Doporučení sporťáku, i pro 2,3leté na zimu

95newmommy2020
9. únor 2021

Ahojky, prosím jmenujte mi kočárky. Mám ročního 11kg, a mám sportak který se mi vzhledove moc líbi, ale mám pocit ze za rok se tam určitě nevleze. (A taky mám pocit ze budeme kocarkovat dlouho)
Jsem trochu náročnější. Chtěla bych aby mi ten kočárek byl pohodlný pro manévrování ve městě. Hodně toho najezdím MHD, tak aby moc lidem neprekazel. Fajn by byl větší Kosik. Dokonaly by byl takový který by byl i hezky. :D Nejsem si jistá jestli potrebujeme otočný ? Teď má to období, kdy chce vidět na mě. Ale to předpokládám brzo skončí. Zaujal mě baby jogger city elitě ale nevím jestli 3kolka bude úplně pohodlná (vytah, eskalátor, autobus, obchod)

barbecue
9. únor 2021

@95newmommy2020 já pro svoje děti Baby Jogger City Elite měla a milovala jsem ho❤️ je opravdu prostorný, krásně se ovládá - ale já bydlím na vesnici a neřešila jsem, jestli se výletu někam do dveří, do výtahu a tak - zrovna tenhle kočárek má poměrně široký rozvor zadních kol (díky čemuž je fakt superstabilni) ale zkus si jen tak změřit, jak široké jsou vaše dveře od výtahu...
Pokud usoudíš, že se vylezeš, jdi do něj 👍

amazonkajanik
9. únor 2021

@95newmommy2020 mám mutsy urban rider,ale starší typ a jsem s ním spokojená. Klukovi je 20měsíců a ještě jsem nezvedala opěrku (dá se zvýšit ) počítám,že tak učiním v těch dvou letech. Ale jelikož je to terénní kočárek (nevím jak jsou na tom novější typy),tak je i bytelny a tím pádem těžší. Sám váží 15kg
A do výtahu se s ním vejdu,jen další pasažér má v těch menších problém 😂 ale klasický starý panelákový jsem nezkoušela

95newmommy2020
autor
9. únor 2021

@barbecue ty brdo, no toho de bojím. Já jsem ho i viděla na ulici, a v něm dvouletak. Paní jsem i aktivně oslovila a došlo mi ze ona by ho do naseho kočárku nenapasovala. :D Tu šířku si zmerim, docela mě oslovil. Případně ještě city premiér jako 4kolovy se jeví fajn. Na druhou stranu se mi moc líbí city elitě v červený 😄❤️ Dekuju moc za tvůj názor je super slyšet ze byl tak moc pohodlný.

95newmommy2020
autor
9. únor 2021

@amazonkajanik ty jooo twn mutsy se mi líbí vzhledove ale přišel mi miniaturní jak ten nás. :D Ale ro byl možná jiný typ, já ho jdu zcihnout. Mám jen trochu obavu, ze já někdy jdu do metra a tam jsou schody klasické a ten kočárek musim snést. A i když mi lidé chtějí pomáhat tak Zas nechci ať se strhnou. 🤣🤣 (chtějí mi pomáhat většinou babičky)

lufinka90
9. únor 2021

@95newmommy2020 já mám teď na syna(2 a půl roku) elite a je super. Jen je pravda, ze má široký zadní kola. Dvoukřídlé dveře musím otvírat obě křídla, v obchodech je docela dlouhý, ale dobře se zase ovládá, terén super, velikost parádní. Na druhé si chci přikoupit premiér, do města a na pochuzky po obchodech. Na starší elite i premiér jde stejná korbicka, takže budu mít dva podvozky, dva sporťáky a jednu korbicku. Ségra má City míní GT a je taky dobre, teď ve dvojkove verzi je i hezčí, ale to elite taky😊

amazonkajanik
9. únor 2021

@95newmommy2020 mám ten s nafukovacími koly,všechny stejně velké a jsem schopna sama,vytáhnout po zadních do schodů a opatrně zas sjet po zadních dolů. Jo a syn je už 3 dítě,co se v něm vozí 😁 jen ségra prodala vajíčko a tím mi zkomplikovala cesty k doktorovi,atd páč adaptér na jiný druh se nedal sehnat a nové se mi kupovat nechtělo. Takže máme kočárek ,který byl pořízen v roce 2010 a jediné,co se rozbilo,tak aretace kol,někde jsme o kořen urvali kolík na zajištění,takže zataci pořád

95newmommy2020
autor
9. únor 2021

@lufinka90 mě se ten mini moc nelíbí. Působí už chatrne a jakoby osekane. Myslíš ze je premiér je do města lepší ? Já bydlím v Praze na sídlišti.

