Děti 2 roky od sebe, pořizovaly jste sourozenecký kočár?

lucianito
6. srp 2014

Maminky, kdo máte děti od sebe přesně o 2 roky, pořizovala jste sourozenecký kočár nebo jen ten bordík, na který si dítě stoupne? Díky za odpověď.

kulisaci
14. srp 2014

@jasekd no ono normalni dvoulete dite nevim malej ma ted skoro 15kg a 90cm cca,a mamimco este tea neni na svete ale vypada to ze to bude cvalik dle ultrazvuku ma 3200g a to mam este mesic do porodu tak opravdu nevim este se mi moc libi peg perego duette ale fakt nevim jaky volit malej jak kdy ale cim vice se mi blizi porod tim vic kocar vyzaduje

bamatob
10. čer 2015

@jija prosim o podporu ci radu.Mame 6 leteho kluka a 9m a dnes jsem zjistila, ze jsem opet tehotna 19.tg.Jak se da zvladnout ty dve prtata po tak kratke dobe po sobe.Jak se spanim, neumim si to predstavit.Je to neplanovane a tudiz sok jako blazen hlavne ten mesic.Dekuji moc

orchidis
10. čer 2015

@bamatob Tyjoooooo tys to zjistila až v půlce? Mazec. Zachovej klid a chladnou hlavu, kup jetej kočár Jane Power Twin Two, ten je nej, vhodnej i do MDH, za netu najdeš pěkný kousky za 3000. Spaní si nějak sedne, mobilní budete a všechno zvládnete.

Držím palce!

marie_anna
10. čer 2015

Máme děti 17 měsíců od sebe, starší začal pořádně chodit až kolem dne porodu mladšího, přesto jsme dvojkočár neměli, na skatu jel asi dvakrát a už jsme ho nevyužili. A bez problémů. 🙂 Kombinuju chůzi staršího a kočár malého s nošením malého a chůzí či při nutnosti velkých vzdáleností golfek velkého. Ale v poslední době jdeme ven nejraději úplně bez kočáru - starší běhá krásně, neutíká, mladší v Manduce.

jija
10. čer 2015

@bamatob slo to v pohode, v roce jsme maleho prestehovali do pokojicku, to bylo 2 mesice pred narozenim mladsi aby nemel pocit ze ho miminko vystrnadilo, ze zacatku ho budilo kdyz mala plakala pak uz ne, umi spat i kdyz mala vresti jako tur, nastesti od 9 mesicu chodil takze kdyz jsem uz nemela silu dosel si k prebalovaku a ja_ho jenom zvednula nahoru, co se tyce jidla v roce dokazal snist sam alespon rohlik, takze kdyz byla krize mohl jist sam a ja kojila malou, pak si dokazal pres lavici a stul vlezt do jidelni zidlicky, to mel asi rok a pul a krome obeda sam jedl vsechna jidla, s dvojkocarem to bylo super, frkla jsem je tam oba, pripoutala zasla nakoupit a podobne (co bych za to dneska dala, kdyz kazdi jde jinam nebo zdrzujou🙂 ), pripadne jsem sla ven v_dobe kdy oba spali a chodila po prochazce, doma jsem mela kolibku a v ni si prevezla malou kam bylo potreba, ale v loznici mela postylku, v pokojicku jsem ji mohla dat do postylky starsiho a kolibka byla v obyvaku a jedine kdyz bylo potreba presunula jsem ji do kuchyne a odlozila do ni, mela jsem stesti ze prvni byl hrozne narocne dite a prvni 3 mesice prozil jenom na rukach, takze jsem mela praxi s tim, udelat vsechno jednou rukou s ditetem na druhe
Mala byla ze zacatku, prvni 2 mesice, desne odevzdane dite a desne hodna
Nerikam ze jsem nebyla vydesena kdyz jsem zjistila ze jsem podruhe tehotna, i kdyz jsme to planovali, hlavne kdyz se kolem maly batolil vedle me po ctyrech, ale mozna jsem ho podvedome vedla k samostatnosti, nebo to sam vycitil, netusim, ted jsem strasne rada ze jsou k sobe tak blizko, maji zatim pekny vztah, docela na sobe visi
Kdybys mela nejake dalsi otazky klidne mi napis bud taky nebo ip

