Učící věž - máte s ní zkušenosti?

bauskka
12. říj 2018

Ahoj maminky, jaký máte názor na učící věž? Mám roční dcerku a přemýšlím o její koupi nebo výrobě od tatínka. Od kolika do kolika let je vhodná případně tip na nějakou konkrétní?
Děkuji

vanea
12. říj 2018

Je to skvělá věc, malý mi na lince nevydrží, na zemi vřeští, že chce nahoru..ze židle by spadnul, schůdky jsou zezadu taky nejištěné....takže věž je ideální =) dostal ji přes měsícem na 1. narozeniny a je v ní každý den, vaří se mnou, dívá se a je spokojený a já taky;) Vyráběl manžel.

ela90
13. říj 2018

Ja mam dceru taky pomocnicka kuchynskeho. Co zacala sedet tak jsem ju mivala na lince v takovem specialnim bobku a od roku co zacala chodit, tak jedine prisunuta vez k lince. Kdyz reknu ze jdeme neco upect, okamzite ji pada od ruky vsechna cinnost co dela 😉. Ted ji jsou dva a verim ze ji jeste dlouho vydrzi, vzhledem k tomu, ze jde nastavit vyska. Konkretne mame koupenou z valasskeho mezirici od nejakeho mistra co uci na tamni skole truhlare, takze odkaz bohuzel neposlu. Jen je opravdu dulezite aby byla velmi stabilni a z nejakeho masivu. Proste tezka. Dcera totiz po ni splha jako po nejake prolezacce az nahoru, tak aby se v nestrezenem okamziku neprevrazila. A pohledove vypada teda stejne jako foto vyse.

veronikaveronikaveronika
13. říj 2018

Manžel dělal nástavbu na schůdky s ikei. Nakonec jsme usoudili, že když by vyrobil i se schudkama možná by to bylo jednodušší 😂 nevím přesně kdy ji dcera dostala ale nějak možná na roce a půl? Možná dřív nevím. Každopádně máme dva a 4mesice a věřím že ji ještě hodně dlouho mít budeme. Za mě super věc! 🙂

aktakd
13. říj 2018

@bauskka Za me super, pouzivame od 14.mesice. My mame vyrobenou ze dvou stolicek z ikey (dost navodu lze vygooglit). A priste bych sla do veze od truhlare, aby byla dost bytelna. Ta nase je vratka, kdyz z ni syn leze/sleza musim ji pridrzovat, aby se neprevratila.

urtica
13. říj 2018

Ahoj, taky si ji nemůžu vynachválit, máme cca od dceřiných dvou let a za mě super. Koupili jsme ji na ucici-vez.cz, ale jsou tam dost drahé a šikovný tatínek si jistě poradí. Jen je potřeba, aby byla těžká a stabilní, protože děti mají skutečně tendenci dělat na tom psí kusy...

avital
13. říj 2018

Manzel vyrabel k prvnim narozeninam. Ale u nas se teda vic chytila az v roce a pul. Ted uz si ji presune, vyleze kam chce, takze pouzivame porad🙂

kika266
13. říj 2018

@bauskka Myslim ze je to super vec, ja jsem ji taky vzdycky chtela. Ale ceny mi pripadaji dost vysoke, takze vyrobena od tatinka bude nejen z lasky, ale i financne vyhodnejsi a jak znam naseho tatinka, tak i dost bytelna 🙂

similenka
29. dub 2019

Maminky, nemají vaše děti doma houpacího konika či jiné houpatko? Tak od jednoho roku. Můžete mi poradit? V nabídce jsou i plyšová zvířátka s operátky, jen nevím, jak dlouho dítěti vydrží a jestli jsou pohodlná. Mockrát děkuji.

balet
29. dub 2019

Muzu jen doporucit. Mame ji cca od roka a pouzivame dodnes, dceri jsou tri roky...

misicka1988
29. dub 2019

@similenka Dcera dostala k 1. narozeninám houpacího plyšového koníka ( bez opěrky ) a v tu dobu se ho spíše bála { koník po zmáčknutí uší ržál, a toho se velmi bála), moc jí nezajímal. Vzala ho na milost až tak kolem 2 roku, ale vydrží se zhoupnout tak 30 sekund, a pak už ji to nebaví. U nás stojí v koutě nevyužít. Ale určitě je to dítě od dítěte, starší dcerka měla takové ty retro klasické dřevěné kohouty, a houpala se s oblibou dlouho a často.