95newmommy2020
autor
9. únor 2021

@amazonkajanik ty blahooooooooo 😱 Tak tomu říkám kvalita. Po zadních jo? Ty jo a jak dolu? To jdeš po zpátku?

pe_tu_ss_ka
9. únor 2021

@95newmommy2020 já nedám dopustit na cybex priam. Malej má 2 roky a 2 měsíce, má kolem 95cm a 14kg. Vleze se krásně a ještě má nad hlavou místo. Mám verzi 2018 a verze 2020 je ještě o chlup věští. Dobře se s ním manipuluje, a košík je tam velký, když se otevře, uveze větší nákup. A sporťák jde dát oběma směry.

95newmommy2020
autor
9. únor 2021

@pe_tu_ss_ka Jo tak ten je fakt hodně hezky ❤️ Dost o něm přemýšlím. Zkusmo jsme měla balios s ale rozpadl se byl hrozne chatrnej. Ale došlo mi ze to byla levná čerta cybexu takže dost osizena. Ten priam bude jiná liga.

leneee
9. únor 2021

@95newmommy2020 mamvetsi dite a kupovala jsem na nej baby jogger citi mini a je super-vejde se do auta, drandi po meste, ale i v terenu na horach. Vejde se mi do nej dite velikosti 122 (tu ma ve 3 letech) i dcera sedmiletacka se obcas sveze. Nekdy veze i obe deti naraz, takze vydrzi i vahu pres 40kilo !

95newmommy2020
autor
9. únor 2021

@leneee ty jo to zní super možná by menší stačil, ta kompaktnost je docela ztezejni pro nás. A mas ten trikolovy nebo 4 kolový ?

surikata131
9. únor 2021

@95newmommy2020 mám BJ city elite a je super, po schodech u baráku ho tahám taky bez problémů, dnes na procházce jsem si říkala, že s jiným kočárem bych ani neprojela, u naś totiž nějak rezignovali na odhrnutí sněhu z chodníků...ale je fakt, že zadní kola jsou dÁl od sebe (kvůli stabilitě v terenu), možná by pro tebe do města byl vhodnější BJ city mini gt2 (zabral by asi i míň místa v autě), taky jsem mezi temi 2 váhala, nakonec jsem kvůli terénu vzala raději větší elite. Do výtahu se vejdem tip top. Myslím si, že jsou to prostorné a kvalitní kočárky a můžeš ho pak ještě i prodat na bazaru...

95newmommy2020
autor
9. únor 2021

@surikata131 😂😂😂😂 tak to mas naprostou pravdu. Já jela pochodniku u nás před panelakem 2 metry asi 10 minut pak sem to vzdala. Absolutně to ten kočárek nedával. Já asi půjdu do toho elite. Působí tak nějak lépe. Do auta se snad vleze. V buse mám teď bezkonkurenčně nejmenší kočárek co jsem si vždy tak mohla porovnat. Ale k čemu to je když se tam pak nevleze. :D Taky se mi líbí možnost dokoupeni toho pultiku, ten vypadá moc efektivně.

amazonkajanik
9. únor 2021

@95newmommy2020 dolů normálně,jít pozpátku,tak se rozbijeme. Kočárek naklonim,jako kdybych chtěla vyjet na obrubník, a pomalu schod po schodu a do toho vlastně táhnu kočárek k sobě,jako brzdu. Nahoru to jdu pozpátku,taky naklonim ,tahnu za madlo a najizdim na hranu schodů tak,že ho kolečka snadno prekonaji ...

leneee
9. únor 2021

@95newmommy2020 mam 4 kolecka. Jinak vejdeme se S nim v pohode do maleho panelakoveho vytahu, v aute se slozi na placku.

martiniquest
9. únor 2021

Baby Jogger city elite. Je to nas ctvrty kocar a je fakt skvely

surikata131
9. únor 2021

@95newmommy2020 on se složí na placato, jeste kdyz se oddelaji zadní kola, tak v pohode

95newmommy2020
autor
9. únor 2021

@amazonkajanik Wow to je zajimavý napad. To se bude jeste hodit, dekuju 🙂))

janina228
9. únor 2021

@95newmommy2020 Baby Jogger summit X3.. srdcovka, nejvíc.. za mě hezký, sportovní kočár, který je opravdu na sport, výlety.. košík je prostorný dost,ač tak nevypadá.. uveze a projede úplně všechno, jednou dokonce svezl i tři děti 🙈😂.. za mě ten nejlepší kočár který jsme mohli mít 💖

