinky apod, i když mám velkou jídelní židli. V dubnu budeme mít druhé mímo, ale křesílko nechám Emě a uvažuju o houpačce, abych si to ještě víc ulehčila 🙂

sim007
18. lis 2014

My budeme kupovat houpatko od Babymoov....lehatko mi prijde takove k nicemu....lezet muze i v postylce tak proto houpatko

gras
autor
20. lis 2014

Díky za názory 🙂 nakonec jsem objednala to vibrační lehátko od Bright Starts, tak snad se užije 🙂 uvidíme, až bude mrňousek na světě 🙂
Jen se ještě zeptám, od kdy jste tam svoje mrňousky dávaly, hned od narození nebo jste čekaly později?

soviicka
5. led 2015

Taky jsem se chtěla zeptat. Zrovn mi krásně spinká ve vajíčku, ale než usne, tak ho musim furt pohupoat, v rukách ho totiž tak dlouho neudržím a to má teprve 3,5kg nedokážu si představit, že bych ho držela hodinu na rukách sice je k sežrání jak háže ksichtíky, ale mi po 20 minutách brní ruce a mám strach at´ ho nepustím. Malý bude mát ted´ v sobotu měsíc a někde jsem četla, že se malé miminka nemají dávat na dlouho ani do vajíček a přitom je tam spokojený a i v rukách je nejraději stočený do klubíčka a vesele si prdí a grgá. tak nevím od kolika týndů se může miminko nechat spinkat ve vajíčku a nebo v těch lehátkách?

lenkavd
5. led 2015

@gras já měla u obou houpací Bright starts,za mne úžasná věc, navíc jsem to pak používala i na krmení, dokuď neseděly.
Jinak já cca od 6 týdne to té nejvíc ležící polohy a pouze po nezbytně dlouho dobu.
@soviicka ve vajíčku ani v lehátkách by miminko rozhodně spát nemělo. Max usnout a pak přenést.... Lehátko je menší zlo než vajíčko, tedy když máš ty, které se dají polohovat a máš je skoro v lehu.

soviicka
5. led 2015

@lenkavd děkuji za rady, protože všude se člověk dozvádá jiné věci někde píšou tak a pak zase jinak. Kouknu se po nějakém tom lehátku a ve vajíčku ho budu jen uspávat, pokud neusne normálně. V noci spinká krásně, ale ve dne se furt převaluje a kouká na celý svět, jenže pak pořád zívá a né a né usnout Dudlík ho unaví, ale když mu vypadne dříve než opravdu tvrdě usne, tak se probere a pláče.

lenkavd
5. led 2015

@soviicka jak když ho ve vajíčku uhoupeš a pak přendáš, je to úplně v pohodě. I když jako jsou lepší varianty, ale tímto mu páteč nezničíš, když tam nebude 2 hodiny denně a pak ještě k tomu další čas v autě... To lehátko je dobré koupit s opěrkou hlavy, hlavně pro ty nejmenší a když to chceš požívat na uspávání. Aby si v tom mohly tu hlavičku zabořit.
Mne v tom tedy usla jenom asi jednou a tehdy když jsem nechtěla 😀 Jinak to bylo spíš když jsem vařila, vypadla mi chůva a musela jsem do ordinace a tak a nebo pak u mladší když jsem se věnovala starší, aby na nás ta mladší viděla.

craki
5. led 2015

Ja koupila 3in1 Rocker Napper od Tiny love a za me je to teda luxusni vecicka uz od novorozence, protoze se da dat do rovna a je to jako kolibka 🙂 Pozdeji se z toho da udelat normalni houpatko v polosedu a dale i "zidlicka" ktera se nehoupe. Uvidim jak se to malemu bude libit, ale minimalne tak kolibka bude fajn, nemam po byte misto abych presouvala celou postylku..
Cena sice nebyla fajn, ale ustrili jsme jinde 🙂

bobulka_216
5. led 2015

Ahojky taky koukám co s manželem pořídíme... 🙂 máme sice 3+1 ale menší, takže abych tady jezdila s postýlkou tak na to opravdu místo není 🙂 tak uvidime co pořídíme 🙂

bobulka_216
5. led 2015

@craki ahojky prosím a kde jsi kupovala to 3in1 Rocker Napper od Tiny love ? 🙂 přes net nebo v kameném obchodě mrkám teď na net ale vyjely mi same zahraniční stranky ;) diky za info

craki
5. led 2015

@bobulka_216 V ceskem eshopu. Live jsem ho nevidela, ale podle zahranicnich recenzi musi byt snad ze zlata jak ho vychvalujou....
http://detska-lehatka.heureka.cz/lehatko-tiny-l...
ja ho mam z http://www.petito.cz/lehatka/119-lehatko-tiny-l...

P.S. Pokud to vyhledavas pres google, zkus si dat ve Vyhledavacich nastrojich Zobrazit stranky pouze cesky...

bobulka_216
5. led 2015

@craki děkuju moc mrknu ... 🙂

ivabla
23. dub 2015

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli už máte někdo tiny love lehátko doma? Nejsem schopna se dopátrat, zda tam vibrace jsou nebo ne. Každý e-shop odpovídá něco jiného a v žádném kamenném obchodě není. Děkuji za pomoc ... 😎

rencatupa
29. dub 2015
Uživatel rencatupa je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od rencatupa.