zuzineckah
29. dub 2019

Máme taky a je to fajn věc. Akorat teď, když už je dcerka větší, tak si ji kolikrát dotáhne i tam, kde to není zrovna vhodné😂

jipe
29. dub 2019

taky si věž nemůžu vynachválit, starší měl od 18m, mladší tam leze cca od roka - máme homemade od mého bráchy

tomalinka
7. črc 2019

Ahoj, přidám mou zkušenost a stejně jako většina jsem naprosto nadšená a malá (17m) asi ještě víc. Když jsem poprvé slyšela o učící věži, protočila jsem oči vsloup a kroutila hlavou a ta cena?!! Se synem jsme ji opravdu nepotřebovali, ale malá je jiná ta musí asistovat a vaření bylo peklo. Buď ječela a motala se mi pod nohama, což v kuchyni považuji za nejhorší nebo jsem ji chytala aby nešlápla na schůdku vedle. Na YouTube jsem viděla ikea učící věž samodomo a protože jsem stoličku i schůdek měla tak jsem to proste sešroubovala. Malá v tom vydrží neuvěřitelně dlouho, vidí na linku a nepotřebuje nutně stát vedle mě, věž má u kuchyňského ostrůvku a naprosto ji stačí, že má svoje plastové krájecí jídlo a sadu nádobíčka. Takže já se nyní nebojím investovat do opravdové věže, protože verze samodomo je opravdu uzoučká, nemám strach, že by se převrátila pokud v ní dítě nebude dělat opičárny, ale pro malou bude za chvíli problém se do ní dostat. Za mě jednoznačně ANO, konečně nemusím vařit jen když malá nahodou spí. Nehledě na fakt, že mě děsně baví koukat na ni jak si tam ,,krájí" to svoje😁

darija06
15. pro 2021

Vzhledem k tomu, že manžel není moc zručný, tak jsem si vybrala na monbaby učící věž, která je rostoucí, takže vydrží dlouho.

marketka_m
15. pro 2021

máme vyrobili jsme si s ikea - židlička a schudky. Návod na internetu

mama_3
5. lis 2023

Za mě velká pomoc.👌 Už si nedokážu představit, jak bych bez ní uvařila/ upekla/ nachystala svačinku pro děti. Krásně se na ní zabaví a nevisí mi na noze 🙂 Já mám doma z desigrenabytek.cz , mají super zvířátkové, fakt kvalitní, všichni nám ji chválí. A hlavně vydrží fakt dlouho, protože se z ní pak udělají schůdky, až jsou děti větší. Používáme ji od cca 1,5 roku 🙂

hasara33
10. lis 2023

@bauskka neměli jsme a ani nebylo potřeba 🤷‍♀️ dceru jsem si posadila na linku, když bylo potřeba, ale to bylo výjimečně, protože jí to zase tolik nezajímalo a v momentě, kdy jí to začalo zajímat, už byla starší a stačila klasická stolička 🙂 takže za mě zbytečnost, ale je to samozřejmě individuální 🤷‍♀️

ester_ka
10. lis 2023

Tak za nás věž ne... měli jsme bytelnou domácí výroby, v kuchyni u linky překážela, tahat ji na stranu bylo těžké, dítě v ní být nechtělo, nakonec jsem stejně používala k lince židli obrácenou opěradlem do prostoru...

veroniquecz
10. lis 2023

@ester_ka taky tak.

me_druhe_ja
10. lis 2023

@ester_ka Já nevyužila vůbec.

michalusenka
10. lis 2023

Mě tam kolikrát leze i starší co má osm let 🙈

majca16
11. lis 2023

Meli jsme ze schudku a stoličky Ikea. Pořizovala jsem nejak po roce a na jaře po skoro 3 letech ji jeste prodala. Nejake vratkosti jsem se nebála, syn tam sám nelezl ani nebyl bez dozoru.

evculinda
11. lis 2023

@bauskka obě děti bez učící věže, stačila židle

monaluza
11. lis 2023

@bauskka od nějakých 15 měsíců obou synů to u nás byla nezbytnost... Měli jsme jen nástavbu na IKEA schůdky a stačilo to. Mohli si vylézat a slézat dle vlastního uvážení, nehrozilo, že sletí do strany/dozadu jako ze židle. A nikdo se mi neustále nemotal pod nohama a nevěšel se na ně!!!