Věci na mimi - kde jste pořizovaly?

katolinka
25. srp 2018

Ahoj maminky prosím kde jste pořizovali věci na miminko, rodim v Říjnu už teda na podzim a kde jste vše koupily a i higienu 🙂 a prosim kolik kusu věci a tak 🙂 děkuji za radu

zelenaesmolda
25. srp 2018

ja jsem vetsinu veci dostala,v tomhle jsem mela stesti ale jinak je na fb spousta bazarovych skupinek nebo jsou i bazarky s detskym zbozim.
uprimne na male mimco nema smysl kupovat nove veci,rostou tak rychle,ze ani nestihnou vsechno vynosit,koupis krasne veci jako nove za par kacek a ty penize muzes pouzit jinde.
Jinak ja jsem se ridila tim,ze mene je vice a pokud neco budu potrebovat tak to vzdycky muzu dokoupit.

katolinka
autor
25. srp 2018

@zelenaesmolda ano to vím že miminka rostou jak z vody, jen nevím kde kupovat , mám už docela toho dost jen mi chybí overalky a noční kosilky a to nevím kde sehnat nikde jsem to neviděla ještě,

luciklim
25. srp 2018

@katolinka ja kupuju temer vse v CA, overalky tam urcite sezenes, maji i vyhodne baleni treba tri kusy 🙂

zelenaesmolda
25. srp 2018

@katolinka co myslis nocnima kosilkama?kup si dupacky,lip se ti bude prebalovat,jenom to rozepnes.jak rikam,zkus bazarky nebo i tesco,pepco,kik apod

denny27
25. srp 2018

Mám po synovi...jinak pro něj sem brala od maminek z okolí nebo si šla do bazarku...ted i v Pepcu se daji sehnat krasne levne veci...nejsem ten typ, co musí mit nutne body za 250kc, dupacky za 300 atd....zkus fb stranky ve vašem okolí

calvac
25. srp 2018

@katolinka Ja myslim,ze maminy kupuji ruzne. Nektera v obchodech,jina na netu,dalsi chodi po bazarech. Pocatecni obleceni jsem moc nevyuzila,prvni hadriky jsem vyrazovala uz po dvou tydnech. Kosmetiky mimi moc nepotrebuje. Hlavne mit neco na zadecek (ja mam treba Weledu na opruzeniy,je super,koupis v lekarne i v drogerii),samponu a gelu ci mydla spotrebuje mimi malinko. Pak jsem mela olejik na cele telicko. Jinak peru bez avivaze v Batoleti. Koukni i na net,najdes tam seznamy toho,co mimi potrebuje.

codal
25. srp 2018

Oblečení jsem buď dostala nebo mám po dceři.Ale co se týká kosmetiky, tak já jsem si naopak udělala zásoby. Už s dcerou jsem to tak udělala, abych v šestinedělí nemusela moc po obchodech, člověk neví, jak na tom bude a já nechtěla brát miminko do kramu. Nakupuju nejraději v DMku. Kosmetiku na koupání mám od Weledy (koupel, olej, šampon), dva bepanteny (jeden domu, druhý do kabelky), pliny 1 a 2 tak na měsíc až 6 týdnů (já kupuju pempers a babylove podle ceny- cca 10 plin na den), podložky pod mimco (4 balíky-40 kusů), 2 balíky vlhcenych ubrousků od babylove (8 kusů), vatové tyčinky do oušek 2krat, líh a tampony na čištění pupíku, čípky do zadečku na teplotu,
dětský teploměr (lékárna), pak hřebínek, nusticky, odsávačku na nudle atd. Já jsem nechtěla v šestinedělí běhat po obchodech, s první dcerou to bylo dost náročné, nemohla jsem se rozkojit, takže byla nonstop na prsu, tak jsem to chtěla mít doma, kdyby se to opakovalo, navic vysvětlovat chlapovi, co chci, to by bylo na dlouho, ono se to nekazí🙂.. taky pro jistotu jedno UM, kdyby nahodou a dvě lahvičky, stříkačku na krmeni..