Dobrý den,
bohužel vám neporadím, toto lehátko jsem nikde neviděla. Ale chci se zeptat, jestli si myslíte, že ty vibrace jsou důležité - vyhlédla jsem si houpací lehátko od CAMu Giocam 2015 i s hracím kolotočem, ale vibrace tam asi nemá. Myslíte, že se mám poohlédnout raději po lehátku s vibracemi? Zase se mi líbí, že tam má hrazdičku na hraní, samostatně polohovatelná záda i nohy, a pratelný potah. Nestojí málo peněz, tak bych nerada koupila něco zbytečného.
Díky za rady a zkušenosti.

ninive211
29. dub 2015

My koupili to vibrační lehátko od Bright stars do 18 kg (do 9 kg mi to přišlo málo) a nemůžu si ho vynachválit! Zejména když malá trpěla na prdíky, úžasný vynález! Není teda samohoupací, ale to fakt vůbec nevadí, nás vždy uklidnily ty vibrace. A když se nemohla vykakat, tak lehátko většinou spolehlivě zafungovalo na úlevu. Za mě palec nahoru! Původně jsem ho plánovala na krmení ze začátku, nakonec jsem pořídila z druhé ruky jídelní židličku Chicco Polly, která jde ještě víc do lehu jak lehátku a nemusím se nad dítě tak naklánět, takže se šetří záda .-D

ivabla
29. dub 2015

@rencatupa Dobrý den, můžu posoudit z vlastní zkušenosti i známých. V okolí měly větší odezvu vibrace, hlavně pokud chcete používat úplně od začátku. Uklidní i ukřičené miminko. Protože jsem se nedopátrala, tak jsme nakonec vybrali Fisher Price Rain Forest od novoreznce po batole nebo tak nějak se to jmenue, je také do 18kg, byl to dárek, už máme odzkoušené a hodí se i pro pár dní staré miminko, záda se dají dostatečně polohovat, aby nepadala hlavička. Já si před dvěma lety vybrala právě od Bright Stars, také do 18kg, ale než se syn naučil držet hlavu, tak v něm nemohl být, sklopení není dostatečné. Nevím, jestli novější modely vylepšili, ale přijdou mi stejné. Takže raději bych volila Fisher Price a hrazdičku na hraní má taky. Takže vibrace spíš podle vašeho přesvědčení, jestli chcete jít touto cestou, podle mě více záleží na tom polohování a od kdy chcete lehátko používat.... Snad vám to pomohlo 🙂

looca
28. kvě 2015

@ivabla Hezký den, taky jsem se nemohla dopátrat, tak jsem se dívala na stránky výrobce, tam je, že má jemné vibrace. Až dorazí, dám vědět ;)

ivabla
11. čer 2015

To jsem se taky dočetla, ale z e-shopu odpověděli, že nic takového, tak jsem fakt zvědavá ...

looca
15. čer 2015

@ivabla Tak je to i vibracemi (nebo spíš takové vrnění 🙂

jani2013
24. čer 2015

@craki Ahoj, o tom lehátku Rocker Napper taky dost uvažuju, chtěla jsem se zeptat, jak jste s ním spokojení v praxi? Malý se do toho košíčku pořád vejde bez problémů? Díky za info 😉

craki
24. čer 2015

@jani2013 Spokojeni jsme moc 🙂 ještě ted ve dvou měsících v něm občas usne a na délku ma ještě mezeru 🙂
Velmi ocenuju především to, ze kdyz usne a je v prostredni poloze "vajicka", sklopim to, a spi na rovnem...

craki
24. čer 2015

@ivabla pokud je to jeste aktualni, Rocker, Napper 3 v 1 který jsem tu dávala vibtace ma. Malý je ale moc nevyužil ;)

jani2013
24. čer 2015

@craki Super, díky moc za odpověď. Tohle rozhodování - koš/ lehátko/ postýlka/ ohrádka/ deka/ polštář mi přijde daleko složitější než když jsme vybírali kočárek 😀 A Rocker Napper se mi moc líbí.
Možná ještě jeden dotaz mě napadá, jestli můžu - ten kolotoč je možný přidělat i jinam? Třeba na postýlku?

craki
24. čer 2015

@jani2013 NO kosik vs lehatko je jednoduche 🙂 Kosik je vyssi a nemusite se tak ohybat. Zase ale vydrzi kratsi dobu.
Jinak k tomuhle. "Kolotoc" jde vyndat spolu s toz tyckou, na ktere drzi, takze teotericky by to za tu tycku prichytit k postylce slo. A v uvozovkach to mam, protoze se to netoci 🙂 jen blika a hraje...

A dovolim si tip k hraci dece 🙂 Ja koupila Flexi play taky od Tiny love a zatim taky spokojenost. Maly vypada, ze zatim vnima jen ty vetsi barevne plochy, povesene hracky ho moc neberou. Ma dva mesice.

https://www.youtube.com/watch?v=y822zWC8Y5Y
petra_pec
26. čer 2015

Jani, za mě absolutní spokojenost, lehké, malé, snadno přenosné... Malá byla v kolébce spokojená, pokud nic nezabíralo, pohoupání v kolébce ji uklidnilo. Vibraci jsme nevyužívali, "kolotoč" ano, je tam příjemná melodie... Pokud byste měla zájem, budu jej prodávat. Pořízené 05/2014, tj. po jednom dítěti. červená barva.

klaaaara
1. črc 2015

@petra_pec Také hodně uvažuji o koupi lehátka Tiny love. Pokud by Janča neměla zájem poprosila bych více info do zprávy. Děkuji Klára

mayyas
1. črc 2015

@petra_pec A já se případně hlásím jako třetí v pořadí 🙂, děkuji.