Program s 2letým dítětem v paneláku. Máte tip?

lidija1234
29. kvě 2023

Ahoj maminky, jak travite vy své dny s malýma dětma když je takhle pěkně ?

zrzinda
29. kvě 2023

Venku přece, kde jinde 😀

lidija1234
autor
29. kvě 2023

@zrzinda fakt zvládáte být celé odpoledne az do večera venku ? Já jsem po hodině hotová z toho vedra 😂

budouci_maminka
29. kvě 2023

@lidija1234 tak jdete tam kde je chladno. U vody, do lesa, na skály..
Tohle neni jeste vedro, to teprve prijde 🙂

konidana
29. kvě 2023

@lidija1234 venku. Kdyz je horko tak ne na slunci, ale v lese nebo nekde u vody...

zrzinda
29. kvě 2023

@lidija1234 Jasná věc! Je to prima. Občas si vezmeme deku a jsme venku i na spánek. Malou uspim na dece někde pod stromem v parku třeba 🙂

te_reza
29. kvě 2023

Když jsem byla doma, vstávala jsem nejdýl v 6, abych měla do devíti uvařeno a mohli jsme jít ven. Chodili jsme na hřiště, na procházku, do lesa, po obědě siesta a odpoledne další kolo 🤣

kristyn86
29. kvě 2023

Venku 😀 Jako myslim,ze ted jeste zadne velke horko neni,co budes delat v lete? Nekdy nejaky vylet. Celodenni,puldenni. Jinak v tropech jsem chodila s detma dopoledne ven,po obede spaly a pak jsme sly zase po te 15/16 hodine jeste ven. Vybirala jsem mista,kde jsme treba v chladku. Takze jsem vedela,kdy na kterem hristi je stin. Nebo prochazka do prirody atd...

lidija1234
autor
29. kvě 2023

Jeee tak jinak malému ještě ani nejsou dva roky. Venku je neposeda a furt lita a co si budeme ta poslušnost zatím moc není. Jsem těhotná a nemám auto. Buď se jede v kočáru nebo bez nezvládnu kit s kočárem a do toho honit malého to nejde. Takže odpoeldne zdravíme venku před barákem na hřišti něho v lese ale jak říkám malej furt jen chodí takže ho venku furt honím 😄když je teď teplo plus můj stav tak jsem ráda když jdeme po hodině domu j bazének na balkon ale i tak mám pocit že malého zanedbávám a mohla bych něco víc naplánovat a vymyslet ale nevím úplně co. Samozřejmě když je doma manžel tak jezdíme n výlety, po známých na grilovacky a máme program. Myslim hlavně od po-pa když jsme sami a úplně nikma daleko se nedostaneme

kkkt
29. kvě 2023

@lidija1234 pokud mate balkon tak zabezpecit a travit cas tam 😇 neco na zem, popr slunecnik a da se tam delat vlastne vse co doma 😊

ekou
29. kvě 2023

@lidija1234 my jsme na balkon pořídili bazének (v rámci hodně teplého počasí). Jinak dopo 2 hod venku a pak po o taky cca 2 hod venku. Celý den být venku se nám nikdy nedařilo, pokud nebyl celodenní výlet někam

biciklissie
29. kvě 2023

Zase jako aby to nevypadalo, že všechny matky na světě v noci nespí, vari, pečou a uklízí, aby mohly s dětma být celý dny venku. Jako já taky hic nesnáším a děti mi cca od roku venku nespí. Kor jako když jste těhotná a třeba je větší únava nebo nevolnost, tak to teprv. Ono ošéfovat dvouletaka dá pořádně zabrat, taky ne každé dítě se celý den bez problémů baví venku, a do toho ne hicu se člověk musí nějak dostat a pak vrátit zpět. Sice nejsem z paneláku, ale taky jsem řešila a těším. Teď je to ještě dobré, ale když jsou největší hice, tak jsme taky víc doma. Dopoledne je ok, to se strachame ráno pomalu, pak třeba na chvíli ven, pak na nic domu, u vetraku vaření, jídlo, spánek. Pak svaca a teprve ven, když už je líp. Spíš to protahneme večer a ráno si přispíme, když to jde. A zábava doma stejně jako vždycky, plus ten bazének se dá, víc nahati, hraní v koupelně, s vodou, atd.