95newmommy2020
autor
9. únor 2021

@janina228 tak ten je bozi, ale připadá mi ze bych s tímhle už možná měla v Praze potíže. 🤔 Mám mini kočárek a i tak mám někdy pocit ze mnohým prekazim.

janina228
9. únor 2021

@95newmommy2020 Prahu se přiznám nedokážu posoudit, ale my jsme taky z města a neměli jsme problém.. do obchodů v pohodě, projeli jsme i uzounkými uličkami nejmenované drogerie 🙈😂.. a největší výhoda - kočár je skladný a lehký.. já ho celkem často táhla do druhého patra (jsem ho nechtěla nechávat dole v chodbě za ty peníze) a dalo se to😉. Dcera v něm jezdila do 3 let a jezdila by dál, jenže už mi přišla velká aby se vozila.. ale věřím,že summit by to zvládl klidně ještě rok, dva🙂

lufinka90
9. únor 2021

@95newmommy2020 já to mám takhle vymyšlené. Ten premiér je užší v zadních kolech. Přesto si Myslím, že terén dá. Jen je to kolebkové sezení, se mi už tolik nelíbí, ale bude na střídání, tak to snad bude ok. My už měli od baby Joggera i select, jako sourozenecky i jako mono, nebylo to špatné. Pokud ale nemáte mini auto, tak tam elite složité v pohodě, mi máme Toyotu corrolu s výklopnym kufrem a máme ozkousene, že když dáme velký kufr, tak na něj složíme kočár bez kol a vejde se to. První jsme měli dvoj kombinaci od Moonu a to se nám tam nevešlo skoro nic dalšího. Takže s baby joggerem neuděláte chybu u žádného modelu☺

bessinka
9. únor 2021

@95newmommy2020 máme BJ summit X3.je boží.Ráďovi jsou v dubnu 2.pořád v něm v klidu jezdí.

amazonkajanik
9. únor 2021

@95newmommy2020 jo,to víš ženská na vesnici,kde potkáš 3lidi za týden a s vietnamskou večerkou,kam musíš po 10schodech, to si musíš umět poradit. A nejsem blázen, abych nechala kluka samotného na parkovišti před obchodem,hned vedle je silnice,nikdy nevíš,co za debila pojede. A ve vedlejší obci pro změnu, nemají bezbarierove chodníky, na 500m jsou troje schody 🤦nebo mega úzký,že sotva projde jeden člověk. Tchán musí třeba na vozíku po silnici a ne zrovna kousek 😟

kaca_imrnous
9. únor 2021

Ahoj 🙂 Na základě tvých požadavků bych ti doporučila kočárek Cavoe Osis. Má velmi lehkou konstrukci, je skladný, snadno ovladatelný, s polohovatelnou rukojetí. V základu má gelová kolečka, která jsou vhodnější do města, ale dají se dokoupit i gumová kolečka, se kterými bys v případě potřeby zvládla i horší terén. 😉 Hodně v klidu je i koš, je prostorný a zvládne bez problému i větší nákupy. Sedačka se dá připnout v obou směrech. Za mě opravdu super volba. Navíc je hezky designově a dá se vybrat z mnoha barevných stylů 👏

purplerain
9. únor 2021

@95newmommy2020 mám Baby Jogger City Elite a nedám na něj dopustit. Dcerka má 16 měsíců a místa pořád hodně moc a to i s fusakem. Kočár se snadno ovládá, otočí se na místě a není zase tak veliký jako třeba Summit od stejné značky. Terén taky zvládá v pohodě. Bezvadná je taky dlouhá stříška proti slunci a okénko a větrací otvory na magnet.

purplerain
9. únor 2021

@95newmommy2020 k tomu bych jen dodala - neplet si City mini a City Mini GT. City Mini je trojkolkolovy (se zdvojeným předním kolem) a čtyřkolový. Je vhodný opravdu spíš jen do města. Potom je cítí mini GT a to je trojkolka. Taková menší verze (koly, ne nástavbou) Elite. A ten už zvládne i nějaký ten terén.

95newmommy2020
autor
9. únor 2021

@janina228 ty brdo tak to z i super. Já prave nemám nějak problém s tím využívat i ve 4 letech, když bude chtít. Jen se musí vejít. 😃

95newmommy2020
autor
9. únor 2021

@lufinka90 Korytko máme teď, to je nic extra. Teď pro staršího. Bylo to super od toho 5 měsíce do nějakýho 10 teď už tam klouze je to takový na prd :/ Auto máme jedno velký tam se nemusí skládat kočár vůbec a jednoho kombika tam je to už trochu omezenější šle tak ssi by se vešel. 🙏