bamatob
21. čer 2015

Piorosim o vas nazor na kicarek.Vzhledem k tomu, ze bydlim ve meste a budu muset cestovat mhd, tak premyslim nad kocarkem kdy jsou deti nad sebou.Mamka me desne odrazuje, ze chudak malinka, ktera bude dole v korbe.Ale starsi chce koukat a je zvykly ze sportaku, nekouka na me.Pry ze mala bude mit vsude kaminkyatd.Ale je velikosti normalniho kocarku.Co vy na to

marie_anna
21. čer 2015

@bamatob já bych do toho nešla - nemohla bych uklidnit dítě vespod, kdyby řvalo, bylo by to pěkný psycho pro nás.

ladyhacek
21. čer 2015

@bamatob já bych do toho nešla - dost by mi vadilo, že na dítě nevidím. A jak to chodí když potřebuje jen třeba dudlík. Já malého stále kontroluji jeslti má teplé ručičky a nos - když je zabalený tak neusne - takže má lehkou deku a když je teplý tak ho nechám a když né tak dole vozím silnější a měním 😉

Jinak malému jsou 3 měsíce a za rok plánujeme pořídit si druhé a pokud to nebude nutné tak kočár nepořizuji. jen popř. skejt > teta měla sestřenici s bratrancem (před 13 lety 🙂) 16 měsíců od sebe a také ho nepotřebovali 😉

veruska007
21. čer 2015

Sourozenecky kočárek jsme neměli ani nepotřebovali. U 3. jsme koupili skate a zbytečně, pro divochy to není

veliisek
21. čer 2015

Mám koupený skate ke kočárku,tak doufám,že tam bude stát.

vera_vila
21. čer 2015

O kočáru jsem původně uvažovala, vzhledem k tomu, že syn stále spával 2x denně, takže byl problém někam vyrazit v době spánku... Než jsem stihla zahájit akci, tak se rozhodl, že bude spávat už jen po obědě, takže problém byl částečně vyřešen, tak jsem začala uvažovat o skejtu. Ale kupovat se mi nechtěl, když jsem nevěděla, zda to využijeme, ale bohužel jsem nenašla nikoho, kdo by mi ho na zkoušku půjčil... Takže ani ten nemáme a stejně to zvládáme, babička syna zvykala během těhu na častější chození, zvládáme to v pohodě i v těch kopcích, co máme tady i ve městě u rodičů... Myslím, že na pár měsíců je to zbytečně vysoká investice...

anitram18
21. čer 2015

Koupila jsem sourozenecky,nakonec jsme ho nepouzivali...a v permanenci byl cca pul roku,mozna i vic,skate.... 🙂

vera_vila
21. čer 2015

@bamatob mě se to teda nelíbí... i cestování MHD se dá zvládnout s jedním dítětem v kočárku a druhým na skatu nebo na nohou nebo na šátku či nosítku... (koneckonců, když byly doby, kdy ještě nutně syn potřeboval spát přes den a neusnul jinak než v kočáru, tak dceru jsem dala na šátek a cestovalo se jedna radost - i do města 10 km busem 🙂) To už bych radši spíš volila buď ten skejt nebo takové to přídavné sedátko, které je vedle kočáru a velikostí je t jako kočár pro dvojčata... I ten se do MHD vleze... Ale tuhle variantu nad sebou bych opravdu nevolila... Jo, tak možná sporťák dole a korbu nahoře, což tenhle kočár asi neumožňuje...

bamatob
22. čer 2015

Ale malej nebude mozna chodit, takze kovarek bude potreba