honatko092
29. kvě 2023

@lidija1234 Byla jsem těhotná loni v létě (5.-6. měsíc) a měla jsem čerstvého dvouleťáka. Jezdili jsme i vlakem a autobusem. Vlakem do vedlejšího města třeba na jiné hřiště nebo na procházku...já teda nechávala malého chodit u kočáru a s sebou brala ještě velkého psa a dalo se, ale asi nebyl tak neposedný jako ten tvůj. My teda máme ve městě cca 5 hřišť, které obměňujeme a taky jsou u nás odpoledne otevřená školková hřiště, tak máme pořád co dělat.

katulatko12
29. kvě 2023

@lidija1234 chodime ven na hriste nebo treba do zoo, do ruznych zábavních parku pro deti.

prejeta_zaba
29. kvě 2023

Takhle malému dítěti je úplně jedno, jestli sbírá kamínky před barákem nebo v muzeu. 🤷‍♀️ Jako není třeba to přehánět s programem, nejvíc mu dá příroda a klid na zkoumání kde čeho. Právě naopak takové to věčné popohánění někde v zoo nebo v zábavním parku je akorát vystresuje. Tím neříkám posedět celé léto na lavičce před panelákem, ale nějaké okolní procházky, máte treba možnost někde vidět zvířata?, potok, hřiště, piknik s ostatními dětmi a je to. 🙂

kristyn86
29. kvě 2023

Jinak,ja mam starsiho hyperaktivniho a doma by me z neho svihlo. Takze me s nim bylo lepe venku. Na hriste,k rybniku,do lesa,na vylet...Pak taky na nakup treba..On se krasne unavil a pak mi chrnel po obede jako zabity. Jsme z Prahy,tady je moznosti asi vic. Popojeli jsme si treba par stanic ttramvaji,busem atd...Varila jsem rano,nez jsme sli ven. Treba na dva dny. A uklid kdyz spal po o nebo proste tak nejak v prubehu. Ten jsem nehrotila a jelikoz jsem tez byla tehotna,tak jsem spavala nekdy po obede i s nim...
A pak pro nas tedy bylo tezke obdobi,kdy se narodila dcera a uz jsem to courani dvakrat denne ven prestala stihat. Navic 4.patro bez vytahu,takze furt tahat mimino,nakup,atd...Takze nekdy jsme sli jednou denne,nekdy dvakrat,kdyz bylo fakt krasne...

lidija1234
autor
29. kvě 2023

@prejeta_zaba těším se až jednou budu sedět na lavičce jak ostatní maminky a koukat na dítě jak si hraje na písku 😂 máme okolo hřiště ale jak říkám malej hlavně chodí nebo si kopeme s balónem...vodu nesmí vidět jinak hysterak že do ní nemůže 🙈😂

andelka
29. kvě 2023

@lidija1234 ehm, tohle se mi v podstatě doteď nepovedlo, sedět a koukat nebo si číst. Děti mám tři.