leilinka1234
25. srp 2018

Já teď na druhé objednávala z mimulo cz (nevím, zda by tu prošel odkaz) a jsem nadšená 🙂 krásný věci z dobrého materiálu a za relativně dobrý peníz. Už mám i vypráno a vypadá to dobře 👌 do pepca nerada chodím, tričko sice stojí pár korun, ale vydrží 3 vyprání a je na vyhození :(

zelenaesmolda
25. srp 2018

@calvac ja jsem mela na ten zadecek hipp,pak rossmann,bepanthen a ted mam weledu.mala se neopruzuje,nema vubec zadne problemy nastesti.je treba vyzkouset co mimcu sedne.doporucuju urcite sudocrem,ten davam na noc

xkalisto
25. srp 2018

Pořizovala jsem 99% na bazarku. Facebook Market, Vinted, Letgo, tady na MK i na Emiminu, jsem vybirava tak jsem si hodila apky na mobil a projela co šlo. Pak jsme nějaké pořídili v Tescu a něco i z Kiku. Do normálních obchodů bych vlezla tak max když maj slevy, je to zbytečně predražené.

Kosmetiku a hygienické věci bych vzala v lékárně. Maj i v drogerii, já pořídila většinu na Pilulce.

kamiii93
25. srp 2018

@katolinka dobrý den, pokud máte zájem mám overaly í dupacky parkar nosene. Opravdu mi rychle vyrostla a stihla jsem to třeba jen 2x obléct:(

hannasweet
25. srp 2018

Já mám rada Lindex.. Mají tak výprodeje a najdou se tam úplně super kousky. Hodně mám taky z M&S a kupu přímo z těch obchodu pro miminka. Každopádně jsem největší "dávku" koupila od kamarádky a mám toho tolik, že bych mohla mít patercata :D

katolinka
autor
26. srp 2018

@zelenaesmolda jojo děkuji moc 🙂

katolinka
autor
26. srp 2018

@kamiii93 prosim jestli můžete foto 🙂 a čekám chlapečka

kamiii93
26. srp 2018

@katolinka Já má holčičku v bílé barvě tam mám dva overaly a jedny dupacky

ariadna12
26. srp 2018

Ja nakupovala prevazne na promrnousky.cz (obleceni, hracky), detskydum.cz (postylka), brumla.cz (obleceni), mall.cz (vse mozne). Zejmena: 6-8 body, 6-8 overalku, 20 x ponozky, 6 x rukavicky, plenky 3 velka baleni, z toho jedno do porodnice, 6 x prebalovaci ubrousky, poporodni kalhotky sitovky 12 ks, 1 x usinacek, nejake hracky pro mimi, kolotoc nad postylku, bavlnene plenky 10 ks, 1 souprava nuzky+hrebeny pro mimi, houba na myti 2 ks, rychlozavinovacka 2 ks, bundicka podzimni a zimni 2 ks, overal zimni 2 ks, cepicky 6 ks, 1 x nekontaktni teplomer, 2 x lih na pupicek, 1 x gaza ve ctvereckach na pupik, autosedacka na odvoz, 1 x Weleda krem na zadecek a 1 ks od kazdeho Weleda sampon-mydli a mesickovy olej na telo, krem pro mimi na zimni pocasi (Hipp-wind und wetter nebo jiny mastnejsi), 1 x cistitka na usi, 1 x fenyklovy caj na prdiky nebo Espumisan, 1 x nositko, 10 x dudliky. Zimni fusak s berankem jsme dostali jako darek na prani.

zelenaesmolda
26. srp 2018

@ariadna12 deset dudliku na co?20 paru ponozek?uplne zbytecne,tohle to ditko stejne nevynosi

annie03
26. srp 2018

Dobrý den, pokud byste měla zájem, tak malá se narodila loni koncem října a mám celou výbavičku po ní na prodej 🙂

martaskaaa
26. srp 2018

Ja rodim v září,,neco mam z bazarku pouzite a neco nove, taky jsem kupovala neco v Pepcu, je to za par korun

calvac
26. srp 2018

@katolinka Mam veci po chlapeckovi. Napis kdyz tak,co ti chybi,rada prodam za par korun.