lidija1234
autor
29. kvě 2023

@andelka
No mě v říjnu čeká druhé přesně dva roky od sebe budu mít děti a už teď mám z toho hrůzu.🙈
Nevím no malej je skvělej ale hrozně se vzteká jak není po jeho takže to je sním občas dost těžký. Pak si tady čtu jak vetsin a funguje úplně bez problémů a říkám si jestli teda chování malého je "normální"
U nás jsou scény v saline protože nechce sedět, scéna když se nejde kam chce on, neposlechne natož aby sel hezky vedle kočárku. Nesmí venku nikde vidět vodu protože když ho do ji nepustím tak dlasi scéna a to říkám že už je to mnohem lepší než to byl.
Takže právě přemýšlím nad programem jak ho nejvíc zabavit a neumrit u toho 😂

honatko092
29. kvě 2023

@lidija1234 Kamarádka má taky takové starší dítě a když k ní jdu na návštěvu, je to na palici...tak ti držím palce. Mimochodem, povedly se jí dvě děti s odstupem přesně jeden rok a zvládla to. Sice jsem jí první rok viděla 2x a byla na pokraji zhroucení, ale zvládla...

andelka
29. kvě 2023

@lidija1234 ehm, první dva kluky mám 22 měsíců od sebe. Na to, že si spolu budou hrát čekám dodnes. Vzhledem k tomu,že jim je 11 a 13, je to asi už marný 🫣 Chvíli si hrají s nejmladším (4 roky, stejný případ jako tvůj, s blížící se 40 na krku je to už poměrně únavné), ale to je stejně musím hlídat, ještě jsou to telata, nedomýšlí.

lizzie02
29. kvě 2023

Hodně věcí už tu padlo, také jsme hlavně venku, ale kór když je jeden nemocný a jsme doma, hodně u nás funguje právě balkón🙂 mladší je přes kameny, má tam venkovní kuchyňku, hromadu květináčů a kameny pořád přehazuje, nalévá vodu, v kuchyňce je myje, pouští napouští vodu, umývá mi kolíčky, na půlce lodžie je "zahrádka" takže zalévaji, otrhavaji, mají tam sezení, tak svacinkuji na balkoně a zachvili vytáhnu vodní dráhu, s tím si taky docela chvíli vyhrají a pak teda bazének, ale ten vytáhnu až opravdu bude hic😅

konidana
30. kvě 2023

@lidija1234 nooo, tak mu třeba přestat některé věci zakazovat? Třeba ráchání ve vodě v tomto počasí je už naprosto ok. Jinak když jdsme šli na hřiště, ta to byla tůra mezi několika hřišti, protože během pár minut vyzkoušeny všechny atrakce a honem jinam😂 a furt dokola😅

ondul
30. kvě 2023

U nas ma stejne vzdycky nejvic uspech jit se hodit k potoku nebo do lesa, nez vsemozny detsky akce, hraci koutky a hernicky. Ja sama tyhle detsky atrakce moc nemusim, cas od casu ale s detmama jdeme a vzdycky se utvrdim v tom, ze les a louka jsou proste lepsi

krisstina93
30. kvě 2023

Většinou na hřišti, procházce. Jako s jedním dítětem je to pohoda, jeste takhle starým, buď sedi v kočárku a já chodím, beham apod nebo se vypustí na hřišti a tam se zabavi půl dne :D

95newmommy2020
30. kvě 2023

S tím horkem tě chápu. Já jsem to řešila hodně vnitřním aquaparkem, jezdila jsem po parcích s několika hřišti, abychom toho vystřídali víc a v OC.
Nesnáším, když na mě praží a je mi horko. 🥵

prejeta_zaba
1. čer 2023

@lidija1234 V šalině, takže jsi z Brna? Jéé, tam je pro děti vyžití nekonečno. Každý den jiný park, jiné hřiště, přehrada, obora, dětské herny. 🤷‍♀️ Jinak já asi neznám člověka, který by měl s dětmi úplnou pohodicku, jak zmiňuješ tu lavičku - že běhají a vztekají se, je úplně normální. Mám děti úplně jako ty, taky byl mladší pak říjnový - no, následující rok budeš mít super náročný, pak už to jde. 😀 Ale jako pohodicku ve smyslu, že si budeš dělat co chceš a kdy chceš už bohužel s dětmi nebudeš mít asi nikdy. Je lepší se s tím smířit hned než proti tomu roky bojovat.