nikuu
26. srp 2018

@katolinka zrovna ted o víkendu jsem vyřadila overaly a dupačky po chlapečkovi, velikost 0-3 měsíce. Kdyby jste měla zájem, vyfotím.

girl.misel
26. srp 2018

@nikuu muzu foto

nikuu
26. srp 2018

@girl.misel pošlu vám do soukromé zprávy během večera.

ariadna12
26. srp 2018

@zelenaesmolda u nas to bylo potreba. Par dudliku vypadlo pri prochazce, jeden rozkousalo zvire navstevy, casto jsme menili ponozky, aby nebyly cuckovate....atd atd

ariadna12
26. srp 2018

A jeste jsme koupili odsavacku rymy pripojitelnou na vysavac, v zime se dost osvedcila.

zelenaesmolda
26. srp 2018

@ariadna12 dudliky se davaji na retizek aby se nepoztracely 🙂

dominika07
26. srp 2018

Koukám kolik z vás nakupuje na bazarech věci pro mimča 😨 . Nikdy bych to neudělala, vždyť přeci nevíte, kdo to měl předtím na sobě, kdo žužlal ty hračky a jak to bylo s hygienou apod. 🤐 a taky je smutné, že takový malý tvoreček a už má obnošené věci (je rozdíl pár kusů po sourozenci). Hlavně, že maminky mají na nové hadříky, ale to malinké stvoření je často jak bezdomovec. Já tedy kupuji dceři převážně H&M a F&F a nezdají se mi ty ceny tak strašné. Mají často výprodeje a super akce,❤ a pokud nemám na to, koupit dítěti oblečení, tak si ho přeci nepořizuji 😠

zelenaesmolda
26. srp 2018

@dominika07 tak hracky bych taky z druhe ruky nekupovala,presne protoze nevis kdo to mel v ruce.
co je smutneho na tom,ze miminko ktere akorat lezi ma obnosene veci?rostou tak rychle,ze to nestihnou ani obnosit,mohla bys spocitat na prstech jedne ruky kolikrat mimco nejakou vec oblece nez z ni vyroste takze argument,ze je jako bezdomovec je zcestny 😃
FandF a HM taky neni zadne luxusni zbozi,leda tak tady u nas ale jinak znacky jako George,TU,FF apod, coz jsou znacky retezcu supermarketu Asda,Tesco a Sainsburys patri prave k tem obycejnejsim a levnejsim znackam takze nevim na co si tu hrajes...
Neni to o tom,ze by si to maminky nemohly dovolit ale proc davat za jedny dupacky 200 kdyz je muzes mit za 30 a ani nejde poznat,ze jsou nosene...ty penize se daji utratit lepe

eviicka
26. srp 2018

@dominika07 tak na úplné miminko jsem taky nekupovala v bazaru, ale sháněla věci od kamarádek které znám osobně (nové měl jen na cestu z porodnice). Jinak ale s nákupy na bazarech nemám sebemenší problém a naopak je dobře že lidi nezahlcují planetu dalšími věcmi, když nemusí. A světe div se, i já sama mám část šatníku "po někom" (a rozhodně to není proto, že bych na nové neměla)... nejčastěji tedy z burzy od lidí, které také znám.
Pro mě lepší když si pořídí dítě někdo, kdo nechce vydávat zbytečné peníze (ještě řetězcům) než někdo kdo má povrchní názory.
(Na druhou stranu argument s hygienou chápu a respektuju, u některých třeba hraček či podobně s ním i souhlasím, nejsem extremistka)

normalnimatka
26. srp 2018

hlavně na bazaru. něco málo v lidlu. overaly prodávaj všude. tesco, ty různý řetězce jako hm, ca.... i v pepcu atd.

lol....prej dítě, že chodí v obnošeným je smutný..:D mně přijde smutný naopak tohle uvažování. a to nechutný zahlcování sebe a děti milionama zbytečnejch věcí. já teda nevim, jak druhý, ale já rozhodně nakoupený oblečení v bazaru nejdřív peru;) a co teprv kupování látkovejch plenek po druhejch? to je co? dávat na zadek dítěti něco, do čeho sralo jiný dítě🙂))))

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru